Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Czary Mary w Toyocie D4D 2.2 DCAT 177 KM ;)
piechur
post Mon, 24 May 2010 - 10:50
Post #61


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: gda





CYTAT(Lelon @ Sun, 23 May 2010 - 20:04) *
Prawda to, że te silniki dużo palą?

Koleżanka ma is220d z 2007 i na kompie u niej pokazuje cały czas 10-13l/100km, jazda głównie w mieście, ale spalanie nie weryfikowane przy dystrybutorze.


Prawda. Ja nigdy nie zszedłem poniżej 10l/100 w corolli verso


--------------------
318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 24 May 2010 - 10:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tomp
post Mon, 24 May 2010 - 11:02
Post #62


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Katowice





Jeśli chodzi o usterkowość wszystkich 2.2, to każdy (już kilka razy o tym pisałem), z którym miałem cokolwiek do czynienia lub był uzytkowany w bezpośrednim otoczeniu, miał problemy przynajmniej z nadnaturalnym pożeraniem oleju, nawet w fabrycznie nowym egzemplarzu. Kilku przytrafił się kapitalny remont silnika ale na szczęście wszystko na gwarancji


--------------------
"The smarter you play, the luckier you'll be"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Macenty
post Mon, 24 May 2010 - 21:08
Post #63


User
Dołączył: Wed, 20 December 2006
Skąd: a to tu, a to tam





Pytanie kieruje do kogoś bardziej ogarniętego w temacie...Chodzi mi o wyjaśnienie czy Box faktycznie jest szkodliwy,czy są lepsze i gorsze bo ceny jakie znalazłem za Box do IS220 to od 650zł do nawet 700Euro - czy to się czymkolwiek może różnić?? Każdy Box oszukuje Ecu?? Nawet Boxy TTE, które są montowane przez Toyote i z gwarancją??
Ogólnie wolałbym program, ale póki co nikt za bardzo się tym nie zajmuje(no jedyny jaki znalazłem to Masters ale właśnie tam dostałem info, iż póki co ten program jest niedopracowany sad.gif i wymaga jeszcze uwagi bo ten silnik po dłuższym czasie coć nie chce współpracować tzn. wyskakują błędy...)
Z góry dziękuje za odp.


--------------------
Lexus IS220d-190KM 450nm
KTM RC8 161KM wymiata :))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kauzyperda
post Sun, 30 May 2010 - 11:32
Post #64


Rookie
Dołączył: Sat, 06 September 2008





CYTAT(Macenty @ Mon, 24 May 2010 - 21:08) *
Pytanie kieruje do kogoś bardziej ogarniętego w temacie...Chodzi mi o wyjaśnienie czy Box faktycznie jest szkodliwy,czy są lepsze i gorsze bo ceny jakie znalazłem za Box do IS220 to od 650zł do nawet 700Euro - czy to się czymkolwiek może różnić?? Każdy Box oszukuje Ecu?? Nawet Boxy TTE, które są montowane przez Toyote i z gwarancją??
Ogólnie wolałbym program, ale póki co nikt za bardzo się tym nie zajmuje(no jedyny jaki znalazłem to Masters ale właśnie tam dostałem info, iż póki co ten program jest niedopracowany sad.gif i wymaga jeszcze uwagi bo ten silnik po dłuższym czasie coć nie chce współpracować tzn. wyskakują błędy...)
Z góry dziękuje za odp.


Też bym się podłączył pod pytanie - staram się wybadać temat i krążę po internecie, ale wielce wymowne jest dla mnie, że po pierwszych hurraoptymistycznych relacjach nawet w tym watku temat zdechl, a D-Cata Masters nie ma ofercie (przynajmniej po obejrzeniu oferty na www).
A co poczytam, to na boxy oferowane przez V-Tech ludzie psiocza (choć na forum avensis jest kilku userow i na razie zyja).
Bylbym wdzieczny za jakies dalsze informacje - sporo ostatnio musze jezdzic Avensisem (i jeszcze troche pojezdze), wiec przydaloby sie cos dorzucic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Youtro
post Thu, 18 Aug 2016 - 19:05
Post #65


Rookie
Dołączył: Sat, 15 June 2013





Odkopie temat. Jeżdżę Corolla 1.4 D4D 2015. Czy można nieco podnieść moc, czy szlaki przetarte?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ctv
post Thu, 18 Aug 2016 - 19:42
Post #66


Forum Homee
Dołączył: Mon, 17 March 2003
Skąd: lublin





Przecież ten silnik się zawsze robiło
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 18 Aug 2016 - 22:01
Post #67


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(ctv @ Thu, 18 Aug 2016 - 19:42) *
Przecież ten silnik się zawsze robiło

+1
EDC17, nawet nie trzeba z TQ monit się bujać. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tominator
post Wed, 24 Aug 2016 - 08:21
Post #68


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 October 2006
Skąd: Wrocław





Ja mam Yarisa 1.4 D4D 90KM zrobione ma 112KM i lata juz tak z 2 lata bez problemow, ale wielkiego potencjalu tuningowego ten silnik nie ma.


--------------------
Systemy hamulcowe Big Brake Kit Brembo do każdego auta BagCorp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arkadiusz
post Thu, 25 Apr 2019 - 17:31
Post #69


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 March 2008
Skąd: W-wa





zeby nowego tematu nie zakladac choc ten wiekowy

do kogo obecnie po program do Lexusa IS220d 177hp w okolicy Warszawy?
seria z nowym dwumasem, dpf i egr zostaje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Thu, 25 Apr 2019 - 22:49
Post #70


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





A ja podepnę się z innym pytaniem....czy ten silnik jest paliwożerny jak to już zostało wpisane wręcz w legendy i TTTM czy ten program może coś zmienić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arkadiusz
post Fri, 26 Apr 2019 - 22:28
Post #71


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 March 2008
Skąd: W-wa





Moja kobieta teraz tym jezdzi, nie zamula, 70% trasa ok150km/h reszta miasto, srednie 8l/100 na zbiorniku. Po miescie 9 do 10, wiecej nawet mi nigdy sie nie udało. Na pewno nie pali 6l chociażby nie wiem jak jezdzic. Ja chce zrobic program bo mam bardzo dluga skrzynie, nie wiem czy wszystkie tak maja czy tylko niektore. 6 bieg mozna wrzucic dopiero przy kolo 140km/h bo przy 120 ciezko jest zeby sprawnie "wstał", przy 2500obr/min mam 170km/h na szostym biegu, ponadto ciezko na dwojce przejechac skrzyzowanie czy cokolwiek bo trzeba redukowac na jedynke. Po prostu irytujace to jest i mam nadzieje poprawy tego po programie, spalanie jest dla mnie bardzo akceptowalne, trzeba pamietac ze taki lex wazy prawie 1700kg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Don Pablo
post Sat, 04 May 2019 - 17:05
Post #72


Super User
Dołączył: Thu, 21 September 2006
Skąd: Z Kresów Wschodnich ( White Stock)





CYTAT(Joker @ Thu, 25 Apr 2019 - 22:49) *
A ja podepnę się z innym pytaniem....czy ten silnik jest paliwożerny jak to już zostało wpisane wręcz w legendy i TTTM czy ten program może coś zmienić?


Ten silnik jest paliwożerny wink.gif W Avensisie i Corolli Verso spalanie to kpina- 140km/h i koło 9l ON. Jeden miał 150, drugi 177 kucy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lysy
post Mon, 06 May 2019 - 17:09
Post #73


Forum Homee
Dołączył: Wed, 30 April 2003
Skąd: W-wa





Pali duzo. EGR trzeba wylaczyc programowo jesli jest taka mozliwosc. DPF to do wyboru ale jak jest bialo za autem w chlodne dni to niestety nie ma wyjscia. Tam sa bledy w programie fabrycznym, przez ktore wlacza sie dotrysk paliwa z piatego wtyrskiwacza, przy zbyt niskiej temperaturze spalin. Innymi slowy auto z wylaczonym filtrem jest bardziej ekologiczne niz z. Kolejna kwestia to polskie paliwo a wlasciwie biodiesel, ktory sie srednio nadaje do tego silnika. Jesli chodzi o spalanie to program troche je zmieni, wylaczenie wypalania fitra rowniez, ale najwiecej da niestety box, ktory zwiekszy cisnienie paliwa w srodku obrotow. Sa boxy, ktore wycinaja swoje dzialania zblizajac sie do maksymalnego cisnienia pompy jakby ktos sie zastanawial nad bezpieczenstwem. A ta pompa sprawia wrazenie, jakby przy zadanym pradzie sterujacym zaworem SCV dawala cisnienie mniejsze niz faktycznie potrzeba, mimo poprawnych odczytow z podwojnego czujnika na szynie. I to nie jest kwestia zuzycia, bo nowe auta mialy podobnie.

Ja mam soft od Mastersa.

P.S. W razie czego mam z jedna sztuke boxa do takiego D-CAT'a.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arczar
post Mon, 06 May 2019 - 20:56
Post #74


User
Dołączył: Wed, 20 June 2007
Skąd: Śląsk





A co wtedy z wtryskami? Są po regeneracji. Jest szansa że pojeżdżą czy szukać nowych?

Napisz na PW ile chcesz za tego boxa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lysy
post Wed, 08 May 2019 - 17:22
Post #75


Forum Homee
Dołączył: Wed, 30 April 2003
Skąd: W-wa





D-CAT D-CAT'owi nierowny. Druga wersja byla na nowej generacji piezo, z innym sterownikiem i napieciami. Wprowadzona inna pompe z dlugim zaworem SCV. Inne byly tez wtryskiwacze. Nie wiem jakie masz wtryskiwacze ale pierwsza generacja miala problem z zaworem przelewowym, przy uszkodzeniu tylko jedengo wyskakiwal od razu blad P0093. Druga generacja miala problem z koncowkami, podbieralo termicznie material przy podkladce. Efekt podobny, tzn. tez wysypywalo bledy, m. in. wlasnie fuel leak. Pierwsze prawidlowo regenerowalo i nabijalo nowe kody korekcyjne tylko Denso, koszt o ile pamietam to byl okolo 1700 zlotych sztuka. Na alix mozna bylo kupic zestaw naprawczy ale nigdy nie wpadlo mi go glowy zeby samemu to wymienic. Druga generacja chyba byla latwiejsza do zrobienia, a jesli nawet nie to tansza. Przynajmniej uzywane. Jesli chodzi o dzialanie boxa, to jesli sie ustawi go z glowa to nie ma problemu. Pojscie w ustawienie wszystko po 100% wiadomo nie bedzie madre.

Jak wykopie tego boxa z ktoregos pudla to dam znac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arczar
post Wed, 08 May 2019 - 22:21
Post #76


User
Dołączył: Wed, 20 June 2007
Skąd: Śląsk





Auto z 2007 roku. Wtryski regenerowane w Drei-Pol Bracia Poletyło. Ktoś na Lubelszczyźnie mógłby tego boxa właściwie ogarnąć?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arkadiusz
post Mon, 23 Dec 2019 - 22:44
Post #77


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 March 2008
Skąd: W-wa





Co jest ograniczeniem w robieniu mocy w takim 2.2 dcat? Wtryski, pompa czy turbo? Zmiana turbo na jakieś gtb ma sens? Pomijam wady fabryczne tego silnika chodzi mi tylko o ograniczenia w przyroście mocy. Turbo hybryda odpada.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Wed, 25 Dec 2019 - 11:40
Post #78


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





Pali jak smok, miałem przez chwilę RAV4 2.2 D4D 177KM w manualu, w mieście 13l to była norma, 10-11 trasa, katastrofa.
Dla porównania natomiast 2.0 D4D w Avensis palił w mieście 6.5l, co było swoistym zaskoczeniem.


--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carinus
post Sun, 19 Jul 2020 - 13:25
Post #79


User
Dołączył: Tue, 08 February 2005
Skąd: lubuskie/Belgia





Odgrzeję temat gdyż sporo osób narzeka na te silniki.Bez ingerencji w program te silniki nie jadą i faktycznie sporo palą Sam używam tego silnika z 2007r w lexie,jednak za krótko jeżdziłem na seryjnym ustawieniu żeby mieć osobiste porównanie.Obecnie silnik na autostradzie przy V-120-160 nigdy od 3 lat nie przekroczył 6l/100km,zaczął normalnie jechać i zrobił się dosyć elastyczny.Co ciekawe reaguje na wysokie temperatury otoczenia zmniejszonym apetytem.Rekordy bił w gorącej Chorwacji przy 40*C, jadąc 120-130 potrafił łyknąć 4,6l co mnie mocno zaskoczyło.Jeżeli ktoś ma zamiar kupować auto z tym silnikiem i nie przewiduje wizyty u tunera,odradzam takiej inwestycji.


--------------------
Lexus IS 200 SportCross Turbo (sold) , RX400h , IS220d , Yaris TS II(sold)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Sun, 19 Jul 2020 - 19:30
Post #80


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Carinus masz może wykres ? Co tam wyszło ?
Słyszałem że te silniki są mocno podlane. Dziwne to troche bo rostrzał spalania jest ogromny


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:30