Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> A6 C7 3.0 TDI 245PS
nandoz
post Sat, 31 Jan 2015 - 19:24
Post #1


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 September 2007





Witam.

Interesuję mnie auto z 2011-12.
Szukam opinii na temat Audi A6 C7 3.0 TDI S-tronic , quattro . Znalazłem info na Forum A6 o wadliwej uszczelce "górnej" miski olejowej ( cokolwiek by to było ) . Podobno trzeba wyjmować cały silnik , koszt 10 kPLN - ASO . Wiecie coś na ten temat ? Na co zwrócić uwagę szczególną przy kupnie ? Jakieś konkretne objawy ? Podobno i tak tego nie widać po otwarciu maski , trzeba zdemontować plastiki . Może to tylko sposób na strzyżenie klientów po gwarancji , "pocenie się" silnika to chyba nic złego. Myślałem ,że to rozwinięcie jednostki 240 konnej i ta to już będzie pancerna wink.gif . Widziałem też ogłoszenie , że auto miało po 220.000 km przelotu wymieniony silnik na nowy ( dotyczy wersji BITDI 313 PS) . Ja pie...ole auto za 300 patoli i takie rzeczy ??? Pozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie . p.s. Co do chipa , auto pewnie od razu poleci na program . Można po kablu , trzeba pruć kompa czy box ?? Czy robi się też coś ze skrzynią ,czy zostawia się ją w spokoju .


--------------------
A4 AWX Switzer P196/400 by Ecuproject .

A6 Avant 3.0 Bitdi 430/833 by Vagtune .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 31 Jan 2015 - 19:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
DarooDG
post Mon, 02 Feb 2015 - 20:04
Post #2


User
Dołączył: Mon, 18 June 2012
Skąd: Częstochowa





Witam,

A6 C7 to bardzo fajny model. Osobiście użytkowałem kilka sztuk C7 z silnikami 3.0TDI 245KM + S-tronic.
Przy zakupie warto zwrócić uwagę na skrzynie biegów czy nie poszarpuje ponieważ miały z tym problem, padała mechatronika skrzyni nowa ok 10tys.
Co do silników są mega dobre i nigdy nie jeździłem egzemplarzem, który miał jakieś problemy.
Sprawdzaj sobie historię serwisową i wymiany olejów w skrzyni. Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 13:18