Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Szybkie auto na dłuższe trasy
ari
post Sun, 28 Sep 2014 - 17:30
Post #21


Frequent User
Dołączył: Tue, 09 September 2014





Pomysł z E90 nie jest zły - auto bardzo dobrze spisuje się na trasie. Jest dość nieduże, fajnie zestrojone, więc na krętych drogach jest przyjemnie zwinne i lepiej się sprawdza od 5-er/W211. Na autostradach przy wyższych prędkościach moim zdaniem było ciche, nigdy nie narzekałem na hałas (mimo iż miałem wersję 20d). Do tego dobrze trzymające fotele i kilkugodzinne przeloty są czystą przyjemnością.

Wiem, że 3-er to dużo niższa klasa niż proponowane powyżej LS, S/CL, ale jeśli autor brał ją początkowo pod uwagę, to znaczy, że może nie potrzebować takich krążowników i loch. Trójka nie zawiedzie, a koszty utrzymania wyjdą kilka razy niższe, więc warto wziąć pod uwagę. Do tego będzie najtańsza/najmłodsza.

Aha, to nie jest szczególnie przestronny wóz, ale do układu 2+2 będzie w sam raz.


--------------------
208 GTi Blanc Nacré
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 28 Sep 2014 - 17:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Maciek@
post Sun, 28 Sep 2014 - 19:12
Post #22


User
Dołączył: Fri, 26 September 2014





CYTAT(saleen @ Sun, 28 Sep 2014 - 12:20) *
Mówiąc wprost jest to S-klasa W221 w wesji coupe. Skrzynie 7 biegowe, auto super wygodne. Silnik "500" (388 koni) nie słyszałem o żadnych problemach, nie wiem jak 63 AMG (525 koni, wolnossący). Co do serwisu to już pytanie do kogoś kto miał te auta.


W wyglądu całkiem mi się podoba jak na merdecesa, poczytałem tylko trochę o zawieszeniu ABC i kosztach ew. napraw i to chyba jednak
nie dla mnie :-(
Ceny aut używanych są nawet całkiem fajne, ale chyba własnie spowodowane jest to ryzykiem drogich napraw.

Jeśli merdeces, to co powiecie na CLS'a 350/500,
ewentualnie. E coupe (207) też 350/500?

Jak to się prowadzi w stosunku do e60 i czy będzie cichsze?

CYTAT(saleen @ Sun, 28 Sep 2014 - 12:20) *
W silnikach N62 BMW problemem są uszczelniacze, dlatego zwykle znika olej i puszczają niebieskie dymki (co wygląda dość słabo w takiej relatywnie nowej i luksusowej benzynie).
Hasło "N62 uszczelniacze" i w Google wysypują się wyniki. Jest jeszcze wadliwa rurka od chłodzenia - hasło "N62 rurka" do Google


Szkoda bo miałem w sumie ochotę na v8. Jeśli V8 i w miare niezawodnę to rozumiem, że wtedy Mercedes lub Lexus?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek@
post Sun, 28 Sep 2014 - 19:32
Post #23


User
Dołączył: Fri, 26 September 2014





CYTAT(ari @ Sun, 28 Sep 2014 - 17:30) *
Pomysł z E90 nie jest zły - auto bardzo dobrze spisuje się na trasie. Jest dość nieduże, fajnie zestrojone, więc na krętych drogach jest przyjemnie zwinne i lepiej się sprawdza od 5-er/W211. Na autostradach przy wyższych prędkościach moim zdaniem było ciche, nigdy nie narzekałem na hałas (mimo iż miałem wersję 20d). Do tego dobrze trzymające fotele i kilkugodzinne przeloty są czystą przyjemnością.

Wiem, że 3-er to dużo niższa klasa niż proponowane powyżej LS, S/CL, ale jeśli autor brał ją początkowo pod uwagę, to znaczy, że może nie potrzebować takich krążowników i loch. Trójka nie zawiedzie, a koszty utrzymania wyjdą kilka razy niższe, więc warto wziąć pod uwagę. Do tego będzie najtańsza/najmłodsza.

Aha, to nie jest szczególnie przestronny wóz, ale do układu 2+2 będzie w sam raz.


Wielkościowo E90 pasuje mi w zupełności. Do tej pory zakładałem wielkościwo auto min. klasy bmw3, maksimum bmw5.
Jeszcze raz w skrócie, potrzebuje: mocy, dobrego prowadzenia( w tym stabilności przy większych prędkościach), praktycznego bagażnika, wygodnych
foteli i ciszy przy wiekszych prędkościach.

E90 był długi czas faworytem, potem zobaczyłem że e60 wcale nie są specjalnie droższe, a intuicja podpowiada że powinny być cichsze,
dlatego też wchodzi w grę, ale wcale nie dla tego że większe czy bardziej komfortowe.

Z tym że jeśli 530 wcale nie będzie cichsze od 330(tu potrzebowałbym opinii użytkowników obu aut), a 545 czy 550 problematyczne (jak wspominał saleen) to chyba wolę 330.

Ze sportowości 330 jestem wstanie zrezygnować tylko w przypadku znacznie cichszego auta, ale też tylko do pewnej granicy, autem tylko
i wyłącznie komfortowym nie jestem wstanie jeździć.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari
post Sun, 28 Sep 2014 - 20:50
Post #24


Frequent User
Dołączył: Tue, 09 September 2014





Zatem jeśli rzeczywiście E90/E91 wystarcza, to w ogóle nie patrz w kierunku E60. Piątka to niewątpliwie świetne auto, ale jako nowe - używki ostro (i drogo) się sypią, gra nie jest chyba warta świeczki. Jedyną przewagą 5-er jest podaż, bo trójek z mocną benzyną (nie licząc 35i) jest szalenie mało, do tego większość jest z USA (28i) po różnych przygodach. E60 można dostać zarówno z mocną R6, jak i szerokim wachlarzem V8 (poza 545/550 jest jeszcze 540i 306PS).

Niemniej jednak, obie beemki mają pewien feler - kradną je na potęgę (jutro miną 4 tygodnie od skrojenia mojej...), zresztą załoga serwisu ASO potwierdza ogromny wzrost "zainteresowania" E60 i E90 od początku tego roku. Warto to mieć na uwadze.


--------------------
208 GTi Blanc Nacré
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek@
post Mon, 29 Sep 2014 - 10:16
Post #25


User
Dołączył: Fri, 26 September 2014





A co myślicie o s4? Do tej pory nikt się na jego temat nie wypowiadał?

A może jakies mocne volvo v70? Do tej pory nie brałem pod uwagę bo turbo i kosztuja tyle
co e60 i stwierdziłem że skoro mogę mieć e60 to po co zawracać sobie głowę volvo, ale może nie słusznie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Mon, 29 Sep 2014 - 10:32
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





w volvo będzie głośno. spradzone organoleptycznie. e39 jest o niebo cichsze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Młody-Bydgoszcz_*
post Mon, 29 Sep 2014 - 19:58
Post #27









Jeśli mają być robione takie trasy to tylko i wyłącznie Audi A6 C6 3.0 TDI, BMW 535D E60/E61 albo Mercedes-Benz E320 CDI/E420 CDI. Wziąć jak najbogatszą wersję, podwójne szyby, fotele z masażem i można śmigać i śmigać.
Ja osobiście wybrałbym Merca W211 E320 CDI przed liftingiem. Rzędowa 6. BMW E39 już trochę za archaiczne a E60 aż tak pozytywymi opiniami nie grzeszy, ale to zależy kto nim jeździł. W W211 przed liftingiem jest problem tylko z SBC, ale to też można obejść.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek@
post Tue, 30 Sep 2014 - 07:40
Post #28


User
Dołączył: Fri, 26 September 2014





CYTAT(Młody-Bydgoszcz @ Mon, 29 Sep 2014 - 19:58) *
Jeśli mają być robione takie trasy to tylko i wyłącznie Audi A6 C6 3.0 TDI, BMW 535D E60/E61 albo Mercedes-Benz E320 CDI/E420 CDI. Wziąć jak najbogatszą wersję, podwójne szyby, fotele z masażem i można śmigać i śmigać.
Ja osobiście wybrałbym Merca W211 E320 CDI przed liftingiem. Rzędowa 6. BMW E39 już trochę za archaiczne a E60 aż tak pozytywymi opiniami nie grzeszy, ale to zależy kto nim jeździł. W W211 przed liftingiem jest problem tylko z SBC, ale to też można obejść.


Diesle absolutnie nie, biorę pod uwagę tylko benzyny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek@
post Tue, 30 Sep 2014 - 15:09
Post #29


User
Dołączył: Fri, 26 September 2014





Pojawiło się trochę głosów za a6 c6, jakoś nie byłem przekonany bo tam albo turbo, albo awaryjne atmosferyczne,
teraz dopiero zauważyłem że 3.0 tfsi to jest kompresor. Czy to jest ten sam silnik co w s4 b8?

Jak wypada porównanie bezawaryjności e60 i c6?
Jak z jazdą po winklach w takim c6?

Zostając w tym samym segmencie, czy na prawdę w lexusie gs jest tylko 430 litrów bagażnik? Czy to pomyłka na wikipedii?

Czy cls i E coupe są tak samo godne polecenia jak E W211?

Idąc segment wyżej to jak bardzo wzrastają koszty eksploatacji lexusa LS 460 w porównaniu do aut segmentu E.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guziken
post Tue, 30 Sep 2014 - 16:19
Post #30


User
Dołączył: Wed, 30 December 2009





CLS to technicznie właściwie W211. E Coupe z tego co wiem jest technicznie C klasą. CLS mogę polecić


--------------------
F30 330i xDrive '16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Komar
post Wed, 01 Oct 2014 - 08:19
Post #31


User
Dołączył: Sun, 16 May 2004
Skąd: waw





Hej,

roczek używam e90 330 w x i automacie, stałem przed podobnym dylematem jak Ty (e60 czy e90).

IMO to dwa zupełnie różne auta - 5 jest dużo bardziej spokojna i na trasy się nada zdecydowanie bardziej, jeżeli chodzi o wygodę, przestronność i wnętrze. I to jedyne plusy smile.gif

Odnośnie trójki to po pierwsze, jest dużo bardziej żwawa. Dwa - lepsze hamulce. e90 w 330i ma większe tarcze niż 530i. Fotele ok, jakąś rewelacją nie są, ale nie ma co oczekiwać, że są jakieś mega wygodne. Jest cicho, stabilnie, pewnie. Trakcję można wyłączyć całkowicie i się pobawić. Jak zależy Ci na komforcie to unikałbym opon runflat. I e90 jest jakaś taka "bardziej dopasowna" do kierowcy, jesteś jego częścią, fajnie się czujesz, nie siedzisz gdzieś w mniejszej lub większej puszce i nie ogarniasz gabarytów czy nie rozumiesz zachowania auta na drodze.


--------------------
e90 330ix
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek@
post Wed, 01 Oct 2014 - 08:39
Post #32


User
Dołączył: Fri, 26 September 2014





CYTAT(Komar @ Wed, 01 Oct 2014 - 08:19) *
Hej,

roczek używam e90 330 w x i automacie, stałem przed podobnym dylematem jak Ty (e60 czy e90).

IMO to dwa zupełnie różne auta - 5 jest dużo bardziej spokojna i na trasy się nada zdecydowanie bardziej, jeżeli chodzi o wygodę, przestronność i wnętrze. I to jedyne plusy smile.gif

...


Dzięki za fajny opis.
Czy automat nie psuje trochę charakteru e90? Miałeś porównanie manual/automat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Komar
post Wed, 01 Oct 2014 - 09:11
Post #33


User
Dołączył: Sun, 16 May 2004
Skąd: waw





Oczywiście, że psuje wink.gif

Automat nie jest za szybki (to nie dwusprzęgłowa skrzynia) ale ma 6 biegów, jest w miarę inteligentny, zmienia się ostro jego praca w trybie sportowym i po wyłączeniu trakcji, można też pobawić się sekwencyjnie dźwignią lub manetkami przy kierownicy (w niektórych wersjach) +/-. Ale używa się chyba tego raz na rok albo przy agresywnym wyprzedzaniu szeregu aut gdy chcesz go przytrzymać na jakimś biegu podczas wachlowania gazem.


--------------------
e90 330ix
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fzhut
post Wed, 01 Oct 2014 - 12:06
Post #34


Frequent User
Dołączył: Tue, 20 December 2011





Również użytkuję E90, tyle że diesla, w miesiacu robię zazwyczaj krótkie trasy po 200-300 km w jedną stronę, ale miałem też okazje robić dłuższe - ostatnio Włochy. Odniesienie mam do E60 525d 197ps oraz programowanej 535d. Sam stałem przed wyborem i wziąłem E90 z kilku względów, a chyba najważniejszym były wystarczające rozmiary przy zachowaniu świetnej dynamiki prowadzenia. Co do samych tras - fotele mam zwykłe szmaciaki, ale wbrew pozorom jak na base są bardzo ok, cztery litery mam bardzo wrażliwe a Włochy zrobiłem tylko z dwoma postojami na tankowanie, nic więcej. Przy prędkościach 200+ nie ma co ukrywać - cicho już nie jest (ale i tak lepiej niż u konkurencji), tutaj E60 wypada imo po prostu lepiej. Prędkości 160-180 są bardzo fajne, bo diesel spala naprawdę niewiele i w aucie jest relatywnie cicho - pasażerowie śpią bez żadnego problemu. Gdybym jeździł tylko na autostradach - wziąłbym 5er, jeśli wezmę pod uwagę ogół użytkowania (gdzie mimo diesla pod maską lubię trochę przydusić w zakrętach) kupiłbym drugi raz 3er, tyle że w trochę mocniejszej wersji. Nie żebym jakoś super chwalił, bo moje i w ogóle, ale 3er jest świetnym autem dla kogoś kto lubi samochody - ona pasuje jak dobry garnitur wink.gif W Twoim przpadku unikałbym 325i/330i ze względu na problemy z tłokami/głowicą i wziął 335i, bo podejrzewam że 320i będzie zbyt słabe a diesla nie chcesz (chociaż moim skromnym zdaniem 330d na przeloty autostradowe to bardzo rozsądny wybór).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Wed, 01 Oct 2014 - 19:51
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(fzhut @ Wed, 01 Oct 2014 - 11:06) *
W Twoim przpadku unikałbym 325i/330i ze względu na problemy z tłokami/głowicą (...)

Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat? Będzie również dla potomnych wink.gif


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
henieQ
post Wed, 01 Oct 2014 - 20:21
Post #36


User
Dołączył: Sat, 30 March 2013





A moze Passat CC 3,6? Duza benzyna, wolnossaca, w trasie wg mnie wygodniejsza niz E90, bagaznik baaardzo przestrony, jak dla mnie bardzo ciekawa opcja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Komar
post Wed, 01 Oct 2014 - 21:06
Post #37


User
Dołączył: Sun, 16 May 2004
Skąd: waw





A też jestem ciekaw o co chodzi z tymi tłokami/głowicą w r6 3.0. Nie spotkałem się z opisem tego defektu.

Wracając jeszcze do e90 - może miałem takie szczęście - ale szukałem czegoś >200ps. I każdy diesel jakie oglądałem miał jakiś feler. A obejrzałem ich z 15. Nie to że benzyny nie miały - bo też miały - ale były to raczej pierdy.

Zapomnij o 2.0 czy to pb czy on. A już szczególnie w automacie - ogólnie - automat nie nadaje się do tego auta przy mocy mniejszej niż 220. Jeździłem takowymi - miałem wrażenie że zdrowe 1.9 tdi ~100ps odpycha się szybciej.

I jeszcze taka ciekawostka z moich obserwacji - może mieć znaczenie, może nie. 325, 328, 330 palą tyle samo. A jadą gorzej.
Zrobiłem 15k przez rok, średnie roczne spalanie wyszło 13,5 (automat, x-drive) z czego 70% to miasto (głównie krótkie odcinki - 3 km) a reszta trasa. Na trasie jadąc zgodnie z przepisami masz 750km zasięgu, w mieście trochę dynamiczniej i już 430 wink.gif A lejesz 55-60 litrów.

Jak w budżecie mieści się 335i - najlepsza opcja. Tylko uważaj na wersje US.


--------------------
e90 330ix
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek@
post Wed, 01 Oct 2014 - 21:23
Post #38


User
Dołączył: Fri, 26 September 2014





CYTAT(henieQ @ Wed, 01 Oct 2014 - 20:21) *
A moze Passat CC 3,6? Duza benzyna, wolnossaca, w trasie wg mnie wygodniejsza niz E90, bagaznik baaardzo przestrony, jak dla mnie bardzo ciekawa opcja.


A tego nie brałem pod uwagę.
Nie jestem specjalnie fanem VW, ale jak ciche i dobrze się prowadzi to mogę przetestować.

Jaki tam jest rodzaj AWD? Zwykły haldex, czy coś innego?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek@
post Wed, 01 Oct 2014 - 21:24
Post #39


User
Dołączył: Fri, 26 September 2014





CYTAT(Komar @ Wed, 01 Oct 2014 - 21:06) *
Jak w budżecie mieści się 335i - najlepsza opcja. Tylko uważaj na wersje US.


Wolałbym uniknąć turbo, chłodzenie turbiny w przypadku jazdy autostradowej jest upierdliwe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elmarki
post Wed, 01 Oct 2014 - 21:33
Post #40


User
Dołączył: Thu, 15 August 2013
Skąd: śląsk





CYTAT(Maciek@ @ Wed, 01 Oct 2014 - 21:24) *
Wolałbym uniknąć turbo, chłodzenie turbiny w przypadku jazdy autostradowej jest upierdliwe.


Turbotimer smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 09:33