Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Od jutra (19.12.2018) koniec ze zniżkami OC dla 25 letnich samochodów, Koniec ze zniżkami PZM w PZU
Bio
post Fri, 21 Dec 2018 - 08:02
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(vegetagt @ Fri, 21 Dec 2018 - 01:25) *
Ale przecież z żadnej polisy nie pokryjesz całego wydatku wink.gif Bez zniżek na stare auto, mając większy litraż płace 900zł - to też nei wystarczy na auto zastępcze, jak kogoś pierdykne wink.gif Ba, nawet jakbym miał zwyżki i płacił 5000 za oc/rok, to dalej mało. Na tym chyba polega OC - zakładają, że nie każdy będzie miał szkode i reszta zrzuci się na "wybrańców". Idąc dalej - jeżeli kogoś walnę ze zniżką z pzmotu, to nie wskakuje na próg +10%, tylko trace sporo więcej. Więc nie wiem, czy sugerowanie "luźniejszej jazdy" i dzwonienia we wszystkie elementy krajobrazu ma sens.


W sumie ciekawa sprawa, ile aut z polisą "na pzmot" miało kolizje. Ja na chwile obecną 100% trwania polisy (4 lata jedno auto, pół roku drugie) mam czysto. Znajomi też jeszcze nie mieli żadnych nieprzyjemności.

musisz patrzyć w nieco większej skali niż "ja i moi znajomi".

Weź pod uwagę, że na realizację jakiejś małej szkody "zrzuca się" kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt polis. A potem już idzie statystyka: stosunek szkodliwości do ilości sprzedanych polis i ubezpieczyciel stwierdza, czy to ma sens. "Byznes is Byznes"


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 21 Dec 2018 - 08:02
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
vegetagt
post Fri, 21 Dec 2018 - 09:55
Post #22


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 October 2010





no niby tak. Z drugiej strony pewnie jest jakaś ekipa, która dzwoni praktycznie wszystkim i wiezie na złom wink.gif

Dlatego ciekawią mnie statystyki, czy na prawdę jest aż tak źle.


Zbaczając delikatnie z tematu: swego czasu czytałem, że warto robić żółte blachy, bo wtedy nie ma problemu przy kolizji i zawsze auto naprawiają/płacą. Ciekawe, jak sprawa naprawy sierry z olsztyna, bo na początku nie brzmiało to zbyt pozytywnie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rudiger
post Fri, 21 Dec 2018 - 13:08
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 October 2011





Od 12 lat korzystałem ze zniżek na leg. kluby pojazdów militarnych. Póki znizki były udzielane klubom kolekcjonerskim to było ok. PZM rozdawał je de facto komu popadnie, posiadaczom róznych strupów motoryzacyjnych i tzw doniczek motoryzacyjnych stojacych po grusza to wyszła hryja. Bo zrobiło sie to masow. A to nie po kupiecku.
Przepraszam za brak PL liter - gips.


--------------------
narkotyczny zapach dogrzanych slicków...
powered by PENRITE
vmistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2012
mistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2015
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Fri, 21 Dec 2018 - 15:39
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Imo najbardziej po tyłku dostaną osoby które dłubia hobbystycznie w jakimś swoim wynalazku bo stoi a płacić trzeba no i posiadacze tzw retrofit bo żółtych blach raczej nie dostaną.


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Fri, 21 Dec 2018 - 19:36
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(vegetagt @ Fri, 21 Dec 2018 - 09:55) *
no niby tak. Z drugiej strony pewnie jest jakaś ekipa, która dzwoni praktycznie wszystkim i wiezie na złom wink.gif

Dlatego ciekawią mnie statystyki, czy na prawdę jest aż tak źle.

swego czasu do jednego wpisu dorwałem jakieś liczby i ogólnie polisy OC są średnio opłacalnym biznesem. Ubezpieczalnie robią pieniądze na innych rzeczach.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sat, 22 Dec 2018 - 20:56
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





Spokojnie. Jakby sie nie opłacało to by nie mieli w ofercie albo cena by była wyższa. Zarabiają na tym spokojnie.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sun, 23 Dec 2018 - 17:31
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Wombat @ Sat, 22 Dec 2018 - 20:56) *
Spokojnie. Jakby sie nie opłacało to by nie mieli w ofercie albo cena by była wyższa. Zarabiają na tym spokojnie.

nie zawsze musisz zarabiać na jednym produkcie, żeby zarabiać na całości. Patrz VAG i produkcja Veyrona, czy Chirona (produkowane na stracie) wink.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sun, 23 Dec 2018 - 20:58
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





tak. tylko chironów produkują 1 a passatów 200 tysięcy (o ile nawet nie jeszcze inaczej wygląda ta proporcja) bo na nim zarabiają. Ty usiłujesz mnie przekonać że to ta masowo sprzedawana część jest niedochodowa.
Jestem skłonny uwierzyć że na 200 tys ubezpieczonych passatow ubezpieczą 1 dzieło sztuki (albo inne lambo) poniżej rentowności - to tak to ma to sens.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Mon, 24 Dec 2018 - 11:33
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Wombat @ Sun, 23 Dec 2018 - 20:58) *
tak. tylko chironów produkują 1 a passatów 200 tysięcy (o ile nawet nie jeszcze inaczej wygląda ta proporcja) bo na nim zarabiają. Ty usiłujesz mnie przekonać że to ta masowo sprzedawana część jest niedochodowa.
Jestem skłonny uwierzyć że na 200 tys ubezpieczonych passatow ubezpieczą 1 dzieło sztuki (albo inne lambo) poniżej rentowności - to tak to ma to sens.

Nie chcę Cię przekonywać, opieram swoje zdanie na faktach.

Wg. Danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego od 2007 roku ubezpieczalnie tracą na OC. W 2009 r. były „w plecy” 1 miliard złotych.
Według danych Polskiej Izby Ubezpieczeniowej dwa pierwsze kwartały roku 2016 przyniosły stratę na poziomie 606,5 milionów złotych.

Dlatego OC idzie w górę i dlatego ubezpieczalnie mają przez chwilę, ale docelowo rezygnują z dodatkowych pomysłów typu "70% zniżki dla młodego kierowcy, który statystycznie ma większe szanse na dachowanie".

Pamiętaj że OC jest obowiązkowe, więc jest jasnym, że firmy które będą to oferować jako usługa, dzięki której można sprzedać inne rzeczy, na których się zarobi.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Malisz
post Mon, 24 Dec 2018 - 12:18
Post #30


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 November 2013
Skąd: Warszawa





Artykuł, który przeczytałem w gazecie parę dni temu przeczy temu co napisałeś. Tam podana jest zupełnie inna przyczyna wzrostu cen OC (chociaż w tym roku zapłaciłem o wiele mniej niż w zeszłym za te same auta z tymi samymi znizkami). Postaram się zrobić zdjęcia i wrzucić. A no i artykuł głównie o PZU smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
czerniel2
post Mon, 24 Dec 2018 - 12:37
Post #31


User
Dołączył: Sat, 19 September 2015
Skąd: Bydgoszcz





Jestem w tej branży, powiem tak, na obowiązkowym OC (ppm) firmy tracą, rzadko kiedy uda się wypracować jakiś zysk. Zarabia się na innych produktach, najwięcej na ubezpieczeniach na życie.
Stawka idzie w górę aby nie być za dużo w plecy na OC - tak czy siak firmy mają to wyliczone że do OC się dokłada, a OC muszą mieć w sprzedaży masowej ponieważ to podstawowy składnik niczym mąka w cieście biggrin.gif na mące można nie zarobić ale na wisienkach już tak smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Mon, 24 Dec 2018 - 13:09
Post #32


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





Nawet swego czasu(ze 3 lata temu) nadzór finansowy zainteresował się tematem ubezpieczania OC poniżej kosztów. Na rynku była ostra gra o zdobycie klientów. Niestety groziło to ryzykiem systemowym polegającym na tym, że w razie dużego W (np katastrofa dwóch autokarów pełnych ludzi-zadoscuczynienia i odszkodowania oraz ewentualne renty moglyby sumarycznie wynieść z takiego zdarzenia xxx mln pln), ktorys z ubezpieczycieli tego nie udzwignie, a nastepnie upadnie. A reszta z tysiecy jego klientów zostanie na lodzie(i bedzie musial to na siebie wziąć państwowy UFG).
Dlatego nadzór nakazał urealnic stawki do mozliwych kosztów na OC. I już tylko z tego powodu ostatnie lata to dość istotny wzrost cen składek (do tego oczywiście dochodzi systematyczny wzrost zasądzanych odszkodowań np zmiana podejscia co do pojazdow zastepczych i zadośćuczynien, ktore ubezpieczalnie wklalkulowuja w ryzyko)

Akurat najwieksi tak ostro nie mogli grać z nowymi, bo dlugoobecni ubezpieczyciele mają w portfolio wiele zdarzeń za ktore od lat i przez dziesiatki lat będą wypłacać renty (ktore podlegaja aktualizacji).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vegetagt
post Mon, 24 Dec 2018 - 23:11
Post #33


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 October 2010





CYTAT(scorpio_24 @ Mon, 24 Dec 2018 - 13:09) *
(...)nadzór finansowy zainteresował się tematem ubezpieczania OC poniżej kosztów. Na rynku była ostra gra o zdobycie klientów. Niestety groziło to ryzykiem systemowym(...)



Super. A czy gefiona i tego typu firmy wkońcu ktoś ogarnie? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Tue, 25 Dec 2018 - 11:30
Post #34


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





W przypadku problemów z jakakolwiek instytucją finansową warto zainteresować swoja sprawą Rzecznika Finansowego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vegetagt
post Fri, 04 Jan 2019 - 12:33
Post #35


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 October 2010





scorpio_24: ale przeciez już "walczą" w tej sprawie wink.gif


a wracając do tematu: https://www.facebook.com/pzmot/posts/2003173276398675 wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Mon, 07 Jan 2019 - 07:30
Post #36


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





Nowe zniżki na ubezpieczenie OC starych samochodów. Zamiast PZU – Compensa.

https://spidersweb.pl/autoblog/pzm-znizki-u...ie-oc-compensa/

Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Tue, 08 Jan 2019 - 07:51
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





To -70% jest od podstawy wyceny, czy po standardowych zniżkach za bezszkodową jazdę ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Tue, 08 Jan 2019 - 17:52
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





https://www.msn.com/pl-pl/motoryzacja/wiado...W50s?li=BBr5MK7
CYTAT
Dla obu sprawdzanych samochodów szumnie ogłaszane przez PZMot zniżki w Compensie okazały się niewypałem. Składki jeśli są zbliżone do oferty PZU – to tylko tej pozbawionej rabatu 70% dla starych aut. Nie mają szans z tym co towarzystwo z niebieskim logiem proponuje nadal właścicielom pojazdów na żółtych blachach. Deklasowane są nawet przez zwykłe, pozbawione lukratywnych ulg oferty innych towarzystw. Wygląda to jakby umowa między Compensą i PZM była zwykłym tanim chwytem marketingowym, a nie prawdziwą promocją. Mając w pamięci korzystne rabaty w PZU ludzie rzucą się na assistance SOS PZM by uzyskać status członka automobilklubu, a potem pójdą do Compensy po ubezpieczenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuki
post Wed, 09 Jan 2019 - 07:39
Post #39


User
Dołączył: Tue, 08 November 2005
Skąd: Dulowa/ k.Krakowa





Tydzień temu płaciłem wPZU OC za suzuki z '81 cena OC: 46zł/rok (było to kiedyś rejestrowane do OC w PZU na zniżki PZM), w tamtym roku OC: kosztowało mnie 50zł/rok, więc albo się pomylili w moim przypadku, albo jak ktoś już kiedyś jeździł danym sprzętem i nadal to jest u nich w rejestrze z roku na rok to nie ruszają stawek.

Z drugiej strony absurdalna dla mnie sytuacja, znajomy miał szkodę na VOLVO z 2011r, lampa rozbita, zderzak i błotnik porysowany. Wycena naprawy u mechanika 5000zł (nowa lampa ori+ lakierowanie błotnika zderzaka), znajomy wziął samochód zastępczy i oddał auto do warsztatu, po 55dniach odebrał auto od mechanika, naprawa na warsztacie trwała 2dni, reszta czasu to czekanie na rzeczoznawcę i wymiana pisemek typu czemu mają być ori części itp itd, więc ubezpieczyciel sprawcy zapłacił za naprawę ostatecznie coś około 5-6 tysięcy + 55x80zł za wynajem auta zastępczego. Jak OC ma nie być drogie?


--------------------
Jeszcze będzie przepięknie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan9999
post Thu, 10 Jan 2019 - 01:04
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 September 2005
Skąd: Przasnysz





15 lat jeżdżę autami aktualnie na stanie 4 sztuki ale średnio 2 auta za OC i NW płacę od 260 ze zniżkami z PZM w PZU inne od 700 co 1400 zł przez 15 lat grosza od nich nie wziąłem i z innych ubezpieczalni.


--------------------
Probe 2.2 TURBO GT
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 21:02