Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Cadillac CT5-V Blackwing: M5 killer?
kompot
post Thu, 11 Feb 2021 - 20:00
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(jackkpl @ Wed, 10 Feb 2021 - 19:20) *
Dlatego się dziwię, że nie opracują tego w oparciu o supercapacitory. Gęstość mocy jest rzędy wielkości większa od baterii, a pojemność jest mniejsza. A tu nie chodzi o super pojemne aku, tylko o chwilowe moce ładowania/rozładodywania.

Chyba chodzi o dowolność momentu rozładowania tej energii. Inna przykładowa zaleta to przy baterii możesz pozbyć się rozrusznika i odpalać po postoju napędowym silnikiem elektrycznym (jeśli jest podłączony do silnika). Ciekawe jak z kosztami.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 11 Feb 2021 - 20:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ROTOR
post Thu, 11 Feb 2021 - 20:39
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Tue, 08 March 2005
Skąd: Lublin





CYTAT(kontrolm @ Thu, 11 Feb 2021 - 04:12) *
ROTOR możesz napisać nawet na priv co to za przetwornica ?



Jest to przetwornica stworzona specjalnie do rozladowywania superkondesatorow. Dedykowana do systemu rekuperacji w autobusach miejskich. Spedzilem nad nia 1,5 roku. Modulowa, mozna ja "rozbudowywac do woli". Sprawnosc bliska 100% w calym zakresie "napieciowym" wejscia. Narazie jedyna na swiecie przetwornica bazujaca na autotrafie.


https://www.youtube.com/watch?v=jLLMwyNENew
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 12 Feb 2021 - 04:15
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(ROTOR @ Thu, 11 Feb 2021 - 20:39) *
Jest to przetwornica stworzona specjalnie do rozladowywania superkondesatorow. Dedykowana do systemu rekuperacji w autobusach miejskich. Spedzilem nad nia 1,5 roku. Modulowa, mozna ja "rozbudowywac do woli". Sprawnosc bliska 100% w calym zakresie "napieciowym" wejscia. Narazie jedyna na swiecie przetwornica bazujaca na autotrafie.


https://www.youtube.com/watch?v=jLLMwyNENew

wysłałem do Ciebie wiadomość prywatną.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Wed, 17 Feb 2021 - 01:38
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





kontrolm, a mi wydaje się, że nie ma tyle awarii hamulców w F1, bo auto jest oczujnikowane i można rozmawiać z kierowcą. Przez cały sezon od pierwszego zakrętu w jednym bolidzie było słychać: lift and coast biggrin.gif w innych też to słychać
Właśnie F1 jest taka ciężka teraz bo mamy baterię, kers. Opony szybko się zużywają i wyścig polega na zarządzaniu oponami, hamulcami i paliwem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 17 Feb 2021 - 04:47
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(nomad66 @ Wed, 17 Feb 2021 - 01:38) *
kontrolm, a mi wydaje się, że nie ma tyle awarii hamulców w F1, bo auto jest oczujnikowane i można rozmawiać z kierowcą. Przez cały sezon od pierwszego zakrętu w jednym bolidzie było słychać: lift and coast biggrin.gif w innych też to słychać
Właśnie F1 jest taka ciężka teraz bo mamy baterię, kers. Opony szybko się zużywają i wyścig polega na zarządzaniu oponami, hamulcami i paliwem.

auta są oczujnikowane od lat 80-tych, transmisja danych od tamtych czasów idzie wręcz online.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 02:59