Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V  « < 6 7 8 9 10 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jak ustawić zawieszenie? Mój niePoradnik :)
radzio_gsi
post Sun, 10 Jan 2021 - 08:33
Post #141


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa







--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 10 Jan 2021 - 08:33
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piwo
post Sun, 10 Jan 2021 - 12:11
Post #142


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





wink.gif


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Mon, 11 Jan 2021 - 07:07
Post #143


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Lubię oglądać Dokurviatora, ale odnoszę wrażenie, że to troszkę taki menel zasiadający szybkie BMW smile.gif. Umiejętności ma, coś tam czuje, ale nie umie nazwać tych odczuć. Chyba za dużo przesiedział w takich strupach i stąd takie trudności...?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bajzel
post Tue, 16 Mar 2021 - 22:15
Post #144


Rookie
Dołączył: Tue, 16 March 2021





Patch of exile is a very fun game. An adventure game where you can lose track of time. In the Patch of exile, the currency is a very pleasant currency. It makes sense;) We collect currency throughout the game. The currency in Patch of exile is so important that we won't do much without it. Currency can be exchanged for useful things. I have played other games of this type and none of them got me into the game like Patch of exile. When I was talking to a colleague about the Patch of exile and the currency in it, he was as happy as I was. Delving into the topic of Patch of exile and currency, I looked through a few forums. I found a lot of interesting information on how to quickly raise the currency level, which will improve the overall gameplay of the Patch of exile.

https://odealo.com/games/path-of-exile/currency
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sajmonxxx
post Fri, 28 May 2021 - 06:08
Post #145


Rookie
Dołączył: Mon, 27 June 2016
Skąd: Wrocanka





[url="http://flow...............................................ette/[/url]

Ten post został edytowany przez Wombat: Fri, 28 May 2021 - 08:55
Powód Edycji: spam linki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Sun, 03 Apr 2022 - 09:27
Post #146


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa







--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 03 Apr 2022 - 20:17
Post #147


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Dobre to spostrzeżenie Kiviego - pierwszy sezon czymśtam , kolejne Lancer, modyfikacje a na kolejny sezon nima.

A co dto 13tek slicków to nie powiedziałbym że nie są precyzyjne, Westfield waży podobnie jak te wybebeszone hondy, więc tam pewnie jest podobnie . Jedynie Hondy nie grzeszą precyzyjnymi maglownicami czy wspomaganiami, z tego co widuję na onboardach, stąd może to wrażenie?
No i te slicki to mają różne ścianki - Micheliny s412 - twarde, Pirelli DM - mięciutkie. Ale precyzja ta sama. A Formuły z których pochodzą to są raczej z aero, więc auta nie-aero mogą być wręcz za lekkie do nich. Dodatkowo można im dużo kambera dawać i nie wpływa to tragicznie na hamowanie (radialne) .
Więc póki są to tylko brać i korzystać i dostosowywać do nich auta smile.gif



--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrzychuNaTorze
post Sun, 03 Apr 2022 - 20:47
Post #148


User
Dołączył: Sun, 30 April 2017





Z tą 13 to chyba trochę na zasadzie nie wiem ale się wypowiem wink.gif nie jest to nowość bo kilku ładnych lat są w użytkowaniu na różnych autach, nie tylko civicach wink.gif. Robiłem na ostatnim hhc na silesi porównanie Michelin s412 240/570/13 vs Michelin s8m 240/610/17 i grip jest ten sam nawet że wskazaniem na 13. Na 17 inna reakcja na ruchy kierownicą ale nie jest tak, że na 13 to rejs pontonem. Same czasy bardzo zbliżone
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 03 Apr 2022 - 21:14
Post #149


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Spora różnica średnicy (610 - 570) , Silesia ma te proste długie ale i wyjścia z zakrętów wolne, więc teoretycznie mniejsza średnica koła powinna dawać coś jak troche krótsze przełożenie główne .
A wgowo jak taka 17tka felga oponą w porównaniu do 13tki ?

W kwestii średnicy kół to tak się jeszcze zastanwiam - jeśli wszystko inne byłoby równe/bez istotnego znaczenia, to w sumie większa średnica koła powinna być lepsza w tym sensie że powinna powodować mniejsze opory na nierównościach - rowerem na małych kółkach przez krawężnik jadąc można fiknąć prawie, a na wielkich kołach plum przejeżdża z mniejszym oporem. No ale z drugiej strony większe koła - większy opór powietrza bo większa powierzchnia.

Co do tych reakcji jeszcze - do nauki akurat lepsze nienatychmiastowe ( i dla czasów amatora też) - np na twardo poustawianym zawieszeniu trzeba strasznie w skupieniu jechać i przewidywać co się podzieje z autem po byle podbiciu na tarce, po zmiękczeniu (amortyzatory ) wszystko dzieje się płynnej (ale nie pontonowato - znaczy z bezwładnością) . Więc z tymi bezpośrednimi reakcjami itd to pierwsze maglownicy można się przyjrzeć, tak żeby jeździć nie odrywając w ogóle rąk od kierownicy, a opony to już któraśtam-rzędna sprawa w sensie tej reakcji i bezpośredniości.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 05 Apr 2022 - 19:51
Post #150


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(KrzychuNaTorze @ Sun, 03 Apr 2022 - 20:47) *
Z tą 13 to chyba trochę na zasadzie nie wiem ale się wypowiem wink.gif nie jest to nowość bo kilku ładnych lat są w użytkowaniu na różnych autach, nie tylko civicach wink.gif. Robiłem na ostatnim hhc na silesi porównanie Michelin s412 240/570/13 vs Michelin s8m 240/610/17 i grip jest ten sam nawet że wskazaniem na 13. Na 17 inna reakcja na ruchy kierownicą ale nie jest tak, że na 13 to rejs pontonem. Same czasy bardzo zbliżone

Dzięki za ten post bo od jakiegoś czasu szukam odpowiedzi czy takie 13 na slicku (które mam) są lepsze/gorsze od powiedzmy 15,16,17-tek na podobnej szerokości opony.
Pamiętam takie dyskusje gdzie ktoś pisał że na 17 to tej przyczepności aż za dużo to przeszedł na 15 i tym podobne relacje a tu nagle Twój post jednak burzący tamte wypowiedzi.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Wed, 06 Apr 2022 - 00:39
Post #151


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Odkąd mam Hondę to jeżdżę na tych 13 i jestem zachwycony. Tanio, przyczepnie i żadnego pływania czy braku precyzji. Szczególnie Michelin S412 mi przypadł do gustu. Hankooki trochę mniej bo tam już faktycznie jakoś trudniej auto wyczuć. Tak czy siak jedzie się na prawdę super mimo niskiego startowego ciśnienia. Same koła też są lekkie więc mamy niższą masę nieresorowaną niż w dużych rozmiarach. Także warto spróbować a potem się wypowiadać, a nie na odwrót wink.gif No chyba, że to takie "pojadę po Hondach i tym co ludzie w nich stosują to będzie więcej lajków" wink.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 06 Apr 2022 - 05:48
Post #152


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT([Yossarian] @ Wed, 06 Apr 2022 - 00:39) *

Odkąd mam Hondę to jeżdżę na tych 13 i jestem zachwycony. Tanio, przyczepnie i żadnego pływania czy braku precyzji. Szczególnie Michelin S412 mi przypadł do gustu.

A na jakich jeździłeś wcześniej ?
Tego michała muszę spróbować właśnie ze względu na twardą ściankę. Najbardziej z tego co miałem na boku jedzie Pirelli DM ale z drugiej strony wyczuwam na nich najlepszą przyczepność tak jakby najbardziej przyczepny był bok opony laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
peter000
post Wed, 06 Apr 2022 - 06:57
Post #153


User
Dołączył: Sat, 16 August 2014





CYTAT([Yossarian] @ Wed, 06 Apr 2022 - 00:39) *

Tak czy siak jedzie się na prawdę super mimo niskiego startowego ciśnienia.


Masz tutaj na myśli, że mniejsze ciśnienie trzeba dawać do takich slicków r13 niż jakichś semi r15? Jeśli tak to ile mniej więcej? W zeszłym roku kupiłem sobie trochę tych opon w komplecie z felgami intra i chciałbym na nich pośmigać w najbliższym czasie. Pytanie dotyczy oczywiście Civica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 06 Apr 2022 - 07:42
Post #154


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(peter000 @ Wed, 06 Apr 2022 - 06:57) *
Masz tutaj na myśli, że mniejsze ciśnienie trzeba dawać do takich slicków r13 niż jakichś semi r15? Jeśli tak to ile mniej więcej? W zeszłym roku kupiłem sobie trochę tych opon w komplecie z felgami intra i chciałbym na nich pośmigać w najbliższym czasie. Pytanie dotyczy oczywiście Civica.

na ciepłym zazwyczaj nie przekracza się 2 bary (to mówią userzy cifów). Ja w lekkim aucie mam 1.5-1.7 ale wiadomo obserwujesz boki mierzysz temperaturę zaraz po locie i widać co się dzieje. Dobrze też przyjrzeć się zdjęciom auta w zakręcie tam widać czy idzie całym bieżnikiem czy na napisach jeździsz laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunis
post Wed, 06 Apr 2022 - 07:51
Post #155


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 April 2009
Skąd: Legionowo





CYTAT([Yossarian] @ Wed, 06 Apr 2022 - 00:39) *

Odkąd mam Hondę to jeżdżę na tych 13 i jestem zachwycony. Tanio, przyczepnie i żadnego pływania czy braku precyzji. Szczególnie Michelin S412 mi przypadł do gustu. Hankooki trochę mniej bo tam już faktycznie jakoś trudniej auto wyczuć. Tak czy siak jedzie się na prawdę super mimo niskiego startowego ciśnienia. Same koła też są lekkie więc mamy niższą masę nieresorowaną niż w dużych rozmiarach. Także warto spróbować a potem się wypowiadać, a nie na odwrót ;) No chyba, że to takie "pojadę po Hondach i tym co ludzie w nich stosują to będzie więcej lajków" ;)


Nie no bez jaj. Sam jezdze Integra, mam kilka kpl 17 i 13. Jak by porównać to do siebie, to jak Federal 595rsr do Dębicy frigo - jeżeli chodzi o twardość ścianki i precyzję.
Przyczepność - na starcie 13 mają jej więcej, ale z każdym kolejnym kilometrem 13 płynie, puszcza i umiera a 17 trzyma parametry. Jak mamy więcej jak 25 stopni to 13 Michelin traci duzo przyczepności już po 1 okrążeniu na torze Łódź. Gdzie na 17 robię pod rząd 8 kółek i te ostatnie potrafi być najlepszym. Dla mnie jedyna zaleta 13 to cena i waga.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrzychuNaTorze
post Wed, 06 Apr 2022 - 08:39
Post #156


User
Dołączył: Sun, 30 April 2017





No Kunis czasy na Silesi mieściły się w niecałej sekundzie gdzie na sesje jechałem 3-4 kłóka ogniem tongue.gif

Do plusów dołóż jeszcze dostępność tongue.gif

ps

sprawdziłem ilość zakrętów Lodzi i Silesi, Na łodzi jest ich 17 a na Silesi 15 gdzie tor jest cztery razy dłuższy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 06 Apr 2022 - 08:48
Post #157


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



no i jest fajna dyskusja laugh.gif
Kunis powiedz a na jakich konkretnie 13 jeździłeś ? Jakbyś mógł podć firmę model i rozmiar ? No i szerokość felgi do kompletu.
A jakbś dodał to samo dla 17 to wogóle byłaby już bajka dla potomnych.

Niektóre modele Pirelli DH kiedyś gdzieś miałem wykresy temeratury robocze powyżej 100 stopni więc aż dziwne by było że w ciepłym nie trzymają.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Wed, 06 Apr 2022 - 09:00
Post #158


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Jeśli chodzi o full slicki, to wcześniej na 15 śmigałem i serio nie widzę różnicy na minus. Wręcz przeciwnie - od takiego Dunlopa 15 te 13-stki są nieporównywalnie lepsze. Na 17 nie miałem niestety okazji. Zaś semi żadne podejścia do tego nie ma - nawet Cooper DT1 jest wolniejszy.

Co do ciśnień - w moim wypadku najlepiej jedzie mi sie jak ustawię 1.3 przód, 1.2 tył na zimno. Na wyższych ciśnieniach właśnie zaczynaly puszczać pod koniec sesji. Kunis, pamiętaj też, że Integra jest cięższa od Civika, co też pewno tym oponom nie pomaga.

PS Federal to ma właśnie miękką ściankę, wiec dziwne porównanie wink.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Wed, 06 Apr 2022 - 09:14
Post #159


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





#Kunis - 13 pewnie szybciej się nagrzewa ale też właśnie wolniej oddaje temperaturę, trzyma ją wysoką i stąd szybsze płynięcie. 17 odwrotnie.

#Kontrol - ja przechodziłem z 17 na 15/16 ale bardziej szukałem optimum bo auto 1250kg/170KM więc straty na mocy ogromne na tych 17tkach. Na 15/16 jest lepiej, ale też cudów nie ma (Extreme VR2 ma te opory ogromne). Co do precyzji, to szczerze ogólnie lepiej czuję się na 15tkach na froncie niż na 17tkach. Auto po prostu lepiej skręca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 06 Apr 2022 - 09:59
Post #160


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Kolega Laskowski w Peugeocie 205 Maxi ma Coopery w 17" ostatnio o mało co nie wygrali Pucharu Toru Słomczyn trzyma mu to jak wściekłe mimo ze założył węższe opony na tą rundę czyli 205 wcześniej jeździł na 225. Ja mam slicki 13 i miałem wrażenie że jego auto to wręcz wściekłość w zakręcie przy moim. Co prawda u niego zawias wart parę razy więcej niż moje całe auto więc to porównanie może być takie z dupy.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  « < 6 7 8 9 10 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 15:45