Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Utrata prawka za +50, Umorzenie kary/wcześniejszy zwrot
WLD_Wlodi
post Thu, 16 Jul 2020 - 21:59
Post #21


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





CYTAT(JokaD @ Thu, 16 Jul 2020 - 20:44) *
O kierwa...serio, pojebanym przepisem? 50+ w zabudowanym?
To ja u niemca ostatnio oddawałem prawko za 2x w ciągu pół roku +28 w zabudowanym na miesiąc i sypię głowę popiołem, a Wy o podawaniu +50 w zabudowanym mówicie, że to pojebany przepis? blink.gif
Ja wiem, że rejsingforum i te sprawy, sam za gnoja nie raz podawałem przez miasto grubiej niż setę ale zabijcie mnie - ...mam 28 lat i uważam takie akcje za ostro pojebane i dziękuję Bogu, że nie skończyłem 10 lat temua w pierdlu za potencjalną rozjazdkę pieszego, Analogiczna sytuacja - "pusto na drodze. godzina 23" i wyszedł mi najebus (jak się potem okazało z zamiarem samobója) prosto przed koła. Coś mnie w tamtym dniu tknęło żeby nie zapierdalać i uratowało mi to dupę, bo wystarczyłoby 70 i bym już nie wyhamował...
Dlatego serio dziwi mnie wasze podejście..

Teren zabudowany to nie zawsze wąska droga obok przedszkola, ale np szeroka droga na zadupiu gdzie po remoncie ktoś "zapomniał" usunąć znak 30km/h.

Kolejna sprawa, że jadąc w zabudowanym np. 70km/h też możesz stracić prawko. Jak? Wystarczy że będziesz mierzony przez np wideorejestrator Videorapid 2A z odległości 500m, gdzie pomiar będzie trwać kilka sekund, a radiowóz w tym czasie będzie się zbliżać do Ciebie z prędkością np 110km/h. (Prędkość pomiaru to prędkość radiowozu, nie pojazdu mierzonego).

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 16 Jul 2020 - 21:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
maaaad
post Thu, 16 Jul 2020 - 22:00
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(WLD_Wlodi @ Thu, 16 Jul 2020 - 19:36) *
Temat do zrobienia, ale tylko przy przekroczeniu o max 53 km/h.

Najlepiej nie przyjąć mandatu, choć ja pozytywnie zakończyłem sprawę klienta który mandat przyjął.

U mnie było tak: Starosta wydał decyzje o zatrzymaniu PJ, SKO umorzyło.




U mnie SKO ten zarzut raz uwzględnia, raz uwala (zdecydowanie częściej to drugie). Od czego to zależy - latający potwór spaghetti raczy wiedzieć. Może od pogody. Niemniej, orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego jest względnie jednolite - starosta jest związany wnioskiem komendanta, nie ma obowiązku analizować, czy było przekroczenie, czy nie.
Ale jak pokazuje przykład wyżej - czasami warto próbować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JokaD
post Sun, 19 Jul 2020 - 15:50
Post #23


Rookie
Dołączył: Tue, 16 September 2014
Skąd: Jelenia Gora





CYTAT(Rezor @ Thu, 16 Jul 2020 - 21:57) *
Odpada, przekroczyłem grubo ponadto.
@JokaD Teraz dorosły wciąż nie jesteś, a nawet jakbyś miał 56 to nie czyni cie człowiekiem cnót. Każdemu się zdarza, mi się zdarzyło. smile.gif

A ja gdzieś powiedziałem o byciu człowiekiem cnót... Sam oddałem na miesiąc, za mniej niż 50 bo prawo inne, nie mam do nikogo pretensji... Myślę, że teksty o dorosłości/niedorosłości możemy sobie darować wink.gif
CYTAT
Ja praktycznie miałem już wracać do domu zrobiłem ostatni przebieg od 0 na niemal pustej drodze i do znaku dojeżdżałem na hamulcu. Czy zmierzyli mnie za czy jeszcze przed, ciężko stwierdzić. Przedemna jechał też bus i wolno też nie jechał, przed znakiem zjechał pod estakadę, a ja prosto.

Może rybki, może cipki. Nie chce Cię atakować, ale tłumaczenie się, że ktoś przede mną jechał, a może Ciebie zmierzyli, a może niego...vide tekst o dorosłości. Napierdalasz w zabudowanym i szukasz furtki do wymigania się od kary. Umówmy się - sam mówisz że stroiłeś furę - bierz to na klatę. Ja w DE zostałem jednego dnia strzelony pod samym domem 78/50, tego samego dnia na 70tce były 3 pachołki na drodze "rzekome roboty drogowe", ograniczenie do 40, za późno zahamowałem i było po temacie...

CYTAT
Teren zabudowany to nie zawsze wąska droga obok przedszkola, ale np szeroka droga na zadupiu gdzie po remoncie ktoś "zapomniał" usunąć znak 30km/h.

Kolejna sprawa, że jadąc w zabudowanym np. 70km/h też możesz stracić prawko. Jak? Wystarczy że będziesz mierzony przez np wideorejestrator Videorapid 2A z odległości 500m, gdzie pomiar będzie trwać kilka sekund, a radiowóz w tym czasie będzie się zbliżać do Ciebie z prędkością np 110km/h. (Prędkość pomiaru to prędkość radiowozu, nie pojazdu mierzonego).


Przestańmy bawić się w abstrakcyjną obronę uciemiężonych. Wiem jakie "tereny zabudowane" są w Polsce - tymbardziej trzeba się pilnować. O gadaniu o widerejestratorze też nie mam zamiaru dyskutować - kolega nie został ustrzelony przez wideo, o czym my w ogóle dyskutujemy.

A tak poza konkursem - strach mi zapytać niektórych, skoro o 50 w zabudowanym to "wypadek przy pracy", ile taka sztuka jeździ poza zabudowanym, na krajówce...150?


--------------------
Cayenne '12
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Mon, 20 Jul 2020 - 08:08
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(JokaD @ Sun, 19 Jul 2020 - 15:50) *
A tak poza konkursem - strach mi zapytać niektórych, skoro o 50 w zabudowanym to "wypadek przy pracy", ile taka sztuka jeździ poza zabudowanym, na krajówce...150?

A fabia 1.2 to pójdzie w ogóle 150km/h? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Mon, 20 Jul 2020 - 08:46
Post #25


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





CYTAT
Przestańmy bawić się w abstrakcyjną obronę uciemiężonych. Wiem jakie "tereny zabudowane" są w Polsce - tymbardziej trzeba się pilnować. O gadaniu o widerejestratorze też nie mam zamiaru dyskutować - kolega nie został ustrzelony przez wideo, o czym my w ogóle dyskutujemy.


Podałem tylko przykład w jaki sposób można stracić prawo jazdy.

Suszarka też ma swój błąd pomiarowy a ja nie chciałbym zostać ukarany za coś czego nie zrobiłem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Mon, 20 Jul 2020 - 13:13
Post #26


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





CYTAT(Misior @ Mon, 20 Jul 2020 - 08:08) *
A fabia 1.2 to pójdzie w ogóle 150km/h? wink.gif

fabia 1.0 mpi idzie licznikowo ponad 190 km/h wink.gif

https://www.youtube.com/watch?v=4hcUUXnqXqM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Mon, 20 Jul 2020 - 16:06
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Ło cie pierun blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 20 Jul 2020 - 19:01
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





miałem kiedyś polo 3 cylindrowe (nie wiem jaka pojemność) z wypożyczalni to na 170 się kończyło.
180 poszedł z długiej górki (Portugalia)


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 20 Jul 2020 - 19:13
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Najgorsze, że nie chcą wstrzymywać wykonania tych decyzji, zanim sko rozpatrzy odwołanie, to miną prawie 3 miesiące. Ogółem bandyterka w tym kraju. JokaD już nie dziadkuj, nie raz się latało 200-300km/h w zabudowanym i się żyje, oczywiście wieczorem w nocy. Większość zabudowanych to żart, dwie stodoły 500m od drogi. Pomiary dokonywane urządzeniami, które nie są w stanie podać prawdziwego odczytu. Jak oni się tak bawią... to trzeba robić każdy unik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Mon, 20 Jul 2020 - 20:02
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Nie to, że nie chcą, tylko że nie mogą - z mocy ustawy takiej decyzji nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JokaD
post Mon, 20 Jul 2020 - 20:10
Post #31


Rookie
Dołączył: Tue, 16 September 2014
Skąd: Jelenia Gora





Ale ja nie dziadkuję, też latałem "po pińcyt" na zabudowanym, ale walenie głupa w takiej sytuacji, że "to nie ja tylko ten przede mną" i mówienie o tym publicznie i takie wykręty jest dla mnie słabe. Jak zajebią w Polsce takie normy koszenia praw jazdy jak w Niemczech to dopiero będzie płacz...
Chociaż swoją drogą taka ciekawostka - w maju wszedł przepis wg którego miały być koszone prawka za +28 również poza zabudowanym (do tej pory 2x+28km/h w zabudowanym w ciągu pół roku = pauza na miesiąc). Płacz u Niemców na tyle był skuteczny (bardzo dużo zabrano plastików na ograniczeniach na autostradach laugh.gif ), że przepis padł po dwóch tygodniach
Co do tych trefnych iskr i videorapidów - macię racje, policja się bawi,prawo jest dziurawe.

Najfajniej to działa, przynajmniej lepiej niż w Polsce, w DE - za każdego strzała z fotoradaru, czy pomiar video, czy radarem stacjonarnym - zostaje Ci pokazana wartość zmierzona i z automatu odciągane 3% - i nikt z tym nie dyskutuje.
Nie ma niejasności, tarmoszenia się z "błędem pomiaru". ZAWSZE wychodzi na korzyść kierowcy, więc jak żeś przejebał na prędkości "po tolerancji" to w rzeczywistości przypaliłeś dużo konkretniej niż to, za co zostaniesz ukarany - pretensje tylko do siebie smile.gif
W kwestii zabrania prawka fajne jest to, że masz 4 miesiące od uprawomocnienia się decyzji (na którą można się odwołać do dwóch tygodni) na wybranie sobie kiedy oddasz plastik do odpowiedniego organu na pauzę. Także unika się sytuacji pod tytułem - jedziesz na zaplanowany urlop i ujebali Cię 500m za domem i pojeżdżone wink.gif


--------------------
Cayenne '12
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Mon, 20 Jul 2020 - 20:55
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Dwa lata temu mnie "ujeb..." W drodze na na urlop 1lipca...(147)

Rok temu było już lepiej ,odebrałem zabrany kwit na sam urlop 26 czerwca (110)

Wczoraj urlop ale już nauczyłem się jeździć ,99 na 50 biggrin.gif




Za każdym razem piździwólka z dwoma chałupami na krzyż i władza za krzakami skitrna


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 20 Jul 2020 - 21:19
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Nowe niemieckie przepisy są chore, przepraszam, ale ktoś z 20 letnim stażem za kierownicą w porsche w nowym 911 turbo stwarza zagrożenie jadąc 28km/h więcej poza zabudowanym na suchej drodze w dzień? Ehh no cóż, raz miałem nieprzyjemność zabrania prawa jazdy w związku z przekroczeniem gdzieś 150km/h na 50. Oczywiście jeździłem i tak. Wieczór pusta droga mogłem się nie zatrzymać, a tak sam sobie zrobiłem problemy. Jak na ponad 15 lat jazdy tylko raz miałem taki problem, ale policjanci przesadzili, ale po zażaleniu był zwrot prawa jazdy. W sumie niezależnie od przepisów jak ktoś umie i tak będzie jeździł jak ma ochotę. Zrobią odcinkowy to przeniosę się na powiatowe/gminne, zawsze znajdzie się metoda. Wszystkich dróg nie da się obstawić. Na przejazdy oczywiście można tablice zakryć, i wyłącznik świateł z tyłu oraz hamowania. W motocyklu to było bardzo skuteczne wink.gif Teraz też są fajne sleepery np takie s3/rs3 szary nie rzuca się w oczy. Trochę modów i policja nie zwraca uwagi, miałem właśnie takiego szarego kompakta wink.gif Nigdy mnie nie zatrzymali, swietna sprawa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 20 Jul 2020 - 22:29
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(rwtnt @ Mon, 20 Jul 2020 - 21:19) *
Nowe niemieckie przepisy są chore, przepraszam, ale ktoś z 20 letnim stażem za kierownicą w porsche w nowym 911 turbo stwarza zagrożenie jadąc 28km/h więcej poza zabudowanym na suchej drodze w dzień?


A masz jakis pomysl jak w mandacie uwzgledniac umiejetnosci?
Bo staz nie ma za duzo z tym wspolnego. Pomijajac skrajnosci jak rok prawka i 15000 zrobionych km.
Samochod? Jakie ma znaczenie czy Cie jebnie na pasach nowe 911 czy insignia?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Tue, 21 Jul 2020 - 07:34
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(As_ @ Mon, 20 Jul 2020 - 22:29) *
Samochod? Jakie ma znaczenie czy Cie jebnie na pasach nowe 911 czy insignia?

prestiż biggrin.gif

CYTAT(Rezor @ Thu, 16 Jul 2020 - 21:57) *
[...] nie zdarzyłoby się gdyby w pl były tory, drag stripy itp. [...]

To jest, za przeproszeniem, pierdolenie.

Czy w okolicy nagle nie mają mandatów za prędkość? Może w Poznaniu? Albo w okolicach Kamienia Śląskiego?

Obecność torów nie zmniejsza ilości mandatów za prędkośc.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Tue, 21 Jul 2020 - 07:46
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Pisałem to pod kątem mojego przypadku. Naprawdę chętnie pojechałbym na jakiś tor i tam się stroił ale najbliższy w Pszczółkach i to taki mikrus


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 07:20