Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> hamownia drogowa
Heniek22
post Sun, 09 Feb 2020 - 18:36
Post #1


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





Cześć. Chcę kupić hamownie drogową.

Wacham sie między insoric a dynopro.

Dynopro jest chyba polski ale pewności nie mam. jest trochę wygodniejszy bo ma tableta i fajną aplikację ale bardziej interesuje mnie poprawny pomiar. Czy ktoś ma opinie na temat tych urządzeń lub może polecić któreś ??
Z insoriciem jest sporo materiałów na necie równiez z samych pomiarów aut i analiz wykresów więc opierają sie na nim nawet konkretne warsztaty w DE. Jedynie co mnie razi to ten czujnik na tasme dwustronną jakoś to rozwiązanie do mnie nie przemawia a nie chciałbym zeby to odpadło
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 09 Feb 2020 - 18:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
rychulja
post Thu, 20 Feb 2020 - 22:53
Post #2


Super User
Dołączył: Mon, 13 September 2010
Skąd: Rzeszów





Jak drogowa to tylko dynomet.


--------------------
Hamowania- chiptuning
Elektronika samochodowa
BMW , Mercedes-benz Kodowanie kluczy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tarantula
post Fri, 21 Feb 2020 - 11:47
Post #3


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 January 2009





Dlaczego dynomet a nie dynopro? Pytam poprostu z ciekawosci. Osobiscie dynomet wyglada jak sprzet sprzed epoki ktory wstyd zakladac na auto przy kliencie z tym kablem. Pytam bo slyszalem od kogos ze dynopro to taka „ zabawka”. Osobicie widzialem na zywo prace na dynomecie i na dynopro i szczerze o dynomecie bym nawet nie pomyslal wink.gif dzieki za info


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rychulja
post Fri, 21 Feb 2020 - 22:29
Post #4


Super User
Dołączył: Mon, 13 September 2010
Skąd: Rzeszów





Może konstrukcja stara źle to wygląda ale pomiary dokladne I powtarzalne.
Każdy kto sprzedał dynometa I kupił dynopro żałuję tego wyboru.


--------------------
Hamowania- chiptuning
Elektronika samochodowa
BMW , Mercedes-benz Kodowanie kluczy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tarantula
post Sun, 23 Feb 2020 - 10:44
Post #5


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 January 2009





Ok. Czyli sam osobiscie miales auta gdzie moc byla mierzona dynometem a potem dynopro i jeszcze dla porownania na dobrej hamowni stacjonarnej? Czy poprostu mierzysz auto dynopro i za jakis czas robisz to samo w takich samych warunkach i wyniki sie juz roznia ?


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Sat, 29 Feb 2020 - 09:02
Post #6


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





Cześć. Dzięki za odp.

Zaczerpnołęm trochę wiedzy i osobiście dynopro bym nie kupił. Produkt nie jest nawet certyfikowany a pomiary powtarzane raz za razem mają odchyłki

Zaczerpnąłem tez wiedzy od znajomego z Austrii i jeżeli miałbym kupować z nowszego sprzętu to będzie to insoric. Droższy Ale:

Używają go na torach testowych Vw audi i jest topotwierdzone info.
Jest certyfikowany, masz cały czas pełne wsparcie i aktualizacje. Pomiary są powtarzalne i bardzo dokładne. Pracuje tez na nim kilka niezłych warsztatów w DE. Jest niestety pare tys. droższy ale myślę że warto.

Dodatkowo rozmawiałem z gościem który ma Dyno pro i insoric. I mówi ż eo ile ktoś poleci na wygląd dyno pro to na tym się kończy.

Tarntule ja troche się nie zgodze z tobą. Bo ja przed klientem wolałbym zrobić rzetelną robotę niż zastanawiac się czy nie będzie mi wstyd wyciągnąć starego sprzetu. To trochę jak dostać gówno zapakowane w ładnym papierku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Sat, 29 Feb 2020 - 09:22
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Nie no absolutnie Insoric nie jest pro, dynomet w mojej opinii jest dużo lepszy. Wykres wygląda realnie, nie ma takiego chorego wygładzania i sam w sobie pomiar jest na zasadzie identycznej co hamownia stacjonarna.



--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sat, 29 Feb 2020 - 13:10
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





A według mnie po wielu latach z Dynometem - Insoric jest bardzo w porządku i łatwiej się go użytkuje, często wychodzi też więcej momentu, bo przyjmuje dane szybciej, a nie przymula jak Dynomet (nawet z super szybkim laptopem).

Co kupisz to będzie okej, napisz dokładnie jaki masz przemiał aut itd. i jakie plany na przyszłość (Dynometa da się zaadaptować potem do rolek).


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tarantula
post Sat, 29 Feb 2020 - 15:59
Post #9


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 January 2009





Heniek, tak oczywiscie. Ale wydaje mi sie ze jak bedziesz mial klienta ktory przyjedzie do Ciebie porsche po dobrej ceramice i zaczniesz mu naklejac tasme na blotnik to moze zrobic sie nie milo ;(


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Sat, 29 Feb 2020 - 16:52
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Taki klient nie bedzie szukał kogoś bez stacjonarnej. Znam rynek trochę, znajomy w to wszedł kilka lat temu. Dla drogich i ładnych aut, żeby obcy człowiek przyjechał to trzeba mieć warunki. Do stodoły czy na parking pod Tesco nikt nie wpadnie. Zresztą mocne fury i pomiar na drodze to trochę problem i ryzyko.


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tarantula
post Mon, 11 May 2020 - 20:07
Post #11


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 January 2009





I jak tam zdecydowales sie? Wyszedl teraz dynomet Gps, zdecydowalem sie sam na niego.


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mistrzu wodzu
post Mon, 22 Jun 2020 - 20:02
Post #12


Rookie
Dołączył: Sat, 28 December 2019





CYTAT(Tarantula @ Mon, 11 May 2020 - 20:07) *
I jak tam zdecydowales sie? Wyszedl teraz dynomet Gps, zdecydowalem sie sam na niego.

I jak wrażenia, możesz coś więcej napisać o tym sprzęcie, bo sam się zastanawiam?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tarantula
post Tue, 30 Jun 2020 - 11:33
Post #13


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 January 2009





Moje odczucia sa takie ze robi to robote, potrafie 3x zmierzyc ta sama moc, roznica jest nie wieksza niz 1km miedzy pomiarami. Oczywiscie podstawa to PRAWDZIWA waga i ta sama droga podczas pomiarow. Montazu nie trzeba komentowac, bo poprostu on nie istnieje. Trwa to pare sekund. Porownaniu ze dynopro tez mam. W 3.0tfsi auto pojechalo do aso i wgrali serie softa. U mnie na dynomecie wyszlo 2km ponizej seri, a dynopro pokazalo +50km.... jedyna roznica byla droga, ale waga byla identyczna


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mistrzu wodzu
post Tue, 30 Jun 2020 - 12:09
Post #14


Rookie
Dołączył: Sat, 28 December 2019





Super. Dzięki za odpowiedź.
Jeszcze jedno pytanie, jeśli mogę:
Jaki minimalny odcinek drogi jest potrzebny i czy musi być idealnie równo (pod górkę, z górki)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tarantula
post Tue, 30 Jun 2020 - 20:51
Post #15


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 January 2009





Dla poprawnego pomiaru droga musi byc jak najbardziej prosta i rowna. Ja mam tego farta ze 2km od domu mam bana gdzie mozna hamowac auto 1000km, a za to znajomy ktory mieszka w gorach ma taka lipa ze musi jezdzic hamowac 50km zeby cos sensownie shamowac. I pomysl ze auta powyzej 400-450km fajnie zhamowac na 5 biegu. Zastanow sie jakie predkosci sa przy odcinie wink.gif


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Wed, 29 Jul 2020 - 11:46
Post #16


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





Cześć kupiłem Dynometa GPS. W przyszłym tyg będę robił porównanie do Rolek. Ale z tego co już się dowiedziałem wyniki są porównywalne z mega dokładnością.
Poszedłem też w dynometa dlatego że ma dobre opinie od lat. Aktualizacje są w cenie a dodatkowo po wakacjach ma wejść aktualizacja o interfejs diagnostyczny .

Miś przemiał jest falowy. Raz mam 2-3 auta na miesiąc raz 7-8. Tendencja klientów natomiast zmienia się na lepsze bo nie są to auta 00-10 tylko już raczej coś z przedziałów 13-2020

Co do samej drogi do pomiaru mam obok domu nową drogę równą jak stół o długości 5km ... I dlatego też się zdecydowałem żeby iść w to.

Panowie nie chce zakładać nowego tematu

Potrzebuje zestaw na LSU 4.9 chciałem kupić innovate. Pytanie czy jest sens inwestować zestaw z OBD czy posiadając już tester diagnostyczny szkoda wydawac kasę.

Kolejny temat jeśli mam samochód np V8 który ma dwa osobne wydechy to czy lepiej mieć zestaw na 2x LSU czy jeżeli wykonam Log raz na jednej a potem na drugiej też będzie spoko ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cyccx
post Thu, 13 Aug 2020 - 22:04
Post #17


Frequent User
Dołączył: Mon, 30 March 2009





CYTAT(Heniek22 @ Wed, 29 Jul 2020 - 11:46) *
Cześć kupiłem Dynometa GPS. W przyszłym tyg będę robił porównanie do Rolek. Ale z tego co już się dowiedziałem wyniki są porównywalne z mega dokładnością.
Poszedłem też w dynometa dlatego że ma dobre opinie od lat. Aktualizacje są w cenie a dodatkowo po wakacjach ma wejść aktualizacja o interfejs diagnostyczny .

Miś przemiał jest falowy. Raz mam 2-3 auta na miesiąc raz 7-8. Tendencja klientów natomiast zmienia się na lepsze bo nie są to auta 00-10 tylko już raczej coś z przedziałów 13-2020

Co do samej drogi do pomiaru mam obok domu nową drogę równą jak stół o długości 5km ... I dlatego też się zdecydowałem żeby iść w to.

Panowie nie chce zakładać nowego tematu

Potrzebuje zestaw na LSU 4.9 chciałem kupić innovate. Pytanie czy jest sens inwestować zestaw z OBD czy posiadając już tester diagnostyczny szkoda wydawac kasę.

Kolejny temat jeśli mam samochód np V8 który ma dwa osobne wydechy to czy lepiej mieć zestaw na 2x LSU czy jeżeli wykonam Log raz na jednej a potem na drugiej też będzie spoko ??


daj znać jak wynik testów tej hamowni drogowej w wersji GPS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SiwoL
post Wed, 30 Sep 2020 - 02:18
Post #18


Rookie
Dołączył: Thu, 23 August 2012





Hey wink.gif Stoje przed zakupem drogowej hamowni. Ma ktoś już wyrobioną opinie na temat dynomet gps?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
razor1199
post Sat, 06 Mar 2021 - 06:44
Post #19


Rookie
Dołączył: Tue, 17 April 2018





CYTAT(SiwoL @ Wed, 30 Sep 2020 - 02:18) *
Hey wink.gif Stoje przed zakupem drogowej hamowni. Ma ktoś już wyrobioną opinie na temat dynomet gps?


I co, kupiłeś coś?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:45