Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> ABS w A4
budda
post Sat, 20 Dec 2003 - 15:26
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 13 May 2003
Skąd: Zielona Góra





Jako, że w archiwum nie ma nic takiego to pozwoliłem sobie zadać pytanie. Jak wyłączyć AbS w A4 '96 1,8T AWD? i czy przy działaniu ABSu (i wogóle hamów) ma znaczenie, że jest zawieszenie śróbowe?
Z góry dzięki za wszelkie info.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 20 Dec 2003 - 15:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hans
post Sat, 20 Dec 2003 - 15:49
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Bydgoszcz





jako ze jestes nowy to moze moderatorzy ci wybacza ... to forum dotyczy samochodow marki Audi ale tylko wersji S i RS i wszystkiego co z tym sie wiaze ... do poruszania tematow stricte technicznych na temat Audi sluzy forum [url=http://forum.audiklub.pl/index.php:ey4oxngl]Audi Klubu[/url:ey4oxngl]...na nim tez panuja zasady i warto byloby sie z nimi najpiew zapoznac zanim zadasz jakies pytania ....

a ABS mozesz wylaczyc tylko i wylacznie bezpiecznikiem ... zawieszenie nie ma wplywu na ABS a jedynie na trzymanie sie auta na drodze .. .


--------------------
w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OZ
post Sat, 20 Dec 2003 - 16:15
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 October 2002





wprawdzie forum ma tytuł jaki ma (Albert nie chciał go zmienić na ogólny dla Audi - pojęcia nie mam dlaczego ) ale można tu pisać o wszystkim co dotyczy jakiegokolwiek audi a nie tylko s i rs.
A technicznie-tematycznie jak zwykle hans ma rację
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mario q.
post Sat, 20 Dec 2003 - 17:48
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 29 March 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("hans":2kvqfoan)
a ABS mozesz wylaczyc tylko i wylacznie bezpiecznikiem ... zawieszenie nie ma wplywu na ABS a jedynie na trzymanie sie auta na drodze .. .

Mały ZONK hansie....

Jeszcze możemy odłaczyć kabelek pod tylnia kanapą której zdjęcie zajmuje 5 sekund!!!
Wystąpi bład i ABS już nie czynny...
Jedyny problem to włączenie go spowrotem.... Nistety jest potrzebny vag....
Właśnie śmigam bez ABS`u bo wczoraj przy wymianie łożyska
był włączony zapłon bez wcześniejszego wpięcia wtyczki od czujnika!
Tak więc jest jeszcze jeden sposób na odłączenie ABS`u.......

Hans coś się tak spiął z tym S i RS....

Pozdro...


--------------------
RS4 powered by MT&Sportmile 3070/6046szt. :D


Do zobaczenia Jasięty, do zobaczenia....................... [']
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hans
post Sat, 20 Dec 2003 - 18:14
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Bydgoszcz





hehe... wiesz .... ja mialem na mysli sposoby ktore przynosza mniej szkody niz pozytku ... wiadomo ze mozna wiele rzczy zrobic ze ABS przestanie dzialac ... ale jakim kosztem trzeba pozniej przywrocic jego dzialanie ...


temat schodzi na OT


--------------------
w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaszek
post Sat, 20 Dec 2003 - 23:03
Post #6


Super User
Dołączył: Thu, 29 May 2003
Skąd: Wa-wa





w starych audi byly takie przełaczniki kture przy okazji "chyba" nie powodowały swecenia sie lampki od ABS-u czy mozna je zadoptowac do nowszyh audi?


--------------------
Power by VW TDI (1Z) 4x4 ice&snow rulez :]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hans
post Sat, 20 Dec 2003 - 23:07
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Bydgoszcz





w starszych Audi sterownik mial mozliwosc wylaczenia ABSu i powodowalo to zaswiecenie lampki ale od , w zaleznosci od modelu , 92 lub 94 roku nie ma juz tych przyciskow ..najprawdopodobniej wynika to z innej wersji sterwnika ABS


--------------------
w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ww#296
post Sun, 21 Dec 2003 - 09:17
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Fri, 15 November 2002
Skąd: Krakow





A tak trudno zrobic przelacznik????????
ja wlasnie u siebie planuje zastosowac przelacznik... jesli bedzie na zasilaniu absu (a raczej jego komputera) to bedzie mozna gl wlaczac w czasie jazdy.
Narazie mam taka metode ze wystarczy zablokowac tylne kola np recznym przez kilka sekund w czasie jazdy i abs nie dostajac sygnalu z tylnego czujnika wylaczas sie!!!!


--------------------
Szukam koni.........
......mechanicznych

wystarczy WW <!-- s;) --><!-- s;) -->
BMW E36 M3 3.2 SEDAN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mario q.
post Sun, 21 Dec 2003 - 12:59
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 29 March 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("ww#296":1fadenwd)
A tak trudno zrobic przelacznik????????
ja wlasnie u siebie planuje zastosowac przelacznik... jesli bedzie na zasilaniu absu (a raczej jego komputera) to bedzie mozna gl wlaczac w czasie jazdy.
Narazie mam taka metode ze wystarczy zablokowac tylne kola np recznym przez kilka sekund w czasie jazdy i abs nie dostajac sygnalu z tylnego czujnika wylaczas sie!!!!

Właśnie słyszałem o tej metodzie dezaktywowania ABS`u...
W ibizie na przykład ABS się już nie włącza do momentu wyłączenia silinika!
Po odpaleniu ponownym silnika komp kasuje błąd i wszystko bangla dalej jak należy...
Ale tak jak w audi na przykład u mnie błąd się kasuje sam od razu kiedy zaczynają się turlać wszystkie koła...

Pozdro...


--------------------
RS4 powered by MT&Sportmile 3070/6046szt. :D


Do zobaczenia Jasięty, do zobaczenia....................... [']
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ww#296
post Mon, 22 Dec 2003 - 01:40
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Fri, 15 November 2002
Skąd: Krakow





CYTAT("mario q.":djxb5fuw)
Właśnie słyszałem o tej metodzie dezaktywowania ABS`u...
W ibizie na przykład ABS się już nie włącza do momentu wyłączenia silinika!
Po odpaleniu ponownym silnika komp kasuje błąd i wszystko bangla dalej jak należy...
Ale tak jak w audi na przykład u mnie błąd się kasuje sam od razu kiedy zaczynają się turlać wszystkie koła...

Pozdro...


jesli tak to co za problem przerwac za pomoca przelacznika impulsy z czujnika na jednym z kol?????? wtedy wlaczenie przelacznika spowoduje sygnal "uszkodzenie czujnika" i ABS przestanie dzialac... do momentu kiedy nie przelaczymy znow czyli wszystkie kola sie obracaja i abs jest. Minusem tej metody jest to ze "przy okazji" wylaczymy rozniez inne systemy kontroli trakcji kozystajace z tego czujnika ktory odlaczamy...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ww#296
post Mon, 22 Dec 2003 - 01:45
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Fri, 15 November 2002
Skąd: Krakow





jeszcze jedno - metody z przelacznikiem testowalem na stosunkowo starym aucie wiec elektronicznie prostszym... nie wiem czy np w Audi A4 jakiekolwiek odlaczenie czujnika, czy zasilania przez przelacznik nie spowoduje zapisania w kompie bledu ktory moze usunac tylko serwis... (albo ktos dysponujacy wiedza i/lub interfejsem komunikacyjnym z kompem.....)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Mon, 22 Dec 2003 - 10:50
Post #12


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("OZ":3kwsm649)
wprawdzie forum ma tytuł jaki ma (Albert nie chciał go zmienić na ogólny dla Audi - pojęcia nie mam dlaczego ) ale można tu pisać o wszystkim co dotyczy jakiegokolwiek audi a nie tylko s i rs.


nie chce robić 2 forum audi ... forum audi ogólne jest pod adresem http://forum.audiklub.pl/ tu raczej skupiamy się na wersjach S i RS ale jeśli ktos ma dość wysoko tuningowo ambitny temat to przecież nikt mu tu nie odmówi wspołpracy

chciał bym uniknąć pytań w stylu a co myślicie o A6 2.4 ...


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budda
post Tue, 23 Dec 2003 - 06:16
Post #13


Rookie
Dołączył: Tue, 13 May 2003
Skąd: Zielona Góra





Dzięki za wszystkie uwagi. Dałem temat tu, ponieważ chciałem zaczerpnąć jak najbardziej fachowej wiedzy. Może temat banalny, ale dyskusja wyszła, teraz będzie to w archiwum i kolejny młody o to nie spyta. po drugie auto jest wyposażone tak jak S, poza silnikiem, tak twierdzi właściciel. Trochę otwartości Panowie.
Jeszcze raz dzięki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Tue, 23 Dec 2003 - 12:32
Post #14


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT("budda":2tapqhe3)
auto jest wyposażone tak jak S, poza silnikiem


Yeah!laugh.gif


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hans
post Tue, 23 Dec 2003 - 15:13
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Bydgoszcz





CYTAT("budda":2nwbbmdm)
Dzięki za wszystkie uwagi. Dałem temat tu, ponieważ chciałem zaczerpnąć jak najbardziej fachowej wiedzy. Może temat banalny, ale dyskusja wyszła, teraz będzie to w archiwum i kolejny młody o to nie spyta. po drugie auto jest wyposażone tak jak S, poza silnikiem, tak twierdzi właściciel. Trochę otwartości Panowie.
Jeszcze raz dzięki.


jakbys przeszukal archiwum na forum.audiklub.pl na pewno juz bys cos znalazl na ten temat


--------------------
w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budda
post Wed, 24 Dec 2003 - 07:00
Post #16


Rookie
Dołączył: Tue, 13 May 2003
Skąd: Zielona Góra





Wczoraj to zrobiłem i znalazłem, dokładnie tak jak piszesz. I znalazłem. Co prawda bez gwarancji, że abs nie zdechnie, ale jest. Pstryczek na obwodzie zasilania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 13:16