Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Tuleje poliuretanowe
gość_Tomak2_*
post Thu, 20 Apr 2017 - 19:36
Post #41









Fajnie tylko moje tuleje nie skrzypią tylko piszczą jak w skrzyni sekwencyjnej. Mam nadzieję ze to się ułoży. Pisk jest taki że nigdzie tym w trasę bez stoperów nie pojedziesz. Najwyżej wrzucę z powrotem te powerflexy i tyle. Miałem tego nie wymieniać ale mnie dziady namówiły i teraz widzę czeka mnie robota głupiego. A miałem wsadzać tylko tyleje w wahaczach. Tuleja od Strongflexa jest 1-2 cm wyzsza od tulei powerflexa

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 20 Apr 2017 - 19:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
nomad66
post Tue, 25 Apr 2017 - 09:53
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Poskładałem całe zawieszenie w e36 na poliuretanach z olkusza, do montażu używałem smaru grafitowanego (wtedy dawali za mało smaru sylikonowego, inna sprawa, że ponoć się wypłukuje z czasem - prawda to?) jeżdżę 4 lata, zrobiłem 70tyś km. Nic nie piszczy, żaden wahacz nie pękł. Jestem bardzo zadowolony, osobiście nie założę już chyba oryginalnych tulei
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bob.dsk
post Tue, 25 Apr 2017 - 10:39
Post #43


Frequent User
Dołączył: Fri, 28 December 2012
Skąd: Trójmiasto





Jak poli to tylko Racingflex


--------------------
Tor Poznań
BMW 320d E90 - 1:40.6
BMW 318is CUP - 1:51.8
Mercedes A45 AMG - 1:52.0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
foxx
post Tue, 25 Apr 2017 - 13:25
Post #44


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 December 2010





Nie polecam Racingflex, o ile o jakości tulei nie mogę się wypowiedzieć to obsługę maja skandaliczną... zamówiłem miesiąc temu poduchę dogbone'a przez 2 tyg nic, nie odbierają telefonu ani nie odpisują na maile. Po tych 2 tyg nagle ktoś odpisał że im się zamówienie zagubiło i że nie maja na stanie. Poducha miała być wysłana przed świętami do dziś cisza. Dobrze że za pobraniem zamówiłem bo bym jeszcze z kasa popłyną...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Tue, 25 Apr 2017 - 14:42
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(Shymek @ Tue, 25 Apr 2017 - 13:45) *
Ja mam cały komplet poli do silnika i zawiasu w Clio zakupione w Racingflexie i nie było żadnego problemu ani z zamówieniem ani z wysyłką.
Miałeś po prostu pecha - ja ich polecam smile.gif


A jakościowo są lepsi od Olkusza?


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bażant1414
post Sun, 03 Sep 2017 - 19:12
Post #46


Rookie
Dołączył: Mon, 28 November 2016
Skąd: www.bztech.pl





CYTAT([Yossarian] @ Thu, 20 Apr 2017 - 07:21) *

Więcej smaru chyba trzeba tongue.gif Miałem w E36 komplet poliuretanow z Olkusza i nic nie skrzypialo, więc da się ;)

Dokładnie kolego dobrze nasmarowane prawie w ogóle nie skrzypią. Ja jednak od Olkusza bardziej preferuje Powerflex. ;)


--------------------
__bztech.pl tel. 737 361 317
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Techno
post Mon, 04 Sep 2017 - 09:27
Post #47


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2010
Skąd: Kraków





a ja od lat gdzie mogę wkładm Strongflex i jestem bardzo zadowolony, żadnych efektów negatywnych
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 04 Sep 2017 - 10:01
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





tez jestem zdania ze bikopur jest najlepszy, ale deuterowe tez sa dobre i sporo tansze smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Thu, 07 Sep 2017 - 19:03
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Ja u siebie mam wszystko w super stanie, ale w przyszłości chciałbym iść w poliuretan ze względu na dosyć rzadkie jedno z aut i dostępność tylko całych wachaczy z ASO (jeden wachacz ze dwa koła)

Mój kolega po wsadzeniu olkusza prawie rozbił auto, tak pływało ! Migiem wyjebał to gówno i wrócił do gumy (mamy takie same autko)
Pytanie do Was: którą firme wybrać jako pewnik.
Auto drogowe, zero toru, weekendowo letnie, lubię pośmigać nim mocniej.

1.Powerflex
2.Strongflex
3.Racingflex
??
Chciałbym zachować resztkę komfortu którego na wybojach i tak prawie niema.

I podpytanie. Do tego Tein, ISC czy może jakieś Prokit eibacha lub kayaba ? biggrin.gif (awaryjność, ewentualna naprawa)


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Thu, 07 Sep 2017 - 19:34
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Up@ tak jak juz wcześniej pisałem poli nie wszędzie się nadaje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Thu, 07 Sep 2017 - 23:49
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





A to nie jest kwestia tego ze trzeba poustawiac geo po takich zabiegach? Niektore auta sa bardzo czule na zmiany w nastawach, nawet minimalne

Wg mnie jak mu plywalo to mial spierdolona geo z tylu i tyle...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Techno
post Fri, 08 Sep 2017 - 21:21
Post #52


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2010
Skąd: Kraków





zawsze pytaniem jest jeszcze kwestia czy do danego auta poliuretany są dostepne, bo toczenie wszystkeigo na włąsną rękę to słaby pomysł, choć czasem nie ma innego wyjścia, np przy zabytkach.
Bezwzględnie po zmianach wymagana geometria, inna sztywnośc w każdym kierunku poliuretanów wzgledem gumy wiec wszystko się rozjedzie.
Do cywilnego auta na codzień 80Sh bedzie całkiem znośne, sam żonie go Alfy GT wsadziłem wszystko w taiej sztywności i jest zachwycona że zawas cichy i zwarty na nierównościach smile.gif

@Driftman, osobiście polacam Tein, bo zawsze można mu przeglad zrobić wiec jest na wieki ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Sat, 09 Sep 2017 - 13:29
Post #53


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Ja mam 100 z tylu w drazkach od Silver Project i skrzypi mi to jak cholera!


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mrAntY
post Tue, 28 Nov 2017 - 17:46
Post #54


Rookie
Dołączył: Tue, 28 November 2017





A jak generalnie wrażenia po założeniu poli?
Ja naoglądałem się testów, naczytałem się opinii blogerów i jestem strasznie niezadowolony z rezultatu. Mam u siebie założony mix 85 i 95 (nie zmieniłem tylko przedniego staba) i mam wrażenie, że samochód w zakręcie i na jego wyjściu zachowuje sie fatalnie. Nie czuje przyczepności a dodanie odrobiny gazu przy lekko skręconych kolach od raz zrywa. Wcześniej założyłem antilift kit i różnica na plus była wyczuwalna.
Druga sprawa: po założeniu poli przesiadłem się od razu na profile semi Medium przod i Soft tył. Przy 30st. czy 10st. samochód się ślizga.
Dodam jeszcze, że zawias seria + pro-kit. Pacjent Seta Leon 1P.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 29 Nov 2017 - 00:08
Post #55


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Profil na zakrety sie nie nadaje


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 29 Nov 2017 - 05:59
Post #56


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





dokladnie. zmien profile na co miales wczesniej a przyczepnosc wroci. te opony nie daja dobrych odczuc. tez tak mialem po zalozeniu. nigdy nie wiedzialem ile one moga mi dac przyczepnosci.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Thu, 07 Dec 2017 - 08:00
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





To ja zadam pytanie z trochę innej beczki, będę malował tylną belkę proszkowo i do tego zabiegu trzeba będzie wyciągnąć wszystkie tuleje. I tu jest pewien problem bo raz że pewnie nie pójdzie ich wyciągnąć tak żeby nadawały się do ponownego montażu a dwa że przydały by się też jakieś twardsze pewnie ( będzie to RWD ok. 500-600km i chodzi konkretnie o tuleje dyfra) ale nie znalazłem nigdzie akurat tulei poli do tej belki pod dyfer, a nawet gumowe dostępne są tylko OEM za jakieś chore pieniądze. Ale widziałem na allegro wałki poli, dorabiał- toczył ktoś sobie takie custom tuleje? Ma to rację bytu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 07 Dec 2017 - 12:35
Post #58


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(farmer91 @ Thu, 07 Dec 2017 - 08:00) *
To ja zadam pytanie z trochę innej beczki, będę malował tylną belkę proszkowo i do tego zabiegu trzeba będzie wyciągnąć wszystkie tuleje. I tu jest pewien problem bo raz że pewnie nie pójdzie ich wyciągnąć tak żeby nadawały się do ponownego montażu a dwa że przydały by się też jakieś twardsze pewnie ( będzie to RWD ok. 500-600km i chodzi konkretnie o tuleje dyfra) ale nie znalazłem nigdzie akurat tulei poli do tej belki pod dyfer, a nawet gumowe dostępne są tylko OEM za jakieś chore pieniądze. Ale widziałem na allegro wałki poli, dorabiał- toczył ktoś sobie takie custom tuleje? Ma to rację bytu?


Kup sobie żywicę odlewniczą , na bazie tego robi się własne poduszki. Ja kupiłem jakąś 80sha. Ewentualnie klej do szyb, ale on nie jest wcale super twardy w skali Shore'a. Jak już sam robisz tuleję, to pomyśl, czy nie lepiej do środka seryjnej tulei dotoczyć większy element metalowy. Moja logika jest taka, że mniejsza warstwa gumy = mniejsza praca na elemencie gumowym.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Fri, 08 Dec 2017 - 19:58
Post #59


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Toczenie poliuretanu to katorga, lepiej odlać jak przedmówca pisał. Weź pod uwagę że po usztywnieniu zamieszenia mostu zaczną z niego dochodzić niepokojące dźwięki.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Debal
post Sun, 04 Feb 2018 - 13:58
Post #60


User
Dołączył: Fri, 31 March 2017





Pozwolę sobie nie zgodzić z opinią głoszącą, że toczenie poliuretanu to katorga. Dla twardości SHA 85-95(taki zakres sprawdzałem) to całkiem przyjemna i szybka robota. Wszystko sprowadza się do dopasowania odpowiednich parametrów obróbki i odpowiedniego ustalenia kolejnych jej kroków . Ważne jest odebranie możliwości wyginania się wałka podczas obróbki, dlatego poliuretan najpierw był wiercony i nabity na pręt/rurkę stalową, a dopiero później toczony. Ustawienie poprawnej głębokości skrawania wymaga trochę testów - przy zbyt małej nóż będzie jedynie odginał i rysował powierzchnię materiału, przy zbyt dużej zaś nóż będzie odcinał materiał plastrami. Przy odpowiednim poborze parametrów wiór sypie się, aż miło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:33