Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> kompresor z turbiny od tira
jackkpl
post Fri, 11 Nov 2016 - 23:49
Post #21


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Skiba @ Fri, 11 Nov 2016 - 19:57) *
Czy aby na pewno toczne? no chyba że jakaś precyzyjna seria na ceramice ale prędzej ślizgowe.

Toczne napewno nie, ale to chyba nie wymog tego projektu smile.gif. Czytam,ze sa standardowe slizgowe i ceramiczne.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 11 Nov 2016 - 23:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Maxim555
post Sat, 12 Nov 2016 - 00:01
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





CYTAT(Cieniu @ Fri, 11 Nov 2016 - 13:04) *
Taka jest róznica miedzy inzynierem a technikiem
technik działa robi testuje naprawia i poprawia
inzynier najpierw robi na kartce póżniej montuje jak cos nie wychodzi to znowu od poczatku na kartce

„Kiedy zwoływałem naradę w celu rozwiązania jakiegoś problemu, przed wejściem do sali ustawiałem stolik z kartką „suwaki logarytmiczne zostawić tutaj„. Gdybym tego nie zrobił, to przy każdej propozycji znalazłby się ktoś, kto wyciągnąłby swój suwak, wykonał na nim trzy działania i powiedział, że tego nie da się zrobić„

Karol Franklin Kettering, wynalazca rozrusznika samochodowego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sat, 12 Nov 2016 - 00:13
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





Jak się czegoś nie da zrobić - to daj to do zrobienia komuś kto o tym nie wie. On przyjdzie i to zrobi.


Tyle że to się często nie sprawdza smile.gif


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Sat, 12 Nov 2016 - 10:00
Post #24


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Ja jestem zdania że to będzie działać i nie wybuchnie. Tylko nie wiadomo jak będzie działać, ile to da mocy, w jakich obrotach. Czy obsłuży 5litrowy silnik czy jedynie jakieś 1,6 czy 2.0. Tutaj jest problem jedynie smile.gif Oczywiście zakładając że wirnik i muszla będą poprawnie spasowane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 12 Nov 2016 - 12:57
Post #25


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Ja uwazam, ze pomysl jest bardzo trafiony. Jak turbo kupione za 500zl da rade za kolejne 500zl przerobic na kompresor, to bedzie kozak. Ja.bede pierwszym klientem smile.gif

Jedna uwaga sprobuj zaprojektowac przekladnie na skosnych zebach. Bedzie ciszej pracowac. W najnowszym eatonie tvs2 przeszli z prostych zebow na skosne, zeby zmniejszyc halas.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Sat, 12 Nov 2016 - 14:43
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





Pomysł z napędem na wzór vortech'a będzie teoretycznie najłatwiejszy do wykonania



ale coś na wzór rotrex'a też da radę ogarnąć





Taka ciekawostka
http://www.google.com/patents/US8382630
http://www.google.com/patents/US8439020
http://www.google.com/patents/US6960147


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 12 Nov 2016 - 16:11
Post #27


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Przekladnia planetarna ma napewno wieksza wytrzynalosc przy tych samych rozmiarach


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Sun, 13 Nov 2016 - 21:57
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





CYTAT(kaziu1985pn @ Fri, 11 Nov 2016 - 21:33) *
mam kontakt z urządzeniami gdzie łożysko ma 1,5cm średnicy i kreci się 400k obr na kulkach ceramicznych wink.gif czyli tym bardziej 100k da sie zrobic na kulkach wink.gif


Ale tutaj nie mamy średnic 15mm tylko przynajmniej wałek 25-30mm a to na kulce robi już znaczną różnice prędkości.


CYTAT(jackkpl @ Sat, 12 Nov 2016 - 00:49) *
Toczne napewno nie, ale to chyba nie wymog tego projektu smile.gif. Czytam,ze sa standardowe slizgowe i ceramiczne.


Myślę że tutaj ceramiczne będą konieczne jeśli mowa o prędkościach 100k obr.

CYTAT(marcin137 @ Fri, 11 Nov 2016 - 14:30) *
wiadomo że wolał bym wszystko pierw na papierze zrobić policzyć ale nie umiem wiec niestety muszę się napracować przy tym fizycznie smile.gif jak już wszystko będzie złożone wtedy będę wiedział w którą stronę iść z obrotami , pamiętajcie że ani materiał (stal) ani robota mnie nic nie kosztuje wiec tak łatwo się nie poddam biggrin.gif myślę jednak podłączyć to od razu pod silnik w moim doładowanym kompresorem mercedesie i sprawdzić doładowanie bo tak to nic mi te zwężki ani ciśnienie nie powie tyle ile realna próba smile.gif przyznam się że liczę na doładowanie na poziomie 1bara (może nie za pierwszą próbą) ale wtedy zaraz po bmw dorabiał bym do merca smile.gif


Właśnie po to jest forum żebyś nie musiał robić wszystkiego kilka tygodni, składać do kupy i żeby przy pierwszym uruchomieniu silnika wirnik sie rozleciał i cała robota poszła na marne, bo jaki byś zacięty nie był to takie porażki zniechęcają. Po to jest forum żeby podyskutować i wyeliminować chociaz podstawowe potencjalne mozliwości do fuck'upu polegając na doświadczeniu innych.
Oczywiscie przy założeniu ze dyskusja polega na "to nie za działa bo xxxx, lepiej będzie jak zastosujesz yyy bo jest takie i takie" wink.gif

Masz w ogole możliwość obróbki kół zębatych ? nacinanie ? obróbka cieplna?



--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Mon, 14 Nov 2016 - 16:31
Post #29


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





taak mam mogę na cnc lub obwiedniowo frezować , poza tym koła już są zrobione dzisiaj zostały zahartowane a jutro będą odpuszczane , wałek wirnika na czopach ma 10mm i łożyska kupiłem do 40 tys obrotów są zamknięte i słyszałem że jeśli je otworzy i będą pracować w oleju a nie smarze to można dać o około 60tys te drugie łożyska na rolkę mają czop 20mm i luz c3 są do 15 tys tak że też wytrzymają , na razie obroty wirnika będą 6 razy większe niż obroty silnika , 3 razy przez przekłądnie pasową i 3 razy przez koła zębate , całość przygotowana żeby do środka wlać olej na zdjęciu ze strony 1 widać 2 simeringi i 2 oringi myślę że do końca tygodnia będą zdjęcia i jakaś próba mała

ciekawy katalog pdf o łożyskach np strona 25 opisali do ilu łożyska mogą się kręcić smile.gif
Łożyska superprecyzyjne (10.087MB)


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JME
post Mon, 14 Nov 2016 - 16:56
Post #30


User
Dołączył: Fri, 01 January 2016





CYTAT(marcin137 @ Mon, 14 Nov 2016 - 16:31) *
na razie obroty wirnika będą 6 razy większe niż obroty silnika , 3 razy przez przekłądnie pasową i 3 razy przez koła zębate


Będą 9 razy większe, trzykrotnie mnożysz prędkość zwiększoną już wcześniej trzykrotnie. Uwzględnij to w wartościach prędkości, żeby cuda nie wyszły i łożyska dały rade.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Mon, 14 Nov 2016 - 17:21
Post #31


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





masz racje xD teraz to mi wychodzi że przy 6 tys będzie 54tys obrotów , zmniejszę na początek przy próbie tym pierwszym przełożeniem bo już koła prawie zrobione blush.gif


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Mon, 14 Nov 2016 - 17:26
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Kiedyś patrzałem własnie na temat i problem jest z łożyskami. do 50-60k (sensowne rozmiarowo pod taki projekt najdalej znalazłem do 75k, ale już nie pamiętam gdzie) nie ma problemu praktycznie, ale powyżej tego - już robią się problemy i katalogi pokazują - nie da się.
Turbo z auta ma w zakresie użytecznym zazwyczaj powyżej 100k obrotów. To ładnie pokazuje, że turbo przy tak małych obrotach nawet jak jest z wielkiego auta - nadmucha Ci tyle co nic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 14 Nov 2016 - 18:40
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Bo jak nie ma ptedkosci to jest malo szczelne widac po mapach. Ja to bym juz myslal gdzie to wywazyc bo tanio nie bedzie.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WielkiW
post Mon, 14 Nov 2016 - 23:40
Post #34


Frequent User
Dołączył: Tue, 19 December 2006
Skąd: 100lica





kosmiczna technologia i warunki pracy inne ale prędkości i wymiary by się zgadzały : https://ntrs.nasa.gov/archive/nasa/casi.ntr...19750003277.pdf

albo jakiś inny typ łożysk : https://omsop.serverdata.net/SiteAssets/Pag...20selection.PDF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Tue, 15 Nov 2016 - 17:36
Post #35


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Póki sam się nie przekonam to będę pracować nad tym tak oto całość wygląda brakuje jeszcze kilku pierdół , wirnik będzie wyważany widziałem firmę w której sam ten wałek z wirnikiem zakładają na coś i wyważają muszę jeszcze zapytać o koszta póki co muszę jeszcze założyć brakujące gumki łożysko i segera nalać oleju i przerobić wałek żeby zakręcić wiertarką lub czym innym tak że teraz dam znać dopiero po testach może za tydzień lub dwa będę już coś wiedział smile.gif















--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Tue, 15 Nov 2016 - 18:37
Post #36


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Wyglada ładnie smile.gif Fajnie jakbyś test zrobił w ten sposób aby zamontować przepustnicę na wylocie, przed nią wskaźnik ciśnienia a za nią przepływomierz. Wtedy bedziesz wiedział przy jakich obrotach uzyskasz jaki przepływ i przy jakim ciśnieniu. Na tej podstawie zrobisz sobie jakąś prowizoryczną mapę tego kompresora, wystarczy że dowiesz się jakie silnik będzie miał zapotrzebowanie na powietrze dla zakładanej mocy i będziesz w domu smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Tue, 15 Nov 2016 - 18:58
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Nie warto było by zwiększyć rozmiar tych zębatek (w sensie średnicy) ?


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rychulja
post Thu, 17 Nov 2016 - 17:25
Post #38


Super User
Dołączył: Mon, 13 September 2010
Skąd: Rzeszów





Bardzo fajny projekt śledzę i życzę powodzenia aby nie umarł w przedbiegach smile.gif
Pozdrawiam


--------------------
Hamowania- chiptuning
Elektronika samochodowa
BMW , Mercedes-benz Kodowanie kluczy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Tue, 22 Nov 2016 - 19:33
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Jak nacinales koła zębate? 4 os na frezarce?


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Wed, 23 Nov 2016 - 17:33
Post #40


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





mam możliwość na 4-tej osi cnc, na podzielnicy lub na frezarce odwiedniowej , wybrałem obwiedniową smile.gif
a co to projektu podłączyłem wiertarkę pod wałek z kołem pasowym, wiertarka ma 1500obr na pusto wiec pod obciążeniem myślę że z 1200 wałek mógł mieć wiec wirnik kręcił się wtedy około 3.5tys to tak jak by bmw miało 380obrotów efekt taki że wskaźnik od ciśnienia (wskaźnik festo do 4 barów) nie pokazywał prawie nic przy zamkniętym wylocie coś tam drgnęło ale masa powietrza była zadowalająca w sensie litrów/godz lub kg/h jak kto woli myślę teraz jak to rozpędzić nawet od granicznych obrotów smile.gif
muszę też poszukać dokładniejszego wskaźnika smile.gif


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 16:37