Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> m20b25/b27, wykres i pytania
przem
post Sat, 30 May 2009 - 13:53
Post #1


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 May 2003
Skąd: wpr/wgm





Witam
Prosił bym o pomoc w analizie wykresu po modach. Pierwotnie było to m20b25.
Zmiany:
pojemność skokowa na 2,7 wał i korby z ety, stopień spreż. z 9,6 na ok. 10-10.1, airbox simoty, chińskie barany. Niestety na razie airbox nie ma wyprowadzonego chwytu powietrza na zewnątrz tylko ssie zza lamp a wydech do połowy samochodu od strony silnika ma 2x50mm a dalej seryjne 2x45mm. Na pierwszym wykresie widać że max moc jest osiągana później i wykres ma „naturalny” kształt natomiast po zmianach przestaje rosnąć wcześniej i jest wywłaszczony. Z czego może wynikać taki stan rzeczy? Zapewne brak dolotu i dławiący od połowy wydech ma wpływ na przebieg w całym zakresie więc obstawiam że to nie to, obstawiam na paliwo. Wiec pytanie do doświadczonych w temacie czy seryjne wtryski nie dają rady czy np. koczy się zakres pomiarowy przepływomierza?
A tak obok tematu, może mi ktoś powiedzieć jak to jest z seryjnymi wałkami z m20? Podobno te z b20 i b23 są ostrzejsze niż te w b25, ale czy ktoś może to potwierdzić i np. poprzeć konkretnymi danymi?? (czasy, kąty, wzniosy)
pozdrawiam
przed modami:



po zmianach:



Edit: poprawiony drugi wykres
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 30 May 2009 - 13:53
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mcgiver
post Sat, 30 May 2009 - 15:35
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





drugi wykres jest nieczytelny bo nie da sie powiekszyć ..


--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rpautosport
post Fri, 05 Jun 2009 - 20:08
Post #3


Frequent User
Dołączył: Thu, 10 April 2008
Skąd: Nowy Dwór Maz.





Seryjne wałki M20 mają tą samą wysokość krzywek. Ostrość wałka od B20 polega na tym, że ma krótsze czasy otwarcia zaworów w porównaniu do B25, co raczej korzystnie nie wpłynie na moc max.
W swoim M20B25 w tej chwili mam wałek z M20B23 79r., który właściwie jest identyczny jak w B25 z wyjątkiem jednego szczegółu. Niestety silnik jest jeszcze na dotarciu i narazie niewiele mogę na ten temat powiedzieć.


--------------------
Rally drivers do it sideways.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przem
post Fri, 05 Jun 2009 - 21:21
Post #4


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 May 2003
Skąd: wpr/wgm





dzieki za rozjasnienie tematu wałków, nie ukrywam ze chetnie dowiedział bym sie jakim to szczegulem roznią się wałki od b23. no i czekam na dotarcie twojego silnika i opis wrazen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rpautosport
post Fri, 05 Jun 2009 - 22:36
Post #5


Frequent User
Dołączył: Thu, 10 April 2008
Skąd: Nowy Dwór Maz.





Po prostu w wałku B20/23 do ok. 84r. (te z regulacją luzu na 0,25mm) trzeba rozwiercić na śr.14mm otwór ustalający podstawę palca dla Motronica.
W sumie nie spodziewam się żadnych rewelacji ze strony wałka, raczej ciekaw jestem efektów obróbki głowicy (planowanie -0,25mm, wyrównanie kanałów, likwidacja uskoków, obróbka standardowych kolektorów wydechowych).
Narazie zauważyłem, że całkiem żwawo wkręca się do 3000obr./min. smile.gif


--------------------
Rally drivers do it sideways.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chris320
post Sat, 06 Jun 2009 - 17:55
Post #6


Frequent User
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: Chojnice





CYTAT(rpautosport @ Fri, 05 Jun 2009 - 20:08) *
Seryjne wałki M20 mają tą samą wysokość krzywek. Ostrość wałka od B20 polega na tym, że ma krótsze czasy otwarcia zaworów w porównaniu do B25, co raczej korzystnie nie wpłynie na moc max.


Szkoda ,że wcześniej tego nie przeczytałem,bo właśnie wałek z 2.0 wstawiłem do przerobionej superety. sad.gif
Nie wiem czy warto to w ogóle wkładać do samochodu/uruchamiać czy od razu szukać jakiegoś schricka czy catcamsa?


--------------------
E31
E36 w budowie
F150
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:15