Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Wymiana obudowy wałka C20NE
pszczelaszkov
post Fri, 21 Jul 2017 - 23:18
Post #1


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Witam
Odpaliłem nowo złożony silnik, pochodzil 10-15 minut, temp doszla moze do 70C, tak wiec nie wykonalem jeszcze ostatniego dokrecenia glowicy przy 90C.
Nagle silnik zdechl
Odkrecilem sruby glowicy, obudowe walka standardowo podniosly zawory okazalo sie ze walek rozrzadu deba stanal przez 1sze lozyskowanie.
Obudowa wałka jest do wymiany.
Teraz moje pytanie brzmi, czy skoro nie wykonalem pelnego dokrecenia glowicy to musze wykonac caly rytual tzn odklejac glowice i wymieniac uszczelke na nowa.
Czy moge nalozyc delikatnie druga obudowe, dokrecic momentami i poczekac na 90C i dociagnac do konca i powinno byc ok?
Uszczelka zwykla.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 21 Jul 2017 - 23:18
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mjecio
post Sun, 23 Jul 2017 - 11:30
Post #2


Super User
Dołączył: Wed, 22 October 2008
Skąd: z mazowsza





teoretycznie nie, ale podobny zabieg(wymiana walka na ostrzejszy) robilem w doladowanym smallblocku, tylko najpierw spuscilem plyn chlodniczy oraz poczekalem az olej scieknie z glowicy, auto dziala 0.7b mu niestraszne, drugiej strony uszczelka kosztuje "grosze".


--------------------
Combo C Z32SE
Astra G Opc Z20LET 505m/600nm
Kaudi A6 3.0 Tfsi
Vette C6 LS2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Thu, 27 Jul 2017 - 23:44
Post #3


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Ja bym dla świętego spokoju wymienił uszczelke, 50pln nie majątek.
Z drugiej strony jak pamiętam to dokręcnie jest 3 lub czteroetapowe bez grzania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Fri, 28 Jul 2017 - 12:47
Post #4


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Znalazlem jakas tansza glasera, mam nadzieje ze wytrzyma i faktycznie dla spokoju ja zamowilem. Daleko do zdjecia glowicy niemam.
Zostawie tylko stare sruby.
BTW:Sruby wg ksiazki dokreca sie 5 etapami
25Nm
60°
60°
60°
Nagrzanie
30°
Aczkolwiek na kartce od uszczelki sa wymienione tylko 4 fazy, a po nagrzaniu nalezy tylko odkrecic korek od zbiornika wyrownawczego.
Badz tu madry ;p
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Sat, 29 Jul 2017 - 08:41
Post #5


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Wszystkie silniki składałem na 25 i 3x60 albo 2x90 (taką wersję też miałem na uszczelce), wszystkie atmosferyczne i wszystkie nadal jeżdżą (chyba). Mój własny c16se jeździ już 2 rok I nic się nie dzieje. C16nz jeździ dopiero 2 miesiące więc ciężko coś powiedzieć ale miał wymienioną tylko uszczelke bez planowania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:07