Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nowy COLT CZT
ledziu
post Tue, 16 Jun 2015 - 18:22
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Maikel @ Tue, 16 Jun 2015 - 07:41) *
Odgrzewam!

Chciałbym uzyskać odpowiedzi na następujące pytania:

- ile zniesie seryjne sprzęgło?
- jaką i czy w ogóle można wrzucić do CZT turbosprężarkę prócz TD04?
- seryjny wydech 2,25 cala (pełny przelot + dobry końcowy) do jakich mocy będzie wystarczał? Jeśli poniżej 250., to jaki do 250 kuca?


Pisałem Ci ile co zniesie... wink.gif

- sprzęgło spokojnie obsłuży 300Nm później wzmacniasz tarczę i tyle w temacie
- wkładanie innej turbiny nie ma sensu ponieważ popsujesz charakterystykę silnika a nic ciekawego nie zyskasz. Robisz UP i wsjo.
- jak boisz się wydechu 2,25 to 2,5 na 100% obsłuży temat oczywiście z DP chociaż sądzę że będzie to za dużo.

Ogólnie nie napalaj się na te kunie bo to nie jest jedyny sposób na szybkie auto. Jest jeszcze dużo czynników które powodują banana na twarzy.
No i nie ma co się wbijać w wielkie modne mody bo to dalej jest leciutkie FWD. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 16 Jun 2015 - 18:22
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
rufuz
post Wed, 17 Jun 2015 - 21:59
Post #42


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 February 2009





jeśli potrzebujesz z 250KM to kup sobie Lancera Evo wink.gif


--------------------
Mitsubishi Colt Ralliart 1.5T, 200KM Powered by Maptek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
._.
post Tue, 14 Jul 2015 - 08:27
Post #43


User
Dołączył: Sun, 05 July 2009
Skąd: na południe od nigdzie





Fajne te colty CZT, jak z dostępnością części do tego modelu? Ma jakieś awarie na zasadzie ten typ tak ma? Na co szczególnie zwracać uwagę przy oględzinach? I może uznacie to za świętokradztwo, ale chciałbym wiedzieć, jak z tolerancją jednostki na podtlenek lpg?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rufuz
post Tue, 14 Jul 2015 - 14:32
Post #44


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 February 2009





dostępność części to raczej w większości oryginały a ceny oryginałów potrafią przyprawić o zawrót głowy. Rekompensata jest bardzo niska awaryjność (jeśli się należycie dba o auto). Potwierdzają to liczne testy TUV, Dekra ale tez dziennikarskie testy długodystansowe. W serii ten typ tak ma to chyba łożysko oporowe skrzyni biegów. Czasem lubi sie odezwać ale w żadnym wypadku nie wpływa to na funkcjonowanie skrzyni. Mały mankament to czasem haczący bieg wsteczny (nie ma synchronizacji). Jak sie wymieni olej w skrzyni na dobry to jest ok. Ja dodałem do oleju w skrzyni jeszcze MoS2 Luiqi Moly i jest prawie idealnie. Hmmmm, co jeszcze , aaaaaa nie można wyłączyć kontroli trakcji angry.gif Silnik seria orion 4G15 to stara wypróbowana japońska konstrukcja. Pierwszy raz pojawił sie chyba w 1978 roku lub pod koniec lat 70 tych i az do 2013 sukcesywnie rozwijana. Auto to produkcja europejska ale wersja silnika 4G15T w coltach CZT i Ralliart to silnik montowany w Japonii ! ! ! Tylko ten w coltach byl montowany w Japonii. Ten silnik to wręcz genialna konstrukcja. Blok silnika oczywiście "zamknięty" co czyni go znacznie bardziej wytrzymałym. Po modyfikacjach to istny pocisk. Auto wazy ok 1000kg z mocą 200KM biggrin.gif biggrin.gif 220-230 km/h bez problemu. Warto dodać, ze identyczny silnik byl w smartach forfour. Sa wersje smarta forfour ze stajni niemieckiego tunera Brabus z mocą do 210Km w wersji Brabus SBR.
https://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_Orion_engine
Jak ktos lubi czasem poszaleć to fajna funkcja w coltach CZT i ralliart jest brake assist. Przy mocnym hamowaniu obok komputerowej korekty hamowania dodatkowo szybko mrugają awaryjki. podobnie jak w F1 wink.gif Ale do tego polecam wymianę tarcz i klocków na cos bardziej wytrzymałego np. jakies EBC
Na temat LPG sie nie wypowiem bo należę do grona osób uważających, ze LPG to profanacja. W dodatku to silnik T wiec LPG chyba nie bardzo.


--------------------
Mitsubishi Colt Ralliart 1.5T, 200KM Powered by Maptek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
._.
post Tue, 14 Jul 2015 - 15:13
Post #45


User
Dołączył: Sun, 05 July 2009
Skąd: na południe od nigdzie





Dzięki za konkretną odpowiedź, właśnie należyte dbanie o auto jest mgliste kiedy kupuje się używane auto, mianowicie ten egzemplarz http://otomoto.pl/oferta/mitsubishi-colt-p...html#0a789d28b8 oglądałem go dzisiaj, z racji braku czasu nawet się nie przejechałęm, z tego co zwróciło moją uwagę to ciężko działające sprzęgło jest po prostu twarde, w środku prezentował się nieźle, tylko te boczki na kierownicy skórzane pościerane trochę, tapicerka stan ok jak na ten przebieg, a właśnie czy te 184k km to problem dla CZT? Z inwestycji na dzień dobry, to pewnie opony te naciągnięte na felgi mają 8 lat z przodu i te tylne 9, sprawdzałem koszty rozrządu to jakieś 1300 za same części. Na lakierze zadrapań nie ma, zwykłe pierdoły eksploatacyjne. Przy wycieraczce tylnej jest wyraźna pozostałość po usunięciu naklejki. Spasowanie tylnych boków średnie, pewnie były jakieś przygody, ale przecież auto ma 9 lat mogło coś sie wydarzyć, normalna sprawa, tylko kwestia czy coś poważnego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Tue, 14 Jul 2015 - 16:15
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





Tak dodam od siebie że trakcja jest wyłączalna na 100% z poziomu kierownika wink.gif . A graty są drogie ale poza za rozrząd wielkiej bidy nie ma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Tue, 14 Jul 2015 - 20:48
Post #47


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





CYTAT(rufuz @ Tue, 14 Jul 2015 - 14:32) *
Jak ktos lubi czasem poszaleć to fajna funkcja w coltach CZT i ralliart jest brake assist. Przy mocnym hamowaniu obok komputerowej korekty hamowania dodatkowo szybko mrugają awaryjki. podobnie jak w F1 wink.gif

W 206 mnie to doprowadzało do wściekłości, na całe szczęście udało się to programowo wyłączyć. Przy każdym mocniejszym hamowaniu mrugały awaryjne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HMP_inc
post Tue, 14 Jul 2015 - 23:53
Post #48


Forum Killer
Dołączył: Sun, 11 June 2006
Skąd: LU





To w koncu mozna wylaczyc te kontrole trakcji czy nie? A jezeli tak to jak?

A co do gazu to CZT ma mechaniczną kasację luzu zaworowego. Innych przeciwskazań brak, w końcu to silnik jak każdy inny. Mocny termicznie reduktor, wydajne szybkie wtryski i można atakować >200KM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rufuz
post Wed, 15 Jul 2015 - 08:01
Post #49


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 February 2009





nie można wyłączyć w kabinie na zasadzie on/off. Oryginalnie nie ma takiej opcji. Mozna pewnie cos pogrzebać w sterowniku jak napisał ledziu


--------------------
Mitsubishi Colt Ralliart 1.5T, 200KM Powered by Maptek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Wed, 15 Jul 2015 - 20:52
Post #50


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





Koleś z jakiegoś amerykańskie forum colta wrzucił film na YT, że da się wyłączyć esp, podmieniając bezpiecznik na uruchomionym silniku. Szukajcie w ggle "colt czt how to esp off".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
woytek9
post Tue, 21 Jul 2015 - 11:18
Post #51


User
Dołączył: Thu, 04 January 2007
Skąd: żywiec





witam,
mam colta ze zmieloną skrzynią. Jako że ciężko dostać skrzynię z CZT zastanawiam się czy pasują może skrzynie z jakiegoś innego auta. może ktoś zgłębiał temat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rufuz
post Thu, 23 Jul 2015 - 07:48
Post #52


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 February 2009





CYTAT(woytek9 @ Tue, 21 Jul 2015 - 11:18) *
witam,
mam colta ze zmieloną skrzynią. Jako że ciężko dostać skrzynię z CZT zastanawiam się czy pasują może skrzynie z jakiegoś innego auta. może ktoś zgłębiał temat?


Sam "zmieliles" skrzynie ? powinna pasowac od smarta for four tylko nie wiadomo jak z dostepnoscia. Tak na marginesie ciekawe kto z posiadaczy colta wymienia olej w skrzynii.


--------------------
Mitsubishi Colt Ralliart 1.5T, 200KM Powered by Maptek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Thu, 23 Jul 2015 - 09:22
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





CYTAT(woytek9 @ Tue, 21 Jul 2015 - 11:18) *
witam,
mam colta ze zmieloną skrzynią. Jako że ciężko dostać skrzynię z CZT zastanawiam się czy pasują może skrzynie z jakiegoś innego auta. może ktoś zgłębiał temat?

Możesz ściągnąć z netu Service Manual. Miał dość dokładne dane techniczne więc można sprawdzić czy skrzynia w 1.5T była taka sama jak w słabszych modelach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rufuz
post Thu, 23 Jul 2015 - 11:13
Post #54


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 February 2009





CYTAT(JJacek @ Thu, 23 Jul 2015 - 09:22) *
Możesz ściągnąć z netu Service Manual. Miał dość dokładne dane techniczne więc można sprawdzić czy skrzynia w 1.5T była taka sama jak w słabszych modelach.

to nie sa te same skrzynie biggrin.gif


--------------------
Mitsubishi Colt Ralliart 1.5T, 200KM Powered by Maptek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sun, 26 Jul 2015 - 19:12
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





A więc Panowie w związku z tym że dosyć dawno sprzedałem czt i nie pamiętam wszystkiego od ręki musiałem sprawdzić czy dobrze gadam wink.gif

ESP można wyłączyć z kabiny tak żeby światła stopu działały:

- kluczyk stacyjki ustawiamy tak żeby lampki się zaświeciły, wyjmuje się bezpiecznik z samego dołu 3eci od prawej (15a niebieski), naciska się pedał hebla dwa razy za każdym razem przytrzymując, uruchamiamy auto i wkładamy bezpiecznik. ESP i ABS nie działają ale mamy stop.
Oczywiście można sobie modyfikować wyłączanie esp przez zamontowanie pstryczka elektryczka do odłączania bezpiecznika.

Co do skrzynki to napiszę nie na 100% ponieważ nie testowałem ale znalazłem w miarę wiarygodne info że podejdzie p&p że zwykłego 1,5 tylko ze nie zgadzają się przełożenia 4erech biegów+wstecznego dlatego trzeba zrobić wymianę z przełożeniem głównym które też jest inne w 1,5.
Co do tego rozwiązania sądzę że finansowo może wyjść tak sobie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Wed, 29 Jul 2015 - 10:08
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





Wygląda to tak:

Silnik 134 to trzycylindrowe 1.1 a silnik 135 to 1.3 i 1.5 (oznaczenia silników jak w Mercedesie). 4G1 to 1.5T. Jak widać skrzynia z 1.3/1.5 ma tylko pierwszy bieg taki sam.
rufuz z którego Smarta skrzynia pasuje? Ze Smarta Forfour Brabus?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rufuz
post Sat, 01 Aug 2015 - 14:21
Post #57


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 February 2009





no pewnie musi być od tej wersji Brabus wink.gif


--------------------
Mitsubishi Colt Ralliart 1.5T, 200KM Powered by Maptek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Woopy
post Mon, 10 Aug 2015 - 15:17
Post #58


User
Dołączył: Tue, 16 February 2010
Skąd: Warszawa





Panowie mam pytanie. Ile pali taki Colt przy mocy 200KM? Czy takie auto bedzie ok na dojazdy do pracy 44km w dwie strony z czego ok 28 to miejska dwupasmówka. Szukam małego, taniego w ekspolatacji auta do tygodniowego przebiegu ok 250km po dobrych drogach z zapasem mocy i właśnie nad Coltem się zastanawiam.

Druga sprawa to czy jest jakaś znacząca różnica w wersji przed i po Faceliftingu? Czy te auta różnią się tylko przodem i wnętrzem? Nie ukrywam że wersja przed FL bardziej mi się podoba tylko czy nie warto kupić tej po FL.


--------------------
2008 - 2014 Fiat Coupe SE 2000r
2014 - 20xx Alfa Romeo 159 SW Sport Plus 2.0 JTDm 170KM
2016 - 20XX Fiat Coupe 2.0 20V Turbo MY99
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rufuz
post Mon, 10 Aug 2015 - 16:38
Post #59


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 February 2009





CYTAT(Woopy @ Mon, 10 Aug 2015 - 15:17) *
Panowie mam pytanie. Ile pali taki Colt przy mocy 200KM? Czy takie auto bedzie ok na dojazdy do pracy 44km w dwie strony z czego ok 28 to miejska dwupasmówka. Szukam małego, taniego w ekspolatacji auta do tygodniowego przebiegu ok 250km po dobrych drogach z zapasem mocy i właśnie nad Coltem się zastanawiam.

Druga sprawa to czy jest jakaś znacząca różnica w wersji przed i po Faceliftingu? Czy te auta różnią się tylko przodem i wnętrzem? Nie ukrywam że wersja przed FL bardziej mi się podoba tylko czy nie warto kupić tej po FL.


Jesli szukasz auta taniego to colt po modach 200KM raczej do tanich nie będzie należał. Po remapie będziesz musiał lac minimum PB98, częściej wymieniać olej i lać dobry olej itd Obie te wersje moze mechanicznie sa bardzo podobne ale jesli chodzi o konstrukcje nadwozia to różnice sa dosc znaczne. Tutaj sa opisne roznice miedzy dwoma wersjami. W informacji prasowej jest napisane, ze (z tego co pamiętam) 30% części jest wspólnych. O sorry 35%
"Gruntownie zmodernizowany, przeprojektowany (tylko 35% części pochodzi z poprzedniego Colta**)..."
http://www.press.mitsubishi.pl/www/strona/19-teczka-prasowa

Choc z drugiej strony jak będziesz ostrożnie naciskał na gaz to spalanie po modach nie jest jakieś szokujące ale wtedy pojawia sie pytanie po co modyfikować auto na 200KM :-) Zaleta tego auta będzie na pewno jego bardzo mala awaryjność w stosunku do konkurencji wiec w sumie i tak możesz byc do przodu.


--------------------
Mitsubishi Colt Ralliart 1.5T, 200KM Powered by Maptek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Malisz
post Tue, 10 Sep 2019 - 17:47
Post #60


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 November 2013
Skąd: Warszawa





Panowie zeby nie zakładać nowego tematu wrzucam posta tutaj.
Sprzedałem niedawno citroena C2 VTS i szukam następcy. Zainteresowałem się coltem czt i tu pojawia się moje kluczowe pytanie. Jak wygląda komfort jazdy jeśli chodzi o zawieszenie? C2 sprzedałem głównie z powodu twardego zawieszenia i beznadziejnie lekko pracującej skrzyni biegów
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 11:53