Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Samochód dla żony do wożenia dzieci do przedszkola/szkoły, Przebieg 1500 km rocznie i musi być klimatronic
Tommo
post Mon, 05 Aug 2019 - 21:23
Post #61


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(16vg60 @ Mon, 05 Aug 2019 - 21:01) *
Nie intetesuje mnie to kompletnie...

Do czasu kiedy pizdniesz w coś konkretnie (nie koniecznie z Twojej winy) i od razu zmienia się światopogląd. Jechałem z rodziną na szczęście sporym i prawie nowym samochodem. Piękna pogoda, nowo oddana trasa, ok 100km/h, luzik. Z podporządkowanej wystartował mi przed nos Lublin nagle. Nie było szans na ratunek. Chwila i bum całe wnętrze w dymie od poduszek. Wyszliśmy prawie cało z tego na szczęście. Przodu nie było, Lublin wygiął się w banan i położył na bok. Kierowca ucierpiał najbardziej.

Jechałbym małym gównem, pewnie bym dzisiaj nie pisał tego...


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 05 Aug 2019 - 21:23
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
rwtnt
post Mon, 05 Aug 2019 - 21:34
Post #62


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Tommo on tego nie zrozumie smile.gif rs4 b5 bo to "klasyk" smile.gif i można czerpać przyjemność z jazdy, a stara b5 składa się tak samo niezależnie czy to 1.9 tdi, 1.6pb czy rs4 b5, nie wspominając o s3 8l. Obecnie standardy bezpieczeństwa są zupełnie inne. Wmawiać sobie można, że lepszy stary rupiel niż nowy compact, bo faktycznie mocy nie ma "kultowy nie jest", nie będę jeździł 1.4-1,6 jak mogę 20 prawie 20 letnim rsem smile.gif. Sam miałem sedana s4 b5, ale to nie jest panaceum w zakresie daily cara, szczególnie do wożenia dzieci do szkoły.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 05 Aug 2019 - 22:18
Post #63


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





mała świeża puszka jest wykonana z innych materiałów niż 20 letni stary zgnity kawałek miękkiej blachy. W driftowozie zbudowanym na e92 chciałem wywiercić dziurę pod trytytkę w tunelu pod nogami kierowcy: spaliłem 2 dobre wiertła i nie przewierciłem. W e46 bierzesz wiertło z gównolitu i wiercisz 15 dziur w tym samym miejscu w tunelu. Szybciej niż próba przewiercenia otworu w e92.
Im bardziej kochasz, tym świeższe i twardsze powinno być auto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 05 Aug 2019 - 22:23
Post #64


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Widzę tu jakaś nowa fizyka się tworzy. Proponuję otworzyć podręcznik z fizyki ze szkoły podstawowej i przeczytać co to jest PĘD.
Napiszę, że zależy on wprost proporcjonalnie od masy. Jeżeli ktoś uważa, że 20 letni pojazd o masie 2 ton ma mniej sztywną karoserię projektowaną pod zadany pęd niż nowy pojazd o masie 1 tony to zazdroszczę.
Oczywiście nowszy yaris jest bardziej bezpieczny od yarisa mk1, ale nie można go porównywać do prostej c klasy sprzed 20 lat co waży tylko 1500kg. A gdzie tam cięższe wozy.

P.S. Pierwsze z brzegu
https://www.youtube.com/watch?v=Fn53MGa1v_o

Proponuję obejrzeć super slow motion kiedy ten stary wóz się jeszcze nie zatrzymał ten nowy już się cofa do tyłu.
Jeżeli ktoś nie wagarował w podstawowej wie co to znaczy i wie, że niszczą nas opóźnienia.

https://www.youtube.com/watch?v=ExQUGk12S8U


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 05 Aug 2019 - 22:44
Post #65


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 05 Aug 2019 - 22:23) *
nie można go porównywać do prostej c klasy sprzed 20 lat co waży tylko 1500kg. A gdzie tam cięższe wozy.

Jak widać można! A Ty przyjacielu siejesz po prostu ferment wink.gif Czy Ty myślisz, że osoby biorące udział w tej rozmowie nie wiedzą, że metodologia crashtestów EuroNCAP zakłada, że wyniki i gwiazdki można porównywać ze sobą TYLKO i WYŁĄCZNIE, gdy masa obu aut nie różni się o więcej niż 150 kg? Na co Ci pęd, jak masz gwiazdki?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 05 Aug 2019 - 22:57
Post #66


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





No tak. Miałem nieszczęście zmierzyć się moim LS430 ze swiftem sport 1.6, swift młodszy chyba o 10lat.
Swift pojechał na lawecie prost do huty, a lexusem nagiąłem trochę zderzak i pojechałem do garażu na kołach. Lampy całe !! (pękły mocowania, ale klosze całe).
Szczęście, że kobiecie się nic nie stało.
Mi faktycznie spadły okulary, ale nawet poduchy nie strzeliły, pomijam, że nie miałem akurat zapiętych pasów, kolizja przy prędkości mojej ok 30km/h, a jej to może z 50km/h.
Dziwne, że ludzie niby obyci z motoryzacją nie zdają sobie sprawy z tego co znaczą 2 tony na drodze w kolizji z jakimś nowożytnym kompaktem.

P.S. Kiedyś tam jeździłem w pogotowiu ratunkowym i najczęstsza przyczyna zgonu w tych mikrofurach to złamanie obu kości udowych. Papa cała, ładnie wygląda bo podusia strzeliła, ale co z tego jak obie kości udowe pękły bo fura ma 250cm między osiami i kolana na kolumnie i wykrwawienie i zgon? Mam corollę e11 i jeżdżę nią tylko ja sam. Nie ma rodzina dostępu do takich małych wozów, a sam się boję tym wozem autentycznie szybko jeździć. Wypadki to nie są żarty.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 05 Aug 2019 - 23:18
Post #67


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





MiP, zbieg okoliczności. Po prostu spadające okulary przejęły energię zderzenia. Na co dzień Swifty są prze-bezpieczne. Byle były nowe. PS. kończę temat, ale życze udanych łowów autorowi, a reszcie i sobie bezpiecznej jazdy. Nie ma się co sprzeczać, każdy kupuje to co uważa i czego potrzebuje. Oby tylko nie kupować marketingowego bełkotu. Szerokości!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 05 Aug 2019 - 23:20
Post #68


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Niech nas nie atakują naćpane synki w BMW 7 kiedy brykamy kompaktami.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Tue, 06 Aug 2019 - 06:38
Post #69


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Tommo,rwtnt powiedzcie to wszystkim motocyklistom ktorych sa setki tysiecy,niech porzuca jazde i siada w q7,lexy a najlepiej stary 744

Ja koncze bo i tak nikt nikogo na tym forum w tym i ppdobnych tematach nie przekanona ,jedynie bez sensu jest wrzucanie wszystkich do jednego wora jeżdżącymi autami +15lat i traktowanie ich jako przegrywow zyciowych bo nie maja nowego auta na podjedzie


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Tue, 06 Aug 2019 - 07:05
Post #70









W kwestii bezpieczenstwa przy ewentualnym zderzeniu i tak bezpieczniejsze jest 15letnie auto wazace 1600-1800 kg niz nowe wazace 900-1000kg. Prosta fizyka na poziomie podstawowki, no ale niektorzy tego widac nie rozumieja. Najlepiej wiec niech sprawdza na wlasnej skorze. Dla mnie koniec ot.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 06 Aug 2019 - 08:17
Post #71


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





kup jakiego crossovera, nie kupuj UP, czy Citigo - to jednak ciut za małe auta
kobiety i dzieci uwielbiają siedzieć wyzej
kup auto max 2-3 letnie


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 06 Aug 2019 - 08:51
Post #72


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(16vg60 @ Tue, 06 Aug 2019 - 06:38) *
Tommo,rwtnt powiedzcie to wszystkim motocyklistom ktorych sa setki tysiecy,niech porzuca jazde i siada w q7,lexy a najlepiej stary 744

Takim tekstem udowadniasz tylko że kompletnie nie rozumiesz o czym dyskutujemy. Podobnie Honada który statystykami chce mi wmówić, że nie muszę dbać o bezpieczeństwo mojego dziecka na drodze, tylko mam lecieć do sklepu po koło ratunkowe. To są czyste bzdury.

Co do masy auta będącego w wypadku. Wszystko zależy z czym się zderzymy. Jak walniemy w dęba Bartka to i Rosomak nie pomoże. MiP nie tylko opóźnienie zabija. Możemy być najzwyczajniej zgnieceni przez np. jadącego Tira. Nasza strefa zgniotu nie pochłonie tak dużej energii i żelastwo wchodzi nam w kabinę. Ja wiem jedno. Duży, nowoczesny samochód, relatywnie będzie najbezpieczniejszy.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arkadiusz
post Tue, 06 Aug 2019 - 08:56
Post #73


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 March 2008
Skąd: W-wa





kup kobiecie normalne auto a nie pudełko, z czasem moze zacznie ogarniac co sie z autem dzieje, moze nabierze troche swiadomosci kierowcy a jak nie - trudno ale przynajmniej bedzie jezdzila samochodem a nie konserwą. Jak Tobie zepsuje sie auto i bedziesz zmuszony odstawic na 3 tyg na serwis to tez bedziesz nim jezdzil i bez narzekania co rano.
Tez bym proponowal jakiegos crossovera, malego suva, krawzniki nie straszne, zderzaka nie urwie, widzi wiecej bo wysoko siedzi, miejsca sporo dla dzieciakow.
Np. opel mokka ~2015, 1.4 benz, peugeot 2008 1.2, Suzuki sx4 scross, jest w czym wybrac i nie musi to byc skrzynka na listy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 06 Aug 2019 - 10:52
Post #74


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(ju-by @ Mon, 05 Aug 2019 - 14:26) *
A może Fiat Panda CC 1,2 69? Wyposażona full przed zniżkami niżej 60 000zł.

Jest sens?
Za 59900 jest fabrycznie nowy Mitsubishi ASX 1.6.
I w dziedzinie bezpieczeństwa i wygody i myślę że wielu innych, bije Pandę na głowę.
O trzymaniu wartości nie wspominając.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Tue, 06 Aug 2019 - 11:25
Post #75


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(Frolik @ Tue, 06 Aug 2019 - 11:52) *
Jest sens?
Za 59900 jest fabrycznie nowy Mitsubishi ASX 1.6.
I w dziedzinie bezpieczeństwa i wygody i myślę że wielu innych, bije Pandę na głowę.
O trzymaniu wartości nie wspominając.


Nie sprawdzałem jak wyposażony jest ten ASX. Panda będzie tańsza w utrzymaniu (serwis, ubezpieczenie). No i rzuca się w oczy co może być wada lub zaletą.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 06 Aug 2019 - 11:29
Post #76


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Serwis, ubezpieczenie w ASX bardzo tanie, przynajmniej pierwsze trzy lata. Jak będzie dalej czas pokaże.
Pali mało, 7 litrów na trasie, max 8 w mieście. bardzo przyjemny dźwięk silnika, fajna elastyczność.
Wyposażenie ASX skromne, ale rozsądne i wystarczające.
Potem warto jeszcze sprawdzić ile kosztuje 10 letnia panda lub punto i 10 letni jakiś Japończyk kompakt czy mini suv smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 06 Aug 2019 - 13:11
Post #77


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(Tommo @ Tue, 06 Aug 2019 - 08:51) *
Podobnie Honada który statystykami chce mi wmówić, że nie muszę dbać o bezpieczeństwo mojego dziecka na drodze, tylko mam lecieć do sklepu po koło ratunkowe. To są czyste bzdury.

Znowu wyrywasz fragment wypowiedzi z całego kontekstu. Po raz kolejny powtarzam, że moim zdaniem niewspółmiernie duże środki ktoś chce przeznaczyć na zakup auta, mającego pokonać 2 km drogi do skali zagrożenia. Czy to jest jakaś trasa tranzytowa? Czy droga osiedlowa? Jeśli na tego typu inwestycje autor chce wydać tak duże środki, to ja się zastanawiam, w jaki sposób i czy w ogóle zamierza on kupić dzieciom np. rowery?
Mam dzieci, żonę i absolutnie rozumiem jak ważne jest bezpieczeństwo (sądze, że MiP tak samo). Tylko czy myśląc o bezpieczeństwie bliskich nie powinniśmy relatywizować wysokości i zakresu inwestycji w szerokim spektrum działań? Przecież ten TIR o którym mówisz, może wpaść na chodnik (statystyki które zbieram za ten rok pokazują, że piesi wcale nie giną tylko na pasach, ale i na chodnikach, nawet nie w okolicach pasów), a dziecko może zostać potrącone na rowerze. W Polsce giną na drogach przede wszystkim piesi i rowerzyści. I to mam po prostu na myśli. Nie mówię, że nowe auto jest gorsze od starego pod względem bezpieczeństwa, ale że to bezpieczeństwo ma po pierwsze pewne skale, w których jest mierzalne (np. gabaryty czy masa pojazdu) i dlatego małe auta nawet z 5 gwiazdkami mogą być relatywnie niebezpieczne, oraz że zainwestowanie dużych środków na zakup tylko auta, nie zagwarantuje bezpieczeństwa. To tylko jedna z wielu składowych, a składowe te są jak widać bardzo kosztowne. Dobra, bo temat zboczył za daleko. Kończąc, jeśli autor stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo, to niech odpuści małe i lekkie auta. Trzeba brać jakieś Volvo i tyle.

Tu masz jakieś V60 z Polski, młode, z symbolicznym przebiegiem, I właśc. i z dobrym motorem 1.6 EcoBoost za 68 tys. zł.

https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-v60-ben...html#0ee022321c
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 06 Aug 2019 - 14:23
Post #78


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Popełniasz ten sam błąd myśleniowy co gość z Audi RS piszący o motocyklach. Tak giną ludzie na rowerach, giną na chodnikach idąc do szkoły czy pracy. Ale nie jest metodą zabranianie chodzenia czy pływania w wodzie w ogóle, bo wtedy nie zginiesz. Nie tędy biegnie droga do szczęścia. Nie, nie zabronię mojemu dziecku jeździć na rowerze. Ale zanim do niego wsiądzie muszę być pewny, że zna podstawowe zasady ruchu na drodze, że będzie miała kask na głowie a rower w pełni sprawny. To jest minimalizowanie ryzyka ale bez radykalnych posunięć. Nie będę oceniał za kogoś czy4 km trasa do szkoły jest na tyle bezpieczna (bądź niebezpieczna) że nie wymaga szczególnej ostrożności. Każdy niech sam zgodnie z własnym sumieniem i rozumem przejmie tę odpowiedzialność. Życie natomiast jest nieprzewidywalne (szczególnie na naszych pięknych drogach), dobrze jest mieć to na uwadze.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Tue, 06 Aug 2019 - 17:35
Post #79


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





pozwolę sobie przypomnieć że autor już dawno napisał że na celowniku jest Stonic wink.gif


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Tue, 06 Aug 2019 - 17:46
Post #80


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(As_ @ Tue, 06 Aug 2019 - 18:35) *
pozwolę sobie przypomnieć że autor już dawno napisał że na celowniku jest Stonic wink.gif


W tym roku przejechałem nowym (300km przy odbiorze) topowym Stonic-kiem z automatem troche ponad 600km i o ile jedzie zgodnie z przewidywaniami (czyli srednio) to zapach, faktura i spasowanie wnętrza to ponury żart. Ilość "swierszczy" w kabinie jest niesamowita. Bezpośrednio z tego auta przesiadlem się do nastoletniego Citroena C3 Pluriel z nalotem 200k km+ i poczułem się jak w segmencie premium. Serio nie wiem jaka sztywność nadwozia ma Stonic że tak wszystko w nim drży, wibruje i trzeszczy.

Wspomniany przeze mnie w tym wątku Juke robi wrażenie znacznie solidniejszego, ba, nawet zajechana Panda Van używana w kurierce mimo ogólnego zajechania nie trzeszczy tak jak Kia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:00