Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Toyota Yaris TS
lukp
post Sun, 24 Jan 2010 - 14:03
Post #1


User
Dołączył: Fri, 31 December 2004
Skąd: Wrocław





Witam zastanawiam się nad kupnem Yarisa TS dla żony, jakieś opinie na temat auta, plusy minusy?
Rocznik 2000 2002
Dzięki za każde info i pomoc.


--------------------
clio sport III R27-było, Golf 7 R Variant
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 24 Jan 2010 - 14:03
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Patee
post Sun, 24 Jan 2010 - 14:22
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





Rozumiem, że bierzesz autko dla żony i będziesz je konkretnie modził tak?


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin986
post Sun, 24 Jan 2010 - 15:40
Post #3


Frequent User
Dołączył: Wed, 06 April 2005
Skąd: Rzeszów





CYTAT(lukp @ Sun, 24 Jan 2010 - 14:03) *
Witam zastanawiam się nad kupnem Yarisa TS dla żony, jakieś opinie na temat auta, plusy minusy?
Rocznik 2000 2002
Dzięki za każde info i pomoc.


Od jakiegoś pół roku użytkuje taką yariskę. Z autka jestem bardzo zadowolony mało pali miasto ok 9 przy normalnej jeździe, trasa 6.5. Silnik mimo, że zaledwie 107 hp naprawdę dynamiczny i bardzo elastyczny na trasie spokojnie daje sobie rade z tym autem, problemem może być hałaśliwość przy większych prędkościach rzędu 140 hm/h, wtedy silnik ma ok 4200 obr i jest dość głośno.
Ale na miasto autko super, małe zwrotne wszędzie wjedzie no i spod świateł obiedziesz jakieś 85% samochodów. wink.gif . Silnik trochę słaby ale za to hamulce, zawieszenie naprawdę fajnie zestrojone. Jeżeli to ma być auto dla kobiety to wręcz wymarzone, schowków, półek, szufladek ma od groma, funkcjonalne wnętrze, no i całkiem ciekawe nadwozie. No produkowane w Japonii także nic się tam nie psuje.
Problem jest z modyfikacjami, mało jest części do tego modelu a jak już są to drogie jak cholera. Głupie amortyzatory pod krótsze sprężyny robi tylko KYB, więc trzeba brać to albo kupować gwint. Jak chodzi o silnik to dolot + kompletny wydech powinny dać wynik w granicy 125 hp, co na tak lekkie autko naprawdę jest ok.
Bardzo ważne IMO jest bezpieczeństwo w tym samochodzie w teście EURO NCAP uzyskało 4 gwiazdki i 29 pkt. co uważam za bardzo dobry wynik dla porównania saxo dostało chyba 1 gwiazdkę. Problemem jest oczywiście kupno zadbanej sztuki, większość to są gnojki ze słonecznej Italii.
Podsumowywując fajny mały wózek na zakupy, w miarę dynamiczny i niepsujący się wink.gif .
Jak chciałbyś kupić zadbaną, serwisowaną Yariskę pisz na PW, może się dogadamy.


--------------------
REALITY BEATS FICTION BY FAR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sadam55
post Sun, 24 Jan 2010 - 16:18
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Fri, 09 March 2007





amorki do yarisa na krotsza sprezyne robi takze koni.wiem bo mam smile.gif
czesci nie sa drogie.wydech jak i dolot trzeba zrobic custom jesli ma byc tanio.kolektor wydechowy mozna kupic bez problemu, kiedys ktos na allegro cos takiego oferowal.Najtaniej wyjdzie chyba DC..silnik bardzo dobrze reaguje na compresor jak i turbo,wszak turbo bylo montowane seryjnie w tym silniku bez zadnych wiekszych zmian(inne wtrsyki oraz pompa paliwa).
ostatnio zastec robil takiego malucha i przy doladowaniu 0.5 bara auto mialo 180 koni.
bardzo tanie sa czesci eksploatacujne.dodajmy do tego niezawodnosc i mamy taki pokect rocket.
najwieksza wada sa tanie plastiki w srodku oraz dla niektorych zegary usytuowame ma srodku oraz brak wskaznika temp.jest tylko kontrolka.
na 1/4 yarisek robi w serii 16,3.
po modach na 120 koni auto robi wysokie 15stki.ale bardziej niz na wprost yaris nadaje sie na techniczne i waskie pojezdzawki.krociutka skrzynia oraz male gabaryty sprawiaja ze jest to go ciezko dogonic


--------------------
yaris TS 120hp ---> Tjet Ess
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nikolas
post Sun, 24 Jan 2010 - 17:58
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 21 February 2004
Skąd: Warszawa





Miałem w Yarisa TS w 2002 roku. Palił po mieście 10,1 - bardzo dynamiczna jazda. Trasa do 160 km/h o litr mniej. Głośne, twarde i pomimo małej mocy dawało sporo frajdy dzięki krótkiej skrzyni. Do 150 km/h dawało radę 2.5 litrowym Vectrom i Mondeo - ale potem ostro puchło. Bardzo fajne auto dla kobiety - jeżeli nie będzie przeszkadzał sztywny zawias. Reszta jak już wyżej opisali.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukp
post Sun, 24 Jan 2010 - 19:25
Post #6


User
Dołączył: Fri, 31 December 2004
Skąd: Wrocław





marcin986 poszedł priv smile.gif


--------------------
clio sport III R27-było, Golf 7 R Variant
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin986
post Sun, 24 Jan 2010 - 21:03
Post #7


Frequent User
Dołączył: Wed, 06 April 2005
Skąd: Rzeszów





CYTAT(sadam55 @ Sun, 24 Jan 2010 - 16:18) *
amorki do yarisa na krotsza sprezyne robi takze koni.wiem bo mam smile.gif
czesci nie sa drogie.wydech jak i dolot trzeba zrobic custom jesli ma byc tanio.kolektor wydechowy mozna kupic bez problemu, kiedys ktos na allegro cos takiego oferowal.Najtaniej wyjdzie chyba DC..silnik bardzo dobrze reaguje na compresor jak i turbo,wszak turbo bylo montowane seryjnie w tym silniku bez zadnych wiekszych zmian(inne wtrsyki oraz pompa paliwa).
ostatnio zastec robil takiego malucha i przy doladowaniu 0.5 bara auto mialo 180 koni.
bardzo tanie sa czesci eksploatacujne.dodajmy do tego niezawodnosc i mamy taki pokect rocket.
najwieksza wada sa tanie plastiki w srodku oraz dla niektorych zegary usytuowame ma srodku oraz brak wskaznika temp.jest tylko kontrolka.
na 1/4 yarisek robi w serii 16,3.
po modach na 120 koni auto robi wysokie 15stki.ale bardziej niz na wprost yaris nadaje sie na techniczne i waskie pojezdzawki.krociutka skrzynia oraz male gabaryty sprawiaja ze jest to go ciezko dogonic


Jak Ci się jeździ na tych amorkach Koni? Jakie masz sprężyny? Ile kosztują? Ja już w sumie zdecydowany byłem na te KYB, Koni nie brałem pod uwagę


--------------------
REALITY BEATS FICTION BY FAR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sadam55
post Mon, 25 Jan 2010 - 17:17
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Fri, 09 March 2007





CYTAT(marcin986 @ Sun, 24 Jan 2010 - 21:03) *
Jak Ci się jeździ na tych amorkach Koni? Jakie masz sprężyny? Ile kosztują? Ja już w sumie zdecydowany byłem na te KYB, Koni nie brałem pod uwagę



niejezdze na tym bo mam polo na weitecu a zestaw koni+weitec+komplet rozporek kupilem na zas poniewaz cay czas nosze sie z zamiarem kupna tego pudelka wink.gif niestety rynek aut tak stanal ze poki co zrezygnowalem ze sprzedazu vw.
jezdzilem na koni w innych autach.swietny amorek, regulacja twardosci fajna sprawa, mozna dostosowac charakterystykje pod siebie, a do tego weitec nie jest przesadnie twardy


--------------------
yaris TS 120hp ---> Tjet Ess
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wroobel
post Thu, 28 Jan 2010 - 10:58
Post #9


User
Dołączył: Tue, 10 October 2006
Skąd: wwa





Moja żona od miesiąca jeśdzi TSką i jest bardzo zadowolona. Ja czasami ją też wykradam wink.gif , a wtedy jak już ktoś wcześniej napisał 85% aut spod świateł jest Twoja. Masa (900kg) czyni cuda w tym aucie. Silnik mega elastyczny, niby zwykły VVT-i ( tłoki pokryte grafitem) a wkręca się na obroty bardzo ochoczo smile.gif


--------------------
TypeRA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafi RU
post Mon, 01 Mar 2010 - 00:13
Post #10


Frequent User
Dołączył: Thu, 18 November 2004
Skąd: wawa





Czy któryś z właścicieli TS-a ma może autko po delikatnym lifcie w roku 2003?
Chcicłabym się dowiedzieć czy egzemplarze poliftowe miały Toyotowskie ESP (zwane VSC) i jeśli tak to czy idzie ten chłam zupełnie odłączyć?


--------------------
www.classicauto.pl

www.syndrom.fotolog.pl

ww.lowrider.pl www.tlc.org.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wroobel
post Mon, 01 Mar 2010 - 08:25
Post #11


User
Dołączył: Tue, 10 October 2006
Skąd: wwa





QUOTE (Rafi RU @ Mon, 01 Mar 2010 - 00:13) *
Czy któryś z właścicieli TS-a ma może autko po delikatnym lifcie w roku 2003?
Chcicłabym się dowiedzieć czy egzemplarze poliftowe miały Toyotowskie ESP (zwane VSC) i jeśli tak to czy idzie ten chłam zupełnie odłączyć?


Można odłączyć to bezpiecznikiem, lecz wtedy tracisz również ABS ohmy.gif


--------------------
TypeRA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafi RU
post Mon, 01 Mar 2010 - 11:29
Post #12


Frequent User
Dołączył: Thu, 18 November 2004
Skąd: wawa





CYTAT(wroobel @ Mon, 01 Mar 2010 - 08:25) *
Można odłączyć to bezpiecznikiem, lecz wtedy tracisz również ABS ohmy.gif


...i tracę zapewne rozdział siły hamowania, bo w tym aucie za to odpowiada pewnie właśnie ABS, a nie korektor, którego nie ma? smile.gif

A to kretyńskie Toyotowskie VSC było po 2003 roku opcją czy standardem?


--------------------
www.classicauto.pl

www.syndrom.fotolog.pl

ww.lowrider.pl www.tlc.org.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wroobel
post Mon, 01 Mar 2010 - 12:09
Post #13


User
Dołączył: Tue, 10 October 2006
Skąd: wwa





QUOTE (Rafi RU @ Mon, 01 Mar 2010 - 11:29) *
...i tracę zapewne rozdział siły hamowania, bo w tym aucie za to odpowiada pewnie właśnie ABS, a nie korektor, którego nie ma? smile.gif

A to kretyńskie Toyotowskie VSC było po 2003 roku opcją czy standardem?


Obawiam się , że tak. Ja mam 2002 i mam już inną pompę ABS'u, taką bez VSC.


--------------------
TypeRA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafi RU
post Mon, 01 Mar 2010 - 22:35
Post #14


Frequent User
Dołączył: Thu, 18 November 2004
Skąd: wawa





Ok, w takim razie dzięki za info, będę szukał aut sprzed liftu, lub przygotuję się na przeróbkę elektroniki, chociaż obawiam się, że pierwsza opcja będzie lepsza.

Jak wygląda spalanie tego maleństwa i niezawodność? Jako właściciel dwóch starszych Toyot nie bardzo jestem zachwycony jakością tych młodszych, chociaż mówi się, że Yaris jako jedyna osobowa trzyma fason. Czy silnik 1NZ-FE miewa problemy olejowe jak inne małe VVT-i (np. seria ZZ w Corolli E12)? Czy bywają problemy ze skrzyniami biegów, bo widziałem już kilka zupełnie świeżych Toyot gdzie trzeba było wymieniać łożyska... Czy TS ma jakieś swoje typowe niedomagania?


--------------------
www.classicauto.pl

www.syndrom.fotolog.pl

ww.lowrider.pl www.tlc.org.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin986
post Tue, 02 Mar 2010 - 08:12
Post #15


Frequent User
Dołączył: Wed, 06 April 2005
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Rafi RU @ Mon, 01 Mar 2010 - 22:35) *
Ok, w takim razie dzięki za info, będę szukał aut sprzed liftu, lub przygotuję się na przeróbkę elektroniki, chociaż obawiam się, że pierwsza opcja będzie lepsza.

Jak wygląda spalanie tego maleństwa i niezawodność? Jako właściciel dwóch starszych Toyot nie bardzo jestem zachwycony jakością tych młodszych, chociaż mówi się, że Yaris jako jedyna osobowa trzyma fason. Czy silnik 1NZ-FE miewa problemy olejowe jak inne małe VVT-i (np. seria ZZ w Corolli E12)? Czy bywają problemy ze skrzyniami biegów, bo widziałem już kilka zupełnie świeżych Toyot gdzie trzeba było wymieniać łożyska... Czy TS ma jakieś swoje typowe niedomagania?


Użytkuje Yariskę TS od sierpnia, spalanie po mieście, na krótkich odcinkach to musisz liczyć te 9 litrów. W ostatnio weekend byłem w Krakowie na trasie spaliła mi 5.9l a w sumie trasa w obydwie strony + jazda po Krakowie wyszło 6.6l co uważam za całkiem niezły wynik. Do auta nie dokładałem nic, jak narazie nic się nie psuje, wogule to jestem zaskoczony trwałością tego autka, bo mimo gleby i przebiegu ponad 100 000 to w środku plastiki nie trzeszczą, także IMO spasowanie materiałów w środku przednie. Co do oleju to zbliżam się powoli do kolejnej wymiany, nie zauważyłem jakiś problemów, nie dolewałem ani kropli, tylko dokonywałem co miesięcznych inspekcji wink.gif, Przejrzyj sobie forum http://www.yarisclubuk.com/forum/, znajdziesz tam dużo info na temat TS'a. Nikt tam na te auta nie narzeka, o problemach ze skrzyniami biegów nic nie piszą. Autko zrobione w Japonii, myślę, że jeden z ostatnich przedstawicieli prawdziwej japońskiej niezawodności. Na pewno dużo będzie zależeć od tego jaki egzemplarz kupisz, to co jest na allegro to złomowisko, zwracaj uwagę na wersje przed i po liftowe, na allegro wiszą ze 3 co mają tył przed a przód po liftowy albo na odwrót tongue.gif .

PS. Jakbyś chciał kupić niezłego TS'a wal na PW tongue.gif


--------------------
REALITY BEATS FICTION BY FAR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wroobel
post Tue, 02 Mar 2010 - 08:33
Post #16


User
Dołączył: Tue, 10 October 2006
Skąd: wwa





QUOTE (Rafi RU @ Mon, 01 Mar 2010 - 22:35) *
Ok, w takim razie dzięki za info, będę szukał aut sprzed liftu, lub przygotuję się na przeróbkę elektroniki, chociaż obawiam się, że pierwsza opcja będzie lepsza.

Jak wygląda spalanie tego maleństwa i niezawodność? Jako właściciel dwóch starszych Toyot nie bardzo jestem zachwycony jakością tych młodszych, chociaż mówi się, że Yaris jako jedyna osobowa trzyma fason. Czy silnik 1NZ-FE miewa problemy olejowe jak inne małe VVT-i (np. seria ZZ w Corolli E12)? Czy bywają problemy ze skrzyniami biegów, bo widziałem już kilka zupełnie świeżych Toyot gdzie trzeba było wymieniać łożyska... Czy TS ma jakieś swoje typowe niedomagania?


Nie masz co porównywać tego z serią ZZ to zupełnie inna bajka. Skrzynia jest japońska, a nie turecka czy brytyjska także nie ma znią rzadnych problemów. Elastyczność jest w całym zakresie obrotów i na każdym biegu. Będziesz mile zaskoczony.


--------------------
TypeRA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomikk81
post Tue, 02 Mar 2010 - 10:37
Post #17


User
Dołączył: Fri, 26 February 2010
Skąd: München





Jezeli masz zamiar kupic ta mala zabawke szukaj w NRD.Zadbane egzemplarze trzymaja cene,ale cos za cos.Jakbys znalazl cos blisko Monachium moge podjechac i obejrzec ;)Btw nie zastanawiales sie moze nad Lupo Gti?Nie wiem ile chcesz wydac kasy ale to ciekawa zabawka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tdik
post Tue, 02 Mar 2010 - 10:56
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: B-B, KRAK





taki yaris w wersji turbo robi szal niemilosierny.


--------------------
Z3 coupe :) jest
Z4 coupe :) jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin986
post Tue, 02 Mar 2010 - 13:10
Post #19


Frequent User
Dołączył: Wed, 06 April 2005
Skąd: Rzeszów





CYTAT(tdik @ Tue, 02 Mar 2010 - 10:56) *
taki yaris w wersji turbo robi szal niemilosierny.


IMO turbo jest najlepszą drogą w modyfikacji tego samochodu. W N/A więcej jak 130 hp ciężko uzyskać. A Zastec zrobił Yarisa TS na 185 hp co w takim pudełeczku zdecydowanie daje rade.


--------------------
REALITY BEATS FICTION BY FAR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wroobel
post Tue, 02 Mar 2010 - 13:13
Post #20


User
Dołączył: Tue, 10 October 2006
Skąd: wwa





QUOTE (marcin986 @ Tue, 02 Mar 2010 - 13:10) *
IMO turbo jest najlepszą drogą w modyfikacji tego samochodu. W N/A więcej jak 130 hp ciężko uzyskać. A Zastec zrobił Yarisa TS na 185 hp co w takim pudełeczku zdecydowanie daje rade.


Ciekawe jak wtedy z trakcją, mi czasami w serii brakuje szpery.. rolleyes.gif


--------------------
TypeRA
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 05:58