Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Japończyk bez korozji
InnyLogin
post Wed, 03 Feb 2021 - 20:54
Post #21


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Wiesz że pokrywają solą przed opadami? Zresztą nie znam rejonu w Polsce gdzie sól na drogach jest i utrzymuję się tylko przez 5 dni w roku. Wskażesz?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 03 Feb 2021 - 20:54
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Driftman
post Wed, 03 Feb 2021 - 21:09
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Że co ? Przecież sól nawet po wyschnięciu podbijana jest przez auto i przykleja się. Do puki nie zmyjesz a woda słabo zmywa sól, są specjalne środki do tego, to możesz ją wozić nawet kilka lat na swoim podwoziu.

Ja swoimi rodzynkami nie wyjeżdzam przez kilka miesięcy zanim deszcz kilkukrotnie nie zmyje tego g... z asfaltu.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek1602
post Wed, 03 Feb 2021 - 21:47
Post #23


User
Dołączył: Sun, 03 May 2020





Musze miec coś co będę użytkował. Gdyby miał stać w garażu to nie miałbym problemu. Oprócz japońca jeszcze z zewnątrz spodobała mi się foka 2 st po lifcie. Niby pękają tuleje a ludzie modzą na duże moce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 03 Feb 2021 - 22:23
Post #24


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(InnyLogin @ Wed, 03 Feb 2021 - 20:54) *
Wiesz że pokrywają solą przed opadami? Zresztą nie znam rejonu w Polsce gdzie sól na drogach jest i utrzymuję się tylko przez 5 dni w roku. Wskażesz?

W Gdańsku dopiero po ustaniu opadów solą smile.gif. Może ewenement.
Zeszle 4 zimy nawet zimkwki nie zakładałem , teraz mamy prawdziwa zimę i z 5 dni po śniegu jezdzilem. Raz świeżo po opadach, lód na ulicy wyslizgany , a soli brak. Dopiero w nocy posolili.

Wracając do tematu, moj egzemplarz rxa nie miał korozji w momencie zakupu. Natomiast na daily bym go nie wybrał. Jako fun car jak najbardziej.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Wed, 03 Feb 2021 - 22:53
Post #25


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





Z tymi japońcami to tak naprawdę o co chodzi z tą korozją? Niewystarczające zabezpieczenie z fabryki? Słyszałem takie teorie, że nawet jak się zrobi blacharkę to i tak rdzewieje. Jak to z tym jest, bo nie chce mi się w to wierzyć, że po porządnej robocie auto nadal koroduje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 03 Feb 2021 - 23:16
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie każdy mieszka tam gdzie zim nie ma smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Thu, 04 Feb 2021 - 06:16
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





CYTAT(Batorer @ Wed, 03 Feb 2021 - 22:53) *
Z tymi japońcami to tak naprawdę o co chodzi z tą korozją? Niewystarczające zabezpieczenie z fabryki? Słyszałem takie teorie, że nawet jak się zrobi blacharkę to i tak rdzewieje. Jak to z tym jest, bo nie chce mi się w to wierzyć, że po porządnej robocie auto nadal koroduje.

O to że u nich auto powyżej 5 lat ma zajebiście wysokie OC i nikt tego po za fanami nie trzyma. Dlatego antykorozji kładzione jest mało i nie we wszystkich miejscach.

Po za tym jak korozja raz ruszy auto to już się jej nie pozbędziesz. Mikropęknięcia metalu powodują że w mikroszczelinach stoi wilgoć. Metal cągle kurczy się i rozszerza.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Thu, 04 Feb 2021 - 06:40
Post #28


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





CYTAT(przemek1602 @ Wed, 03 Feb 2021 - 21:47) *
Musze miec coś co będę użytkował. Gdyby miał stać w garażu to nie miałbym problemu. Oprócz japońca jeszcze z zewnątrz spodobała mi się foka 2 st po lifcie. Niby pękają tuleje a ludzie modzą na duże moce.

Focus mk2 ostro walczy ramię w ramie z japońcami o tytuł największego zgnilucha.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Thu, 04 Feb 2021 - 06:53
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Driftman @ Thu, 04 Feb 2021 - 06:16) *
O to że u nich auto powyżej 5 lat ma zajebiście wysokie OC i nikt tego po za fanami nie trzyma. Dlatego antykorozji kładzione jest mało i nie we wszystkich miejscach.

Po za tym jak korozja raz ruszy auto to już się jej nie pozbędziesz. Mikropęknięcia metalu powodują że w mikroszczelinach stoi wilgoć. Metal cągle kurczy się i rozszerza.



Oj takiej teorii bym nie wymyślił wink.gif
A co z japami które nie rdzewieją ? A co z autami z eu które rdzewieją?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Thu, 04 Feb 2021 - 07:47
Post #30


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





CYTAT(Driftman @ Thu, 04 Feb 2021 - 06:16) *
Mikropęknięcia metalu powodują że w mikroszczelinach stoi wilgoć. Metal cągle kurczy się i rozszerza.

Dokładnie tak to nie działa. Metal przed złapaniem korozji też ciągle pracuję.

CYTAT(Driftman @ Thu, 04 Feb 2021 - 06:16) *
Po za tym jak korozja raz ruszy auto to już się jej nie pozbędziesz.

Praktycznie tak jest, ale jak się dokładnie wytnie jakkolwiek skorodowane elementy i wspawa wolne od korozji, dobrze zabezpieczy to się pozbędziesz. Aczkolwiek nie wiem czy ktokolwiek tak robi. Najczęściej kończy się na piaskowaniu ale to nie usuwa całej korozji tylko ostateczny jej etap w rdzawym kolorze...

CYTAT(ledziu @ Thu, 04 Feb 2021 - 06:53) *
Oj takiej teorii bym nie wymyślił wink.gif
A co z japami które nie rdzewieją ? A co z autami z eu które rdzewieją?

Wszystko zależy od zabezpieczenia, jakości zabezpieczenia, użytego stopu, użytego procesu technologicznego, poprawności procesu technologicznego, występujących wad w tym procesie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek1602
post Thu, 04 Feb 2021 - 08:02
Post #31


User
Dołączył: Sun, 03 May 2020





Na lexy is też dużo właścicieli narzeka. Kolega ma w stanie idealnym - poza rantami progów bo robił.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Thu, 04 Feb 2021 - 08:20
Post #32


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





Trochę nie wierzę w to, że się nie da pozbyć korozji, bo w moim niemieckim szrocie po częściowej blacharce i lakierowaniu (jeździ na daily, codziennie obija się kamieniami na nieutwardzonej) nic nie rdzewieje od 2 lat. Ostatnio tylko podstawę akumulatora musiałem zabezpieczyć, ale to miejsce prawdopodobnie było ostatnio zabezpieczane w fabryce 25 lat temu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Thu, 04 Feb 2021 - 08:35
Post #33


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Zależy czy zostały usunięte wszystkie elementy które zaczęły korodować. Mogło się okazać wystarczające na te 2 lata i nie wychodzi ale rudy tam siedzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Thu, 04 Feb 2021 - 09:04
Post #34


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





U mnie w podobnym niemieckim szrocie po zrobieniu nowej konserwacji na spodzie wystarczył jeden wyjazd na szuterki i porobiło sporo dziur w tej nowej konserwacji. Po kilku przejazdach miejsca naprawiane wybiło do gołej blachy, zostały tylko te miejsca z fabryczną gumą. Także w tym przypadku co oryginał to oryginał. Ale z drugiej strony w innym aucie miałem na klapie przetarty lakier od plastikowej nakładki i pojawił się tam rudy nalot. Chyba ze 4 lata temu to było zrobione i na razie nie ma śladu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Thu, 04 Feb 2021 - 09:48
Post #35


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





Mi lakiernik zabezpieczał progi po wymianie. Po 3 miesiącach wyszła na nich ruda. Wyczyściłem do gołej blachy i nałożyłem farbę okrętową. 2 lata spokoju
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Thu, 04 Feb 2021 - 11:11
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





CYTAT(ledziu @ Thu, 04 Feb 2021 - 06:53) *
Oj takiej teorii bym nie wymyślił wink.gif
A co z japami które nie rdzewieją ? A co z autami z eu które rdzewieją?

Ja nic nie wymyślam.
Masz małą wiedzę, świadoność w tym zakresie.

Metal ma to do siebie że naturalnie z czasem powstają w nim mikropęknięcia. sad.gif


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 04 Feb 2021 - 11:30
Post #37


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Driftman @ Thu, 04 Feb 2021 - 11:11) *
Ja nic nie wymyślam.
Masz małą wiedzę, świadoność w tym zakresie.

Metal ma to do siebie że naturalnie z czasem powstają w nim mikropęknięcia. sad.gif

To reasumując, jak auto ma już nalot na progach czy podłużnicy, to nie ma sensu tego konserwować?
Jakieś preparaty wiążące rdzę (a tym samym blokujące dostęp wody) nie zastopują korozji?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Thu, 04 Feb 2021 - 11:33
Post #38


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





CYTAT(Driftman @ Thu, 04 Feb 2021 - 11:11) *
Metal ma to do siebie że naturalnie z czasem powstają w nim mikropęknięcia. sad.gif

Brednia. Nie ma czegoś takiego że naturalnie powstają pęknięcia w metalu. Skąd to wziąłeś?
Jak pracuję pod zbyt dużym obciążeniem gdy zaczyna się odkształcać plastycznie ale to praktycznie nie występuję w czymś prawidlowo zaprojektowanym.
CYTAT(Driftman @ Thu, 04 Feb 2021 - 11:11) *
Masz małą wiedzę, świadoność w tym zakresie.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Thu, 04 Feb 2021 - 12:20
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





CYTAT(jackkpl @ Thu, 04 Feb 2021 - 11:30) *
To reasumując, jak auto ma już nalot na progach czy podłużnicy, to nie ma sensu tego konserwować?
Jakieś preparaty wiążące rdzę (a tym samym blokujące dostęp wody) nie zastopują korozji?

Ma sens ale tylko epoksydem.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Thu, 04 Feb 2021 - 12:33
Post #40


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





CYTAT(kylo @ Thu, 04 Feb 2021 - 09:04) *
U mnie w podobnym niemieckim szrocie po zrobieniu nowej konserwacji na spodzie wystarczył jeden wyjazd na szuterki i porobiło sporo dziur w tej nowej konserwacji. Po kilku przejazdach miejsca naprawiane wybiło do gołej blachy, zostały tylko te miejsca z fabryczną gumą. Także w tym przypadku co oryginał to oryginał.

Ale o jakiej konserwacji mówimy? Popryskanie rdzy barankiem nic nie daje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 00:37