Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pierwsze daily & project car do upalania po mieście
WNRstreetracer
post Sun, 10 Jan 2021 - 18:10
Post #1


User
Dołączył: Sun, 10 January 2021





Czołem!
Jestem tu nowy, wypada zacząć od kilku słów o sobie. Nazywam się Tomek, jestem z Warszawy i stoję przed wyborem pierwszego samochodu a zarazem pierwszego, streetowego projektu tuningowego. Od kilku lat regularnie trenuje karting, zacząłem też przygodę z pit bike'ami.

Jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że rodzice zdecydowali o kupieniu mi samochodu. Upierają się jednak przy konkretnym aucie, które nie spełnia moich oczekiwań. Chciałbym się zorientować czy jest szansa znaleźć model, który sprosta ich założeniom i moim potrzebom. Nie będę na razie sugerował żadnego konkretnego samochodu, który mi się podoba licząc na Wasze doświadczenie i kreatywność.

Budżet 40-45 000zł na sam samochód.
Będzie to moje daily, byłoby dobrze gdyby był zarejestrowany na 4 lub 5 osób, nie musi być bardzo wygodny, ale chciałbym móc zabrać więcej niż jednego pasażera.
Przebiegi nie będą duże, w tygodniu po kilka kilometrów lub wcale, głównie jakieś spoty, w weekendy jakiś POM i trochę szybkiego latania po mieście. Nie musi być przesadnie ekonomiczny, ale żeby na baku dało się pocisnąć ogniem chociaż te 150-200 kilometrów. Tras nie planuje nim robić.
Zależy mi na sportowej sylwetce, nie musi być coupe, ale nie chcę czegoś co wygląda jak wysoki i wąski "kiosk" na małych kółkach. Chętnie jakiś hatchback 3/5 drzwiowy. Fajnie by było gdyby z wyglądu rzucał się w oczy lub gdyby były dostępne jakieś fajne bodykity, poszerzenia i tym podobne. Generalnie dostęp do gratów tuningowych i innych fruictów powinien być szeroki, podobnie jak know how tunerów w Warszawie.
Musi mieć klimatyzację. Rocznikowo brak preferencji, ale raczej nie starszy niż 10-12 lat, chyba że są jakieś argumenty za czymś starszym.
Nie chcę klasycznego, hydrokinetycznego automatu, najlepiej jakaś szybka skrzynia dwusprzęgłowa lub ciasno zestopniowany manual o krótkich drogach prowadzenia drążka.
Zależy mi na regulowanym na wysokość fotelu kierowcy z dobrym trzymaniem bocznym i regulowanych góra/dół pasom bezpieczeństwa.
Silnik wolę benzynowy, doładowany ale jestem otwarty na propozycje.
Chciałbym w miarę lekkie, zwinne auto.

Jeśli chodzi o modyfikacje to na start jakieś mody zawieszenia, program, wydech chciałbym się zamknąć w 10 000zł, chociaż jak sprzedam quada z komunii to może być i więcej. Tylko, żeby to nie było przecieranie szlaków w modyfikacjach a coś, co jest mechanicznie rozpracowane i dobrze przyjmuje mody.

Co byście mi doradzili?
Nie może być to BMW ani stary rdzewiejący Nissan, w grę nie wchodzą też kabriolety ani muskularne am-cary (w tym Mustang).
Nie może być RHD ani z przełożoną kierownicą/do przekładki.
Raczej nie SWAP, a jeśli już to zalegalizowany, wpisany w dowód. Chociaż to w ostateczności.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 10 Jan 2021 - 18:10
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kinko
post Sun, 10 Jan 2021 - 18:56
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





meg rs
golf gti
focus st
cooper s
fiesta st
corsa opc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HappyEnforcer
post Sun, 10 Jan 2021 - 18:56
Post #3


User
Dołączył: Tue, 05 January 2021





Megane RS mk3 w wersji Cup lub Trophy,
Audi S3, może starczy na TT 2.0 TFSI,
Seat Leon Cupra/Golf GTI
Może...
Civic Type R,

Fordy mi jakoś nie pasują ALE nie krytykuję bo nie znam za dobrze, wiele osób chwali ale do Megane podjazdu nie ma.

Kolejność nie przypadkowa, chcesz być szybki na światłach pozycja nr 2, na torze pozycja nr 1.

Megane powinno przypasować rodzicom wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 10 Jan 2021 - 20:04
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





s3 8p, wygląda jak 2.0 tdi smile.gif i rodziców oszukasz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Malisz
post Mon, 11 Jan 2021 - 06:46
Post #5


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 November 2013
Skąd: Warszawa





S3 8p/TT mk 2. 40-45 tys spokojnie starczy na fajny egzemplarz. TT możesz znaleźć w DSG smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HappyEnforcer
post Mon, 11 Jan 2021 - 07:31
Post #6


User
Dołączył: Tue, 05 January 2021





Myślę, że kolega musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce świrować po mieście i robić wiele aut mocniejszych ze świateł, czy z czasem pojeździć po torze i cieszyć się emocjami z tym związanymi. Polecam drugą opcję bo pierwsza różnie się kończy.

Do miasta S3/TT to auta z mega potencjałem, zwłaszcza TT ze względu na bardzo dobrą aerodynamikę, zobacz co w Polsce wygrywa ćwiartki po modach, właśnie TT (pomijam samochody z innego budżetu).

Na tor Megs będzie świetnym wyborem i śmiem twierdzić, że na początek lepszym wyborem. Musisz tylko przyjąć na klatę, że na światłach nie będzie fajerwerków
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WNRstreetracer
post Mon, 11 Jan 2021 - 08:16
Post #7


User
Dołączył: Sun, 10 January 2021





To nie chodzi o oszukiwanie rodziców tylko przekonanie ich do takiego auta, jakie chcę mieć (najbardziej do tej pory nastawiałem się na Audi S1, ale babci coś odbiło i nie chce dołożyć głupich 30 000zł jakby je wolała do grobu zabrać).

Nie planuję jeździć nim na tor, od tego mam karta a w dalszych planach wypożyczenie jakiegoś Seicento do rallycrossu żeby zobaczyć czy to sport dla mnie. Ale nie o tym, to ma być auto do dynamicznej jazdy po mieście, ważniejsze od 0-100 jest dla mnie 100-200, chociaż spod świateł też ma w miarę killować jak i z rolki.

Dziękuję za podpowiedzi, szczególnie to TT a lepiej TT S 8J mnie przekonuje, tylko martwi mnie ten haldex. Są jakieś opcje, żeby tym bączka na spocie zakręcić? Jak nie na asfalcie to chociaż na żwirku pod Narodowym? Jakieś diwajsy do spięcia tego napędu? Kiedyś czytałem o sterowniku Blue Haldex czy jakoś tak.
Jak nie TT S to warto patrzyć w kierunku TDI? Ile realnie da się ugrać z tych 170 koni za 10 000zł na początek?
A może nie napinać się na Q i szukać FWD TFSI, atakować 300+ i kopać tyłki spod świateł?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Mon, 11 Jan 2021 - 08:23
Post #8


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





A babcia na to - zarób synku GŁUPIE 30000zł to pogadamy wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WNRstreetracer
post Mon, 11 Jan 2021 - 08:31
Post #9


User
Dołączył: Sun, 10 January 2021





CYTAT(mystek @ Mon, 11 Jan 2021 - 08:23) *
A babcia na to - zarób synku GŁUPIE 30000zł to pogadamy wink.gif


Taaa jakby ona kiedykolwiek pracowała pijawka ze wsi.
Ale to nie jest o tym temat, skupmy się proszę na wyborze auta w budżecie bez jej łaski.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Mon, 11 Jan 2021 - 09:22
Post #10


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Ten temat to podpucha, a jeśli nie to na miejscu Twoich rodziców nie dałbym Ci złamanego grosza bo szacunku do ludzi i pieniędzy to Ty nie masz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Mon, 11 Jan 2021 - 09:22
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





nie wierzę...

CYTAT
(najbardziej do tej pory nastawiałem się na Audi S1, ale babci coś odbiło i nie chce dołożyć głupich 30 000zł jakby je wolała do grobu zabrać).


Ah te babcie niewdzięczne.

Cupra 1P polift, może znajdziesz R310 to będzie fajny limitowany kąsek.
I daj babci spokój a weź się za uczciwą robotę ...


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Mon, 11 Jan 2021 - 10:26
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Leci z nami Moderator?


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WNRstreetracer
post Mon, 11 Jan 2021 - 10:27
Post #13


User
Dołączył: Sun, 10 January 2021





Czytam, że Audi TT 8J ma regulowany na wysokość fotel kierowcy za pomocą jakiejś wajchy i że nie jest to wygodne rozwiązanie i zakres jest mały przez niską linię dachu. Obawiam się, że może to nie być dla mnie wygodne (jestem niski, mam 152cm). Czy S3 ma większy zakres regulacji?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M4C13K
post Mon, 11 Jan 2021 - 10:58
Post #14


Super User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: PO





Nie no kurwa xd Ferie się nie zaczęły?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arssss
post Mon, 11 Jan 2021 - 10:59
Post #15


User
Dołączył: Tue, 20 November 2012





Serio? W sumie trwają ferie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WNRstreetracer
post Mon, 11 Jan 2021 - 11:31
Post #16


User
Dołączył: Sun, 10 January 2021





Tak trwają ferie, przez pierwszy ich tydzień pracowałem, teraz wolny czas poświęcam m.in na wybór auta. Czy to grzech? Rozumiem, że Wy jak Herod nigdy nie byliście młodzi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
victor89
post Mon, 11 Jan 2021 - 11:48
Post #17


Rookie
Dołączył: Mon, 18 May 2009





CYTAT(WNRstreetracer @ Mon, 11 Jan 2021 - 10:27) *
Czytam, że Audi TT 8J ma regulowany na wysokość fotel kierowcy za pomocą jakiejś wajchy i że nie jest to wygodne rozwiązanie i zakres jest mały przez niską linię dachu. Obawiam się, że może to nie być dla mnie wygodne (jestem niski, mam 152cm). Czy S3 ma większy zakres regulacji?

Widziałem takie podkładki styropianowe, możesz sobie podłożyć cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Mon, 11 Jan 2021 - 12:08
Post #18


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





WNR - kiedy zdałeś prawo jazdy kategorii B? I iloma samochodami w życiu jeździłeś i jak długo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Mon, 11 Jan 2021 - 12:44
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





CYTAT(victor89 @ Mon, 11 Jan 2021 - 12:48) *
Widziałem takie podkładki styropianowe, możesz sobie podłożyć cool.gif



--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WNRstreetracer
post Mon, 11 Jan 2021 - 13:15
Post #20


User
Dołączył: Sun, 10 January 2021





CYTAT(mystek @ Mon, 11 Jan 2021 - 12:08) *
WNR - kiedy zdałeś prawo jazdy kategorii B? I iloma samochodami w życiu jeździłeś i jak długo?


Egzamin zdałem pod koniec grudnia 2020 w wieku 17 lat, prawo jazdy jest już wydane ale muszę czekać z odbiorem jeszcze tydzień do osiemnastych urodzin.
W ruchu ulicznym tylko na kursie Hyundai i20 + egzamin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 13:01