Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Zatkany katalizator
MiKruS
post Tue, 20 Dec 2005 - 00:12
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Fri, 16 May 2003
Skąd: Warszawa





Lester - fajnie, ze wyciagasz temat sprzed dwoch lat, zeby opisac cos co mialo miejsce rok temu.

Pamietam Twoje posty na octaviaclub.pl. Wiec wytlumacz mi czemu teraz piszesz, ze juz po jednym dniu pojawil sie ponownie notlauf, a na forum OCP nie sprawiales wrazenia niezadowolonego z wizyty u Mastersa jeszcze kilka dni po diagnozie.

Nie rozumiem tez czemu nie wrociles z uwagami skoro miales jakies "ale".

Co do samej diagnozy nie bede sie wypowiadal, bo mam za malo danych, ale na pierwszy rzut oka mozna ocenic, ze to wlasnie dwie rozne sprawy zbiegly sie w czasie.


--------------------
Skoda Octavia Combi RS TDI
Powered by Master's
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 20 Dec 2005 - 00:12
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Master/s
post Tue, 20 Dec 2005 - 09:39
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





Nawiązując do diagnozowania i diagnostyki to własnie w tej chwili w firmie stoi Mercedes A-Klasa CDi który został przyprowadzony przez klienta na brak mocy. Test przeprowadzony na Star-Diagnozie nie wykazał żadnych błedów...jednak po obejrzeniu bloków wartości mierzonych stwierdziłem...że przepływomierz nie mierzy powietrza. Sporawdziłem szczelność miedzy przepływką a turbiną po czym zamówiłem i wymieniłem przepływomierz...i muka. Jak mocy nie było....tak nie ma. Podniosła się ona o 5 koni ale to daleko do doskonałości. Było to w sobotę. Dopiero w poniedziałek dowiedziałem sie od klienta co było wcześniej robione w aucie i moje podejrzenia zostały skierowane na wtryskiwacze. Otóż w tym silniku były montowane 2 typy wtryskiwaczy. Od 1998 do 2001 był montowany dany typ wtryskiwacza a potem w 2002r ze wzgledu na normy spalin była zmiana konstrukcyjna silnika i montowano wtryski innego typu . Porównałem numery i wniosek jest prosty.

Tak że jeżeli chodzi o kwestię diagnostyki i wykrywania usterek to nie ma człowieka który wszystko i wszystkie auta ma w jednym małym palcu. Zawsze mozna się natknąć na niby banalną usterkę ale bardzo czasochłonną i kosztowną w naprawie

pzdr


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Shilon_2M
post Tue, 20 Dec 2005 - 12:48
Post #23


User
Dołączył: Tue, 29 November 2005
Skąd: Mińsk Maz.





CYTAT("Master/s":cfai20se)
Zawsze mozna się natknąć na niby banalną usterkę ale bardzo czasochłonną i kosztowną w naprawie

Przykład: ubywający płyn chłodniczy doprowadził do swapa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Tue, 20 Dec 2005 - 13:14
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





swoap na coś mocniejszego...to dobra droga


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lester
post Tue, 20 Dec 2005 - 17:05
Post #25


Rookie
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: Warszawa





CYTAT("MiKruS":28utvk1e)
Wiec wytlumacz mi czemu teraz piszesz, ze juz po jednym dniu pojawil sie ponownie notlauf, a na forum OCP nie sprawiales wrazenia niezadowolonego z wizyty u Mastersa jeszcze kilka dni po diagnozie


Kurcze, napisalem juz wyzej dlaczego wogole odgrzalem ten post. Nie ma do nikogo zalu, bo jak bym mial to bym osobiscie odpowiedniej osobie sie wyzalil. Chcialem tylko zaznaczyc, ze moim zdaniem przed podjeciem jakichkolwiek dzialan zwiazanych z wymiana jakichkolwiek czesci nalezy sprawdzic to , co mozna sprawdzic i miec pewnosc, ze napewno sie nie pomylilismy. Podobna sytuacja byla z w innym aucie, gdzie za niskie cisnienie doladowania winny byl od razu EGR "bo w tych autach EGR sie sypie". Zatkany katalizator to moim zdaniem ostatecznosc w problemach z cisnieniem doladowania, o czym sie potem przekonalem. W w/w sytuacji notlauf pojawial sie w dosc specyficznym momencie, a mianowicie tylko powyzej predkosci 120km/h i przy wolnym przyspieszaniu na wysokim biegu. Dlatego nie pojawial sie on za kazdym razem, szczegolnie w jezdzie miejskiej...przez tydzien dwa przypuszczalem ze moze auto sie ulozy dlatego nie jechalem z reklamacja, wiedzac pozatym ile Marek ma roboty i ze generalnie nie bede mu zawracal glowy. Przy okazji wymiany oleju w innym warsztacie okazalo sie co sie okazalo...
Sorry z mojej strony za niezamierzone wywolanie jakiegos nieswierzego klimatu...pelen szacunek do Mastersa mam nadal a sens i powod mojego posta juz wczesniej wyjasnilem..peace.


--------------------
Saab 9-3 2.2 TiD Coupe
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:15