Shoutbox 0 nowych PW 


12 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Skoda 120L, Turbo, trzy podpory wału..0-200 str3// 243Km/332Nm, ET 13,03 !
killme
post Wed, 31 May 2006 - 20:55
Post #1


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





Skoda 120L, składak w 96, silnik 742.12 pojemność 1174ccm 50km i 82nm w serii

Modyfikacje:

Silnik:
Swap na 742.136, czyli na silnik ze Skody favorit, 1289ccm

St.sprężania 10.2:1, kanały w głowicy zostały nieznacznie powiększone i poprawione, później zostały wypolerowane, wypolerowane zostały także zawory i gniazda, kształt komór spalania też został trochę poprawiony. Głowica z kolektorami zostały lepiej dopasowane do siebie, bo były znaczne progi.
Większe koło napędu pompy wody, koło pasowe na wale odchudzone

Wał wraz z kołem i dociskiem został wyważony, samo koło zamachowe nie zostało odchudzone.

W układzie rozrządu pojawił się wałek 268st. z Tommutuning, fazy rozrządu troche opóżniłem

W Dolocie mimo wielu prób nie udało się zastosować dolotu ze stożkiem-fabryczna puszka obrobiona w srodku z wkładem siatkowym z filtromexu i odpowiedniom zwężką działa najlepiej + dodany dodatkowy nawiew z tylnej klapy.
Gaźnik to Jikov32lekr, czyli popularny Pierburg2e3 robiony przez czechów, gardziele nie zostały powiększane, tylko wszystko zostało wypolerowane + inne nastawy

Wydech został zrobiony wg. Specyfikacji AMK 130L/A czyli A grupa modeli 130L

Skrzynia biegów została wymienona na 5cio biegową z krótszym dyfrem 4.22 która jest już dzis prawdziwym rarytasem, docisk i tarcza sachs 190mm czyli seria
Twarde poduszki pod silnikiem i skrzynią.

Zawieszenie:
Z przodu krótsze i twardsze sprężyny z S100+ twardsze amorki monroe, przerobione odboje wahaczy.
Z tyłu kompletne zawieszenie z wleczonymi wahaczami czyli z modeli 130/135/136/rapid dodatkowo wzmocnione wg.spec. 130L/A , twardsze amortyzatory monroe
Koła 185/60/14 ,dystanse z przodu 2cm z tyłu 3cm, fele z Audi

Hamulce:
Kompletny układ z S130 z czterotłoczkowymi zaciskami z przodu, z tyłu bębny. Wbrew obawom okazuje się dostatecznie skuteczny. Kiedyś może wentylowane tarcze z przodu i z tyłu
Plastikowy mniejszy i lżejszy bak paliwa.

Masa to 935kg

Nie mam wydruku z hamowni

...ale nagrałem aparatem przymocowanym do kierownicy filmik pokazujacy przyspieszenie od 0-160km/h
W baku było 10l zwykłej NoPb 95 z jeta i nic z auta nie wyjmowane i delikatny start i zmiana biegów bo ledwo co zrobiłem wtedy skrzynie.

<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/sFn243i48mE"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/sFn243i48mE" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>
Powód Edycji: bo się udało
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 31 May 2006 - 20:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
GR44Z
post Wed, 31 May 2006 - 21:06
Post #2


Super User
Dołączył: Fri, 19 May 2006
Skąd: Dolny Śląsk





-Zaje---cie cieszę się że w końcu w Polsce ktoś zauważył potencjał Skodowki !!!!

-GRATULACJE ZA PROJEKT I ZAPARCIE !!!!

!!!! SKODA 120 - AUTEM DLA LUZAKÓW !!!!


--------------------
Twój silnik może robić w moim za rozrusznik :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Wed, 31 May 2006 - 21:07
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





Kurde powiem szczerze, że fajny projekt, a przyspiesza to tak że może nie jednego wbić w szok!!
Gratki
Jaka masa?


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacky
post Wed, 31 May 2006 - 21:10
Post #4


User
Dołączył: Sun, 25 December 2005





CYTAT
Masa około 870-890kg, da się wyjąc pewnie z dobre 35kg Wink
A o to masa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K47
post Wed, 31 May 2006 - 21:23
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sat, 27 November 2004
Skąd: Łódź





Killme podziwiam Ciebie, że chciało Ci się spróbować podłubać w takim aucie jak skoda i udało Ci się z przyzwoitym efektem. Pozdro


--------------------
don't be such a wimp
STOP Pijanym kierowcom.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubek
post Wed, 31 May 2006 - 21:34
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 12 February 2004





Calkiem niezle. Czy cos robiles z ukladem zaworowym? Bo kiedys jezdzilem Favoritka i jak ja raz zakrecilem do 6500 to wydawala takie odglosy jak by zaraz silnik mial sie rozleciec, a ty spokojnie do 7k krecisz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dawidow
post Wed, 31 May 2006 - 21:49
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Thu, 08 September 2005
Skąd: Świdnik





Świetny pomysł . Wkońcu cos oryginalnego, a nie tylko hondy, nissany, itp.
Ładnie się wkręca na obroty skoda i rzeczywiście przyspiesza zadziwiająco dobrze . Jestem pod wrażeniem


--------------------
Niech moc będzie z wami!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzik
post Wed, 31 May 2006 - 21:58
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Wed, 08 December 2004
Skąd: Warszawa





Zhamuj go
Ja sie uczylem jezdzis na skodzie 105L, po niej kazdy samochod byl juz szybszy


--------------------
Dzik zawsze pozdrawia.
- Clio stage 0.5 = 172->161->166(ET14.9)->184(ET?)->??(ET14.3)-> seria
- R5 blue, 2.0 16 - 160KM
- R5 black 1.4t mpi
- R5 red 1.4t
- R5 silver 1.4t
Zycie jest za krotkie zeby jezdzic dieslem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Thu, 01 Jun 2006 - 17:41
Post #9


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





Dzięki wszystkim za słowa uznania
Byłem sie dzisiej zważyc i wyszło 935 kg, kurde zeby to audio tyle ważyło

CYTAT("Kubek":1s9e3d4d)
Calkiem niezle. Czy cos robiles z ukladem zaworowym? Bo kiedys jezdzilem Favoritka i jak ja raz zakrecilem do 6500 to wydawala takie odglosy jak by zaraz silnik mial sie rozleciec, a ty spokojnie do 7k krecisz.


Seria sie juz wtedy bardzo ciężko kręci bo wał niezbyt dobrze wyważony, wałek nie pozwala, oraz bardzo "restrykcyjny" dolot i wydech.
a co do odgłosu to może to byc tez coś luźne wokół silnika, słabe już poduszki pod skrzynia i silnikiem itp.

Mój sie spokojnie zakręci >8000 na wolnych ale pod obciążeniem mam strach o korby.

Ogólnie jestem zadowolony jak diabli bo cały silnik ma juz 235 000km przejechane z czego 35000 po modyfikacjach przy lekkiej nodze zawsze sie mieszcze w 7l/100, w innych przypadkch mnożyc trzeba conajmniej x2 , no i wciąga auta które mają katalogowo 10-10.5 s do setki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cibor
post Thu, 01 Jun 2006 - 21:09
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Sat, 17 September 2005
Skąd: Warszawa





super projekt:D to jest maksymalny sleeper:)
gratulacje i powodzenia w dalszej pracy!

fajny pomysł z filmem. no i szybko przyśpiesza!


--------------------
aryjska puszka 2.0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dtox
post Thu, 01 Jun 2006 - 21:31
Post #11


User
Dołączył: Sun, 18 April 2004
Skąd: z nienacka :)





proponuje taki swap
[url=http://img328.imageshack.us/my.php?image=pict00258qj.jpg:1574qv3z][/url:1574qv3z]


--------------------
X20XEV 168KM 206Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomekf
post Thu, 01 Jun 2006 - 22:10
Post #12


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 June 2003
Skąd: w nim ta moc ?





dtox, posiadasz jakieś info nt. osiągów ?


--------------------
Be smart. Drive safe. Stay legal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dtox
post Thu, 01 Jun 2006 - 22:38
Post #13


User
Dołączył: Sun, 18 April 2004
Skąd: z nienacka :)





niestety nie, ale polecam odwiedzic Hradec Kralove w czerwcu
tam sa same takie wynalazki


--------------------
X20XEV 168KM 206Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radar
post Thu, 01 Jun 2006 - 23:23
Post #14


Super User
Dołączył: Thu, 31 March 2005
Skąd: Bydgoszcz





ale fajna ta twoja skoda, nie wiedziałem, że te silniki mają takie możliwości jeśli chodzi o przeróbki.. obejrzałem filmik i muszę przyznać, że auto bardzo ładnie przyspiesza i do tego ładnie brzmi.. trochę szkoda, że nie ma wykresu z hamowni, bo ciekawi mnie jaką to ma teraz moc..

w każdym razie gratuluję auta i czekam na dalsze postępy..

pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Fri, 02 Jun 2006 - 19:57
Post #15


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





To co ja uzyskałem to jest nic w porównaniu z tym co można dostac jesli sie bardziej grzebnie...

Np. filmik z przejazdu na 1/4mili z czasem 14.2, silnik zrobiony na poj 1.4
który ma 120km i 150nm, a masa to 740 kg, no i slicki też
Szkoda że stronka właściciela przestała działać bo był na niej wykres..

Tu ten filmik:
http://www.freeweb.hu/ave/download.php?vid=0311
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Tue, 15 Aug 2006 - 23:22
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





Trochę obok głównego tematu:
ktoś w jednym z późniejszych postów, wspominał o silniku 1.4 MPI 16v, 100 KM, oznaczenie AUB, jako najlepszej jednostce dla Skody 105/120/130. Chciałem się tylko spytać czy ten silnik AUB to na pewno jednostka Skody a nie czasem VW?
Na tej stronie
[url:1edk0e6k]http://www.aeat.es/miscelanea/vehiculos_homologados.htm[/url:1edk0e6k]
silnik 1.4 AUB jest wymienany np. w :
SEAT 6L-AUB-2, IBIZA 1.4 MPI
(o ile to oznaczenie 6L-AUB-2 odnosi się do tego silnika, ale wnioskuje że raczej tak) czyli tak jakby był stosowany, w grupie VW, a tego po tej konstrukcji Skody chyba nie należy się spodziewać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Wed, 16 Aug 2006 - 21:49
Post #17


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT("JJacek":w81go9fl)
Trochę obok głównego tematu:
ktoś w jednym z późniejszych postów, wspominał o silniku 1.4 MPI 16v, 100 KM, oznaczenie AUB, jako najlepszej jednostce dla Skody 105/120/130. Chciałem się tylko spytać czy ten silnik AUB to na pewno jednostka Skody a nie czasem VW?
Na tej stronie
[url:w81go9fl]http://www.aeat.es/miscelanea/vehiculos_homologados.htm[/url:w81go9fl]
silnik 1.4 AUB jest wymienany np. w :
SEAT 6L-AUB-2, IBIZA 1.4 MPI
(o ile to oznaczenie 6L-AUB-2 odnosi się do tego silnika, ale wnioskuje że raczej tak) czyli tak jakby był stosowany, w grupie VW, a tego po tej konstrukcji Skody chyba nie należy się spodziewać.


Nie to nie jest jednostka Skody! 1.4 MPI 8V w Fabii jest tylko czeska ,reszta to juz vw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Wed, 23 Sep 2009 - 13:35
Post #18


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





Czas na update w temacie cool.gif

Po czterch latach(marzec 08') skodzinka przestała być moim jedynym samochodem i w życie wszedł skrupulatnie przygotowywany plan...

Pierwotny silnik 1.3 po 290kkm chodził do końca, na 2 miesiace przed rozbiórką otrzymał jeszcze kolektor 4-1 i dodatkowo zdjąłem jeszcze 0,5mm z głowicy. Te ostatnie 2 miesiace były najszybszymi w jego życiu tongue.gif , aż pewnego mroźnego poranka gdy nie miałem za duzo czasu go rozgrzewać pękł blok(mikropękniecie miedzy dwoma cylindrami, ewidentna wada bloku, był niefabryczny, tuleje mokre), proszek do uszczelniania chłodnic skutecznie rozwiązał problem... ten silnik może nie jest niezniszczalny, ale potrafi znieść naprawde wiele przy odpowiednim serwisowaniu.

Do rzeczy - Co do planu - będzie to samochód bezkompromisowy, do okazjonalnej jazdy, najszybszy jak się tylko da, do streetów, może jakiś tor nawet, do robienia poniżej 15s. na 1/4 i do sprawiania ogromnej frajdy właścicielowi.

Powoli kompletuje potrzebne części – aktualnie w garażu:
a) silnik, oczywiście stary poczciwy OHV Skody, mialem juz nawet po 1.8T jechać ale jednak za dużo ciekawych gratów do tego silnika mam. Blok – felicia BMM 14kkm przebiegu, stroker na 1398ccm w przygotowaniu, wałek Motorexcell, głowica Mpi na stożkowych sprężynach, kolektor ssący z BMM(średnica kanałow 27mm zamiast 25mm)+przeróbka na mocowanie Lekra, kolektor wydechowy 4-1+wydech 130LR. Po dotarciu wskoczy ITB, raczej jako gaźniki z motocykla.

cool.gif zawieszenie – przód: kompletnie nowe przednie zawieszenie + wszystkie nowe pozostałe elementy z kolumną kierowniczą włącznie, wszystko polakierowane , twarde gumowe elementy zaieszenie,wzmocnione wszystko wg. homologacji 130LA, sprężyny będą made by Saky(www.skodaupravy.wz.cz) 255mm o 10% twardsze i do tego mam już przytwardzone seryjne amorki, apotem jakies bardziej profi rozwiązanie

Tył: komplet z 130L, nowe półośki, łożyska etc., dorobione mocowania na stabilizator, niższe i 50% twardsze spręzyny z starszych modeli + jakieś gazowe amorki supersport z rozbitego rajdowego golfa – wyrwałem ze złomu za grosze, są w fajnym stanie i powinny na pocżatku dawac rade

Generalnie chce obniżyć masę nieresorowaną zawieszenia, więc tu będą przeszkadzały dystanse, z przodu czesi odchudzają maksymalnie piaste i nawet tarcze hamulcową.

c) hamulce – przód: czekaja już wentylowane tarcze z opla rekorda i dystansiki do zacisków
- tył: zastąpienie bębnów tarczami – mocowanie zacisków do wahaczy już gotowe, pozostaje do zrobienia hudrauliczny ręczny.

d) Karoseria – rozebranie wszystkiego, usunięcia z wnętrza wszystkiego co nie jest potrzebne do szybkiej jazdy, zostaną zamontowane dwa kubełki+3 punktowe pasy Schroth, usunięta asfaltowa masa konserwująco-wygłuszająca – w sumie około 35kg juz tego wywaliłem ., poprawki blacharskie w pewnych miejscach i obspawanie całej karoserii w celu poprawy sztywności, zrobienie rozpórki na tył(z przodu już jest). Przeniesienia akumulatora do bagażnika, zrobienie wylotu gorącego powietrza zza chłodnicy przez maskę, "kastracja" drzwi z niepotrzebnych pierdół (cytat mojej dziewczyny: "to pasażerowie nie będą mogli uchylać szyb?!" laugh.gif )


Pare fotek, aktualnie walcze z karoserią, chce ja skończyc do zimy...



Wyspawana buda:


Zaciski po remoncie - nowe gumki, tłoczki, dodatkowo z dystansikami żeby wentylowana tarcza sie zmiesciła

Komplet "vyztuh" wg. specyfikacji 130LA

Różne nowe, rzadkie drobnosci :-)

Twarde gumy do całego przedniego zawieszenia - poliuterany

Wzmacnianie wahaczy

Kolejny komplet kół :-D




--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Wed, 23 Sep 2009 - 13:56
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Te felgi chyba bez dystansow ze zmiana rozstawu nie podejda do auta? Wiec chyba dysanse jakies zostana.? Chyba ze przerabiasz pasty?


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Wed, 23 Sep 2009 - 15:51
Post #20


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(mate96 @ Wed, 23 Sep 2009 - 13:56) *
Te felgi chyba bez dystansow ze zmiana rozstawu nie podejda do auta? Wiec chyba dysanse jakies zostana.? Chyba ze przerabiasz pasty?


Jak na te koła to będą musiały dystanse zostać, ale juz mam pomysł jak zdjać troche masy z nich.
Gdy trzeba bedzie powalczyć o ułamki sekund to wjadą seryjne stalówki, ktore prawdopodobnie troche poszerze.


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:25