Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> 30k, 2012r +, Czy to w ogóle ma sens?
Krzyku
post Sun, 09 Sep 2018 - 22:52
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Sun, 15 July 2007
Skąd: Radom





Eloszka.

Po krótce:
- daily, najlepiej kombi (musi mieć trochę bagażnika)
- nie oczekuję super sportowych doznań, ale fajnie jakby auto było "jakieś". a nie szara corolla w wersji smutek
- min 2012
- budżet do ok 30k
- prestiż i wykonanie z marmuru mają drugorzędne znaczenie, ale wiadomo "im lepiej, tym lepiej"

- rodzaj paliwa? Tu dochodzimy do sedna mojego pytania. Otóż nie jestem zbyt biegły w użytkowaniu "nowożytnych aut". Zawsze turlam się bardziej klasycznymi, pancernymi wozami. Obstawiam, że większość nowszych aut zrobiona jest z gunwolitu, ale czy są jakieś mniej lub bardziej wyróżniające się modele pozytywnie/negatywnie? Też ważna rzecz: z jakim przebiegiem brać takie auto? W klasycznych wozach 350kkm nie zwiastowało kataklizmu. Czy teraz 250kkm = plastik do wyrzucenia? Czy sposób seriwsowania jest jeszcze aż tak ważny, czy auta mają wyliczoną swoją wytrzymałość,a potem to się martw?

Te auta, którymi się zaintersowałem:
- klasyka gatunku czyli insignia, mondek, laguna 3? Diesel? Benzyna?...Nic?
- szewi wink.gif Cruze
- meganka
- astra

w sumie wiadomo, segment mało ciekawy, no ale jakby ktoś miał trochę więcej pojecia o nim to będę wdzieczny za poradę smile.gif


--------------------
Kobieta gruba nie może być ładna, bo nawet jak jest ładna, to i tak wciąż jest gruba
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 09 Sep 2018 - 22:52
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
DeMarian
post Mon, 10 Sep 2018 - 12:19
Post #2


Frequent User
Dołączył: Tue, 02 October 2012
Skąd: Bytów





Od ok. dwóch tygodni jeżdżę Laguną III 2.0dci 150KM z 2011r.
Podzielę się tym co przez ten czas zauważyłem.
Silnik :
- dosyć oszczędny, 2 razy byłem w trasie z północy polski na północ Niemiec i spalanie jakie zaobserwowalem wygląda mniej więcej tak:
Dynamiczna jazda po Polsce, dużo wyprzedzania, remonty itp itd...około 7,5-8l/100km
Niemiecka autostrada, tempomat ustawiony na 170km/h, przy tej prędkości 3000obr/min. Spalanie 9,8-10,5.
Jakieś niedalekie wyjazdy do sąsiednich miejscowości 6-7l. Miasto 8-9. Spalanie z tras zawsze 4 dorosłych facetów +każdy po 2 torby.
- nie wiem czy to kwestia mojego egzemplarza ale nie czuć za bardzo tego "kopa" jaki ma diesel. Po przesiadce do Ibizy 1.6tdi mojej dziewczyny miałem wrażenie jakbym jechał samochodem 50KM mocniejszym. Jeśli duzo jeździsz w trasy to program wskazany.
- wchodzi dużo oleju, około 7l.
- dźwięk jak to diesel, nic ciekawego ale przynajmniej nie jest jakiś bardzo uciążliwy.

Wnętrze:
- nie ma za dużo miejsca, 4 dorosłe osoby, każdy powyżej 1,8m siedzą, że tak powiem "na styk".
- coś czasem zaskrzypi, stuknie itp, audio jakoś tam gra, nawigacja to zwykły tomtom, wielu wypasow nie mam więc się nie wypowiem.
- w trasie w miarę cicho, nie powiedziałbym żeby Passat czy insignia były pod tym względem lepsze lub gorsze ale to moje odczucia.
Nadwozie wiadomo, kwestia gustu.

Z takich dodatkowych rzeczy to nie wiem czy kwestia marki czy agenta ubezpieczeniiowego ale kolega przy tych samych zniżkach płaci za Passata b6 2600 zł OC+AC, ja dostałem ofertę na OC, AC I NNW za 1300.
Ogólnie polecam, dużo jeszcze nie pojeździłem więc o awaryjności się nie wypowiem ale w tej klasie chyba najlepszy stosunek ceny do tego co oferuje.




--------------------
Laguna 3 2.0dci
E36 323i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Mon, 10 Sep 2018 - 13:35
Post #3


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





Przy takich kryteriach zainteresował bym się Laguną, o której pisał DeMarian ale w wersji 2.0t. Ryzyko awarii trochę mniejsze (przerobiliśmy w domu temat panewek przy 200k w dci), silnik raczej prosty, podatny na LPG. Jeździłem sporo takim autem ale z automatem (mniejsza moc, bodajże 170 koni względem 205 w manualu) i wspominam bardzo dobrze w przeciwieństwie do Insigni, która jest strasznym klocem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzyku
post Mon, 10 Sep 2018 - 17:57
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sun, 15 July 2007
Skąd: Radom





Tzn jeśli chodzi o design to jest sprawa drugorzędna (chociaż laguna gt jakoś faktycznie do mnie przemawia). Bardziej właśnie interesuje mnie eksploatacja. Insignie mi się też podobają. Tam chyba za wyjątkiem mostu w 4x4 i słabego automatu nie było jakiś większych fuckupów?

Pytanie czy warto pchać się w takie wozy z przebiegami +- 200kkm


--------------------
Kobieta gruba nie może być ładna, bo nawet jak jest ładna, to i tak wciąż jest gruba
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grale
post Mon, 10 Sep 2018 - 23:08
Post #5


User
Dołączył: Tue, 06 May 2014





No to i ja dopiszę coś w temacie Laguny III.
Mam taką od prawie trzech lat, dobijam do 100 tyś przejechanych kilometrów (już prawie 220 tys na liczniku).
Samochód z pełną odpowiedzialnością polecam. Nigdy nie zawiódł. Olej wymieniany co 15 tyś km + części eksploatacyjne.
Średnie spalanie jakie mam to 8,6 l/100 km. Silnik to 2-litrowa wolnossąca benzyna. Prosta konstrukcja, chociaż może pojawić się konieczność regulacji luzu zaworowego przy pomocy szklanek i jest to upierdliwe. Ja na szczęście takiej potrzeby jeszcze nie miałem. Z nieplanowanych awarii raz nie chciał odblokować się automatyczny ręczny i musiałem zwolnić go przy pomocy awaryjnego cięgna. W zawieszeniu dwa razy wymieniałem łączniku stabilizatora (150 zł) poza tym cała reszta zawieszenia jest fabryczna. Za jakiś czas trzeba będzie wymienić tuleje z tyłu. Tylne tarcze zintegrowane są z łożyskami, więc koszt jest nieco wyższy. Ogólnie Laguna III to dość prosta konstrukcja.
Samochód jest dość dobrze wyciszony. Skrzynia 6-biegowa, ale przełożenia są krótkie.
Komfort jazdy jest o niebo większy niż w Cruz'ie i Astrze, którymi mam okazję od czasu do czasu jeździć. Czuć, że Laguna jest autem z nieco wyższej półki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Tue, 11 Sep 2018 - 06:51
Post #6


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Mondeo Mk4 Lift 2.0 Tdci Titanium.
Mega dużo miejsca, pakowne, najlepsze zawieszenie. Robi się na 200KM/400NM. Titanium ma już jakiś sensowny wypas.
Przykładowe ogłoszenie: https://allegro.pl/ogloszenie/ford-mondeo-m...nium-7535718054
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DeMarian
post Tue, 11 Sep 2018 - 08:01
Post #7


Frequent User
Dołączył: Tue, 02 October 2012
Skąd: Bytów





TeddyBear, ten z twojego linka to 1.6.


--------------------
Laguna 3 2.0dci
E36 323i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Tue, 11 Sep 2018 - 08:55
Post #8


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Przykładowy link, chodziło mi o 2.0 Tdci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 11 Sep 2018 - 10:35
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





też polecam MK4. Jest w miarę ok na ten segment...bolączki do ogarnięcia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzyku
post Tue, 18 Sep 2018 - 08:22
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sun, 15 July 2007
Skąd: Radom





przeglądam sobie internety. Z racji tego, że święta trójca: mondek, laguna i insignia są w 90% w dieslu (wyszukiwarka podała 8 stron laguny, po zaznaczeniu pb ... 0 rezultatów dry.gif ) to te auta 2012-2013 mają najczęsciej ok 250kkm. Są importowane, więc ile mają naprawdę tego nigdy nie dowie się nikt, oprócz tego kto je sciągnał.

Dlatego też w sumie od tego zacząłem poszukiwania i na ten temat chciałbym się wiecej czegoś dowiedzieć:

Chevrolet Cruze? Rocznikowo ok, często salon pl z historią w Pl, silniki też chyba spoko (?). Powiedzmy, ze kwestię "prestiżu" i gorszej jakości materiałów mogę przeboleć kosztem utrzymania egzemplarza. Ktoś ma jakieś doświadczenia?


--------------------
Kobieta gruba nie może być ładna, bo nawet jak jest ładna, to i tak wciąż jest gruba
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 18 Sep 2018 - 08:43
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Jeżeli przebolejesz prestiż i słabej jakości materiały, to jakiś poważnych wad nie miały (z tego co mówił serwis jak jeszcze użytkowałem Insignię). Bardzo prosta konstrukcja na klasycznych elementach, bez żadnych nowoczesnych wynalazków .
Problemem były słabej jakości blachy i delikatne skrzynie.

Auta sprzedawały się na tyle dobrze, że zaczął na tym tracić Opel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzyku
post Tue, 18 Sep 2018 - 08:54
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sun, 15 July 2007
Skąd: Radom





CYTAT(hexx #2 @ Tue, 18 Sep 2018 - 08:43) *
Problemem były słabej jakości blachy


Ruda?


--------------------
Kobieta gruba nie może być ładna, bo nawet jak jest ładna, to i tak wciąż jest gruba
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 18 Sep 2018 - 08:55
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





tak
Go to the top of the page
 
+Quote Post
._.
post Tue, 18 Sep 2018 - 10:52
Post #14


User
Dołączył: Sun, 05 July 2009
Skąd: na południe od nigdzie





Krzyku,

Szukaj silnika 1.4 turbo, kolega przemieszcza się tym 1.6 i to jest dramat, u niego nie występują problemy z blachą a to jeden z pierwszych roczników produkcji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
R_poweR
post Tue, 18 Sep 2018 - 21:31
Post #15


User
Dołączył: Thu, 04 February 2010





https://www.otomoto.pl/oferta/renault-lagun...=olx#xtor=SEC-8 taka nie spełniłaby Twoich oczekiwań?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzyku
post Wed, 19 Sep 2018 - 15:44
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Sun, 15 July 2007
Skąd: Radom





i spełnia i nie spełnia

warunki techniczne spełnia w zasadzie wszystkie, tylko jest taka.....brązowa tongue.gif no i generalnie cruze wygląda jakoś fajniej od laguny (nie licząc GT)


--------------------
Kobieta gruba nie może być ładna, bo nawet jak jest ładna, to i tak wciąż jest gruba
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Loobo
post Wed, 19 Sep 2018 - 15:56
Post #17


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 September 2005
Skąd: WB





Mieliśmy taką Lagunę w firmie jakoś tak do 100tys przebiegu. Generanie samochód jeździł, ale zdarzały się takie małe upierdliwe awarie. Jak na przykład ta je.ana karta, która się popsuła i trzeba było samochód otwierać kluczykiem, a zaraz potem spieprzył się zamek i trzeba było do samochodu wsiadać od prawej strony... smile.gif

Powiem Wam, że jak ktoś jest fanem motoryzacji (wszelkiej maści), to Laguna to jest słaby wybór. Zawsze znajdzie się kolega czy dwóch (również fani motoryzacji), którzy obśmieją Cię przez posiadanie Laguny smile.gif i obrzydzą Ci ten samochód smile.gif

Zdecydowanie wolałbym wyżej wspomniane Cruze lub Mondka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 19 Sep 2018 - 18:10
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





a coś takiego ? (albo podobna) : https://www.otomoto.pl/oferta/kia-optima-na...html#7bb3e69759
dynamiką dupy nie urwie.. ale mało pali, proste w serwisie (szczególnie skrzynia automatyczna i silnik) i dobrze wyposażona
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzyku
post Thu, 20 Sep 2018 - 10:32
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Sun, 15 July 2007
Skąd: Radom





no kianka w tej wersji podoba mi sie zarąbiście. Natomiast ceny trzyma jak porypana smile.gif Ten egzemplarz jest dobre 10k tańszy od średniej (pewnie ze względu na wymieniony silnik)


--------------------
Kobieta gruba nie może być ładna, bo nawet jak jest ładna, to i tak wciąż jest gruba
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Thu, 20 Sep 2018 - 19:42
Post #20


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(Krzyku @ Thu, 20 Sep 2018 - 10:32) *
no kianka w tej wersji podoba mi sie zarąbiście. Natomiast ceny trzyma jak porypana smile.gif Ten egzemplarz jest dobre 10k tańszy od średniej (pewnie ze względu na wymieniony silnik)

Rozumiem że wymiana silnika w aucie z 250 tys km przebiegu na nowy czy nawet używany z mniejszym przebiegiem to wada obniżająca wartość pojazdu?
Sprowadzony, kolorowy, źle poskładany, to są wady.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:38