Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Prawo jazdy na lawetę (B+E)
pilachgt
post Sat, 16 Feb 2008 - 19:46
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 February 2004
Skąd: Lublin





a co grozi za to ze jade zestawem na kat. B+E a mam tylko B?? Mandat 500zl za jazde bez uprawnien??


--------------------
taniekola.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 16 Feb 2008 - 19:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Krolikson
post Sat, 16 Feb 2008 - 20:23
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 April 2006
Skąd: W-wa





dokkladnie, ale jezeli bedziesz mial wypadek to ubezpieczenie nie pokryje naprawy


--------------------
Sponsored by : Drifters.pl

One Crazy Driver
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Keepsake
post Sat, 16 Feb 2008 - 20:51
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: zza winkla





Plus to że nie pojedziesz dalej bo policja ma obowiązek Cię sholować, plus że jak kogoś zabije twoja wywrócona laweta to do końca życia będziesz mu płacił odszkodowanie, w przypadku wyjątkowego pecha.

Nie rozumiem w ogóle takiego pytania. Skoro powiedziało już kilka osób że to jest 1000 PLN + prosty egzamin to o czym my w ogóle rozmawiamy.


--------------------
Nie jestem pilotem Kubicy więc się nie lansuję że go znam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EBER
post Sat, 16 Feb 2008 - 22:03
Post #44


Frequent User
Dołączył: Mon, 16 July 2007
Skąd: Warsaw-Bemowo





CYTAT(Keepsake @ Sat, 16 Feb 2008 - 20:51) *
Plus to że nie pojedziesz dalej bo policja ma obowiązek Cię sholować, plus że jak kogoś zabije twoja wywrócona laweta to do końca życia będziesz mu płacił odszkodowanie, w przypadku wyjątkowego pecha.

Nie rozumiem w ogóle takiego pytania. Skoro powiedziało już kilka osób że to jest 1000 PLN + prosty egzamin to o czym my w ogóle rozmawiamy.


Keepsake moze nie kazdy ma wolny ten 1000zl na zrobienie kat.E
,ja np. nie mam i dlatego poprosilem kogos z uprawnieniami zeby moj zestaw pociagnal na zawody.Z czasem pewnie zrobie no ale sa teraz inne wydatki wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jendrek e-30
post Sat, 16 Feb 2008 - 22:28
Post #45


Super User
Dołączył: Mon, 15 January 2007
Skąd: warszawa





Jak ja robiłem C+E 11 lat temu to kosztowało 700zł C 500zł E i egzamin na Bema z przyczepą z przed woiny masakra. A widziałem wtedy egzamin na autobusy ogurkiem się zdawało heheheheheh
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Sat, 16 Feb 2008 - 23:01
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





jak to ktos wcześniej napisał problem w tym że takie B do E to jest nic nie warte bo w zasadzie byle jakim zestawem przekraczamy 3.5 tony... rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzidek
post Sat, 16 Feb 2008 - 23:42
Post #47


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 May 2003
Skąd: otwock





CYTAT(hz10 @ Sat, 16 Feb 2008 - 23:01) *
jak to ktos wcześniej napisał problem w tym że takie B do E to jest nic nie warte bo w zasadzie byle jakim zestawem przekraczamy 3.5 tony... rolleyes.gif


blink.gif wlasnie po to jest aby przekraczac 3,5 tony! jak nie przekraczasz 3,5 tony w zestawie to mozesz jezdzic na B! i nie Bdo E tylko E do B! prosze czytac ze zrozumieniem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Sun, 17 Feb 2008 - 10:32
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





CYTAT(dzidek @ Sat, 16 Feb 2008 - 23:42) *
blink.gif wlasnie po to jest aby przekraczac 3,5 tony! jak nie przekraczasz 3,5 tony w zestawie to mozesz jezdzic na B! i nie Bdo E tylko E do B! prosze czytac ze zrozumieniem...

nie wiem skąd masz wiadomości że jak masz b+e to możesz przekraczać 3.5 t w zestawie "Pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej co najmniej 1 t, o ile łączna masa całkowita zespołu tych pojazdów przekracza 3,5t"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzidek
post Sun, 17 Feb 2008 - 11:01
Post #49


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 May 2003
Skąd: otwock





CYTAT(hz10 @ Sun, 17 Feb 2008 - 10:32) *
nie wiem skąd masz wiadomości że jak masz b+e to możesz przekraczać 3.5 t w zestawie "Pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej co najmniej 1 t, o ile łączna masa całkowita zespołu tych pojazdów przekracza 3,5t"


i to co napisales dotyczy kategori B a w kategori B+E pojazd nie moze przekroczyc 3,5 tony a caly zestaw moze... pomysl po co bylaby kategoria E skoro nie mozna przekraczac 3,5 tony...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Sun, 17 Feb 2008 - 15:09
Post #50


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





masz racje nie doczytałem blush.gif nie wiem skąd mi sie wzięło że nie można przekraczać 3.5t rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Keepsake
post Sun, 17 Feb 2008 - 15:26
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: zza winkla





@hz10: spoko, mylić się jest rzeczą ludzką...

CYTAT(hz10 @ Sun, 17 Feb 2008 - 10:32) *
"Pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej co najmniej 1 t, o ile łączna masa całkowita zespołu tych pojazdów przekracza 3,5t"


Jak dla mnie z Twojego własnego cytatu wynika że łączna masa zestawu jest >3,5t


--------------------
Nie jestem pilotem Kubicy więc się nie lansuję że go znam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łysy Słupsk
post Sun, 17 Feb 2008 - 18:47
Post #52


Frequent User
Dołączył: Thu, 18 May 2006
Skąd: Słupsk





Panowie pozwole sobie na wypowiedz w tym temacie, prawo jazdy kat.B+E uprawnia do prowadzenia pojazdu samochodowego do 3.5t i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 750 kilo, ale cały zestaw nie może przekroczyć 3,5 tony.Żeby prowadzić taki zestaw powyżej 3,5 trzeba mieć uprawnienia kat.C+E oraz uiścić opałate drogową która w polsce obowiązuje taki pojazd.

1. Polski kodeks drogowy 2006 – Art.881. pkt.3 i 10
Kategoria B uprawnia do kierowania:
a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla
cool.gif pojazdem, o którym mowa w lit.a), z przyczepą o dmc nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dmc zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t.
c) ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym
Kategoria B+E
Kategorii B+E, C+E lub D+E – pojazdem określonym odpowiednio w kategorii B, C lub D, łącznie z przyczepą.
2. Dyrektywa Unii Europejskiej 91/439/CEE z 29.07.1991 Art.3 Kategoria B:
- pojazdy samochodowe o dmc nieprzekraczającej 3500 kg, w których ilość miejsc siedzących (oprócz miejsca kierowcy) nie przekracza 8; pojazdy samochodowe tej kategorii mogą ciągnąć przyczepę, której dmc nie przekracza 750 kg;
- zespoły pojazdów złożone z pojazdu ciągnącego kat.B i przyczepy o ile łączna dmc zespołu pojazdów nie przekracza 3500 kg a dmc przyczepy nie przekracza masy pojazdu ciągnącego „na pusto”
Kategoria B+E
- zespół pojazdów złożony z pojazdu ciągnącego kategorii B i przyczepy nie mieszczący się w kat.B.


--------------------
BMW E???? M3 drift edition www.lysydrift.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzidek
post Sun, 17 Feb 2008 - 19:11
Post #53


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 May 2003
Skąd: otwock





lysy zobacz tabelke ktora strone wczesniej wkleil o! ping... a odnosnie winiety to masz racje... winiete trzeba wykupic i jest jest jeszcze mnostwo innych rzeczy ktore trzeba spelnic jak np. 2 komplety trojkontow, odblaskowe tabliczki jak skladzik przekracza iles tam metrow itd itp... ja juz odpuszczam i nie bede ludzi przekonywal jak ktos uwaza ze B+E nic nie daje albo ze jest potrzebne C+E to jego sprawa wink.gif ja ze swoim B+E zostalem juz zatrzymany przez psy i to co mialem bylo odpowiednie....

pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krolikson
post Sun, 17 Feb 2008 - 20:57
Post #54


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 April 2006
Skąd: W-wa





dzidek dobrze gada
ja wczesniej juz tlumaczylemwydaje sie ze tak jest ok


--------------------
Sponsored by : Drifters.pl

One Crazy Driver
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michu_872
post Mon, 18 Feb 2008 - 00:01
Post #55


Rookie
Dołączył: Sun, 29 October 2006
Skąd: Gniezno





teraz robie właśnie "przewóz rzeczy" i jeszcze o czymś panowie zapmnieliście
jak przekroczycie 3,5 tony to nie wolno komercyjnie wozić nic bez tacho blink.gif nawet osobówką
więc w razie kontroli zawsze musicie mówić, że to co macie na przyczepie jest wasze, wieziecie to do siebie itd.
bo jak naprzykład pan inspektor zapyta co to, gdzie i po co wieziecie a wy mu na to że sąsiadowi za flaszke to się robi nie fajnie, bo:
-brak tacho, (oraz brak tarczek z dziś i 28 dni do tyłu)
-brak uprawnień,
-brak licencji,
to tyle co pamiętam
temat winiet: przekraczasz 3500kg ma być, ale wtedy plusem jest, że śmigasz autostradą i nie płacisz (narazie bo znowu chcą wymyślić dodatkowe opłaty)
ale to drastyczna wizja
Jak zapytałem pana inspektora co dla niego jest ważne odnośnie dopuszczalnej masy cięgniętej przyczepy przez auto (wpis w dowodzie czy masy wynikające z przepisów) to powiedział, że dla NIEGO dowód ale dla jego kolegi mogą być to masy z przepisów blink.gif więc idzie zgłupieć z tym wszystkim do reszty


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KikuT
post Mon, 18 Feb 2008 - 00:53
Post #56


Rookie
Dołączył: Mon, 30 July 2007
Skąd: Szczecin / Prawobrzeże





CYTAT(michu_872 @ Mon, 18 Feb 2008 - 00:01) *
teraz robie właśnie "przewóz rzeczy" i jeszcze o czymś panowie zapmnieliście
jak przekroczycie 3,5 tony to nie wolno komercyjnie wozić nic bez tacho


Czy przewóz własnego samochodu na tor można uznać jako działanie komercyjne?


--------------------
PL Dori/S14a FAN

http://www.v-drifting.vee.plhttp://www.v-drifting.vee.pl <- Wirtualnie też fajnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michu_872
post Mon, 18 Feb 2008 - 00:56
Post #57


Rookie
Dołączył: Sun, 29 October 2006
Skąd: Gniezno





dlatego właśnie napisałem, że trzeba gadać że to wasze i wieziecie dla siebie...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KikuT
post Mon, 18 Feb 2008 - 01:00
Post #58


Rookie
Dołączył: Mon, 30 July 2007
Skąd: Szczecin / Prawobrzeże





Z tego co wyczytałem, w całym temacie była mowa o wożeniu własnego auta, więc nie wiem po co ten dopisek. Niemniej krokodyl, który nie ma co robić, może poprosić Cię o jakiś dokument potwierdzający, że to co wieziesz, należy do Ciebie smile.gif


--------------------
PL Dori/S14a FAN

http://www.v-drifting.vee.plhttp://www.v-drifting.vee.pl <- Wirtualnie też fajnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sosen
post Mon, 18 Feb 2008 - 09:03
Post #59


Super User
Dołączył: Mon, 22 May 2006
Skąd: Szczecinek





Mając B+E, zestaw może przekroczyć 3.5 i nie ma o czym dyskutować bo tak jest!
Np. Jedziemy busem o DMC 3500kg i masie własnej 2000kg, w dowodzie tego busa w pozycji bodajże O1 określona jest DMC przyczepy, którą możemy targać i załóżmy, że jest to 2000kg i taką też mamy lawetę.
DMC całego zestawu wynosi w tym przypadku 5500kg
Jadąc takim zestawem nie musimy mieć tacho, za to powinniśmy wykupić winietę na poruszanie się drogami krajowymi.
Tak to w skrócie wygląda.
Ważna jest masa która jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Ostatnio miałem małe problemy, kiedy szkopek chciał mi dowalić 180EUR mandatu za to, że miałem lawetę 2000kg, a w dowodzie mój transit wpisane miał 1050kg. Jest to śmieszne, że busem nie mogę legalnie ciągnąć lawety, a jakieś dzwine osobówki mają "na haku" 2000kg i legalnie sobie pomykają.
Szkopki doskonale wiedzą o co kaman, niemiaszek sam powiedział, że zatrzymał mnie właśnie dlatego, że transity mają mało "na haku" i był przekonany że zatrzyma mnie zasadnie.
Pozdrawiam
Sosen


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotr328
post Mon, 18 Feb 2008 - 10:15
Post #60


Super User
Dołączył: Wed, 28 March 2007
Skąd: Poznań





CYTAT(Sosen @ Mon, 18 Feb 2008 - 09:03) *
Mając B+E, zestaw może przekroczyć 3.5 i nie ma o czym dyskutować bo tak jest!
Np. Jedziemy busem o DMC 3500kg i masie własnej 2000kg, w dowodzie tego busa w pozycji bodajże O1 określona jest DMC przyczepy, którą możemy targać i załóżmy, że jest to 2000kg i taką też mamy lawetę.
DMC całego zestawu wynosi w tym przypadku 5500kg
Jadąc takim zestawem nie musimy mieć tacho, za to powinniśmy wykupić winietę na poruszanie się drogami krajowymi.
Tak to w skrócie wygląda.
Ważna jest masa która jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Ostatnio miałem małe problemy, kiedy szkopek chciał mi dowalić 180EUR mandatu za to, że miałem lawetę 2000kg, a w dowodzie mój transit wpisane miał 1050kg. Jest to śmieszne, że busem nie mogę legalnie ciągnąć lawety, a jakieś dzwine osobówki mają "na haku" 2000kg i legalnie sobie pomykają.
Szkopki doskonale wiedzą o co kaman, niemiaszek sam powiedział, że zatrzymał mnie właśnie dlatego, że transity mają mało "na haku" i był przekonany że zatrzyma mnie zasadnie.
Pozdrawiam
Sosen


Brawo Sosen, nareszcie krotko, zwiezle, na temat i co najważniejsze: gadasz prawde smile.gif Dokladnie jest tak jak Sosen napisal z kat. B+E i kropka.

Co do Transita, to chyba mowisz o nowszym modelu, bo ja mam Transita z 93r. i DMC mam 2570 kg, uciagu na haku 1800 kg, a mase wlasna 1580 kg. Wiem, ze to tez zalezy od haka, bo widzialem juz takie do kupienia do transita, na ktorych mozna ciagnac do 2300 kg.


--------------------
MAZDA RX8 1JZ GTE HX35/HX40
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 11:56