Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Ecoopony szukam opinii, opony do KJS i na tor
marcpol
post Wed, 12 May 2021 - 16:07
Post #1


Rookie
Dołączył: Wed, 08 August 2012





Cześć, zastanawiam się nad wyborem opon do KJS i na tor do Clio II. Auto nie będzie jeździło cywilnie, jednak opony muszą mieć homologację. Rozmiar to 195 50 15. Samochód niedawno kupiłem, był na Race GD w mieszance soft i wczoraj je całkowicie zużyłem. Była to zbyt miękka mieszka na temperatury jakie panowały i opony szybko się przegrzewały. Trzymały zadowalająco chwilę po rozgrzaniu.

Zastanawiam się głównie nad zakupem Ecoopony https://allegro.pl/oferta/2x-195-50r15-opon...oft-10566182793
Cena jest bardzo atrakcyjna. Czy macie doświadczenia jak się sprawuje ten produkt w porównaniu do Race GD, Profil, MAXSPORT RB5-F3, Extreme VR2 i innych podobnej klasy?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 12 May 2021 - 16:07
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kylo
post Wed, 12 May 2021 - 20:20
Post #2


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Ja mam tylko info z trzeciej ręki, więc nie wiem na ile to wiarygodne.
Kolega chciał kupić na trening i rozmawiał z kimś kto na tym jeździł. Ten gosć twierdził że szału nie ma.
Podobno miękka scianka i generalnie jego opinia była taka, że lepiej używane race gc niż te nowe.
Sam jestem ciekaw co to warte bo cena faktycznie niewielka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tumba
post Thu, 13 May 2021 - 00:30
Post #3


Frequent User
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: Rzeszów





Nie kombinuj, tylko bierz vr2.


--------------------
306 GTI-6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcpol
post Thu, 11 Nov 2021 - 23:29
Post #4


Rookie
Dołączył: Wed, 08 August 2012





Testowałem dzisiaj Ecoopony przy temperaturze około 7 stopni. Na początku imprezy na przedniej osi miałem założone RACE GC TD02, mieszkanka miękka, na tylnej Ecoopony Ecospeed, również mieszanka miękka.

Auto przednionapędowe (Clio) było bardzo nadsterowne, kilka razy po przejściu z zakrętu w zakręt nie opanowałem auta i wykonałem efektowny obrót. Wraz z rozgrzewaniem się opon sytuacja się nie poprawiała. Przód na RACE GC jechał jak przyklejony, a tył przypominał jazdę na trolejach.

Po zmianie opon z przedniej osi na oś tylną sytuacja diametralnie się zmieniła. Tył stał się w pełni przewidywalny, natomiast auto traciło przyczepność przy przyspieszaniu, hamowaniu i zupełnie nie skręcało.

Podsumowując - kompletnie nie polecam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:46