Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Czy jest coś konkurencyjnego co Skoda OCT RS?, ...do 140k brutto?
hexx #2
post Sat, 19 May 2018 - 19:29
Post #61


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





ale i tak drzwi trzeba zrobić w matach
wtedy nawet seryjne audio gra akceptowalnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 19 May 2018 - 19:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
As_
post Sat, 19 May 2018 - 19:35
Post #62


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(Honada @ Sat, 19 May 2018 - 17:06) *
Ale masz RS-a? No jestem szczerze w szoku.RS dieslem po lifcie (2018) robiłem trasę do Gdańska i 180-200 kmh bez problemu jeśli chodzi o stabilność. Nie dosc że sprężyny fajnie trzymały na lukach, to bardzo niski profil opon i duże koła robiły swoje. Do tego tylna os dociazona przez haldexa Az trudno mi uwierzyc by przy jeździe na wprost mógłbym narzekać na jego stabilność. Zwłaszcza a na tle Talismana czy Insignii w normalnych wersjach z dieslem.


1.8
twardsze zawieszenie na pewno coś poprawia, też zdaża mi się 200 polecieć ale nie jest to prędkość komfortowa, czuć dużą różnicę vs np. bmw trójka. No i ten hałas.
Żeby nie było jeździłem też dużo gorszymi samochodami.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Sat, 19 May 2018 - 23:09
Post #63


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





A propos Optimy:
LINK DO FB
To jednostkowy przypadek, czy faktycznie tak się sypią?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Biniu
post Sun, 20 May 2018 - 06:15
Post #64


User
Dołączył: Tue, 14 November 2017





CYTAT(adamlass @ Sat, 19 May 2018 - 23:09) *
A propos Optimy:
LINK DO FB
To jednostkowy przypadek, czy faktycznie tak się sypią?

Pewnie jednostkowy, bo jakoś nie słychać w okol o pękniętych cylindrach w tych silnikach, ale szokujące jest podejście ASO.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 20 May 2018 - 09:08
Post #65


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Dziwnie facet pisze... i rozmija się z prawdą.





Go to the top of the page
 
+Quote Post
Biniu
post Sun, 20 May 2018 - 09:52
Post #66


User
Dołączył: Tue, 14 November 2017





Rozumiem, że zajmowałeś się jego przypadkiem?

Pewnie się uwzial. Żeby było autentyczniej to najpierw napisał jak super jest w KIA, a teraz wylewa wiadro pomyj i szkaluje tą fantastyczną marke.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 20 May 2018 - 10:15
Post #67


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Nie.
Tylko facet rozmija się z prawdą...

Przykład ?
Skoro KIA jest w leasingu to pewnie dostał 10% standardowego rabatu.... czyli od kwoty 145k wychodzi około 14.500 PLN
Płacze, że Mazda do modelu 6 daje konsole Sony PS albo lodówkę albo coś tam jeszcze za symboliczne 1 PLN... a KIA już nie (bardzo niełanie z ich strony, że nie dają).
Natomiast już nie pisze, że na pojazd MAZDA 6 nie dostanie upustu od cen katalogowych... więc ta konsola za 1 PLN to "rabat" na poziomie około 1.000 - 1.200 PLN
Mógł powiedzieć w salonie KIA, że przy zakupie nie chce rabatu ale chce aż dwie konsole + trzy gierki do nich i lodówkę.. podejrzewam, że salon poszedł by na to rolleyes.gif

Kolejny...
Wstawia odpowiedź KIA na temat opłacania hotelu, wyżywienia, utraty zysków i jeszcze innych roszczeń.
Nie wstawia natomiast zapytania jakie do nich składał i żądań jakie napisał.
Trochę to nieuczciwe postawienie sprawy.


Oprogramowanie jakie instalował...
Nie było pobrane ze strony Google Play, więc mogło zawierać rożne rzeczy przy okazji...


Auto zastępcze na okres naprawy....
Z tego co wiem, to dostaje się bez problemu. Serwisy mają takie auta i nie płaci się za nie.
Dlaczego nie dostał ? Jakoś mętnie to opisuje...
Nawet jak zostawiam auto na przegląd to dostaje pytanie "czy czekam" czy "chce auto na kilka godzin".
Jeżeli to jest przegląd to taka "usługa wynajmu" kosztuje 50 PLN brutto, niezależnie od czasu przeglądu i kilometrów jakie zrobię.
Jeżeli była by to naprawa gwarancyjna to przysługuje bez opłat.


Płakanie "że sprzedawca zapewniał o bezawaryjności"...
a on, "Janusz biznesu", wczoraj urodzony biedaczysko... uwierzył, że istnieje marka która robi auta całkowicie bezawaryjne laugh.gif
Na tle grupy VAG, silników TSI i mechatroniki z DSG to można napisać/powiedzieć, że model jest bezawaryjny.


Przyznam, że reszty już nie czytałem... w żadnym miejscu gdzie w internecie jeszcze płakusia.



Odnośnie samej awarii..
Podejrzewam, ze w PL nie ma silnika by można było go wymienić w ciągu chwili... i trzeba go sprowadzić o ile jest wymiana.
Jeżeli tylko naprawa to też to chwilę trwa, potem jeszcze testowanie i ustalenie przyczyny awarii a nie tylko likwidacja jej skutków.
Sama awaria nie jest typowa dla tego silnika (za dużo o niej nie wiemy też) a facet nie wstawia całej korespondencji a tylko to co mu wygodne... więc takie pisanie jest mocno wątpliwe pod względem rzetelności.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
post Sun, 20 May 2018 - 14:46
Post #68


Forum Killer
Dołączył: Tue, 27 March 2007
Skąd: Gliwice/Rybnik





Jakbym miał wydać 140-150tys na duże komfortowe auto nie przypominające firmówki i dające przyjemnośc z jazdy - poszedłbym w Stingera 2.0RWD. Nawet w największym możliwym golasie wyposażeniowym.


--------------------
200KM/290Nm/1088kg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Sun, 20 May 2018 - 15:41
Post #69


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





CYTAT(hexx #2 @ Sun, 20 May 2018 - 10:15) *
Na tle grupy VAG, silników TSI i mechatroniki z DSG to można napisać/powiedzieć, że model jest bezawaryjny.


Jaka jest różnica w skali sprzedaży grupy VAG z tymi jakże to wadliwymi TSI i DSG w porównaniu do Kii?
Moim zdaniem pakowanie do jednej paczki całej grupy VAG i porównywanie tego do jednego modelu marki Kia raczej nie da miarodajnych wyników.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sun, 20 May 2018 - 19:04
Post #70


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





temat jest o nowych samochodach.
A autoswiatowa wiedza na temat awaryjności TSI bazuje na kilku z kilkunastu modeli z ostatnich conajmniej 10 lat.
Pomijam już że tutaj autor chce TDI.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BartekSz
post Sun, 20 May 2018 - 21:14
Post #71


Forum Killer
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: Kraków/Łódź/Tarnów/Dębica





Wymagania są takie: czy jest coś konkrecyjnego do OCT Rs w ropie. Benzyna odpada bo zwyczajnie za dużo będę jeździł. RS przyszedł mi do głowy ponieważ obecnie jeżdżę Skoda w automacie i dieslu i wszystko spina się całkiem nieźle. Jeżeli dojdzie do zmiany pracy będę musiał nabyć samochód gdyż obecny jest "firmowy". RS przyszedł mi na myśl ponieważ jest nieźle wyposażony.

Po drodze pojawiła się KIA którą jutro jadę obejrzeć bo jeżeli środek wygląda tak jak na zdjęciach to auto jest brane na celownik. Talisman odpada bo to będzie muł straszny na drodze.

Lista na tak:
Kia Optima
Kia Stinger (być może golas w dieslu to nie taki zły pomysł dry.gif )
nadal OCT Rs.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Sun, 20 May 2018 - 21:35
Post #72


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Talisman będzie mułem, a Kia nie?

Czemu nie bmw albo mb? Na autostradę jak znalazł


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sun, 20 May 2018 - 22:19
Post #73


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(hexx #2 @ Sat, 19 May 2018 - 08:54) *
Moi przyjaciele kupili do firmy dwie sztuki RS 245 .

skrzynia 6 biegowa DSG sprawdza się w tym aucie z tym silnikiem...


RS 245 ma 7-biegowy automat i muszę przyznać, że strasznie długi jest kickdown. Z ciekawości nawet to nagrałem i jest naprawdę słabo smile.gif ale wygląda to na jakiś kiepski soft skrzyni. Bo Audi A5 2.0 TFSI i Golf R po lifcie mają ten sam automat i tam skrzynia działa wręcz perfekcyjnie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 21 May 2018 - 00:06
Post #74


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Honada @ Sun, 20 May 2018 - 22:19) *
RS 245 ma 7-biegowy automat i muszę przyznać, że strasznie długi jest kickdown.

..aż kurde jutro sprawdzę wink.gif


edit:
sprawdziłem, jest 6-cio biegowa jednak

auta kupione w 2017, rok produkcji 2016, silnik na podwójnych wtryskiwaczach, egzemplarze z rynku Niemieckiego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 21 May 2018 - 00:20
Post #75


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(BartekSz @ Sun, 20 May 2018 - 21:14) *
Kia Stinger (być może golas w dieslu to nie taki zły pomysł dry.gif )

Trzeba wyłożyć 160k po rabatach za wersje RWD z uwagi na silnik 2.2 i większą akcyzę.
Musiał byś się przejechać i zobaczyć, czy niskie wsiadanie będzie odpowiadało.

za 140-144k masz z takim samym wypasem 2.0T RWD
najtańsza 2.0T to 135k (po rabacie)

Poczekał bym z decyzją na poliftową Optimę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 21 May 2018 - 06:36
Post #76


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Sa plotki ze optima doczeka sie dwulitrowego klekota wreszcie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 21 May 2018 - 08:34
Post #77


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Raczej niestety nie.
Od 2020 roku wchodzi norma EURO6-D ... i producenci są obsrani, bo nie wiadomo jak zrobić silnik by ją spełniał.
Zabije ona w zasadzie wszystkie silniki wolnossące PB (choć może Ad-Blue będą łapać się na styk) a część marek takich jak Mazda może uciec z Europy.

Stoi za tym jakiś mega lobbing i wszyscy podejrzewają VW.. bo od dłuższego czasu ćwiczy Ad-Blue w silnikach TSI.
Kontrola emisji będzie zupełnie inna (na przypadkowych autach z placu i na ulicy a nie w laboratorium) a kary za jej przekroczenie olbrzymie.

Mają powstać opony o ultra małych oporach toczenia, które będą cholernie drogie.

Generalnie będą jaja nie z tej ziemi.... a jak będziesz chciał posłuchać silnika to tylko w aucie z USA.


Optima...
ma dostać silnik 1.6 turbo i chyba diesla 1.6 136KM .. ale to jeszcze nie oficjalne info.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 21 May 2018 - 08:47
Post #78


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(BartekSz @ Sun, 20 May 2018 - 22:14) *
Talisman odpada bo to będzie muł straszny na drodze.

Talisman 200, który nie jest specjalnie rączym autem, zwłaszcza na tle Kii Optimy 245, robi wiatrak z Octavii RS biggrin.gif

http://www.zeperfs.com/en/duel5712-6224.htm

i nie jest tak, że Octavia RS nie ma alternatywy, bo w segmencie kompaktowych, usportowionych diesli masz:
Ford Focus ST 184KM
Opel Astra Dynamic CDTI 160KM
Peugeot 308 GT HDI 180KM
Renault Megane GT dCI 160KM

Jak to ma jeździć na trasie, to osobiście szedłbym w benzynę - przyjemniejszy dźwięk silnika, znacznie lepsza dynamika, zużycie paliwa wcale nie dużo większe. Gdzieś liczyłem, że rocznie to będzie około 4-5 tysięcy pln. Ratę za samochód o wartości 150kpln będziesz miał na poziomie 4,000pln brutto miesięcznie, ubezpieczenie zapłacisz rocznie 5-6 tysięcy, do tego dojdzie jakiś GAP, także różnica w cenie zatrze się błyskawicznie.

I darowałbym sobie pomysł Kii Stingera w golasie. Raz, że pewnie przewiozą cię 3,3V6, albo 2,0 turbo laugh.gif , dwa, jak już usiądziesz do stołu analizując ze sprzedawcą, czego w Stingerze Basis nie ma, to szybko z tych 140k wylądujecie na 180k - i się okaże, że może lepiej kupić już te 255KM biggrin.gif

Widać, że jesteś bardzo 'sfokusowany' na Octavię - życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć ciągle jedną marką, choćby nie wiem jak dobra była wink.gif





--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BartekSz
post Mon, 21 May 2018 - 09:00
Post #79


Forum Killer
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: Kraków/Łódź/Tarnów/Dębica





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 21 May 2018 - 08:47) *
Widać, że jesteś bardzo 'sfokusowany' na Octavię - życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć ciągle jedną marką, choćby nie wiem jak dobra była wink.gif


Właśnie ostygłem nad Skodą. Automat 6cio biegowy, jedyna sztuka którą można się kiernąć jest w Tychach. Podjadę zobaczę na żywo. Zaczyna do mnie przemawiać KIA.

Można zrobić też tak, że na początek mogę wypożyczyć auto na 6 miesięcy a potem jak już pojawi się polift Optimy to łyknąć ją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 21 May 2018 - 21:37
Post #80


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(hexx #2 @ Mon, 21 May 2018 - 00:06) *
..aż kurde jutro sprawdzę wink.gif


edit:
sprawdziłem, jest 6-cio biegowa jednak

auta kupione w 2017, rok produkcji 2016, silnik na podwójnych wtryskiwaczach, egzemplarze z rynku Niemieckiego


Te wersje to na pewno 245 KM? Bo coś mi się wydaje, ze 245 KM nie było jeszcze w 2016 roku.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 13:15