Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Czy jest coś konkurencyjnego co Skoda OCT RS?, ...do 140k brutto?
BartekSz
post Fri, 18 May 2018 - 07:30
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: Kraków/Łódź/Tarnów/Dębica





CYTAT(pawel934 @ Fri, 18 May 2018 - 00:05) *
Przy takich wymaganiach najważniejsze jest wyciszenie auta oraz stabilność/pewność prowadzenia przy takich prędkościach. Dwie sekundy do setki w jedną czy drugą naprawdę nie grają roli, jak jeździ się szybko autostradami/drogami szybkiego ruchu. Musisz też auto po prostu lubić, bo spędzasz w nim sporo czasu. Nie ma takiej możliwości, żebyś wziął coś, co inni polecają (bo może i jest w teorii najlepsze), ale Ci się nie podoba - wtedy zalet nie dostrzeżesz, a wszystkie wady będą Cię tylko podwójnie irytowały. No i auto musi mieć zasięg, ja jeżdżę dużo, mam bak 45l w dieslu i tankuję do 15 razy w miesiącu - irytujące...


Co do małego baku to bywa mega irytujące, jeździłem przez pół roku Toyotą Yaris 3gen 1.33 benzyna, na trasie Łódź->Kraków->Tarnów. Ciągle tankowanie.

CYTAT(hexx #2 @ Fri, 18 May 2018 - 07:09) *
KIA na pewno jest dobra jakościowo (lepsza niż Ford), z dobrym wyposażeniem, niskimi kosztami serwisu, niską awaryjnością i jeszcze sensowną ceną (jak kiedyś Skoda).
Nawet ich skrzynia 2-sprzęgłowa (7 biegowa) nie sprawia problemów jak DSG.

Problemem modelu Optima jest brak mocnego diesla .... tak pod 200KM i napędu AWD (jak na razie).
Ford pod tym względem jest lepszy.

Fotele subiektywnie ma wygodniejsze KIA. Ma też lepszą nawigację niż Ford, szczególnie widać to jak się pojedzie na zachód od Polski.


Czyli KIA też do obejrzenia.

Generalnie dzisiaj rozstrzygnie się cały temat-czy będzie nowe zajęcie czy też nie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 18 May 2018 - 07:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Maciek1234
post Fri, 18 May 2018 - 09:13
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(BartekSz @ Fri, 18 May 2018 - 08:30) *
Co do małego baku to bywa mega irytujące, jeździłem przez pół roku Toyotą Yaris 3gen 1.33 benzyna, na trasie Łódź->Kraków->Tarnów. Ciągle tankowanie.
w takim przypadku szybciej zajedziesz na miejsce jadąc wolniej/oszczędniej, bo nie tracisz czasu na tankowanie laugh.gif

Kia Optima 1,7 fajna, ale jakoś to auto jest takie... nijakie. I w dobrej specyfikacji kosztuje tyle, co GT 245KM.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 18 May 2018 - 09:27
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Można spojrzeć co jeszcze zostało z wyprzedaży w wersjach GT Line.
Nowa GT Line diesel w automacie, z wszelkimi dodatkami jakie są dostępne i standardowym rabatem, to dokładnie.... 140k PLN

Uroda rzecz gustu... mi też się do końca nie podoba. Stylistyka jest bardzo zachowawcza.
Ale jak ma być to bezawaryjny, tani w eksploatacji, z długą gwarancją, wygodny i dobrze wyposażony dupowóz.. to nadaje się świetnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 18 May 2018 - 10:19
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(hexx #2 @ Fri, 18 May 2018 - 10:27) *
Można spojrzeć co jeszcze zostało z wyprzedaży w wersjach GT Line.
Nowa GT Line diesel w automacie, z wszelkimi dodatkami jakie są dostępne i standardowym rabatem, to dokładnie.... 140k PLN

Uroda rzecz gustu... mi też się do końca nie podoba. Stylistyka jest bardzo zachowawcza.
Ale jak ma być to bezawaryjny, tani w eksploatacji, z długą gwarancją, wygodny i dobrze wyposażony dupowóz.. to nadaje się świetnie.
czyli tyle, co ten
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-optima-gt...a-ID6zV0EA.html

na 40,000km rocznie, zakładając, że różnica realna w spalaniu jest 3l/100km, wychodzi 6,000 pln dopłaty rocznie. Jak to idzie w firmę, to wyjdzie realnie około 4,000 pln. Na osobę prywatną to może być dużo, na firmę mało. Pytanie tylko, czy szef się zgodzi biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 18 May 2018 - 10:24
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Rożnica w spalaniu będzie większa.
Diesel 1.7 z normalną jazdą zamyka się w 5-6 litrach. Wersja GT realnie z normalną jazdą około 10 litrów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 18 May 2018 - 11:01
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





te 5-6 litrów to ten diesel przy pedantycznie powolnej jeździe. Na autocentrumie regułą jest, że diesel 150-190KM spala w granicach 7-7,5l/100km, natomiast benzyniaki 240-280KM spalają 10-10,5l/100km - tu nie ma cudów, fizyka działa dla wszystkich tak samo. Natomiast, gdy mowa o jeździe ze stałą z prędkością 180-200km/h, to różnica w spalaniu będzie jeszcze mniejsza, bo diesel, zwłaszcza 140KM będzie pracował już na granicy swoich możliwości, a mocna benzyna w swoim optimum.
Poza tym, nie oszukujmy się - po pierwszym przegranym 'autostradowym pojedynku' z Octavią TSI, przejdzie ochota na jazdę Kią Optima 140KM wink.gif Może i taniej, ale co to za jazda...


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 18 May 2018 - 11:11
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





ten o dziwo właśnie tyle pali
mała pojemność, mała moc (141KM) i skrzynia 7 biegowa... robi swoje
coś za coś wink.gif
... a jazda ? Na pewno nie dynamiczna.. a tylko tania, bezproblemowa i wygodna.


Generalnie rynek zaczyna się polaryzować w silnikach.
Japończyki uciekają od silników diesla, VW też o tym mówi choć problemy z TSI dalej są (podobnie jak ze skrzyniami DSG)... a Ford ucieka od silników PB na rzecz właśnie diesla.
Z Mondeo zniknie część benzynowych (ma zostać tylko ten 160KM) a wejdą nowe diesle.... i może z 3.0 V6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 18 May 2018 - 11:34
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





https://www.autocentrum.pl/spalanie/kia/optima/ii/

to już bym chyba wolał tą Octavię RS
https://www.autocentrum.pl/spalanie/skoda/octavia/iii/

aczkolwiek w Skodach odgłos silnika jest strasznie drażniący i ogólnie te auta są słabo wyciszone, co ma znaczenie przy dieslu i kompaktowym nadwoziu.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 18 May 2018 - 13:09
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Tak to jest, jak się kupuje małego diesla w dużym aucie... bo ma być tanio.. a potem chce się być "królem lewego pasa"
to i spalanie wzrośnie wink.gif

Maciek, idź do salonu, obmacaj O3 RS i potem porównaj jakość materiałów, nagłośnienie, wyposażenie z Optimą.
Wrażeniami możesz się podzielić tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 18 May 2018 - 13:31
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(hexx #2 @ Fri, 18 May 2018 - 14:09) *
Maciek, idź do salonu, obmacaj O3 RS i potem porównaj jakość materiałów, nagłośnienie, wyposażenie z Optimą.
Wrażeniami możesz się podzielić tongue.gif
fazę wybierania mam już na szczęście za sobą - w przyszłym tygodniu odbieram turbo benzynę 4x4. Ale jeździłem i Optimą (diesel i 245KM), i Octavią (1,4 akurat miałem na weekend), w zasadzie to chyba jeździłem większością oferowanych obecnie aut z segmentu D + SUV. I ta Octavia to naprawdę bardzo smutne auto - taki typowo akwizytorski samochód ze 60kpln. Szef kupuje, każe jeździć, to się tym jeździ. Obwieszenie spoilerami, wstawienie karykaturalnych felg 19 cali i mocnego silnika tego nie zmieni. Ale w kwocie 150kpln jest naprawdę wiele znacznie fajniejszych aut, jeśli za główny priorytet stawiamy przyjemność z pokonywania dalszych tras po autostradzie.

Octavią RS nie jeździłem, ale nie sądzę, żeby tam dokładali dodatkowe wyciszenie w stosunku do zwykłej Octavii, która już przy 120kph jest uciążliwie głośna, nawet w stosunku do kompaktów, a gdzie dopiero do segmentu D, czy E. Pewnie twarde zawieszenie pozwala na szybszą jazdę, bo standard z 1,4 TSI pływa już od 140kph (znowu, kompaktowi rywale prowadzą się lepiej, a co dopiero mówić o segmentach D i E).


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 18 May 2018 - 14:54
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





tak czy siak...
z Optimą trzeba się wstrzymać miesiąc czy nawet dwa
bo wchodzi lifting, więc pewnie jakieś zmiany i poprawki bedą wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Fri, 18 May 2018 - 22:21
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 18 May 2018 - 13:31) *
Octavią RS nie jeździłem, ale nie sądzę, żeby tam dokładali dodatkowe wyciszenie w stosunku do zwykłej Octavii, która już przy 120kph jest uciążliwie głośna, nawet w stosunku do kompaktów, a gdzie dopiero do segmentu D, czy E. Pewnie twarde zawieszenie pozwala na szybszą jazdę, bo standard z 1,4 TSI pływa już od 140kph (znowu, kompaktowi rywale prowadzą się lepiej, a co dopiero mówić o segmentach D i E).

No jak kula w płot. Przecież pisałem już ze porównywanie Octavii 1.4 TSI z RS-em to totalne nieporozumienie. Przecież 1.4 TSI to nawet nie ma wielowahaczowego zawieszenia... Na dodatek RS ma inne amortyzatory, sprężyny, inna przekładnie kierownicza, inne hamulce, inna skrzynie biegów. Inne jest wyposażenie, wykończenie (boczki drzwi, fotele, zegary, wygłuszenie). Ja cały czas odnoszę się do RS. Między podstawowa wersja czy to Octavii czy Mondeo, a ich topowymi wersjami jest taka przepaść jak między kobieta w makijażu i bez makijażu. Jedna straszy, druga zachwyca. Porównujemy tylko do RS. Bo inaczej to wszystko nie ma sensu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzysztof.Jarzyn...
post Fri, 18 May 2018 - 23:30
Post #53


Rookie
Dołączył: Tue, 29 November 2016





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 15 May 2018 - 09:24) *
.....
Czego byś nie wsadził do Octavii, to będzie wciąż kompakt, z wąskim rozstawem osi i kół, słabo prowadzący się w trasie, głośny, z terkoczącym dieslem. Przy dużych przebiegach rocznych to będzie irytować jeszcze bardziej niż niskiej jakości wnętrze i absurdalnie wręcz zachowawczy (żeby nie rzecz po prostu przestarzały) design wnętrza.

Ostre słowa jak na właściciela Fjuta Stilo... Siedziałeś zapewne w Octavii 1 lub 2. Wsadź swój zadek do nowej SKody (to apropos rozstawu osi) i czekamy na info
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BartekSz
post Sat, 19 May 2018 - 07:53
Post #54


Forum Killer
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: Kraków/Łódź/Tarnów/Dębica





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 18 May 2018 - 10:19) *
czyli tyle, co ten
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-optima-gt...a-ID6zV0EA.html

na 40,000km rocznie, zakładając, że różnica realna w spalaniu jest 3l/100km, wychodzi 6,000 pln dopłaty rocznie. Jak to idzie w firmę, to wyjdzie realnie około 4,000 pln. Na osobę prywatną to może być dużo, na firmę mało. Pytanie tylko, czy szef się zgodzi biggrin.gif


Ja pracuję całe życie na etacie, żona na swojej DG. Auto będzie na jej DG.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 19 May 2018 - 08:54
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Honada @ Fri, 18 May 2018 - 22:21) *
Porównujemy tylko do RS. Bo inaczej to wszystko nie ma sensu

Moi przyjaciele kupili do firmy dwie sztuki RS 245 (podobno wersje z rynku Niemieckiego z uwagi na wyposażenie u nas nie występujące... fotel pasażera regulowany elektrycznie w podstawowym zakresie).

Prowadzą się fajnie, są twarde, naprawdę nieźle hamują a skrzynia 6 biegowa DSG sprawdza się w tym aucie z tym silnikiem... pierwsze wrażenie z jazdy kiedy się wsiądzie...super
ale na polskie drogi i dłuższe trasy (raz pojechaliśmy taką z Lublina do Wrocławia) takie zestrojenie zawieszenia jest męczące (subiektywnie) albo jesteśmy już na nie za starzy wink.gif

Jakość w środku...
typowa dla kompaktów i Skody. Seryjne audio od razu do poprawy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sat, 19 May 2018 - 10:01
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Tak, RS 245 jest mega twarde (bez DCC), zbliżone pod tym względem nawet do Hondy CTR FK2. Ale diesel RS (o czym już pisałem) ma inne amortyzatory z tyłu i auto inaczej zachowuje się na dziurach i lekkich poprzecznych nierównościach. W ogóle, tak jak pisałem, RS245 a RS diesel to dwa dość mocno różniące się modele. Powtarzając: inne zawieszenie, inne hamulce, inne skrzynie biegów (RS 245 ma już DQ381) a do tego RS 245 ma szperę elektro-hydrauliczną. RS 245 jest bardziej pod jazdę pod tor, RS diesel to po prostu szybkie i oszczędne auto na trasy, które wygląda i prowadzi się dużo lepiej niż zwykła Octavia. na dodatek diesel jest w 4x4. I tyle wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Sat, 19 May 2018 - 11:38
Post #57


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





A może Alfa Giulia 2,2 diesel, Sa już od 150 tys nowe, z automatem ZF, 120 tys-130 tys manual.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sat, 19 May 2018 - 14:05
Post #58


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





ja mam wielowahacz (belką nie jeździłem) i też uważam że stabilność przy prędkościach powyżej 150-160 pozostawia bardzo dużo do życzenia i to wszystko przy braku wiatru, na wietrze robi się nerwowo od 120.

Naprawdę lubię ten samochód ale na szybkie trasy bym go nie kupił. Wyciszenie w RS i w cywilach jest to samo. Jeżdziłem dieslem 150KM i klekot w środku był fatalny, oczywiscie przy niskich prędkościach bo potem swisty skutecznie go zagłuszają.

Można próbować wyciszać ale to ciężki temat, zrobi się bagażnik to słychać drzwi, zrobi się drzwi to słychać słupki, zrobi się słupki to słychać plastiki, walka z wiatrakami...


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sat, 19 May 2018 - 17:06
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Ale masz RS-a? No jestem szczerze w szoku.RS dieslem po lifcie (2018) robiłem trasę do Gdańska i 180-200 kmh bez problemu jeśli chodzi o stabilność. Nie dosc że sprężyny fajnie trzymały na lukach, to bardzo niski profil opon i duże koła robiły swoje. Do tego tylna os dociazona przez haldexa Az trudno mi uwierzyc by przy jeździe na wprost mógłbym narzekać na jego stabilność. Zwłaszcza a na tle Talismana czy Insignii w normalnych wersjach z dieslem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Sat, 19 May 2018 - 19:24
Post #60


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





RS fakt jeździ dobrze ale problem to wyciszenie, to nie klasa premium. Optima GT 2.0 245 jest lepiej wyciszona.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 16:41