Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jazda po torze szybkim autem jako prezent, czy warto? na jakim obiekcie? z czyjej oferty?
MadeInPoland
post Tue, 05 Feb 2019 - 18:09
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





MisioLBN kazdy kregoslup jest inny i kazdemu inaczej pasuje, dlatego tez sa regulacje foteli, ale ten instruktor jeszcze na to nie wpadl widac. Wektor sily ciazenia jest dobrze znany im bardziej pochylasz fotel do tylu tym bardziej redukujesz obciazenia krazkow miedzykregowych jak i stawow. Szczegolnie w wozie z twardym zawiasem.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 05 Feb 2019 - 18:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 06 Feb 2019 - 01:04
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





To na rajdach pewnie, gdzie dziury, wertepy, uskoki, hopki itd. choc obserwując pozycję kierowców jednak dominuje pionowa , ma to na pewno związek z czuciem wozu.

A w temacie - korzystałem kiedyś z prezentu, nissan gtr, Lamborghini i KTM xbow. Jak już to KTM czy coś tego typu, mój umysł był pół kółka do tyłu od pozycji w jakiej na torze byłem smile.gif
Choć frajdy za wiele nie było bo tuż przed przepychanki z poprzednikiem były, że niby wypadł i uszkodził zawieszenie. Jeden z instruktorów stanowczo odmawial wsiadania do tego wozu żeby nie zginąć. Zrobili ze 2 kółka i stwierdzili że może być. Jednak jakoś trudno się skupić w takiej atmosferze smile.gif
Dużo więcej frajdy z własnym nawet słabym wozem na po prostu trackdayu jest uważam.
Aha, korzystałem też kiedyś z jazdy Ferrari w Maranello... super sprawa, ale .. dobrze że umowę po powrocie do domu przeczytałem smile.gif felga coś 4tys euro, reszty można się domyślać.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 06 Feb 2019 - 01:26
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





To zobacz jakie czucie wozu mają w formułach jaka pozycja. Nigdzie nie ma drogi idealnej jak stół i zawsze są drgania budy czy jej praca im lepsza nawierzchnia tym twardsza sprężyna więc brutalne siły zawsze działają na kręgosłup. Póki człowiek młody to nie odczuwa, a za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat to nawet nie powiąże faktów. Każdy niech bryka jak tam chce, ale fizyki nie ma co pisać na nowo.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luke555
post Wed, 06 Feb 2019 - 09:06
Post #24


User
Dołączył: Mon, 21 May 2007
Skąd: Wrocław





Jeżeli oczekujesz że za +-1000 zł ktoś Ci odda Ferrari, Lambo czy inne KTM i jeszcze będzie Cię zachęcał do zrobienia rekordu toru to będziesz bardzo rozczarowany :-)

Takie "motoprezenty" skierowane są do ludzi podróżujących na co dzień cywilnymi autami, aby mogli sobie zrobić zdjęcie które wrzucą na FB, że "upalali" Lambo.

Zaliczyłem kilka takich eventów na prawym i w głowie Wam się nie mieści jak ludzie potrafią nie ogarniać, naprawdę trzeba być bardzo czujnym i przewidywać dużo do przodu co się może wydarzyć.
Najgorsza kategoria to "coś tam już jeździłem" i rusza od pierwszych metrów pełnym ogniem w pierwszy zakręt wpada 20 metrów za wcześnie po czym na dokręconych kołach wypluwa go na trawę i nie rozumie jak Ty nie pozwolisz mu dalej zapierdalać ...

Fakt, że zdarzają się ludzie ogarnięci ale to jedno okrążenie tak czy inaczej trzeba poświęcić na w miarę umiarkowaną jazdę przyśpieszając stopniowo... a jedno okrążenie o przeważnie 1/4 czy nawet 1/3 dystansu :-/

Podsumowując:
- to nie są eventy dla ludzi związanych z motorsportem czy mających styczność z szybkimi autami (chyba że twoim marzeniem jest przejechać się jakimś egzotykiem ale bez napinki)
- nie nastawiaj się że na dużym torze będziesz miał do dyspozycji całą nitkę (a jeśli już to będą szykany z pachołków itp)
- auta przeważnie są na chińskich oponach a ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia
- chyba lepiej dozbierać troszkę i zrobić sobie 2 kołka po Nordschleife

Pozdrawiam,
Luke555


--------------------
[url]http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/479807_457585747604990_1581591468_n.jpg[/url]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Wed, 06 Feb 2019 - 09:20
Post #25


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(Luke555 @ Wed, 06 Feb 2019 - 09:06) *
- chyba lepiej dozbierać troszkę i zrobić sobie 2 kołka po Nordschleife

Swiftem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Wed, 06 Feb 2019 - 09:58
Post #26


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(mile @ Tue, 05 Feb 2019 - 16:29) *
Nie widzę niczego złego w tym co mówił instruktor. Koleś kaleczy niemiłosiernie i wszystkie uwagi są na miejscu. Być może z tymi motoprezantami jest jak mówicie, ale ten filmik to słaby przykład.


Wybacz, ale nadal pozostanę przy swoim zdaniu, bo jego ton począwszy od uwag do ustawienia fotela jest nieco pogardliwy. Koleś może nie jest mistrzem kierownicy, ale sugerowanie mu że nie wie co to jest kolumna kierownicza, jest zwyczajnie słabe. A "mam Subaru" stoi dla mnie na tej samej półce, co jego " to auto za milion złotych". smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 06 Feb 2019 - 10:16
Post #27


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





jest jeszcze cos takiego
http://silesiaring.pl/pojazdy-na-tor/
i mozna wynajac lotusa bez instruktora do jazd
i tu jezdzimy pelna moca.

film z przejazdu:


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Wed, 06 Feb 2019 - 10:38
Post #28


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





I to wygląda bardzo sensownie w tym budżecie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Wed, 06 Feb 2019 - 10:54
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(error. @ Wed, 06 Feb 2019 - 09:58) *
Wybacz, ale nadal pozostanę przy swoim zdaniu, bo jego ton począwszy od uwag do ustawienia fotela jest nieco pogardliwy. Koleś może nie jest mistrzem kierownicy, ale sugerowanie mu że nie wie co to jest kolumna kierownicza, jest zwyczajnie słabe. A "mam Subaru" stoi dla mnie na tej samej półce, co jego " to auto za milion złotych". smile.gif


Jakbys siedzial (mieszkal) na torze tak jak te dzbany zwane "instruktorami" to bys byl pewnie lepszym zawodnikiem ale byc moze z wieksza dawka "wiecej pokory bracia". Wiec ogolnie pogardliwe podejscie jest po prostu slabe. Z reszta mowilem, ich wozem NIE, ale Twoim to ONI Ci pokaza jak sie jezdzi... )


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rideronthestorm
post Wed, 06 Feb 2019 - 12:39
Post #30


Rookie
Dołączył: Mon, 04 February 2019





CYTAT(piwo @ Wed, 06 Feb 2019 - 10:16) *
jest jeszcze cos takiego
http://silesiaring.pl/pojazdy-na-tor/
i mozna wynajac lotusa bez instruktora do jazd
i tu jezdzimy pelna moca.

film z przejazdu:


Tez to znalazlem, pytalem o to w pierwszym poscie. Akurat instruktor z prawdziwego zdarzenia moglby sie przydac, zeby wykorzystac wieksza czesc mozliwosci tego auta smile.gif
Biore na pewno te oferte pod uwage. Trzeba by sie dopytac na jakich oponach sie jezdzi.
Troche sie obawiam, ze ten lotus da duzo mniejsza frajde z jazdy niz Atom. Z drugiej strony, jak ogladam jego testy, to raczej jest chwalony jako idealny samochod na trackdaye. A przez to, ze jest jednak mniej hardkorowy od Atoma, wykorzystam nieco wiecej jego mozliwosci.
Plus jest jeszcze taki, ze przed jazda Lotusem, moglbym sobie pojechac stinta swoim autem - dla zapoznania z samym torem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 06 Feb 2019 - 12:43
Post #31


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





popatrz na g w zakretach i juz wiesz wszytsko. cywile nie wygnereuja wiecej jak 1g.
lotusem elise, z tego co mowi kolega Jacek, ciezko mu sie nim jezdzilo i racej narzekal na balans i ustawienie zawieszenia. obrocilo go na jednym zakrecie a rx8 ktorym sporo juz wygral nie ma takich problemow . ja moge dodac ze lotusem (zakladam ze to to samo co opel speedster) sie fajnie jezdzi ale wymaga szybkich rak. auto jest bezpieczne do pewnej granicy a gdy sie juz w poslizg wpadnie reakcja musi byc dosc szybka. evora podobniez duzo latwiejsza i spokojniejsza (nie jezdizlem).

co do atoma to nie da ci wiecej funu chyba ze bedzie dostpeny w takiem samej formie jak lotusy czyli do twojej dyspozycji na torze. a chyba takiej opcji w Polsce nie ma wiec raczej nic nie da wiecej zabawy niz jazda samemu lotkiem. ja bym instruktora nie bral bo bedzie tylko przeszkadzal.sam szybciej wyczujesz granice niz gdy ktos bedzie ci gadal.a przejazd wczesniej swoim autem i zapoznanie sie z trasa to dodatkowy atut. szybciej wpadniesz w rytm.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 06 Feb 2019 - 13:08
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 05 Feb 2019 - 12:23) *
Zadna paranoja. Samochod za kilka stowek ma rozwalic jakis amator? Kaucja pol banki i kazdy moze sobie klepac gaz, ale jak komus lezy pol bagsa i sie nudzi to nie szuka atrakcji dla frajerow. W bajki wierza tylko dzieci.

dokładnie. Jeszcze 99% ludzi nigdy nie miało do czynienia z tak mocnym samochodem, a w 3-4 kółka chciałoby wykrzesać pełne możliwości. Nawet kierowcy F1 potrzebują wiele godzin w symulatorze plus wiele przejazdów zapoznawczych, zanim pojadą ogniem. Człowiek z ulicy nawet nie zna toru, więc o czym tu mówimy.

Jeśli ktoś chce poczuć, jak kto jest jechać w Ferrari, to ten Auto Prezent będzie świetny. Jak ktoś chce się wyszaleć, to niech za tego tysiaka kupi sobie jazdy gokartem (w Toruniu jest 28KM, jak się zrobi dobry czas na 13-konnym, to można wsiadać w ten mocniejszy).


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 06 Feb 2019 - 14:21
Post #33


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Wezcie pod uwage,ze takie wypozyczanie jest fajne, dopoki nic sie nie stanie. Jak sie stanie, to za lotusa bylo 315k odpowiedzialnosci smile.gif. Mi sie nim fajnie jechalo, ale auto odklejalo tylek przy odpuszczeniu gazu. Musialem totalnie zmienic styl jazdy wzgledem rxa. Opona to byla jakas potenza chyba, taki sredni semi slick.

Na poznaniu mozna wynajac od jednego z instruktorow wybebeszone e46 330i. Caly dzien to bylo 3-4k pln i za ta kase robisz 200-250km po torze bez ograniczen. W tym byla oplata za tptd.



--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Wed, 06 Feb 2019 - 18:52
Post #34


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Lepiej dozbierać, kupić tani lot Ryanairem do Londynu i wybrać się na przejażdżkę M4 po BrandsHatch za 99 funtów, lub singleseaterem+M4 za 189 funtów. Albo to! F4 + M4 za 229 funtów. https://www.msvdrivinggifts.com/driving-exp...ence/f4-master/

Nie zapomnisz do końca życia wrażenia w singleseaterze jadąc w dół po Paddock Hill Bend!
Ja tak zacząłem przygodę z jazdą po torze 5 lat temu.



--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Wed, 06 Feb 2019 - 20:17
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 06 Feb 2019 - 01:26) *
To zobacz jakie czucie wozu mają w formułach jaka pozycja. Nigdzie nie ma drogi idealnej jak stół i zawsze są drgania budy czy jej praca im lepsza nawierzchnia tym twardsza sprężyna więc brutalne siły zawsze działają na kręgosłup. Póki człowiek młody to nie odczuwa, a za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat to nawet nie powiąże faktów. Każdy niech bryka jak tam chce
, ale fizyki nie ma co pisać na nowo.

Równie dobrze można powiedzieć "to zobacz jakie czucie ma kierowca w WRC", który siedzi dość pionowo w kuble.

Porównywanie pozycji w formułach do zwykłych samochodów jest niezbyt sensowne, bo tam pozycja wynika m.in. z aerodynamiki całości, środka ciężkości, itd.

CYTAT(GodISmE @ Wed, 06 Feb 2019 - 18:52) *
Lepiej dozbierać, kupić tani lot Ryanairem do Londynu i wybrać się na przejażdżkę M4 po BrandsHatch za 99 funtów, lub singleseaterem+M4 za 189 funtów. Albo to! F4 + M4 za 229 funtów. https://www.msvdrivinggifts.com/driving-exp...ence/f4-master/

Nie zapomnisz do końca życia wrażenia w singleseaterze jadąc w dół po Paddock Hill Bend!
Ja tak zacząłem przygodę z jazdą po torze 5 lat temu.

Tak samo Nurb. Wystarczająco kilometrów się zrobi wink.gif

CYTAT(burski @ Wed, 06 Feb 2019 - 09:20) *
Swiftem.

1 kółko z paliwem i biletem to spokojnie zmieścisz się z np.: i30N, czy Golfem R, a jak podciągniesz trochę kwotę to i Zmodzone M240i się zmieści.
http://racetrax.pl/ceny-wynajem-samochodow...uristenfahrten/


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 06 Feb 2019 - 22:49
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Bio wszystko jest niezbyt sensowne kiedy robi sie to w oderwaniu od rzeczywistosci. Po pierwsze przeczytaj kontekst, a po drugie tak jak w f1 pozycja wynika z wielu wzgledow tak dokladnie wynika tez w wrc.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Thu, 07 Feb 2019 - 08:46
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 06 Feb 2019 - 22:49) *
Bio wszystko jest niezbyt sensowne kiedy robi sie to w oderwaniu od rzeczywistosci. Po pierwsze przeczytaj kontekst, a po drugie tak jak w f1 pozycja wynika z wielu wzgledow tak dokladnie wynika tez w wrc.

no właśnie kontekst - odnosiłeś się do marudzenia instruktora o pozycję w... samochodzie. Gdzie tam w ogóle pozycja w F1?


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 07 Feb 2019 - 09:00
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





W samochodzie bez klatki z regulowanym fotelem. Po tym co piszesz widac, ze samochodu z klatka nie budowales, moze nawet w takim nie siedziales, a juz z pewnoscia nie ustawiales w takim fotela. Regulaminow FIA nie znasz. Kontekst sobie fajny wybrales pomijajac PEWNOSC kolegi Andrzejsr, ze w bolidach maja pozycje przy ktorej gorzej czuje sie pojazd. Generalnie nie wiem o co Ci chodzi, ustawiaj sobie fotel jak Ci pasuje.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Thu, 07 Feb 2019 - 20:38
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(MadeInPoland @ Thu, 07 Feb 2019 - 09:00) *
W samochodzie bez klatki z regulowanym fotelem. Po tym co piszesz widac, ze samochodu z klatka nie budowales, moze nawet w takim nie siedziales, a juz z pewnoscia nie ustawiales w takim fotela. Regulaminow FIA nie znasz. Kontekst sobie fajny wybrales pomijajac PEWNOSC kolegi Andrzejsr, ze w bolidach maja pozycje przy ktorej gorzej czuje sie pojazd. Generalnie nie wiem o co Ci chodzi, ustawiaj sobie fotel jak Ci pasuje.

nie budowałęm, ale odnośnie reszty to nie trafiłeś z założeniami wink.gif Regulaminów FIA nie mam potrzeby znać, bo dotychczas nie były mi do niczego potrzebne.

Gdzie Andrzejsr napisał, że w bolidach gorzej się czuje pojazd? Bo jakoś ja tej pewności nie widziałeś. Ale jak widać lubisz zakładać co ktoś robi i myśli.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 07 Feb 2019 - 22:14
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Rozpisałem się i się skasowało.. w każdym razie o mnie się nie kłóćcie, napisałem "na pewno" ma to znaczenie (pozycja bardziej pionowa tam gdzie można, bo oczywiste chyba, że w bolidach nie jest z wyboru dla ochrony krążków ani dla lepszego czucia wozu bardziej "leżąca" , tylko jest narzucona i wynika z niskiego środka ciężkości i aerodynamiki, w wytrzymałościowych wyścigach -LM24 na przykład - przecież jest bardziej pionowa , a ekspozycja czasowa chyba większa, zmęczenie mięśni stabilizujących kręgosłup większe itd). A to "na pewno" moje wynika z tego, że do biologii i patofizjologii mi bliżej niż inzynierii, i coś tam w tych tematach, w tym czucia głębokiego istot jednak ewolucyjnie spionizowanych, wiem. Poza tym nie zawsze ręce dostają żeby bez odrywania nimi kręcić swobodnie leżąc itd.\
Więc abstrahując od tego, że taki prezent z przejażdżką to średnia atrakcja, to akurat tego ustawiania fotele nie ma co się czepiać uważam. Ta pionowa pozycja przez instruktorów na lewo i prawo (to nie pierwszy przecież) , jednak nie bez powodu jest zalecana.
Ochrona krążków oczywiście zawsze dobra, ale jednak zależy od ekspozycji, którą kilka/naście OSów czy trackdayow rocznie niewiele znaczy, przy genetyce i peselu znaczy w zasadzie niewiele. Bardziej szkodzić będzie przewlekłe noszenie kół itp czynności wokół naszego hobby. Nie mówiąc o poważniejszych jednorazowych urazach. Zresztą ile ten kąt pleców (bo szyjny kręgosłup z ciężką czaszką i kaskiem już jest pionowo i przyjmuje pionowe obciążenia, zresztą nie takie najgorsze są jednak te pionowe prawdę mówiąc ) jest różny - 10-20 stopni. Wiele to krążkom międzykręgowym różnicy nie zrobi.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:03