Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Lekkie felgi na ulicę, czy Ultraleggery są wytrzymałe?
Chris_Black
post Sat, 04 Apr 2015 - 18:28
Post #21


Frequent User
Dołączył: Fri, 15 July 2005
Skąd: Wrocław





To zależy od modelu i głównie od tego w jakiej technologii był wykonany. Wersje z carbonem nie były zbyt trwałe. Reszta ich produktów jak najbardziej dobra. Tylko trzeba mieć na względzie to, że często robili felgi z zastrzeżeniem, że nie są przeznaczone do użytkowania na drogach publicznych / "not for street use"


--------------------
- "Where's John ?"
- "Which half ?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 04 Apr 2015 - 18:28
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
yotomeczek
post Sat, 04 Apr 2015 - 18:46
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(Chris_Black @ Sat, 04 Apr 2015 - 18:28) *
To zależy od modelu i głównie od tego w jakiej technologii był wykonany. Wersje z carbonem nie były zbyt trwałe. Reszta ich produktów jak najbardziej dobra. Tylko trzeba mieć na względzie to, że często robili felgi z zastrzeżeniem, że nie są przeznaczone do użytkowania na drogach publicznych / "not for street use"


A to oznacza jedynie że producent nie ma homologacji drogowej na wyrób a nie że na ulicę się nie nadaje. To samo jest w fotelach, kierownicach i innych akcesoriach samochodowych.


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Sat, 04 Apr 2015 - 19:18
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





CYTAT(Chris_Black @ Sat, 04 Apr 2015 - 18:28) *
To zależy od modelu i głównie od tego w jakiej technologii był wykonany. Wersje z carbonem nie były zbyt trwałe. Reszta ich produktów jak najbardziej dobra. Tylko trzeba mieć na względzie to, że często robili felgi z zastrzeżeniem, że nie są przeznaczone do użytkowania na drogach publicznych / "not for street use"

Kupiłem te felgi.
Wyprodukowane były w 1995 roku, modelu nie znam.
16x8 et15.
Przed założeniem opon zważę je z ciekawości.

Miałem kiedyś ATSy DTC "For motorsport use only" i dawały radę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chris_Black
post Sat, 04 Apr 2015 - 21:20
Post #24


Frequent User
Dołączył: Fri, 15 July 2005
Skąd: Wrocław





CYTAT(usuniety @ Sat, 04 Apr 2015 - 19:18) *
Kupiłem te felgi.
Wyprodukowane były w 1995 roku, modelu nie znam.
16x8 et15.
Przed założeniem opon zważę je z ciekawości.

Miałem kiedyś ATSy DTC "For motorsport use only" i dawały radę.


Jak najbardziej je zważ - będzie to ważna informacja np dla mnie : ]
(obstawiam, że w okolicach 5.7kg)

Dużo zależy od tego jaki jest skład stopu. Czym większa ilość magnezu tym jest zasadniczo lżej ale ma to swoje konsekwencje w wytrzymałości/trwałości felgi.
Dawniej, felgi tego rodzaju najczęściej nie nadawały się do typowego użytkowania w aucie na codzień (większa waga auta cywilnego vs wyścigowego + często jakiś ładunek w bagażniku/większa ilość pasażerów + drogi o gorszej nawierzchni). Niszczyły się dużo szybciej niż normalne aluminiowe czy stalowe i były dużo droższe w naprawie.

Jeżeli faktycznie są magnezowe to powinny mieć oznaczenie - najczęściej coś na kształt stempelka z literami Mg (może oczywiście być słabo widoczny jeżeli jest gruba warstwa lakieru) lub napis magnesium. Jeżeli są to sprawdź sobie czy nie widać pęknięć, sprawdź czy są proste, montuj opony i śmigaj.
Rocznikowo są młode więc o ile nie były wcześniej poważnie uszkodzone i zdrutowane przy naprawie to nie ma się zbytnio czym przejmować...

...oprócz uważania na większe dziury na drodze : ]


--------------------
- "Where's John ?"
- "Which half ?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chudini3
post Sat, 04 Apr 2015 - 21:25
Post #25


Frequent User
Dołączył: Sun, 10 November 2013





Problem przy lekkich felgach jest dopiero przy dużych i szerokich rozmiarach, bo takich felg jest bardzo mało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Sun, 05 Apr 2015 - 22:27
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





CYTAT(Chris_Black @ Sat, 04 Apr 2015 - 21:20) *
Jak najbardziej je zważ - będzie to ważna informacja np dla mnie : ]
(obstawiam, że w okolicach 5.7kg)

Dużo zależy od tego jaki jest skład stopu. Czym większa ilość magnezu tym jest zasadniczo lżej ale ma to swoje konsekwencje w wytrzymałości/trwałości felgi.
Dawniej, felgi tego rodzaju najczęściej nie nadawały się do typowego użytkowania w aucie na codzień (większa waga auta cywilnego vs wyścigowego + często jakiś ładunek w bagażniku/większa ilość pasażerów + drogi o gorszej nawierzchni). Niszczyły się dużo szybciej niż normalne aluminiowe czy stalowe i były dużo droższe w naprawie.

Jeżeli faktycznie są magnezowe to powinny mieć oznaczenie - najczęściej coś na kształt stempelka z literami Mg (może oczywiście być słabo widoczny jeżeli jest gruba warstwa lakieru) lub napis magnesium. Jeżeli są to sprawdź sobie czy nie widać pęknięć, sprawdź czy są proste, montuj opony i śmigaj.
Rocznikowo są młode więc o ile nie były wcześniej poważnie uszkodzone i zdrutowane przy naprawie to nie ma się zbytnio czym przejmować...

...oprócz uważania na większe dziury na drodze : ]

Wychodzi więc na to, że magnezowe nie są. Chyba, że brak oznaczenia Mg nie dyskwalifikuje tego materiału.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chris_Black
post Sun, 12 Apr 2015 - 10:18
Post #27


Frequent User
Dołączył: Fri, 15 July 2005
Skąd: Wrocław





Jeszcze je przy okazji zważ. Z własnego doświadczenia wiem, że czasami się zdarza, że oznaczenia swoje a rzeczywistość jest nieco inna.
Natomiast może się oczywiście okazać, że są aluminiowe i tyle.

Co nie zmienia faktu, że są to ciekawe felgi.

(robiąc mini offtop miałem komplet felg, które miały fabrycznie wybite parametry 8x13 et -5 a faktycznie były 6.5x13 et -8 - i była to stara dobra włoska firma a nie żaden tzw chińczyk/malezyjczyk)


--------------------
- "Where's John ?"
- "Which half ?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Sun, 12 Apr 2015 - 12:02
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





W porównaniu z DTC czy superlegger'ami ważą zauważalnie więcej, po południu je wrzucę na wagę, ale obstawiam 8kg < więc waga raczej ciężka wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chudini3
post Sun, 12 Apr 2015 - 12:52
Post #29


Frequent User
Dołączył: Sun, 10 November 2013





Moje 18x10 ET 25 ważą 8.8 kg ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
R6
post Sun, 16 Apr 2017 - 15:54
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 February 2007





enkei yamato 18x8 waza 9.4 kg na allegro wyrwaliśmy za 2200 z pełnym zestawem montażowym (śruby, wentyle krótkie i pierścienie centrujące)


--------------------
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Sun, 16 Apr 2017 - 20:35
Post #31


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Podepnę się pod temat: czy ktoś zna jakieś lekkie i mocne felgi w rozmiarze 7x15 z ET w granicach 37-39 i rozstawem 5x114,3 ? Ewentualnie z ET 50-60, żeby wszedł dystans z centrowaniem.

OZ Superleggera niestety nie występują z tym rozstawem, a bardzo szkoda, bo wizualnie mi pasują i podejrzewam, że wagowo też byłyby świetne.

Najchętniej jakieś 5- lub 10-ramienne, choć w tym wypadku bardziej chodzi o masę i wytrzymałość niż o wzór.

Z góry dziękuję za wszelkie info.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Sun, 16 Apr 2017 - 20:47
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





CYTAT(marcinm @ Sun, 16 Apr 2017 - 19:35) *
Podepnę się pod temat: czy ktoś zna jakieś lekkie i mocne felgi w rozmiarze 7x15 z ET w granicach 37-39 i rozstawem 5x114,3 ? Ewentualnie z ET 50-60, żeby wszedł dystans z centrowaniem.

OZ Superleggera niestety nie występują z tym rozstawem, a bardzo szkoda, bo wizualnie mi pasują i podejrzewam, że wagowo też byłyby świetne.

Najchętniej jakieś 5- lub 10-ramienne, choć w tym wypadku bardziej chodzi o masę i wytrzymałość niż o wzór.

Z góry dziękuję za wszelkie info.

Ciężki temat, długo szukałem i w końcu kupiłem OZ Superturismo, niestety 6", ale opona 195 powinna jakoś wejść. Jedna waży 7,6 kg więc niemało.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Sun, 16 Apr 2017 - 20:53
Post #33


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





U mnie jest 205, obecnie mam 7x15, ale jeśli dobrze kojarzę, to ważą po ok 9,5-10kg/sztuka.

Na 6" bym nie chciał wracać, bo w takim rozmiarze mam fabryczne felgi, więc gra niewarta świeczki.

Może ktoś jeszcze coś podrzuci... ewentualnie 16", parametry te same...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 16 Apr 2017 - 22:30
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Z w miarę lekkich felg to może znajdziesz w swoich parametrach - Wolfrace ProLite . Ja trafiłem do swojego wozu , coś 6,5kg felga 15x6,5. Podobne jak OZtki w tym samym rozmiarze.

O znalazłem, jest i Twój rozmiar - 7.1kg, choć nie wiem jak z ET :

prolite

I gdzie to dostać u nas nie wiem, ale czasem się trafi w jakimś OLX czy allegro - ludzie czasem nie wiedzą na czym jeżdżą, ja tak swoje znalazłem b tanio. Nie, nie kradzione smile.gif
Tylko uwaga bo spotkałem się z podróbkami znacznie cięższymi .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Sun, 16 Apr 2017 - 23:07
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





A o jakiej wadze opony zakładacie na te lekkie felgi?


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 16 Apr 2017 - 23:18
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





U mnie opona 6 kg, felga 6 kg (OZ), Wolfrace ciut cięższe . Razem 12 kg koło na slicku Dunlopa 185/580 , choć one używane wszystkie i ciut gumy nie mają już.
Extremy Vr1 WET nowe - coś 8 kg/sztuka albo i 8,5 - bardzo grubo gumy tam.
Wiesz, nie każdy ma całe stada koni huraganem z doładowania popędzanych pod maską smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Sun, 16 Apr 2017 - 23:18
Post #37


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Wysłałem zapytanie, może odpowiedzą wink.gif

Z tego, co wyczytałem u nich w broszurze, to można dla tych felg zamówić "custom drilling", więc gdyby nie zabili ceną, to byłoby wszystko pod dane auto, wliczając w to ET i centrowanie.

Jak coś odpiszą, to dam znać, a może w międzyczasie pojawi się jeszcze coś na horyzoncie.

Ciekaw jestem jeszcze czy różnica w masie felg będzie aż tak odczuwalna, jak niektórzy mówią...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 17 Apr 2017 - 01:25
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Tu mam dylemat, bo są opracowania dostępne, ze 1 kg na kole to jak 10 na budzie, ale i spotkałem testy gdzie różnice w czasach na torze były niewielkie. Sam zbyt mało powtarzalnie jeżdżę żeby mierzyć i wnioski wyciągać. Do tego trzeba by te same i tak samo zużyte opony żeby wiarygodnie porównywać. Ale na logikę powinno pomagać. Nawet pól sęk na okrążenie rzędu 1:30 to nie tak malo, a nawet calkiem dużo.
Na tor na pewno warto jeśli to możliwe zmniejszyć średnicę kola bo to jakby krótsze biegi i szybsze rozpedzanie a Vmax nie jest istotne, przynajmniej na malych torach. I przy okazji niżej środek ciężkości.
Ale na pewno przy częstych zmianach przyjemniej lekkimi żonglować smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mjecio
post Mon, 17 Apr 2017 - 10:51
Post #39


Super User
Dołączył: Wed, 22 October 2008
Skąd: z mazowsza





CYTAT(marcinm @ Sun, 16 Apr 2017 - 20:35) *
Podepnę się pod temat: czy ktoś zna jakieś lekkie i mocne felgi w rozmiarze 7x15 z ET w granicach 37-39 i rozstawem 5x114,3 ? Ewentualnie z ET 50-60, żeby wszedł dystans z centrowaniem.

OZ Superleggera niestety nie występują z tym rozstawem, a bardzo szkoda, bo wizualnie mi pasują i podejrzewam, że wagowo też byłyby świetne.

Najchętniej jakieś 5- lub 10-ramienne, choć w tym wypadku bardziej chodzi o masę i wytrzymałość niż o wzór.

Z góry dziękuję za wszelkie info.


coprawda 16cali ale dosc lekkie i tanie sa oz crono evo/ht, 16x7, te pierwsze z dwona rozstawami kupilem ponizej 700zl, waga ~7kg, dodatkowo mozna juz zapodac dosc sensowny hamulec, moim przypadku 305mm i 4tlok. z oponami tez nie tragedii ale cena niestety wyzsza niz 15.


--------------------
Combo C Z32SE
Astra G Opc Z20LET 505m/600nm
Kaudi A6 3.0 Tfsi
Vette C6 LS2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Mon, 17 Apr 2017 - 12:10
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Tak zapytałem z przekorą bo najczęściej opony do sportu (pomijam slick bez homologacji) są cięższe od lekkich felg i cały misterny plan bierze w łeb.
Huragan się przydaje wink.gif


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:22