Shoutbox 0 nowych PW 


14 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Idealny tor jazdy w zakrętach gokartem, Zaznacz prawidlowy tor jazdy na rysunku
PiątasCLK
post Mon, 25 May 2009 - 22:35
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 12 May 2009
Skąd: Szczecin





Widzialem juz podobny temat tutaj lecz podany byl tylko jeden zakret. Tutaj mam fragment toru gokartowego w Szczecinie zrobiony recznie niestety...
Chcialbym poznac wasze opinie na temat IDEALNEGO TORU JAZDY gokartem, gdzie przyhamowac, gdzie zaczac przyspieszac i jak powinien wygladac ten tor jazdy. Najlepiej byloby zaznaczyc na rysunku prawidlowy tor tak aby byl jak najszybszy czyli bez poslizgu bo chodzi o czas !
brakuje mi ok 0,5 sek. do top 10 czasow i nie moge wykrecic lepszego, nie wiem gdzie robie blad i gdzie trace ale zdaje mi sie ze na zakrecie nr 3 najwiecej trace.. ponumerowalem najwazniejsze zakrety dla ulatwienia gdyby ktos chcialby dokladnie wyjasnic kazdy zakret. Rowniez zaznaczylem kolorowymi kropkami miejsca na torze jesli ktos chcialby dodac co w tym miejscu nalezy zrobic smile.gif oraz wielkosc gokartu w porownaniu do toru. licze na ciekawe wskazowki.




[img=http://img132.imageshack.us/img132/5178/silverhotel.th.jpg]

http://img20.imageshack.us/img20/6774/tor5.jpg


--------------------
_http://img.photobucket.com/albums/v519/bba...CLK/cropped.jpg
Bad Boys Drive Bad Toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 25 May 2009 - 22:35
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ZbyszekAE86
post Mon, 25 May 2009 - 22:45
Post #2


Frequent User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: Bydgoszcz





0,5 sekundy to niedużo...
Proponuje więc pobiegać i zgubić z 5 kg wagi i powinno pomóc biggrin.gif
Jak jeździliśmy z kumplami to z uwagi na to że byłem najcięższy musiałem brać "najżwawszy" gokard/
A co do toru to opcji jest wiele...
ale wydaje mi sie że wiekszość będzie wiedziała ( i Ty też) jak to przejechać...
Więc tylko trenić.
Pozdrawiam


--------------------
Z cyklu: Keep AE86 Alive!

_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=86682
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiątasCLK
post Mon, 25 May 2009 - 22:55
Post #3


Rookie
Dołączył: Tue, 12 May 2009
Skąd: Szczecin





CYTAT(ZbyszekAE86 @ Mon, 25 May 2009 - 22:45) *
0,5 sekundy to niedużo...
Proponuje więc pobiegać i zgubić z 5 kg wagi i powinno pomóc biggrin.gif
Jak jeździliśmy z kumplami to z uwagi na to że byłem najcięższy musiałem brać "najżwawszy" gokard/
A co do toru to opcji jest wiele...
ale wydaje mi sie że wiekszość będzie wiedziała ( i Ty też) jak to przejechać...
Więc tylko trenić.
Pozdrawiam



nie no tak wink.gif przed wyscigiem nawet sie wyprozniam... hehe, ale waze i tak bardzo malo, ledwie 66 kg ... a widzialem niektorych zawodnikow z top 10 to byli dosc wysocy + wazyli napewno wiecej... wiec trace gdziec na tych zakretach ktore zaznaczylem na zdjeciach, tylko dlaczego nie wyswietla sie zdjecie na forum ? tylko linki do zdjec ?


--------------------
_http://img.photobucket.com/albums/v519/bba...CLK/cropped.jpg
Bad Boys Drive Bad Toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ictus
post Mon, 25 May 2009 - 23:23
Post #4


FotoPstryk
Dołączył: Wed, 02 March 2005
Skąd: Olsztyn





ja bym polecial cos w ten desen:

ewentualnie w 3 mozna ciut wczesniej wejsc o ile do 4 jest ktorka prosta


--------------------
www.slubfotki.pl - Najszybszy fotograf ślubny
www.ictus.cba.pl - fajne fotki motoryzacyjne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiątasCLK
post Mon, 25 May 2009 - 23:36
Post #5


Rookie
Dołączył: Tue, 12 May 2009
Skąd: Szczecin





CYTAT(Ictus @ Mon, 25 May 2009 - 23:23) *
ja bym polecial cos w ten desen:

ewentualnie w 3 mozna ciut wczesniej wejsc o ile do 4 jest ktorka prosta



do 4 jest bardzo krotka prosta. na tym rysunku tylko tak wyglada ale nie da sie rozpedzic nawet...
a 1 tak jak myslalem wlasnie szeroko z poczatku zeby pozniej sciac i na prosto przejechac dwa nastepne bo zazwyczaj scinalem z paczatku 1 i w efekcie wyrzucalo mnie przy czym tracilem predkosc i ladowalem na bandzie przy czerwonej kropce ;]
i wlasnie 3 !!!!!!! to jest najwazniejszy zakret dla mnie tam najwiecej predkosci trace to jest zakret o 180 stopni bardzo ciasny bez duzej mozliwosci pojechania na "okraglo"


--------------------
_http://img.photobucket.com/albums/v519/bba...CLK/cropped.jpg
Bad Boys Drive Bad Toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ictus
post Tue, 26 May 2009 - 07:41
Post #6


FotoPstryk
Dołączył: Wed, 02 March 2005
Skąd: Olsztyn





skoro miedzy 3 a 4 jest cisno to mozna nawet lekkim bokiem sobie pomoc i pojsc bardziej ksiazkowym torem czyli tak jak pisalem wejsc w niego wczesniej


--------------------
www.slubfotki.pl - Najszybszy fotograf ślubny
www.ictus.cba.pl - fajne fotki motoryzacyjne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiątasCLK
post Tue, 26 May 2009 - 17:40
Post #7


Rookie
Dołączył: Tue, 12 May 2009
Skąd: Szczecin





bokiem ? rozumiem poslizg ? kiedy wchodze w tym ciasnym zakrecie bokiem automatycznie trace predkosc do minimum i wlasnie nie wiem... czy bardzo pozno sciac tak jak zaznaczyles, czy na okraglo blisko bandy - tak jak do tej pory jezdzilem z tym ze wtedy mam slaba predkosc przy wchodzeniu w 4


--------------------
_http://img.photobucket.com/albums/v519/bba...CLK/cropped.jpg
Bad Boys Drive Bad Toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Necak
post Tue, 26 May 2009 - 20:32
Post #8


User
Dołączył: Sat, 20 October 2007
Skąd: Płońsk

Ikona grupy



cos takiego?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ictus
post Tue, 26 May 2009 - 20:39
Post #9


FotoPstryk
Dołączył: Wed, 02 March 2005
Skąd: Olsztyn





pod warunkiem ze wyprzedzasz kogos na dohamowaniu na 2 smile.gif


--------------------
www.slubfotki.pl - Najszybszy fotograf ślubny
www.ictus.cba.pl - fajne fotki motoryzacyjne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZiG
post Tue, 26 May 2009 - 20:58
Post #10


Frequent User
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: Szczecin





Ten tor trzeba zobaczyc i sie na nim przejechać, by można było coś sensownego powiedziec w temacie. Jechałem tam 4 razy, i idealny tor jazdy wygląda mocno inaczej niż tutaj narysowane. Zresztą ten pogladowy schemat toru za mało oddaje to co jest w rzeczywistości. Karty są słabe i trzeba jechać tak by nie wtracać prędkości. Takie jak Ictus zaznaczył przejście zakrętu 3 jest nie do wykonaia, bo kart stanie. W zakręcie nr 2 o wiele za mało wykorzystane miejsce na wyjściu. 0,5s najłatwiej urwiesz zmieniając karta na szybszego. Te maszyny nie są równe smile.gif


--------------------
Uzależniony od motoryzacji, techniki i rajdów :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
STarlet
post Tue, 26 May 2009 - 21:28
Post #11


User
Dołączył: Tue, 03 March 2009





Ictus, w pierwszym poscie sa dwa linki wink.gif patrzac na zdjecie toru widac ze nie da rady ustawic sie przy zewnetrznej przed wejsciem w zakret 2.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiątasCLK
post Tue, 26 May 2009 - 21:44
Post #12


Rookie
Dołączył: Tue, 12 May 2009
Skąd: Szczecin





CYTAT(ZiG @ Tue, 26 May 2009 - 20:58) *
Ten tor trzeba zobaczyc i sie na nim przejechać, by można było coś sensownego powiedziec w temacie. Jechałem tam 4 razy, i idealny tor jazdy wygląda mocno inaczej niż tutaj narysowane. Zresztą ten pogladowy schemat toru za mało oddaje to co jest w rzeczywistości. Karty są słabe i trzeba jechać tak by nie wtracać prędkości. Takie jak Ictus zaznaczył przejście zakrętu 3 jest nie do wykonaia, bo kart stanie. W zakręcie nr 2 o wiele za mało wykorzystane miejsce na wyjściu. 0,5s najłatwiej urwiesz zmieniając karta na szybszego. Te maszyny nie są równe smile.gif


tak masz racje, zakret 3 w wykonaniu Ictusa jest tam niewykonalny, i dokladnie... slabe karty po ostrym skrecie staje w miejscu ;] ;] ;] ale ciesze sie ze moge porozmawiac z kims kto byl i tam jezdzil. Chodza ploty ze nr 13 jest najmocniejszy wink.gif tak mowi obsluga toru i zawodnicy. Przy okazji jaki czas ?


--------------------
_http://img.photobucket.com/albums/v519/bba...CLK/cropped.jpg
Bad Boys Drive Bad Toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZiG
post Tue, 26 May 2009 - 21:57
Post #13


Frequent User
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: Szczecin





35.41 ale waze ponad 100kg smile.gif I za kazdym razem tor był zawalony amatorami, ktorzy spowalniali. Kolega mial 34.3 pare dni wczesniej, a tego dnia co ostatnio jezdzilismy nie mogł zejsc ponizej 35. Recepta na dobry czas to wynajecie toru na godzine, i szukanie najszybszego karta. A 2 zakret da sie zaczać mocno od wewnetrznej.


--------------------
Uzależniony od motoryzacji, techniki i rajdów :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiątasCLK
post Tue, 26 May 2009 - 22:01
Post #14


Rookie
Dołączył: Tue, 12 May 2009
Skąd: Szczecin





Najwiecej problemow sprawia wlasnie ta 2 i 3 ...
rozumiem ze 1dynke wszyscy pojechaliby tak samo jak widac ? promien skretu dobry ale czy nie wchodzic w niego wczesniej ? w jakim celu AZ tak pozno zawijac ?


--------------------
_http://img.photobucket.com/albums/v519/bba...CLK/cropped.jpg
Bad Boys Drive Bad Toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiątasCLK
post Tue, 26 May 2009 - 22:10
Post #15


Rookie
Dołączył: Tue, 12 May 2009
Skąd: Szczecin





CYTAT(ZiG @ Tue, 26 May 2009 - 21:57) *
35.41 ale waze ponad 100kg smile.gif I za kazdym razem tor był zawalony amatorami, ktorzy spowalniali. Kolega mial 34.3 pare dni wczesniej, a tego dnia co ostatnio jezdzilismy nie mogł zejsc ponizej 35. Recepta na dobry czas to wynajecie toru na godzine, i szukanie najszybszego karta. A 2 zakret da sie zaczać mocno od wewnetrznej.


Taaa... za kazdym razem ten sam bol ;] spowalniaja... i nie da sie wyprzedzic i ma sie wrazenie jakby trzymali gaz w polowie..
noo na 100 kg 35.4 to niezle hehe ;p . A to zbieg okolicznosci bo ja mam wlasnie 34.365 ii tez nie moge zejsc nizej ... pierwsze 2 okrazenia traci sie na rozgrzanie opon ;] chyba ze byl przed chwila jezdzony kart.. no i tak jak mowie podobno 13 sie zbiera najlepiej... ale nie jezdzilem.
2 mocno od wewnetrznej bez hamowania w zakrecie i blisko przy bandzie juz z gazem ? tak jak mniej wiecej zaznaczyl Necak ?


--------------------
_http://img.photobucket.com/albums/v519/bba...CLK/cropped.jpg
Bad Boys Drive Bad Toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nosferatu
post Wed, 27 May 2009 - 22:41
Post #16


User
Dołączył: Sat, 24 January 2009





CYTAT(ZiG @ Tue, 26 May 2009 - 20:58) *
Te maszyny nie są równe smile.gif


Te maszyny są "sterowane" z centrum dowodzenia i ot cała tajemnica. Koleś który tam jeżdził zauważył dziwne zjawisko. Na początku kręcil średnie czasy. po iluś tam wizytach i wyrobieniu karty stalego klienta - wow ! czas odrazu poniżej 34 sek na okrazeniu. Zaznaczal że jakoś sposobu stylu i toru jazdy ne zmieniał, ciągle tak samo. Marketing he,he wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 28 May 2009 - 00:49
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Moim zdaniem Wasze tory jazdy sa zbyt wyscigowe, i tak jak sprawilyby, ze samochodem na torze wyscigowym osiagnelibyscie dobry czas, tak gokartem bedzie kiepsko, bo nie da rady odrobic tyle na prostych. W tych torach jazdy nadklada sie za duzo drogi, np. na jeden nawrocie to moze byc mysle 2-4 metry. Zamulajacym kartem slabo to widze. Mowie to z obserwacji, nie jestem ekspertem, ale czesto smigam po roznych torach (nie ja jeden zapewne).
Moja propozycja jest taka(czarny, ew. szary tor):




--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZiG
post Thu, 28 May 2009 - 03:55
Post #18


Frequent User
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: Szczecin





Aż tak słabe to te karty nie są smile.gif


--------------------
Uzależniony od motoryzacji, techniki i rajdów :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_żeli_*
post Thu, 28 May 2009 - 13:14
Post #19









Tajemnica dobrych czasów tam to przesuwanie toru(band). Moja waga to około 80kg. PB: 34.51 na torze nieprzesuniętym czyli bandy tak jak powinny być.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiątasCLK
post Thu, 28 May 2009 - 22:35
Post #20


Rookie
Dołączył: Tue, 12 May 2009
Skąd: Szczecin





CYTAT(Nosferatu @ Wed, 27 May 2009 - 22:41) *
Te maszyny są "sterowane" z centrum dowodzenia i ot cała tajemnica. Koleś który tam jeżdził zauważył dziwne zjawisko. Na początku kręcil średnie czasy. po iluś tam wizytach i wyrobieniu karty stalego klienta - wow ! czas odrazu poniżej 34 sek na okrazeniu. Zaznaczal że jakoś sposobu stylu i toru jazdy ne zmieniał, ciągle tak samo. Marketing he,he wink.gif



no fakt troche dziwne to tam wszystko... sa sterowane elektronicznie to prawda.. a podobno syn wlasciciela ma 3 lub 4 czas wink.gif wiec nie wiem czy podkrecili mu moc z "centrum dowodzenia" czy tato daje synowi jezdzic caly dzien ?? ... trudno powiedziec nie znam wiec tylko sie domyslam ale owszem sa podejrzane te czasy..
a z tymi bandami tez racja hehe na 2 lub 3 zakrecie warto poswiecic jedno okrazenie na przywalenie w bande ;D wtedy mozna ladnie sciac zakret i wjechac szybciej przy nastepnym wink.gif
co do toru jazdy "kompot" jest zblizony do tego ktorym jezdzilem do tej pory no i wydaje mi sie ze za kazdym razem jade na maksimum mozliwosci karta przy minimalnym poslizgu, waze tez nie wiele... (66kg) i mimo to nie moge zejsc ponizej 34.3 . Nie wiem juz sam... ale dzieki za wasze opinie smile.gif


--------------------
_http://img.photobucket.com/albums/v519/bba...CLK/cropped.jpg
Bad Boys Drive Bad Toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:45