Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> BMW e30 Przygotowanie
m52owner
post Sat, 05 Oct 2019 - 15:23
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Odkop
Panowie ostatnio sobie próbowałem polatać po placu na czas i zauważyłem że przy ciasnych zawrotach jest tragedia z podsterownością .Skręcam kołami a samochód i tak jedzie prosto.Aby objechać pachołek dobrym torem to bym musiał chyba do 3km/h zwolnić.O dziwo przy dużych prędkościach wydaje sié być ok, choć na limicie w sumie brak jaj aby przetestować.Auto jest cywilem z mocnym silnikiem ,nie jest to torowa zabawka ,tym bardziej 6 cyl nie polepsza sytuacji ale czy każde E30 tak płóży przodem?Co mogę zmienić aby było lepiej oprócz kierowcy smile.gif?
Opony to 205/55 15" toyo t1r,amortyzatory jakiś MTS + Eibach Pro,Z tyłu seryjny stabilizator 14mm,z przodu ze względu braku miejsca custom 24mm mocowany do lagi jak w m3.Czy takie prowadzenie może być spowodowane zbyt grubym stabem z przodu?Z tyłu mam regulację kątów,z przodu jak będzie potrzeba mogę zamontować cambery.
Tu filmik jak to mniej więcej wygląda
https://youtu.be/tVuPtkrmLiY
Problem szczególnie widać w 19sekundzie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 05 Oct 2019 - 15:23
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 05 Oct 2019 - 15:43
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Stabilizator to jeden z elementów pewnie, ale sam niedawno przećwiczyłem jak ogromny ma wpływ - też mi się nie podobały wejścia w zakręty zwłaszcza wolne. W ramach różnych prób odpiąłem całkiem stabilizator z przodu i niebo a ziemia! wóz "wciąga" w zakręt, reaguje znacznie lepiej na odjęcie gazu żeby go zacieśnić.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sat, 05 Oct 2019 - 20:13
Post #23


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(m52owner @ Sat, 05 Oct 2019 - 15:23) *
nie jest to torowa zabawka ,tym bardziej 6 cyl nie polepsza sytuacji ale czy każde E30 tak płóży przodem?
Nie każde. U mnie jest sama nadsterowność. Mam tą samą liczbę cyl. i opony, ale inny ich profil. Zawieszenie też.
A nie masz w niej szperunku? To może opowiadać za takie zachowanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Sun, 06 Oct 2019 - 13:10
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Szpera jest ,ale seryjne spięcie
Na początek spróbuję odpiąć stabilizator i zobaczę co będzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JajoJJ
post Sun, 06 Oct 2019 - 14:00
Post #25


Rookie
Dołączył: Thu, 09 February 2006
Skąd: Konin





Tak gruby stabilizator podpięty do kolumny + seryjny na tyle to przesada. Samo podpięcie staba do kolumny już znacząco usztywnia przód i zmienia charakterystyke na podsterowna, a jeszcze zmiana pręta na grubszy już totalnie zepsuła prowadzenie. Najlepiej zamontować go z powrotem do wahacza lub seryjny do kolumny i dodatkowo jakiś custom na tył. Choć na takie kręćki odpięcie przodu to najlepsza opcja.
Ja u siebie w is mam serie 20 podpięty do kolumny i z tył 16mm a i tak tendencja jest bardziej podsterowna niż na serii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Mon, 07 Oct 2019 - 02:55
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Tył 16mm to jakiś aftermarket czy może z Z3 lub Compacta można coś dopasować?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JajoJJ
post Mon, 07 Oct 2019 - 10:31
Post #27


Rookie
Dołączył: Thu, 09 February 2006
Skąd: Konin





Mój jest z e36 compact M-pakiet, ale jego montaż wymaga przeróbek. Nie obyło się bez użycia dużego młota i spawania ramion. Dziś zdecydowanie wolałbym to zlecić do dorobienia zakładowi, bo roboty trochę jest a i cena rosądniejsza niż aftermaketów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 07 Oct 2019 - 10:50
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(m52owner @ Sat, 05 Oct 2019 - 15:23) *
.
Tu filmik jak to mniej więcej wygląda
https://youtu.be/tVuPtkrmLiY
Problem szczególnie widać w 19sekundzie


Ja tu widzę błąd taki, że jadąc w łuku na granicy przyczepność (słychać opony) łuk się mocno zacieśniał, więc trzeba było zwolnić a nie dokręcać kierownicą co spowodowało wyplucie na zewnątrz. Mogłeś też klepnąć lekko hamulec, szybko dodać gazu i bujnąć tyłem, co w e30 jest bardzo łatwe.
Trening się kłania i lepsze opony na początek smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 07 Oct 2019 - 18:36
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Odpięcie stabilizatora będzie znacznie tańsze jednak a na 99% da pożądany efekt czy ukierunkuje czy to właściwa droga. Podsterowność na wejściu nie reagująca na odjęcie gazu wkurza i właśnie takie reakcje (próby dokręcania) powoduje, ale tylko się pogarsza sprawę bo oczywiście koło skręcone za bardzo, płuży itd . Ale to skutek bardziej niż przyczyna.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 12:51