Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> problem z c20xe - brak podcisnienia w kolektorze + szarpanie
lorak
post Wed, 12 Dec 2007 - 20:08
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Thu, 15 May 2003
Skąd: Starachowice/Kielce/Krakow





Pacjent to lanos z przelozonym c20xe.. silnik jest swiezo po remoncie gory w jednej z firm tuningowych.. ok 3 tyg temu zrobilismy przekladke... wiazka zostala z 1,6 daewoo (odpowiednio zmodyfikowana)... po odpaleniu okazalo sie, ze brakuje wolnych obrotow a auto cholernie nierowno pracuje, szarpie i gasnie... wiec do garazu i niech czeka... zamowilismy silniczek krokowy od gazownikow oraz przepustnice z tps z potencjometrem z motronica 2,8... wczoraj przyszly... dzis wlecialy pod maske i... wolne obroty sa i pieknie sie utrzymuja ok 900... jednak kultura pracy jest z dupy... silnik w dalszym ciagu cholernie szarpie i chodzi jak traktor... podczas sprawdzania map sensora okazalo sie, ze w kolektorze nie ma podcisnienia....
teraz pytanie: co moze byc tego powodem??
zle ustawiony rozrzad???
cos jeszcze??
zanim bede szukal innych przyczyn szarpania chce znalezc podcisnienie...


--------------------
Usunięto komercyjną sygnaturę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 12 Dec 2007 - 20:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
DeviLL
post Wed, 12 Dec 2007 - 20:20
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 22 May 2005
Skąd: Krakow





Silnik chodzi na lpg ? Jesli zasilanie,masa,cewka/i (modul) sa dobre to hmm przebicia na wiazce ? Moze jakies przedmuchy/zle ustawione zawory o ile sa "mechaniczne" ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Wed, 12 Dec 2007 - 20:40
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





powiedz lepiej co zostało zmodyfikowane w wiązce


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Wed, 12 Dec 2007 - 21:10
Post #4


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





Tak jak Ci mowilem - przestawione walki. Przy MAPie beda sie dzialy jaja w takim wypadku.


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Wed, 12 Dec 2007 - 21:19
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





to pozostaje wpiąć jakiś SA i strojenie N-Alpha

Added after 2 minutes:

CYTAT("Colin":2bz5mccg)
Tak jak Ci mowilem - przestawione walki. Przy MAPie beda sie dzialy jaja w takim wypadku.


ale chyba więcej niż o jeden ząbek albo każdy wałek w inną stronę - u mnie aż takich objawów nie bylo przy przestawionym rozrządzie


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kisielisodd
post Wed, 12 Dec 2007 - 22:46
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 January 2003
Skąd: krakow





CYTAT("Colin":2o88vxol)
Tak jak Ci mowilem - przestawione walki. Przy MAPie beda sie dzialy jaja w takim wypadku.


Wałki są ustawione na 100% dobrze, sam je ustawiałem. Żeby nie było podciśnienia w kolektorze to by musiał być rozrząd ustawiony chyba o 180 stopni, a w c20xe to jest niemożliwe bo tolerancja tam jest nie wielka. Nawet przy mega przestawionym rozrządzie podciśnienie będzie.

Sprawdzcie czy macie podciśnienie podpiete pod dobre miejsce w kolektorze/przepustnicy. Dwa wyjścia sa w przepustnicy c20xe jedno przed a drugie za przeputnicą. Może wpieliście sie przed przepustnice. (najlepiej sprawdzać językiem.


--------------------
Pozdrawiam
A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Wed, 12 Dec 2007 - 23:01
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





A może jest jakas nieszczelność w kolektorze?
Sam mam takiego lanosa i u mnie jest ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berkut
post Wed, 12 Dec 2007 - 23:04
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





a wezyk jest ok ? nie jest zatkany ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Thu, 13 Dec 2007 - 00:34
Post #9


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT("kisielisodd":3hn1agye)
CYTAT("Colin":3hn1agye)
Tak jak Ci mowilem - przestawione walki. Przy MAPie beda sie dzialy jaja w takim wypadku.


Wałki są ustawione na 100% dobrze, sam je ustawiałem. Żeby nie było podciśnienia w kolektorze to by musiał być rozrząd ustawiony chyba o 180 stopni, a w c20xe to jest niemożliwe bo tolerancja tam jest nie wielka. Nawet przy mega przestawionym rozrządzie podciśnienie będzie.

Sprawdzcie czy macie podciśnienie podpiete pod dobre miejsce w kolektorze/przepustnicy. Dwa wyjścia sa w przepustnicy c20xe jedno przed a drugie za przeputnicą. Może wpieliście sie przed przepustnice. (najlepiej sprawdzać językiem.

Ale to sie zepsulo dzisiaj z tego co wiem. Zreszta lepiej poczekac az ktos to auto zobaczy, bo sa niejasne opisy dzialania


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kisielisodd
post Thu, 13 Dec 2007 - 01:25
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 January 2003
Skąd: krakow





CYTAT("Colin":2af1exmc)
CYTAT("kisielisodd":2af1exmc)
CYTAT("Colin":2af1exmc)
Tak jak Ci mowilem - przestawione walki. Przy MAPie beda sie dzialy jaja w takim wypadku.


Wałki są ustawione na 100% dobrze, sam je ustawiałem. Żeby nie było podciśnienia w kolektorze to by musiał być rozrząd ustawiony chyba o 180 stopni, a w c20xe to jest niemożliwe bo tolerancja tam jest nie wielka. Nawet przy mega przestawionym rozrządzie podciśnienie będzie.

Sprawdzcie czy macie podciśnienie podpiete pod dobre miejsce w kolektorze/przepustnicy. Dwa wyjścia sa w przepustnicy c20xe jedno przed a drugie za przeputnicą. Może wpieliście sie przed przepustnice. (najlepiej sprawdzać językiem.

Ale to sie zepsulo dzisiaj z tego co wiem. Zreszta lepiej poczekac az ktos to auto zobaczy, bo sa niejasne opisy dzialania


No ale to co ? rozrząd przeskoczył ? żeby nie było podciśnienia to by musiało chyba ogolić zęby na pasku. Tomek znasz się na tym nie od dawna, brak podciśnienia w aucie n/a chyba tylko w diesel`u albo na wyłączonym silniku (no może być jeszcze teoretycznie przy WOT)
Jak fura ma 900 obr/min i chodzi jak traktor, to albo nie pali na wszystkie cylindry, a to łatwo zdiagnozować, albo nie ma 900 obrotów.


--------------------
Pozdrawiam
A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavel
post Thu, 13 Dec 2007 - 01:41
Post #11


Moderator
Dołączył: Sat, 19 April 2003
Skąd: Kwidzyn/Grudziądz





nie ma takiej możliwości aby przy pracującym na wolnych obrotach silniku, w kolektorze ssącym nie było podciśnienia


--------------------
zaciski hamulcowe BREMBO-renowacja-lakierowanie proszkowe-adaptery do zacisków BREMBO-serwis rajdowy RPP/RSMP/GSMP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Thu, 13 Dec 2007 - 01:48
Post #12


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT("kisielisodd":23vfx7lv)
CYTAT("Colin":23vfx7lv)
CYTAT("kisielisodd":23vfx7lv)
CYTAT("Colin":23vfx7lv)
Tak jak Ci mowilem - przestawione walki. Przy MAPie beda sie dzialy jaja w takim wypadku.


Wałki są ustawione na 100% dobrze, sam je ustawiałem. Żeby nie było podciśnienia w kolektorze to by musiał być rozrząd ustawiony chyba o 180 stopni, a w c20xe to jest niemożliwe bo tolerancja tam jest nie wielka. Nawet przy mega przestawionym rozrządzie podciśnienie będzie.

Sprawdzcie czy macie podciśnienie podpiete pod dobre miejsce w kolektorze/przepustnicy. Dwa wyjścia sa w przepustnicy c20xe jedno przed a drugie za przeputnicą. Może wpieliście sie przed przepustnice. (najlepiej sprawdzać językiem.

Ale to sie zepsulo dzisiaj z tego co wiem. Zreszta lepiej poczekac az ktos to auto zobaczy, bo sa niejasne opisy dzialania


No ale to co ? rozrząd przeskoczył ? żeby nie było podciśnienia to by musiało chyba ogolić zęby na pasku. Tomek znasz się na tym nie od dawna, brak podciśnienia w aucie n/a chyba tylko w diesel`u albo na wyłączonym silniku (no może być jeszcze teoretycznie przy WOT)
Jak fura ma 900 obr/min i chodzi jak traktor, to albo nie pali na wszystkie cylindry, a to łatwo zdiagnozować, albo nie ma 900 obrotów.

Ale ja jezdzilem autami co nie mialy podcisnienia na wolnych
Tu niestety musialo by byc mocno walniete, ale z tego co wiem, to Pietrek sam nie wie co jest grane, wiec poczekamy do piatku


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ems
post Thu, 13 Dec 2007 - 09:39
Post #13


User
Dołączył: Mon, 20 November 2006
Skąd: Łódź/Wrocław





sprawdziliscie błedy w komputerze ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pieszy
post Thu, 13 Dec 2007 - 13:38
Post #14


Moderator
Dołączył: Wed, 10 November 2004
Skąd: N51 20' 11.8" ______E16 38' 1.0"





Brak ciśnienia w kolektorze jest efektem "czegoś" a nie przyczyną.
ECU nie ma takiego błędu, który mógłby tłumaczyć brak podciśnienia.
Za to idąc w drugą stronę - brak podciśnienia w kolektorze może spowodować wiele innych skutków (błędów ECU), które i tak raczej nie wskażą na przyczynę.

Reasumując: sprawdzanie błędów nic nie da. Przyczyna jest czysto mechaniczna.
Jak ze szczelnością dolotu i kolektora jest wszystko OK, to może rozrząd?

Jakiś rok temu pękła mi sprężyna zaworowa zaworu ssącego na 1 cylindrze. Zawór dostał od tłoka i został niedomknięty. Efekt był taki, że cylinder nr 1 nie pracował i zakłucał pracę cylindra nr 4.
Jak?
Oba pracują równolegle z tym, że jak 1 "pracuje", to 4 "ssa". Jak 1 "spręża" to 4 ma "wydech" itd. Z walniętym zaworem cylinder 1 tylko "ssał" i "wydychał", czyli pompował i wypompowywał powietrze do kolektora zakłocając cylinder 4. Silnik chodził jak traktor - na 2 i 3 cylinder, czasami zadziałał 4.

Wniosek:
Sprawdź kompresję na cylindrach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lorak
post Fri, 14 Dec 2007 - 20:27
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Thu, 15 May 2003
Skąd: Starachowice/Kielce/Krakow





dzisiaj w koncu znalazlem chwilke by wybrac sie do czesiowego garazu i osobiscie zbadac pacjenta... problemem byly pomylone kabelki od alternatora... w lanosie wtyczka jest dwu pinowa... w c20xe jest jeden przewod... my podlaczylismy zly ... poprawilismy... kultura pracy znaczaco sie zmienila, autko rowniotko chodzi i nie dymi... a na drodze, zapier... szkoda tylko, ze jest tak slisko

co do podcisnienia... to jest ono obecne... jednak bardzo slabo wyczuwalne... co zmylilo Pietrka, a mnie troszke martwi.... w kazdym razie to tylko odczucia... nie ma co gdybac... konkrety niebawem, jak podlaczymy Jadziamastera i bedziemy mieli logi z mapa


--------------------
Usunięto komercyjną sygnaturę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ade
post Fri, 14 Dec 2007 - 23:22
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Wed, 12 November 2003
Skąd: Krakow





CYTAT("lorak":2wpr6fbo)
dzisiaj w koncu znalazlem chwilke by wybrac sie do czesiowego garazu i osobiscie zbadac pacjenta... problemem byly pomylone kabelki od alternatora... w lanosie wtyczka jest dwu pinowa... w c20xe jest jeden przewod... my podlaczylismy zly ... poprawilismy... kultura pracy znaczaco sie zmienila, autko rowniotko chodzi i nie dymi... a na drodze, zapier... szkoda tylko, ze jest tak slisko

co do podcisnienia... to jest ono obecne... jednak bardzo slabo wyczuwalne... co zmylilo Pietrka, a mnie troszke martwi.... w kazdym razie to tylko odczucia... nie ma co gdybac... konkrety niebawem, jak podlaczymy Jadziamastera i bedziemy mieli logi z mapa



tak jak pisali koledzy, rozrzad w c20xe praktycznie nie da sie przestawic;D jak sie pogoda poprawi to zapraszam do krakowa na ogledziny i jakiis kill na drodze:D

ciesze sie, ze wszytko dziala juz!

co do tych linek to tez jak cos wpadajcie


--------------------
http://www.racingforum.pl/zmiana-w-regulaminie-dotyczAeca-sygnaturek-na-forum-t101875.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lorak
post Fri, 14 Dec 2007 - 23:50
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Thu, 15 May 2003
Skąd: Starachowice/Kielce/Krakow





CYTAT("ade":25cgsrpy)
jak sie pogoda poprawi to zapraszam do krakowa na ogledziny i jakiis kill na drodze:D

Radus tak piszesz jakbys nie uwiedzial, ze auto jezdzi na codzien po krakowie


--------------------
Usunięto komercyjną sygnaturę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dan41
post Sat, 15 Dec 2007 - 21:58
Post #18


Super User
Dołączył: Sat, 12 February 2005
Skąd: [ S R C ]





nie wiem co przeoczylem ale mam pytanie...

Gdzie w XE jest MAP sensor?? (pytanie do textu z 1 posta)


--------------------
ET 12.793s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Sat, 15 Dec 2007 - 22:59
Post #19


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT("Dan41":nue6thja)
nie wiem co przeoczylem ale mam pytanie...

Gdzie w XE jest MAP sensor?? (pytanie do textu z 1 posta)


W lanosie

A co do alternatora, to jak Karolek podpina zamiast wzbudzenia kontrolke od ladowania to jaja murowane


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 16:12