Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> sprzeglo c20ne do c20xe???
lorak
post Thu, 22 Nov 2007 - 18:42
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Thu, 15 May 2003
Skąd: Starachowice/Kielce/Krakow





pacjent to silniczek c20xe.... mam do niego dwa kola zamachowe (6kg plaskie, 9kg garnkowe)... mam tez kolo zamachowe, docisk i tarcze z lanosa 1,6 16v (takie samo jak w c20ne, 20seh)...
budzet jest bardzo napiety wiec moje pytanie brzmi czy z tego co mam da sie zdrutowac jeden zestaw?smile.gif
tzn czy:
1) docisk i tarcza z c20ne podejdzie do kola z c20xe?? jesli tak to do ktorego??
2) zamach z c20ne podejdzie do silnika c20xe??

zalezy mi na odpowiedzi osob ktore maja jakies doswiadczenie praktyczne... bo roznych teorii mam juz dosyc, a na rozgrzebanie auta w celach doswiadczalnych nie moge sobie pozwolic...


--------------------
Usunięto komercyjną sygnaturę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 22 Nov 2007 - 18:42
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Jadzwin
post Thu, 22 Nov 2007 - 20:19
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





1) Zamach z ne nie podejdzie do c20xe bo jest mocowany na inna ilosc srub

2) Docisk i sprzeglo podejdzie do plaskiego kola. docisk z NE jest slabszy niz z c20xe ale przy seryjnej mocy powinno dzialac.


3) Podrzuc mi prosze jutro przewod paliwowy do firmy jak mozesz


Pozdr
Jadzwin


--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bajcik
post Fri, 23 Nov 2007 - 23:15
Post #3


Super User
Dołączył: Sun, 12 February 2006
Skąd: centrum PL





tarcza ma inną ilość zębów na frezie w ne i xe, ta z ne ma mniejszą średnice o 10-15mm

swoją drogą, mam wał/zamach/docisk od XE a skrzynie od NE i nie wiem co z tarczą zrobić - czy jeździć na węższej od ne czy niech mi w zakładzie dorobią jakąś 'hybryde'.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Sat, 24 Nov 2007 - 00:12
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





W przypadku lanosa podejdzie bo tam tarcza sprzegla ma 24 zeby i profil piasty 20,7 od tarczy sprzegla rozni go tylko srednica (215 w lanosie, 225 w c20xe).
Sprawdzilem tez Ople 8V i rzeczywiscie tam jest ciut mniejsza profil piasty (20,3).


Wlasnie mnie Bajcik zestresowales bo mam spieka do siebie by Radzikowski (mam skrzynie F18) bazujacego na tarczy z c20xe


Pozdr
Jadzwin


--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
henry
post Sun, 25 Nov 2007 - 18:37
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Thu, 01 June 2006





CYTAT("bajcik":rohr4hp2)
tarcza ma inną ilość zębów na frezie w ne i xe, ta z ne ma mniejszą średnice o 10-15mm

swoją drogą, mam wał/zamach/docisk od XE a skrzynie od NE i nie wiem co z tarczą zrobić - czy jeździć na węższej od ne czy niech mi w zakładzie dorobią jakąś 'hybryde'.



niemoze miec ina ilosc zebow bo skrzynie F16 i F20 maja taki sam walek wielowypustowy,roznica moze byc jedynie srednica tarczy ale w 16v take byy dwa rodzaje srednic tarcz


--------------------
V6 Irmscher & supercharged
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lorak
post Sun, 25 Nov 2007 - 23:22
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Thu, 15 May 2003
Skąd: Starachowice/Kielce/Krakow





wczoraj wieczorem wszelkie teorie zostaly obalone...
wg ksiazek/katalogow/madrych ludzi lanos 1,6 16v ma plaskie kolo zamachowe oraz tarcze/docisk sprzegla215mm jak 2,0 8v opla....

okazalo jednak, ze kolo jest garnczkowe, a tarcza ma 200mm srednicy

na szczescie sprzeglo to idealnie podeszlo do garnczkowego kola z c20xe i taki zestaw (tymczasowo:P dopoki nie padnie:P) zostal zamontowany...


aha o tym, ze ktos zamontowal mniejsze sprzeglo w lanosie nie ma mowy bo, ze tak powiem, auto od nowosci wsrod swoich, a jego historie znamy do tego stopnia, ze nawet na wymiane zarowki jest paragon... i sprzeglo nigdy nie bylo zmieniane


--------------------
Usunięto komercyjną sygnaturę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bajcik
post Mon, 26 Nov 2007 - 19:31
Post #7


Super User
Dołączył: Sun, 12 February 2006
Skąd: centrum PL





heh, zapomniałem wspomnieć o takim "drobiazgu" że porównywałem tarcze z XE z tarczą omegi A (tam faktycznie wielowypust jest inny)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 17:26