Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  « < 6 7 8  
Reply to this topicStart new topic
> Jak spawać aluminium, stal nierdzewną?
marianmk2
post Thu, 04 Sep 2014 - 18:01
Post #141


User
Dołączył: Fri, 21 September 2012
Skąd: Opole/OKR





Jak do garażu, piwnicy, spawanie regałów i innych pierdół to tylko migomat wink.gif

Praktykował ktoś spawanie kwasa TIGiem ale w osłonie Ar+Co2? W migomacie mam butle właśnie argomix i chce kupić TIGa.... Na codzień spawam w pracy Aluminium TIGiem, kwasówki jednak jeszcze nie miałem okazji spawać.. Niby alu jest bardziej wymagające wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 04 Sep 2014 - 18:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MikeB
post Thu, 04 Sep 2014 - 18:06
Post #142


Frequent User
Dołączył: Mon, 16 November 2009
Skąd: Lublin





E tam, mamy w firmie tiga chińczyka, za 1k pln, działa drugi rok, n-dziesiąta butle gazu i serwisu nie potrzebował żadnego. Raz jeden trzeba było dokupić uchwyt za 7zł (mosięzny) do elektrod. Spawa codziennie blachy do 2mm, a 90% tych przy wydechach i poszyciu jest cieńsza. Kątowniki magnetyczne przy stali KO się nie przydadzą, bo to stale, których magnes nie łapie. Przy zwykłych- jak najbardziej.

Kup na początek coś prostego- bez pulsu, bez AC, ale żeby zajarzanie łuku było bezstykowe. Wystrzegaj się "100 in 1", czli plazma, mma i tig w jednym- bo ani to plazma, ani to tig. I spawaj, spawaj, spawaj, a z praktyką przyjdą i ładne spoiny. Potem kupisz sobie coś lepszego, a prostego tiga sprzedasz na Allegro za 90% wartosci w 3 godziny.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Thu, 04 Sep 2014 - 18:17
Post #143


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





POLAUTOMAT SPAWALNICZY SUPERMIG 250S FIRMY MAGNUM To będzie git czy aż nadto dla początkującego?


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marianmk2
post Thu, 04 Sep 2014 - 18:52
Post #144


User
Dołączył: Fri, 21 September 2012
Skąd: Opole/OKR





Do garażowych zastosowań w zupełności wystarczy coś tańszego.... Ja kupiłem Bestera 1700 za jakies 1200pln, wyspawałem kilka rolek drutu, daje rade fest wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
E30 owner
post Thu, 04 Sep 2014 - 19:13
Post #145


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 January 2013
Skąd: SAS garage :)





CYTAT(kremat0r @ Thu, 04 Sep 2014 - 16:36) *
Natomiast jeżeli chcesz bawić się np w spawanie dolotów,wydechów od zera, dużo stali nierdzewnej itp weź Tiga.


Z tym się nie zgodzę, migomatem też można spawać wydechy doloty ... elektrodą także w castoramie widziałem elektrody do nierdzewki ... Jedyny minus to wygląd spoiny na zewnątrz niestety. Ale jeśli klient akceptuje to problemu nie ma. Tig ma tą jedyną przewagę że spoina (jeśli się umie) wygląda zacnie. A jeśli się nie umie to wygląda jak z migomata, lub wygląda ale pęka. Więc tig z tego co rozmawiałem ze spawaczami to wyższa szkoła jazdy. Stąd kupiłem migomata ... tylko spawać nie mam czasu się nauczyć biggrin.gif


--------------------
_http://400metrow.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GMS.
post Thu, 04 Sep 2014 - 22:36
Post #146


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 August 2008
Skąd: Polska





CYTAT(Pietrek.L @ Thu, 04 Sep 2014 - 18:17) *
POLAUTOMAT SPAWALNICZY SUPERMIG 250S FIRMY MAGNUM To będzie git czy aż nadto dla początkującego?


Aż nadto na sam początek wystarczy ci mig na 5 kg drutu i 200 A , tylko musi być na 3 fazy mały przenośny tłukę taki 10 lat bez problemu spawałem tym blachę grubości 5 mm i było dobrze przetopione
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kremat0r
post Fri, 05 Sep 2014 - 04:35
Post #147


Forum Killer
Dołączył: Sat, 07 March 2009
Skąd: Czechy





CYTAT
Z tym się nie zgodzę, migomatem też można spawać wydechy doloty


Nie odczytałeś drugiego dna, oczywiście że można spawać tylko jakie jest ryzyko że drut z miga przypadkiem znajdzie się wewnątrz a potem wpadnie do silnika, a jakie jest przy Tigu ?

Oczywiście w amatorskim użytkowaniu i umiejętnościach normalnego pasjonata, bo ktoś kto spawa długo położy taką spoinę nawet elektrodą będąc do góry nogami wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Fri, 05 Sep 2014 - 10:19
Post #148


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





Dzięki biggrin.gif


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
E30 owner
post Fri, 05 Sep 2014 - 17:09
Post #149


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 January 2013
Skąd: SAS garage :)





CYTAT(kremat0r @ Fri, 05 Sep 2014 - 03:35) *
Nie odczytałeś drugiego dna, oczywiście że można spawać tylko jakie jest ryzyko że drut z miga przypadkiem znajdzie się wewnątrz a potem wpadnie do silnika, a jakie jest przy Tigu ?

Oczywiście w amatorskim użytkowaniu i umiejętnościach normalnego pasjonata, bo ktoś kto spawa długo położy taką spoinę nawet elektrodą będąc do góry nogami wink.gif


No wiadomo, tylko że ja osobiście, migiem spawałem raz w życiu, nie odważyłbym się spawać dolotu czy wydechu osobiście, bo nie mam umiejętności. Ale po iluś tam próbach na pewno da radę być pewnym że coś nie wpadło w światło rury dolotowej/wydechowej. Kwestia umiejętności tak jak piszesz.


--------------------
_http://400metrow.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  « < 6 7 8
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 17 April 2024 - 01:49