Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> 22.07.2023 Poznań RaceCup/Classicauto CUP
drag_op
post Sun, 23 Jul 2023 - 13:13
Post #21


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 February 2009
Skąd: Oborniki Śląskie





W linku który wrzuciłem widać tego gościa z miernikiem. To możesz zasymulować na jakiejś drodze technicznej blisko lotniska biggrin.gif


--------------------
`05 Renault Sport Megane 225 5d
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 23 Jul 2023 - 13:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
[Yossarian]
post Sun, 23 Jul 2023 - 13:14
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Albo użyć generatora liczb losowych, będzie tak samo dokładne jak ten ich pomiar tongue.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Sun, 23 Jul 2023 - 21:37
Post #23


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





nie zebym sie czepial, ale jesli wiesz ze masz za glosne auto to i tak olewasz i na koniec silecner zdejmujesz? To samo reszta forum, wszyscy wiedza, ze limity sa, a czepiaja sie ze tor probuje to mierzyc i sie tego trzymac zamiast czepic sie goscia ktory z premedytacja popierdzila reguly i daje mozliwosc czepiania sie tym ktorzy tego toru tam nie lubia/nie chca itd itp... spoko tyle mamy torow w polsce, ze jeden w te czy tamta nie zrobi roznicy... oh wait...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 23 Jul 2023 - 22:07
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





" za głośne o 14 dB (!). Ani mi się wydech nie rozszczelnił, ani nic."

Po czym jeśli a chyba tak, dobrze zrozumiałem Kolega jeździł później bez silencera i nie był za głośny a sesja przerwana z jakiegoś innego powodu.

Sęk w tym że skąd ktoś ma wiedzieć czy ma czy nie - za głośne auto?

Ja np wiem o pucharówce 156 jak moja, z oryg pucharowym wydechem - jedna mała puszka na końcu, która mogła tam jeździc i innej która...nie mogła. Od losu i farta to są rajdy raczej, a nie takie trackdaye.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Sun, 23 Jul 2023 - 22:31
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(behbeh @ Sun, 23 Jul 2023 - 21:37) *
nie zebym sie czepial, ale jesli wiesz ze masz za glosne auto to i tak olewasz i na koniec silecner zdejmujesz? To samo reszta forum, wszyscy wiedza, ze limity sa, a czepiaja sie ze tor probuje to mierzyc i sie tego trzymac zamiast czepic sie goscia ktory z premedytacja popierdzila reguly i daje mozliwosc czepiania sie tym ktorzy tego toru tam nie lubia/nie chca itd itp... spoko tyle mamy torow w polsce, ze jeden w te czy tamta nie zrobi roznicy... oh wait...


No właśnie potwierdziłem tym, że nie jest za głośne: skoro zdjąłem silencer, przejechałem pełnym ogniem przy pomiarze i widziałem, że osoba obsługująca miernik patrzyła na niego, a potem potwierdziłem u obsługi, że auto nie było za głośne, to znaczy tylko tyle, że trzy sesje wcześniej ściągnięto mnie z toru przez zły pomiar. Po czym straciłem dwie sesje na jazdę z silencerem i odpuszczanie przy pomiarze. A trzecią przerwano z zupełnie innego powodu niż mój wydech - do teraz nie wiadomo jakiego tongue.gif. Więc sorry, ale jak tak ma wyglądać ściganie na Poznaniu, to ja dziękuję za taki tor.

CYTAT(Andrzejsr @ Sun, 23 Jul 2023 - 22:07) *
" za głośne o 14 dB (!). Ani mi się wydech nie rozszczelnił, ani nic."

Po czym jeśli a chyba tak, dobrze zrozumiałem Kolega jeździł później bez silencera i nie był za głośny a sesja przerwana z jakiegoś innego powodu.


Tak, dwie sesje przed pomachaniem mi czerwoną flagą też przejechałem bez silencera i nikt nie miał pretensji. Wyglądało to tak:

sesja 1 - brak silencera, wszystko ok (czyli mieści się w 96dB określonych w regulaminie)
sesja 2 - brak silencera wszystko ok
sesja 3 - czerwona flaga i sciągnięcie z toru bo auto niby nagle zaczęło mieć 110 dB
sesja 4 - silencer, wciskanie sprzęgła przy pomiarze
sesja 5 - silencer, wciskanie sprzęgła przy pomiarze
sesja 6 - brak silencera, przejechane ogniem przy pomiarze, głośność ok, czerwona flaga dla wszystkich bo nie wiadomo co

Jakby w pierwszej sesji mnie ściagnięto z toru za głośność to bym cała resztę dnia jeździł z silencerem. Ale jak się to stało po trzeciej to zacząłem sprawdzać jak ten pomiar działa i na moje to wyszło, że jest niemiarodajny tongue.gif

Realnie z 6 sesji, przejechałem zaledwie dwie tak jakbym chciał (nie licząc wyprzedzania/bycia wyprzedzanym) - resztę można spisać na straty


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 24 Jul 2023 - 09:44
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





pod domem tego kto dzwoni powinni przyjechać wszyscy z toru i postrzelać z wydechu biggrin.gif albo jeździć 50km/h na wysokich obrotach.
Rozumiem, że komuś może przeszkadzać hałas z toru, ale wtedy kupuje się nieruchomość z daleka od obiektu który stoi prawie 50 lat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Mon, 24 Jul 2023 - 10:09
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(nomad66 @ Mon, 24 Jul 2023 - 09:44) *
pod domem tego kto dzwoni powinni przyjechać wszyscy z toru i postrzelać z wydechu biggrin.gif albo jeździć 50km/h na wysokich obrotach.
Rozumiem, że komuś może przeszkadzać hałas z toru, ale wtedy kupuje się nieruchomość z daleka od obiektu który stoi prawie 50 lat.

Skoro przeszkadza tor to zebrać kilka samochodów z wydechem mieszczącym się w warunkach dopuszczenia do ruchu i jeździć po okolicy poza torem smile.gif
PS. Ostatnio na poznaniu były wyścigi ciągników, one też miały wydechy <96db?


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Thu, 27 Jul 2023 - 12:23
Post #28


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





CYTAT([Yossarian] @ Sun, 23 Jul 2023 - 22:31) *

No właśnie potwierdziłem tym, że nie jest za głośne: skoro zdjąłem silencer, przejechałem pełnym ogniem przy pomiarze i widziałem, że osoba obsługująca miernik patrzyła na niego, a potem potwierdziłem u obsługi, że auto nie było za głośne, to znaczy tylko tyle, że trzy sesje wcześniej ściągnięto mnie z toru przez zły pomiar. Po czym straciłem dwie sesje na jazdę z silencerem i odpuszczanie przy pomiarze. A trzecią przerwano z zupełnie innego powodu niż mój wydech - do teraz nie wiadomo jakiego tongue.gif. Więc sorry, ale jak tak ma wyglądać ściganie na Poznaniu, to ja dziękuję za taki tor.



Tak, dwie sesje przed pomachaniem mi czerwoną flagą też przejechałem bez silencera i nikt nie miał pretensji. Wyglądało to tak:

sesja 1 - brak silencera, wszystko ok (czyli mieści się w 96dB określonych w regulaminie)
sesja 2 - brak silencera wszystko ok
sesja 3 - czerwona flaga i sciągnięcie z toru bo auto niby nagle zaczęło mieć 110 dB
sesja 4 - silencer, wciskanie sprzęgła przy pomiarze
sesja 5 - silencer, wciskanie sprzęgła przy pomiarze
sesja 6 - brak silencera, przejechane ogniem przy pomiarze, głośność ok, czerwona flaga dla wszystkich bo nie wiadomo co

Jakby w pierwszej sesji mnie ściagnięto z toru za głośność to bym cała resztę dnia jeździł z silencerem. Ale jak się to stało po trzeciej to zacząłem sprawdzać jak ten pomiar działa i na moje to wyszło, że jest niemiarodajny tongue.gif

Realnie z 6 sesji, przejechałem zaledwie dwie tak jakbym chciał (nie licząc wyprzedzania/bycia wyprzedzanym) - resztę można spisać na straty


a to Ty byłeś tym biało-czerwonym klasykiem? Volvo chyba ?

p.s. pewnie już widzieliście... dupy nie urwało, ale satysfakcjonujące jak na mój pierwszy Poznań 1.59.2 wykręciłem (z wciąż seryjnym silnikiem) i gdyby nie Mini które mnie zblokowało w ostatniej sesji best lap szedł na wysokie 1.57.

Mi się bardzo podobało, tor super nawet dla takiego wolnego auta. Fakt było sporo awarii, ale były sprawnie załatwiane, wszystkie sesje się odbyły. Co do pomiaru głośności sam widziałem jak zdejmują tego biało czerwonego klasyka za 111dB, akurat stałem obok.




Wiem, słaba jakość, ale nie miałem jak inaczej zamontować kamerki.


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 27 Jul 2023 - 12:51
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(KarolMR2 @ Thu, 27 Jul 2023 - 12:23) *
a to Ty byłeś tym biało-czerwonym klasykiem? Volvo chyba ?


Biało-czarny Civic, do klasyka, a tym bardziej do Volvo mu daleko wink.gif

Ogólnie to kolega nagrywał filmy z zewnątrz i nawet widać jak na pierwszej sesji mnie mierzą i było ok. Dwie sesje później już nie ok... weź zrozum tongue.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 27 Jul 2023 - 13:07
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Volvo Amazon miał 111dB??? To musiał się mocno popsuć od czasu jak go widziałem ostatnio parkował obok mnie na CAC w Kielcach. Normalne ciche auto .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 27 Jul 2023 - 13:10
Post #31


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(KarolMR2 @ Thu, 27 Jul 2023 - 12:23) *
a to Ty byłeś tym biało-czerwonym klasykiem? Volvo chyba ?

p.s. pewnie już widzieliście... dupy nie urwało, ale satysfakcjonujące jak na mój pierwszy Poznań 1.59.2 wykręciłem (z wciąż seryjnym silnikiem) i gdyby nie Mini które mnie zblokowało w ostatniej sesji best lap szedł na wysokie 1.57.

Mi się bardzo podobało, tor super nawet dla takiego wolnego auta. Fakt było sporo awarii, ale były sprawnie załatwiane, wszystkie sesje się odbyły. Co do pomiaru głośności sam widziałem jak zdejmują tego biało czerwonego klasyka za 111dB, akurat stałem obok.




Wiem, słaba jakość, ale nie miałem jak inaczej zamontować kamerki.

Predkosc napadania na prosta startowa 125km/h. To na a052?
Najlepsze fury na slikach maja minimalna ponad 160km/h. Na nalewkach vr2 fury maja tam predkosc minimalna podchodzaca pod 150km/h. I nie ma tu nic zwiazanego z moca silnika.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Thu, 27 Jul 2023 - 15:55
Post #32


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





No nie ma... tutaj na pewno mam jeszcze dużo do zrobienia. Jak dla mnie najtrudniejszy i najbardziej ryzykowny zakręt, muszę się go jeszcze nauczyć i dociągnąć do granicy. Jedno ratowanie miałem. Z drugiej strony Bugus Meganką wchodził 130, więc chyba bez dramatu.


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 27 Jul 2023 - 16:27
Post #33


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Na nalewkach 5 lat temu

To kluczowy zakret bo wychofzac 20km.szybciej urywamy dobre pare sekund.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Thu, 27 Jul 2023 - 16:37
Post #34


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





CYTAT([Yossarian] @ Thu, 27 Jul 2023 - 12:51) *

Biało-czarny Civic, do klasyka, a tym bardziej do Volvo mu daleko ;)

Ogólnie to kolega nagrywał filmy z zewnątrz i nawet widać jak na pierwszej sesji mnie mierzą i było ok. Dwie sesje później już nie ok... weź zrozum tongue.gif


w białej grupie jechałeś?

CYTAT([Yossarian] @ Thu, 27 Jul 2023 - 12:51) *

Biało-czarny Civic, do klasyka, a tym bardziej do Volvo mu daleko ;)

Ogólnie to kolega nagrywał filmy z zewnątrz i nawet widać jak na pierwszej sesji mnie mierzą i było ok. Dwie sesje później już nie ok... weź zrozum tongue.gif


o ten ten ten... tak, faktycznie było głośno smile.gif

CYTAT(piwo @ Thu, 27 Jul 2023 - 16:27) *
Na nalewkach 5 lat temu

To kluczowy zakret bo wychofzac 20km.szybciej urywamy dobre pare sekund.


Tak jak napisałem.. mam świadomość - zgadzam się, dopiero uczę się toru. Na tym filmie 145km/h, auto cięższe, dużo szersze opony i przypuszczam, że grube AERO, które w końcu właśnie w takiej sytuacji ma zadziałać. U mnie 205/225 opona i zero AERO. Chyba, że materiałowy dach się liczy smile.gif w końcu dalej jadę streetowym autem smile.gif Poprawimy i to. Muszę zamiast Słomczyna/Łodzi/Jastrzębia więcej jeździć szybkich torów. Next season.


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 27 Jul 2023 - 16:53
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Jechałem w zielonej grupie.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Thu, 27 Jul 2023 - 17:36
Post #36


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





CYTAT([Yossarian] @ Thu, 27 Jul 2023 - 16:53) *

Jechałem w zielonej grupie.


No tak.. dużo szybsza. Inny Civic ze mną latał smile.gif


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 21:04