Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> 1.8T stroker na starym bloku
kkkacper
post Thu, 03 Sep 2015 - 20:15
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Po co ten offence od razu? wink.gif i nie wszystko pochodzi z krainy ryzu kolego..


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 03 Sep 2015 - 20:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
GrzesiekK.
post Thu, 03 Sep 2015 - 20:23
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(kkkacper @ Thu, 03 Sep 2015 - 20:15) *
Po co ten offence od razu? wink.gif i nie wszystko pochodzi z krainy ryzu kolego..



Nie offence tylko po co proponować komuś coś co już ma. Z krainą ryżu mało ważne czy korba z niej czy nie, ale korba 144mm długości taka jak w 1.8T siedzi w bardzo wielu silnikach włącznie z francuzami i innymi wynalazkami, normalne jest że producent robi odkuwkę i obrabia ją tak żeby potem tylko "żonglować" tulejką na sworzniu zależy pod jaki silnik ma być korba sprzedana. Twoja propozycja brzmiała w stylu "złapałem kapcia kupię nowe auto" więc i adekwatnie ją skwitowałem.


Peace ...


Do Pawła: jak będziesz składał już na gotowo silnik, włóż tylko jeden komplet tłok+korba i sprawdź czy Ci płaszcz tłoka w dolnym położeniu nie dotyka do dyszy natrysku oleju na denko.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guzior
post Thu, 03 Sep 2015 - 20:46
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 21 December 2006
Skąd: Żyrardów





I trzeba ostro chorcowac blok szlifierka prosta tongue.gif

PS. Wiedziałem ze u Jacka będzie:)


--------------------
885 60 50 40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Thu, 03 Sep 2015 - 20:48
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Grzesiu taki jestes fajny i taki madry.. az nie wiem co powiedziec na ta rozlegla analize mojej wypowiedzi wink.gif tylko dzieki ludziom takim jak Ty to forum jeszcze istnieje.. dziekujemy!

Koncze off top..


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel_M
post Fri, 04 Sep 2015 - 16:37
Post #25


Frequent User
Dołączył: Fri, 15 October 2010
Skąd: Lublin





quzior nie wiedziałem że kuty tłok z 2.0 20v ma sworzeń 20mm, dzięki za cenną uwagę

GrzesiekK. Mogę wymienić tulejki sworznia ale po co ?? Nie po to kupiłem korby 20 żeby teraz robić 19 wink.gif

Re5pect przedstawił mi dzisiaj ciekawą ofertę i zapewne u nich zakupię tłoki. Pytanie tylko jaki rozwiert jest w stanie znieść stary blok 058 ?? Do wyboru mam 82.5 / 83 / 83.5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcindlug
post Fri, 04 Sep 2015 - 20:43
Post #26


User
Dołączył: Wed, 21 January 2009





tam jest sporo miesa, 83 bedzie git
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel_M
post Thu, 17 Sep 2015 - 09:30
Post #27


Frequent User
Dołączył: Fri, 15 October 2010
Skąd: Lublin





Ma ktoś doświadczenie z tłokami Supertech ?? Jakie robić pasowanie przy założeniu że auto jest do upalania na co dzień. Producent podaje pasowanie min 0,07mm ja przeważnie robiłem o 0,01mm większe od tego co podaje producent ale to przy seryjnych tłokach...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guzior
post Thu, 17 Sep 2015 - 21:18
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 21 December 2006
Skąd: Żyrardów





Pamiętaj zeby wziac na tych mocniejszych droższych sworzniach.


--------------------
885 60 50 40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomek89
post Thu, 17 Sep 2015 - 21:43
Post #29


Super User
Dołączył: Mon, 18 May 2009
Skąd: Gm. Głogówek





wkładałem w inny wóz i silnik co prawda, ale 8 setek będzie git smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Thu, 17 Sep 2015 - 22:55
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





A ja będę się upierał pasowanie jak podaje producent i chłodniejszy termostat smile.gif


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel_M
post Thu, 17 Sep 2015 - 23:31
Post #31


Frequent User
Dołączył: Fri, 15 October 2010
Skąd: Lublin





quzior jeżeli masz na myśli sworznie ze stali H13 to takie posiadam.

GrzesiekK. Producent podaje że 0,07mm jest to minimum więc te dodatkowe 0,01mm myślę żeby dołożyć tak dla bezpieczeństwa. Może to i mylne rozumowanie z mojej strony ale póki co nie doszukałem się pewnych informacji popartych praktyką że przy minimalnym pasowaniu jest ok. Nie ukrywam że wolę zrobić minimalnie luźniej niż za chwilę mam rozbierać motor jeszcze raz :/

Go to the top of the page
 
+Quote Post
guzior
post Fri, 18 Sep 2015 - 06:34
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 21 December 2006
Skąd: Żyrardów





Ja do żeliwa tez dodaje setkę.


--------------------
885 60 50 40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Fri, 18 Sep 2015 - 08:59
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(Pawel_M @ Thu, 17 Sep 2015 - 23:31) *
quzior jeżeli masz na myśli sworznie ze stali H13 to takie posiadam.

GrzesiekK. Producent podaje że 0,07mm jest to minimum więc te dodatkowe 0,01mm myślę żeby dołożyć tak dla bezpieczeństwa. Może to i mylne rozumowanie z mojej strony ale póki co nie doszukałem się pewnych informacji popartych praktyką że przy minimalnym pasowaniu jest ok. Nie ukrywam że wolę zrobić minimalnie luźniej niż za chwilę mam rozbierać motor jeszcze raz :/



Wytłumaczę Ci o co mi dokładnie chodziło z moim wywodem. Jak wiesz pasowanie zmienia się wraz z temperaturą, mocne wyczynowe silniki buduje się na temp. pracy 75-80 stopni płynu a wtedy pasowanie się ciut zmienia na luźniejsze niż dla seryjnego słupka. Osobiście siedzę bardziej w temacie mocnych silników N/A a te stara szkoła mówi budować na temperatury pracy jakie podałem, raz że masz chłodniejszą trochę głowicę więc ładunek dostarczany do komory spalania jest mniej ogrzewany, dwa masz chłodniejszy blok więc więcej ciepła odbierane z płaszcza tłoka przed cyklem pracy, trzy wg. termodynamiki im większa różnica temperatur przed cyklem i po cyklu pracy tym wyższa sprawność silnika, cztery im chłodniej i lepsze chłodzenie tłoków tym mniejsze straty mechaniczne wewnętrzne silnika (oczywiście wszystko z głową). Wysoka temperatura pracy silnika to głównie wymysł ekologiczny - lepiej/czyściej się dopalają mieszanki, chłodniejszy o 10 stopni silnik potrafi oddać nawet pare % większą moc.

Może lepiej właśnie w ten sposób podejść do tematu i zostawić sobie otwartą furtkę, bo jak zrobisz luźno na 90 stopni to już potem w dół nie zejdziesz.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Endriu250588
post Mon, 19 Oct 2015 - 18:11
Post #34


User
Dołączył: Wed, 07 January 2015
Skąd: Mielec





By nie zakładać nowego tematu a nie zmieniać treści to zapytam o pewną rzecz. Mam słupek AGU są nowe korby i pierścienie oraz tłoki z AEB, ale jest też pomysł na zmianę tłoków na BWA gdyż na gładziach cylindrów w GMP jest wyczuwalny pod palcem próg. Co z tym zrobić zakładać czy rozwiercać pod tłoki z BWA ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Sat, 24 Oct 2015 - 19:00
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(Endriu250588 @ Mon, 19 Oct 2015 - 18:11) *
By nie zakładać nowego tematu a nie zmieniać treści to zapytam o pewną rzecz. Mam słupek AGU są nowe korby i pierścienie oraz tłoki z AEB, ale jest też pomysł na zmianę tłoków na BWA gdyż na gładziach cylindrów w GMP jest wyczuwalny pod palcem próg. Co z tym zrobić zakładać czy rozwiercać pod tłoki z BWA ??




Jak na górze masz próg to na dole masz w gratisie jeszcze owal smile.gif wiesz co z tym zrobić.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Endriu250588
post Mon, 26 Oct 2015 - 15:43
Post #36


User
Dołączył: Wed, 07 January 2015
Skąd: Mielec





Teraz mam pewność co zrobić bo jeśli bym chciał zakładać to co mam to musiałbym wstawiać nowe tuleje a gość mi powiedział 1 tyś, w takim wypadku chyba lepiej będzie dać tłoki od AXX lub BWA rozwiercić to co mam + honowanie i zobaczymy co wyjdzie tongue.gif Dzięki za zarys GrzesiekK.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel_M
post Mon, 26 Oct 2015 - 16:53
Post #37


Frequent User
Dołączył: Fri, 15 October 2010
Skąd: Lublin





Jak już zakładasz większe tłoki to załóż też wał z większym wykorbieniem i będzie 2.0 biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcindlug
post Tue, 27 Oct 2015 - 06:18
Post #38


User
Dołączył: Wed, 21 January 2009





tloki z axx sa nizsze od seryjnych tlokow wiec musi byc wal z wiekszym wykorbieniem lub dluzsze korbowody
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Tue, 27 Oct 2015 - 08:47
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(marcindlug @ Tue, 27 Oct 2015 - 06:18) *
tloki z axx sa nizsze od seryjnych tlokow wiec musi byc wal z wiekszym wykorbieniem lub dluzsze korbowody


Ile niższe?


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel_M
post Tue, 27 Oct 2015 - 10:28
Post #40


Frequent User
Dołączył: Fri, 15 October 2010
Skąd: Lublin





Tłoki są niższe o 3,1mm. AEB od osi sworznia do denka ma 32,7mm a tłoki z AXX, BWA, BPY 29,6mm. Tłoki z 2.0 20v ALT również mają wysokość 29,6mm i nie trzeba robić w nich okienka na trzeci zawór zakładając to do 1.8T
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 05:54