Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Prawidłowa praca camber plate, jak powinno pracować nowe łożysko sferyczne
Dumel
post Tue, 23 Apr 2019 - 10:50
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 22 December 2013
Skąd: Gdów





Witam, pisze z pytaniem ponieważ pierwszy raz montuje zawieszenie gwintowane do samochodu i do końca nie wiem jak powinien prawidłowo poruszać się camber plate.
Gwint mam firmy HSD, cambery też. Przy próbie poruszania płyta na boki jest wyczuwalny duży opór, kula nie obraca się. Uniballe z jakimi miałem do czynienia poruszały się płynie w palcach. Pytanie łożysko do wymiany, jeśli tak to jakie czy może się to dotrze? Jeśli łożysko ma pracować płynie w palcach to wolałbym to zrobić teraz niż rozbierać to jeszcze raz. Pozdr

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 23 Apr 2019 - 10:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
menzuramenzura
post Tue, 23 Apr 2019 - 21:21
Post #2


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 June 2010
Skąd: Łódź





CYTAT(Dumel @ Tue, 23 Apr 2019 - 10:50) *
Witam, pisze z pytaniem ponieważ pierwszy raz montuje zawieszenie gwintowane do samochodu i do końca nie wiem jak powinien prawidłowo poruszać się camber plate.
Gwint mam firmy HSD, cambery też. Przy próbie poruszania płyta na boki jest wyczuwalny duży opór, kula nie obraca się. Uniballe z jakimi miałem do czynienia poruszały się płynie w palcach. Pytanie łożysko do wymiany, jeśli tak to jakie czy może się to dotrze? Jeśli łożysko ma pracować płynie w palcach to wolałbym to zrobić teraz niż rozbierać to jeszcze raz. Pozdr


Powinno przestawiać się płynnie i bez oporu, o ile nie leżało latami w krzakach i nie jest zardzewiałe to najpewniej coś źle poskładałeś. Środkowa panewka z łożyska GE osadzona jest nieruchomo na sztycy amorka, ale cała reszta cambera musi mieć miejsce żeby się swobodnie obracać przy skręcie kół, oraz wychylać o pewien kąt przy ugięciach zawieszenia. Poza autem złóż na chwilę całą kolumnę ale bez sprężyny, od razu będziesz widział jeśli coś blokuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dumel
post Wed, 24 Apr 2019 - 10:30
Post #3


Rookie
Dołączył: Sun, 22 December 2013
Skąd: Gdów





Poskładane jest dobrze, nic nie ma prawa się dotykać. Łożysko sferyczne porusza się z dużym oporem co mnie niepokoi, tak już było po wyjęci z pudełka. Wrzucam zdjęcia które lepiej to zobrazują. Czytałem raz ze takie łożysko powinno obracać się płynie w palcach, u mnie muszę złapać dwoma rekami ta zielona płytę by nią poruszyć na boki.

https://photos.app.goo.gl/ZKDgde6WHNbc29Lg7
https://photos.app.goo.gl/4pZjR1a5dLCyFVe1A
https://photos.app.goo.gl/wdidevSr38PXMfmv6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Wed, 24 Apr 2019 - 10:37
Post #4









Pisał ktoś na FB, że w chińskich camberach jest zle obrobiony otwór na łożysko i przez to się szybko zaciera
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobr4
post Wed, 24 Apr 2019 - 12:25
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 02 June 2006
Skąd: okolice Warszawy





SAS to pisal.


--------------------

<b>wtryskiwacze:
BOSCH 525cc wysokoomowe, Bosch 650cc, SIEMENS 630cc
1200cc Lucas niskoomowe</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Wed, 24 Apr 2019 - 19:25
Post #6


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Polecam wysłać to do kogoś na wymianę Uni na fluro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
E30 owner
post Mon, 06 May 2019 - 06:58
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 January 2013
Skąd: SAS garage :)





Takie problemy są w wielu camberach.

1 - wybij łożysko sprawdź czy pracuje poza korpusem swobodnie (jak pojawi się luz między bieżnią zewnętrzną a "kulą" zignoruj)
2 - jeśli łożysko poza korpusem pracuje swobodnie to znaczy że jest wadliwie wykonane pasowanie łożyska w korpusie - za ciasne, lub łożysko zostało wadliwie wprasowane. Należy pomierzyć i dobrać pasowanie łożyska z korpusem aby po wprasowaniu łożyska nie było luzu a camber pracował na boki i co najważniejsze kręcił się wokół własnej osi.
3 - jeśli łożysko po wyprasowaniu nie pracuje swobodnie wymienić należy łożysko i wykonać prawidłowe pasowanie go z korpusem.

Tak to wygląda w praktyce.


--------------------
_http://400metrow.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 00:18