Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> BMW E36 344i M62 V8
jakub1t
post Wed, 21 Feb 2018 - 08:36
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Masz rację, wtryski takie same są. Jak kiedyś podmieniłem kompy z innych nieznanych silników w m30b35 różnica w mocy była, ale na minus z reguły. Oczywiście chciałem tylko wykluczyć awarię ECU
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 21 Feb 2018 - 08:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Titan
post Tue, 27 Feb 2018 - 19:51
Post #22


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016






Wszystko pod maską ogarnięte. Wiązka skończona, podłączony obrotomierz(jeszcze nie pokazuje poprawie obrotów, ale to ogarnę niedługo) oraz podłączona pompa wspomagania po wzbudzeniu alternatora i sterowanie ręczne z kabiny.
Jazda próbna odbyta w celu sprawdzenia czy biegi wchodzą poprawnie. Wszystko ok, sprzęgło mocna żyleta. A jeśli chodzi o silnik - bardzo szybko wkręca się na obroty(żałuję, że nie zważyłem koła zamachowego), chociaż mocy tak bardzo nie czuć od dołu, ale w sumie na samych kolektorach to nic dziwnego no i nie cisnąłem nie wiadomo jak mocno bo okazało hamulec jeszcze zapowietrzony. Jak nagram jakiś filmik w dzień to wrzucę.

Teraz zastanawiam się nad wydechem jaki robić.

1) Od kolektorów pod skrzynią x-pipe, potem po jednym tłumiku na rurę i wyloty w progach lub pod progami
2) Od kolektorów x-pipe, potem dwururka do tyłu i tylko końcowy
3) j/w tylko po x-pipe jedna rura

Które z powyższych da ładny dźwięk i jednocześnie zachowa osiągi? Wydaje mi się, że w V8 ważne jest tylko, żeby był x-pipe. Rury dam 2.25 albo 2.5 cala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Tue, 27 Feb 2018 - 20:35
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Nie jestem ekspertem od wydechów , ale jak przesadzisz ze średnicą to będzie gorzej , jak nie masz katów to nawet seryjna średnica może być za luźna . No i ten stożek tak zamontowany też mocy nie doda , a wręcz odwrotnie .
W sumie kiedyś miałem m60b30 w e34 . chciałem troszkę wydobyć dźwięk z silnika i zdobyć trochę grosza , więc sprzedałem katalizatory w ich miejsce wspawałem rurki . Różnicy w mocy dupohamownia nie stwierdziła , a dźwięk minimalnie się poprawił , ale dalej było bardzo cicho .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Taffarel
post Tue, 27 Feb 2018 - 21:19
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Wed, 18 May 2005
Skąd: znienacka





ja zrobilem podobnie w 4,4 i dupohamownia stwierdzila pogorszenie osiagow w dolnym zakresie obrotow


--------------------
BMW
m6, 135i, 550ix, 550i, x5, x6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Tue, 27 Feb 2018 - 22:26
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Wydech pod prawym progiem nie przejdzie. Nie może być skierowany w prawą strone - chyba że się coś zmieniło.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Tue, 27 Feb 2018 - 23:23
Post #26


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





Myślę że pan policjant prędzej uczepi się klatki czy czegoś tam innego niż wydechu na prawą stronę ;p

Stożka nie miałem gdzie upchnąć. I tak ledwo maskę zamknąłem(musiałem rurkę bagnetu odginać). I tak myślę o jakiejś dziurze w masce/wlocie etc. Ew wywalić nadkole i zrobić dolot od dołu ale opcja z dziurą w masce lepsza bo mniej syfu będzie leciało.

Chyba zostanę przy opcji 2 z rurami o takiej średnicy jakie mają wydechy od e65 czyli ok 60mm. Z tylu dam końcowy w ori miejsce a tuż za kolektorami x-pipe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Fri, 02 Mar 2018 - 21:06
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(Titan @ Tue, 27 Feb 2018 - 23:23) *
Stożka nie miałem gdzie upchnąć. I tak ledwo maskę zamknąłem(musiałem rurkę bagnetu odginać). I tak myślę o jakiejś dziurze w masce/wlocie etc. Ew wywalić nadkole i zrobić dolot od dołu ale opcja z dziurą w masce lepsza bo mniej syfu będzie leciało.

Może stożek za duży wink.gif
U mnie w E30 to nawet po założeniu kompresora się wszystko mieściło.
Ale przy serii to podobno najlepiej na oryginalnej obudowie z wyjętą zwężką z dołu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Sun, 04 Mar 2018 - 16:01
Post #28


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





W E30 to jest dużo miejsca. Tu mam walkę o każdy centymetr. Przydałby mi się jakiś spryskiwacz szyb i kombinuje właśnie jakiś zbiorniczek 1l happy.gif

A w międzyczasie wrzucę filmik z jazdy. Wydech ogarnięty, zrobiony na H pipe, z tyłu końcowy tylko. (W sumie to za cicho trochę)
Na przepięciu z 2 na 3 trochę zamieliło. No i wysypała się przepływka - filmik z jazdy z odpiętą, bo z podłączoną nie chciał odpalić.


Obrotomierz od R6. Mam już od R4 i będę kombinował z dzielnikiem częstotliwości, bo te obroty mnie denerwują.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sun, 04 Mar 2018 - 16:20
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Titan @ Sun, 04 Mar 2018 - 16:01) *
W E30 to jest dużo miejsca. Tu mam walkę o każdy centymetr. Przydałby mi się jakiś spryskiwacz szyb i kombinuje właśnie jakiś zbiorniczek 1l happy.gif

Polecam zbiorniczek 800ml na płyn spryskiwaczy z E39 intensywne mycie, taki właśnie mam w E36 turbo.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Sun, 04 Mar 2018 - 16:50
Post #30


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





Oo faktycznie, dobra rada. Biorę od razu dzięki wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Sun, 04 Mar 2018 - 18:36
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Wymieniaj przepływkę bo moje byłe e39 528ia jedzie tak samo według licznika
Chociaż na lepszych gumach pewnie sporo lepiej by było
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Sun, 04 Mar 2018 - 19:34
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Zbiornik to Sobie w bagażnik wsadź - prowadzisz wężyk i 2 kable do pompki. Miejsca tam masz sporo zazwyczaj.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Sun, 04 Mar 2018 - 22:46
Post #33


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





@pinin, też jakaś opcja. Zobaczę jak się wpasowuje ten 2.5l ori.

@jakub1t, mam drugie E36 2.8iA i muszę się zmierzyć. Kupiłem felgi 17", jak tylko skombinuję oponki i przepływkę to będę testował.
Wgl przydałaby się hamownia żebym wiedział na czym stoję, ale to już jak ogarnę wszystko. Sprawdzałem go na gps wyszło 8.9 do 100 wg apki "GPS Acceleration" - dla porównania w tym 2.8 było 6.9, ale tam mam dobre run-flaty z tyłu.

Teraz mam jeszcze problem z odpowietrzeniem. Nie grzeje się, tylko nie leci ciepłe z nawiewu. Mam zbiorniczek od Golfa(ta kulka), więc powinien się sam odpowietrzyć. Jakaś metoda dobra? Czy od razu ciśnieniowo załatwić sprawę?

Przy okazji felunkiem się pochwale a co mi tam:
Wie ktoś jakie to ET? Bo z tyłu jakieś bazgroły unsure.gif


Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Mon, 05 Mar 2018 - 07:04
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Z tej aplikacji to u mnie wyszło 8 do setki. Ale start z wolnych obrotów, bo muśnięcie gazu (nawet na hamulcu) i już czas startował. Potem wstawiłem kolektor z m54 i krótszy dyferencjał i czas się mocno poprawił stoperowo to niecałe 2s w dół, apką nie mierzyłem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Mon, 05 Mar 2018 - 23:56
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





8,9 to coś pomiędzy 320 i 323i także sporo jeszcze do ugrania jak na 3.5 V8
jak motor zdrowy to jakieś średnie 6 do setki powinien robić.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 06 Mar 2018 - 01:03
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(GIB @ Mon, 05 Mar 2018 - 23:56) *
8,9 to coś pomiędzy 320 i 323i także sporo jeszcze do ugrania jak na 3.5 V8
jak motor zdrowy to jakieś średnie 6 do setki powinien robić.

Raczej wysokie 5 lub niskie 6 powinna mu ta kabina robić bez łaski.
5.98s do setki wg RL robiłem mając w streetowym E36 220KM/281Nm przy masie 1380kg na Ferdku SSie...


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Div
post Tue, 06 Mar 2018 - 12:18
Post #37


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 October 2009
Skąd: Kraków





Zainwestuj nawet w taniego SA, typu EE 3+, bo seryjne sterowniki to jest piękny zamulacz silnika, a tak to brak przepływek i innych elementów kochających pokazać "rogi"

Bo u Nas 4.0 na EMU w compocie podnosi każdego laczka na 3ce bez łaski. na 2ce to muskanie gazu kończy się bokiem.


--------------------
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 06 Mar 2018 - 13:54
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Moim zdaniem to bez sensu, straci kulturę pracy, możliwość diagnostyki, seryjna przepływka jest tam na gorącym drucie, sterownik nie jest szczególnie skomplikowany, a setup auta lajtowy silnikowo, wolałbym zostawić ori ecu, ono da się stroić to raz, a dwa na stand alone nie uzyska dużych przyrostów względem Motronica o ile uzyska, straci pełną sekwencję wtrysku...


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Tue, 06 Mar 2018 - 14:22
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Div Nie porównuj 4.0 do 3.5 jedna sprawa, a druga to przełożenia skrzyń i dyferencjałów maja duży wpływ na "palenie laczka" na poszczególnych biegach.
Auto jak na razie ma po prostu choroby wieku dziecięcego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Tue, 06 Mar 2018 - 17:28
Post #40


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





Myślałem o DET 3 ale wolałem zostać na ori ecu właśnie ze względu na diagnostykę. Na razie ogarniam śruby do felg, opony mam i zostaje mi kwestia obrotomierza i przepływomierza. Obroty zrobię w wolnej chwili ale przepływki nie mogę znaleźć na allegro czy olx. Może ma ktoś na sprzedaż?

@Mis, moje 2.8 robi wg tej apki 6.9 ale to w sumie zależy od zasięgu gps. Czasem jest gorszy zasięg i gorszy pomiar. Tak czy inaczej zobaczę jak będzie na nowych kołach, przeplywce i po zczytaniu błędów bo może mu coś tam wywala. Ew można też poprawić rozrząd bo ustawiłem walki na 90* a ssace maja 92*. Chociaż czy te 2 stopnie maja takie znaczenie to nie wiem
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 11:54