Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Z18XE
!markos
post Thu, 23 Feb 2006 - 22:39
Post #1


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





szukalem w szukajce, szukalem w google, ale takich informacji niestety nie udalo mi sie znalezc.. mam w zwiazku z tym kilka(nascie ) pytan:

1. jakie jest prawdopodobienstwo, ze poza e-przepustnica uda mi sie taki silnik ogarnac komputerem z x14/16xe + smt6?
2. czy zestaw czujnikow jest taki sam/podobny/inny jak w mniejszych xe?
3. jakie skrzynie byly montowane do tego silnika? ktoras z malym dzwonem z corsy/tigry bedzie pasowac?
4. co ze sprzeglem i kolem zamachowym? wieksze/ciezsze niz w mniejszych xe?
5. jak roznia sie glowice pomiedzy x16xe, a z18xe? glowica malego xe bedzie pasowac na blok z 1.8?
6. jakies info na temat walu? wejdzie do bloku 14/16xe?

bede wdzieczny za konkretne sprawdzone informacje
ludzikom majacym ochote zadac pytanie "po co, skad to i na cholere" podziekuje juz teraz za marnowanie miejsca w tym watku
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 23 Feb 2006 - 22:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
klonek78
post Thu, 23 Feb 2006 - 23:33
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





ad 1. prawdopodobieństwo jest duże a jak weźmiesz SMT7 to i przepustnice ograniesz
ad 2. zestaw czujników jest bardzo podobny - napewno pozostanie niewykorzystana druga sonda no i pewnie jest inna przepływka
ad 3. nie wiem
ad 4. nie wiem
ad 5. nie będzie pasować ze względu na inną średnicę cylindra (x16xe ma 79mm a z18xe 80,5mm)
ad 6. wał ma inny skok x16xe=>81,5mm a z18ze=>88,2mm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adamxxl
post Fri, 24 Feb 2006 - 00:23
Post #3


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 March 2004
Skąd: dolny śląsk





ad. 1. olać e-gaz i jeśli przekładać cały silnik, to poszukać przepustnicę od x18xe1(linka) i ecu również.
ad. 2. czujnik IAT ma inną charakterystykę i masz przepływkę, a nie map'a
ad. 3. jest tam F17, ale f15 i może f13 też podejdzie
ad. 4. sprzęgło podejdzie, a garnkowe koło zamachowe jest jak 16xe (nawet na docisku jest oznaczenie 200/205mm)
ad. 5. różnią się na tyle, że nie podejdzie głowica x14/16xe, na z18xe? za to zawory (talerzyki) i wałki (wznios) to, to samo.
ad. 6. czopy pod wał są identyczne podobnie korbowody, jednak robienie rozwiertu (bez tulei) z 14xe raczej było by ryzykowne (jaka zostaje grubość ścianki)? różnice to wał i tłoki.

ps. znowu zajmujesz się pierdołami, zamiast zrobić coś, co miało być już zrobione

EDIT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Fri, 24 Feb 2006 - 08:42
Post #4


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





CYTAT("Adamxxl":rce75w5r)
ps. znowu zajmujesz się pierdołami, zamiast zrobić coś, co miało być już zrobione

1.6 prawie sprzedane
jeszcze dumam co dalej...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 01:41