Shoutbox 0 nowych PW 


24 Stron V  « < 15 16 17 18 19 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mercedes-Benz CLK M104 3.6L GTX35 8HP70, 1.7-1.5bar 700KM 900Nm
DKCustoms
post Thu, 10 Sep 2020 - 10:06
Post #321


Rookie
Dołączył: Tue, 05 November 2019





Marcin, szkoda, że nie powiedziałeś to byśmy dołożyli obciążenia i też by turbo wstawało jak na drodze. Nie chciałem męczyć auta na hamowni pomiary i tak chwile trwały.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 10 Sep 2020 - 10:06
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
marcin137
post Thu, 10 Sep 2020 - 14:31
Post #322


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





W sumie można było zwiększyć oraz zrobić remap przebiegu doładowania ale sam od początku prosiłem o małe obciążenie żeby go nie męczyć na tym zapchanym wydechu z uwagi na egt i mocne strzały na odcince już raz mi wykończyły kolektor...nie chce mi już się nic przy tym silniku grzebać biggrin.gif


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Fri, 30 Apr 2021 - 10:15
Post #323


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Hej ostatni post opisujący m111 , w majówkę zaczynam już swap który opiszę potem
Na jesieni kolega złożył filmik



Warto wpaść na ig opisuje tam na bieżąco
https://www.instagram.com/marcin_m111turbo

Zrobiłem pomiary dragy




0-100 cały czas w poślizgu jeszcze nie pogoda na taki pomiar



Na koniec zwazylem auto wagami łazienkowymi dwie po 250kg i takie wyniki nałożone na grafikę , po swapie będzie widać różnicę smile.gif



--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 30 Apr 2021 - 12:15
Post #324


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Kontrola trakcji by się przydała do tych startów 0-100, bo 0-40 robisz nieznacznie lepiej, niż 100-140.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gicy
post Fri, 30 Apr 2021 - 22:05
Post #325


Super User
Dołączył: Sun, 30 April 2006





po tym filmiku wygląda, że naprawdę fajnie to lata, zazdraszczam......
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Sat, 19 Jun 2021 - 21:54
Post #326


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





hej , żeby nie stać w miejscu i dalej się rozwijać od dawna był pomysł na większy silnik powiedział bym nawet że ten właściwy zaś m111 było brudnopisem na różnego rodzaju testy i naukę wiec czas teraz to zrealizować gdyż m111 nie ma już potencjału , wybór to ta sama konstrukcja czyli M104 3.2 litra R6

Zakup silnika



Po wstępnym ogarnięciu



Co ciekawe pierwszy lepszy silnik jaki znalazłem na szrocie okazał się być czyściutki jak nowy wyglądało jak by miał remont albo znikomy przebieg



Płytki do zamknięcia bloku



Niestety moje m104 nie miało natrysków więc trzeba było wiercić blok i je montować



Odprężony przez stoczenie tłoków z cr10 na około 9-9.2 , tłoki wypolerowane , nowe pierścienie , większe luzy , honowanie , szlif bloku i mycie , nowa pompa wody , i łapy od m111



Niestety m104 nie występował z tylną miską oraz pompa oleju od przedniej miski nie pasuje pod tylną wiec z dwóch misek od m111 wyspawałem tylną miskę do m104 oraz złożyłem customową podwójną pompę oleju na bazie dwóch z m111







I cyk fuch po 3 miesiącach dół gotowy



Teraz najważniejsze czyli głowica , wałki są strasznie słabe wiec trzeba poprawić napełnianie portingiem najlepiej takim srogim , markerem po lewej zaznaczony zarys do frezowania



To jedziemy ... nie miałem odwagi wrzucać tego na cnc na 100% frez by wjechał gdzie nie trzeba a tak to na manualnej frezarce jest wyczucie , chodziło tylko o zaryzowanie równego kształtu a resztę wygładzenie pilnikiem na trzpieniu ,



Wyszło równo i maksymalnie rozfrezowane ile się tylko dało , gdybym miał na pocięcie inną głowicę jechał bym jeszcze biggrin.gif



Poler komory zaworów , twarde podwójne sprężyny zaworowe żeby hydraulika nie pływała , talerzyki zaworowe toczone z tytanu ,oringi do upg sprawdzony patent działa smile.gif





rozrząd ustawiony pod doładowanie dzięki doświadczeniu na m111 które miało strojony rozrząd , dodatkowo w kole zmiennej fazy na ssącym został powiększony ruch wałka z 30 na 40 stopni (m111 miało aby 20stopni)







Głowica skręcona śrubami m12 o twardości 12.9 na 120nm , wykonany adapter filtra oleju plus adapter wyjścia na chłodnicę z termostatem czujnik oraz zasilanie turbo



Flansze pod kolektory , wydechowy z stali czarnej a ssący tym razem robię z kwasu gdyż mam nie smak do alu ,flansze frezowane pod rurę żeby ładnie dopasować oraz ssąca od wewnątrz ma frezowany kanałek na oring



7 miesięcy później pierwsza przymiarka , Pokrywa zaworów od 3.0 gdyż dużo bardziej mi się podoba (nie nie pasuje p&p)



Wg pomiarów tego co tam rozfrezowałem runner wyszedł aż taki ohmy.gif



tyle co można to wyspawane reszta już na aucie



listwa paliwa z kwasu pod bosch 630cc na początek wystarczą



Przepustnica na linke była trochę męcząca wiec wpadła elektroniczna plus moduł DBW do emu , fi 74mm od v8 mb , do tego adapter na silikon i flansza z fazą



Tutaj porting turbiny strony gorącej pod downpipe 3.5" na ekranie widać zarys przed i po roztoczone zostało żeliwo w środku od strony dp , łatwo można zauważyć że przy tego typu projektach dostęp do obrabiarek jest niezbędny



Minął równy rok i M104 gotowe do montażu

Porónanie wagi gołych słupków m111-120KG M104-155kg , waga pokazuje ciut inne wartości ale jeden był z olejem drugi miał więcej osprzętu wiec m104 jest cięższy o 35kg plus może 5kg na plus do m104 na osprzęt i płyny więc myślę że deal dobry ?!



Kolektor wydechowy wyszedł lepiej niż zakładałem ohmy.gif na początku miał być z kwasu ale uznałem ze to bez sensu poza tym był problem z dobraniem kolanka żeby był wytrzymały i zarazem nie ciężki , turbo użyte te co było przy m111 czyli Powerspiryt ps600 czyli gtx3076r CNC na podwójnej ceramicznej kulce z dupką ar.083







Naprawdę cieżko było wyciągać nowy zakuty sprawny silnik i wiedzieć ile roboty czeka przy swapie biggrin.gif skrzynia biegów manual od CDI jednomas 6.8kg docisk CDI



wał do skrócenia i wydech 3" do przerobienia 3.5" poszło aż za kolanko dla lepszego przepływu



Szybciej się robi wydechowy niż ssący



Sam spawałem biggrin.gif



custom odma wirowa z której wychodzi przewód do OCT i idzie między filtr a turbo



Chłodnica oleju , strasznie to zjebałem montując ja w tym miejscu ale nie było gdzie jej zamontować sad.gif najwyżej da się mały wentylator



Po 3tygodniach walki swap zakończony , potem odstawienie do SU2 performance (dawne Ktune + DKcustom) na podłączenie dwóch cylindrów do emu i strojenie na hamowni







Wielkie podziękowania dla Tomka z SU2 za uruchomienie tego poradzenie sobie z przepustnicą do której nie było schematu oraz poradzenie sobie z różnymi problemami i pięknie strojenie

520KM przy 6650obr i 606Nm przy 3460obr na równym 1 bar w całym zakresie , fala na wykresie to wyłączanie zmiennej fazy która działa 0-1 lepiej się nie dało tego wyrównać , max wypluł 540km ale coś tam zaczynało stukać i dla bezpieczeństwa jest tak :



--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Sat, 19 Jun 2021 - 22:11
Post #327


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Krótki filmik jak chodzi , na dniach sprawdzę corner balance i 100-200


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sun, 20 Jun 2021 - 08:35
Post #328


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





szacun za ilosc wlozonej pracy i dbalosc o detale
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Sun, 20 Jun 2021 - 09:05
Post #329


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Zajeb... ze chce Ci się opisywać tutaj
Super projekt
Bezawaryjności i czekam na więcej smile.gif


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Sun, 20 Jun 2021 - 09:14
Post #330


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Piękna robota!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sun, 20 Jun 2021 - 09:24
Post #331


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





woow, jest petarda!


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zurad1
post Sun, 20 Jun 2021 - 19:59
Post #332


User
Dołączył: Fri, 13 December 2019





Kozak auto.

Pytanie natury nieco bardziej estetycznej.
Już jakiś czas temu miałem pytać, ten dodatkowy wskaźnik na zegarach jest aż tak jasny i bije po oczach czy to tylko moje spostrzeżenie? Nie myślałeś żeby coś z tym zrobić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 20 Jun 2021 - 20:58
Post #333


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Na takim poziomie auto można zbudować chyba tylko we własnym zakresie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Wed, 23 Jun 2021 - 08:35
Post #334


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





łał, jestem pod wrażeniem. Da się włozyć coś takiego do jakiegoś sedana c bez przesadnej rzeźby, żeby był codzienniakiem? biggrin.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 23 Jun 2021 - 09:31
Post #335


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Można nawet 5.4 wsadzić , MiP z forum to robił dawno temu.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 23 Jun 2021 - 10:25
Post #336


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





No kombi trochę modzony 5.4 przeleciał już 50 tys km jako Daily. Wrzucic można też 6.2 do 630KM w serii oraz v12 biturbo. Do 800KM wchodzą silniki ori MB/brabus zarówno do c klasy jak również do slk. Jest co najmniej jeden slk v12biturbo. Powyżej 800KM trzeba się brać za dlubanie. Jak znam autora to skończy się na v12 bit 1000KM+. Trzymam kciuki i zastanawiam się czy nie zrobi tego szybciej niż ja zważywszy jego możliwości i zapał do pracy.

Fajnie się projekt rozwija mam kilka uwag od siebie:
1. Czujnik ciśnienie oleju wywal ten ołowiany badziew i zamontuj te powszechne chińskie kopie boscha 3 pin.
2. Wału napędowego nie musisz skracać masz naprawdę ogromny wybór.
3. Widzę w końcu zważyłeś m111 i widzisz ile waży ten ciężki żeliwny kloc. Kiedyś tu pisałeś, że 120kg o ile dobrze pamiętam waży kompletny, ale realne ważenie silników ładnie otwiera oczy smile.gif


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 23 Jun 2021 - 14:51
Post #337


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Ten projekt jest przemyślany, ładny, zadbany w szczegółach, dla mnie majstersztyk. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Thu, 24 Jun 2021 - 09:38
Post #338


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Boże jakie to cholerstwo jest długie, nigdy nie zrozumiem sensu kilometrowej długości żeliwniaka tak bardzo z przodu...
Anyway, why zmienna faza 0-1, mercedes jest ułomny, czy emu?
Wynik fajny, graty za ogrom pracy.
Jak się ma temperatura kolektora ssącego po dłuższej jeździe?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Thu, 24 Jun 2021 - 10:24
Post #339


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





76cm długości od początku bloku do koła pasowego , ledwo wszedł musiałem go opuścić na łapach 1cm i 4cm do tyłu dopiero dało się maskę zamknąć do w203 bez cięcia przegrody nie wejdzie na bank , tam gdzie seryjnie siedział maski są bardziej płasko w a tych nowszych mocniej opadają , temperatura kolektora jest w normie iat tak samo bardzo dobry , zmienna faza tak działa w tych i pewnie wielu innych silnikach mb tutaj jest dużo większy ruch i reakcja musi byc fajnie że podczas jazdy nic nie czuć , próbowaliśmy płynnie z emu tym sterować ale i tak łapie 0-1 ,
Mip szybciej jest skrócić niż szukać odpowiedniego tym bardziej że silnik poszedł ciut do tyłu , czujnik ciśnienia jest do wskaźnika pod radiem a nie do emu , wtedy pamiętam że ważyłem wszystko oddzielnie i widać że sporo brakowało drobnych części sorki za błąd ,kompletny m111turbo (ze skrzynią która waży 37kg) waży 218kg , kompletnego m104 nie ważyłem bo nie wyciągałem po zrobieniu ale tak liczę że z 50-60kg więcej będzie
Wskaźnik boostu ma regulacje podświetlenia wydaje mi się że jest ok nie bije po oczach chociaż mało tym w nocy jeżdżę już zapomniałem biggrin.gif


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 24 Jun 2021 - 10:32
Post #340


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Wal faktycznie trzeba troche poszukac pamietaj, ze automaty to dluzsze skrzynie wiec waly krotsze.
Czujnik cisnienia jest ciezki i tandetny wywal go dobrze Ci radze. Widzisz fajnie z kims pogadac o wagach jesli zwazyl i podaje prawdziwe konkretne wartosci. Moj zestaw v6 ze skrzynia caly kompletny jak do fury wlatuje wazy 200kg. Nawet v6 z ori kompresorem bedzie lzejszy od m111 turbo, a potencjal ma spory w serii znosi 450KM.
Jak wiemy v12 jest krotszy od tego Twojego r6 wiec jego montaz pojdzie Ci latwiej i nie ma problemu z wysokoscia bo to jest v nawet pomimo 60 tylko stopni. Zreszta jest v12biturbo slk r171 ktory ma przod analogiczny do w2039.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Stron V  « < 15 16 17 18 19 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 09:49