Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Rysa na cylindrze
czesław
post Wed, 12 Aug 2009 - 23:08
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Thu, 11 December 2008
Skąd: Na dole z lewej strony mapy





Ja mowie o tulejach cylindra nie o tłokach. Zrob tak jak mowie i bedzie dobrze.


--------------------
Mocy Dostarcza JETRONIK
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 12 Aug 2009 - 23:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Luckystrike1979
post Mon, 17 Aug 2009 - 12:04
Post #42


Super User
Dołączył: Sun, 13 January 2008
Skąd: Poznań





Wygląda na to, że jesli blok od kolesi arts_ch będzie ok , to zrobię podmiankę i tyle

http://allegro.pl/item680425961_blok_audi_...3_225_koni.html


Zastanawia mnie jeszcze coś, jak się ma ułożenie tłoków do innego bloku ? przy rozkładaniu motoru , numeruje się tłoki więc jak to jest ?



Go to the top of the page
 
+Quote Post
uki82
post Mon, 17 Aug 2009 - 12:50
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





tłoki to się tylko numeruje w przypadku, kiedy nie wymienia się pierścieni i panewek ( zakładając że nie rozmontowuje się tłoka i korby). Wtedy montuje sie wszytko na swoje pierwotne miejsce, a jeżeli wymieniasz pierścienie to nie ma znaczenia w którą dziure wsadzisz tłok, bo i tak są nowe. Tym bardziej jeżeli wkładasz tłoki do innego bloku to nic nie da żadna numeracja. Grunt to aby tłoki nie były zbytnio wytarte. Jeżeli mówimy o zuzyciu tłoka to jeżeli nie ma na nich żadnych rys i wyszczerbień to znaczy że tłok nie jest zużyty.


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibi122
post Mon, 17 Aug 2009 - 13:23
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: Kampinos





Nie jestem specem ale mi w zakładzie gdzie oddałem blok do tulejowania pod oryginalne tłoki, panowie najpierw zmierzyli tłoki i dopiero robili tuleje.
Ostatnio jak upaliłem jeden tłok i chciałem aby zrobili jeden cylinder to zrobili ponowny pomiar tłoków i powiedzieli ze tłoki nadaja się na śmietnik bo "po siadały" i nie trzymaja juz wymiarów. Po za tym cylinder wyciera sie nie równomiernie i warto jest oddać taki blok do zmierzenia owalizacji. Jak a generowac duzo koni to musi być sprawny.


--------------------
...
Fiat Uno Turbo - 185KM & 232Nm
Fiat Stilo 1,9 JTD - 160KM & 343Nm
Lancia Delta 2.0 16V Turbo - in progres
Lexus IS300 2JZ-GE Turbo Drift - w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luckystrike1979
post Mon, 17 Aug 2009 - 13:42
Post #45


Super User
Dołączył: Sun, 13 January 2008
Skąd: Poznań





Zastanawiam się jeszcze czy z głowicy AMK przekładać napinacz zmiennych faz do AGN`u ( jest nieco inny , nie znam dokładnie konstrukcji wiec zastanawiam się czy warto kombinować ) , wrzuciić poprostu głowicę do AGN`u ( szczersze kanały, lepsze wałki ? ) podmieniając wspomniany napinacz i szlus ; wiara tak robi i ponoć róznica jest wyczuwalna..

Go to the top of the page
 
+Quote Post
uki82
post Mon, 17 Aug 2009 - 21:16
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





Zibi122 co to znaczy że tłok "osiadł" ?? Właśnie się zastanawiałem czy tłok może zostać inaczej uszkodzony niż mechanicznie, czy w wyniku nagrzania go do jakiejś wysokiej temperatury może się z nim coś stać np, skurczyć się lub spuchnąć ( nie mówimy tu o przytopieniach, rysach, zatarciach, wyszczerbieniach itp)??

A oto fotki porysowanych tulei z mojego silnika:
,,,

Dodam że z tymi rysami silnik normalnie działał ( brał około 0,5 litra na 10000 km) . Czy wióry z aluminium mogły by taką szkodę wyrządzić??


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luckystrike1979
post Mon, 17 Aug 2009 - 21:19
Post #47


Super User
Dołączył: Sun, 13 January 2008
Skąd: Poznań





uki normalnie działał ?

Jaka znamionowa moc ? Sprawdzałes rzeczywstą moc ? butowałeś wóz ?

Jeśli wszystko ładnie 3mało , to przy tym moja ryska to śmiech...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
uki82
post Mon, 17 Aug 2009 - 21:33
Post #48


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





Ten samochód to dailydriver. Dopóki się nie rozgrzeje to jeźdżę spokojnie ale jak już się rozgrzeje to czasami korzystam z całego zakresu obrotów i właśnie nic nie zauważyłem. Tak jak wcześniej pisałem oleju zużywał w normie, dymu nie było widać ( mam katalizator , może to przez niego), nie sprawdzałem go na hamowni ale miał moc ( jechałem licznikowe 220 km/h ) . Teraz po remoncie nie odczuwam przyrostów mocy. Jedyne co zauważyłem to że na wskaźniku doładowania ( mam zegar) przed remontem na wolnych obrotach wskazówka była między -0,6 a -0,65 a teraz po remoncie stoi delikatnie za -0,65 w stronę -0,7.

I zapomniałem napisać, soft seria 150 KM - jak wcześniej pisałem nie sprawdzany na hamowni.


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luckystrike1979
post Mon, 17 Aug 2009 - 21:47
Post #49


Super User
Dołączył: Sun, 13 January 2008
Skąd: Poznań





hamownia mi swego czasu na inercji w Geko w Poznaniu wypluł jedynie 225KM i circa 340Nm ( seria 210KM ) pomimo softu , nie wiem teraz czy to nie np sprawka wspomnianej rysy ; gdzies wykres leży na sr.pl

Bawić to się można posiadając zaplecze i odpowiednią wiedzę; oczywiście jakby wóz - test nie był podstawowym wozem , raczej zabawką, a to raczej nie wchodzi w moim wypadku w rachubę..

Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Mon, 17 Aug 2009 - 22:18
Post #50


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





wiesz co by sie stało z tłokiem jakby przez tą ryse uciekło np 15kW? co ja pisze jakby jeszło 5 to pieścienie by zaświeciły
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uki82
post Tue, 18 Aug 2009 - 07:12
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





CYTAT(hz10 @ Mon, 17 Aug 2009 - 22:18) *
wiesz co by sie stało z tłokiem jakby przez tą ryse uciekło np 15kW? co ja pisze jakby jeszło 5 to pieścienie by zaświeciły


nierozumiem, możesz jaśniej??


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibi122
post Tue, 18 Aug 2009 - 08:39
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: Kampinos





CYTAT(uki82 @ Mon, 17 Aug 2009 - 21:16) *
Zibi122 co to znaczy że tłok "osiadł" ?? Właśnie się zastanawiałem czy tłok może zostać inaczej uszkodzony niż mechanicznie, czy w wyniku nagrzania go do jakiejś wysokiej temperatury może się z nim coś stać np, skurczyć się lub spuchnąć ( nie mówimy tu o przytopieniach, rysach, zatarciach, wyszczerbieniach itp)??

A oto fotki porysowanych tulei z mojego silnika:
,,,

Dodam że z tymi rysami silnik normalnie działał ( brał około 0,5 litra na 10000 km) . Czy wióry z aluminium mogły by taką szkodę wyrządzić??


Nie dopytałem co koleś miał na mysli bo się wkurzyłem, zabrałem wszystko i złozyłem silnik na drugim bloku i tłokach ale tłoki pochodziły z tego bloku i wsadzone w takiej samej kolejności tylko z nowymi pierścieniami.
W czasach MZ i WSK słyszałem o przypadkach tłoków które puchły w cylindrze z powodu złego dobrania materiału na odlew. W moim przypadku prawdopodobnie chodzi o to, że tłoki dostały po denku bo jak popłynał tłok to tem była 950 przez dłuższy czas a kiedyś jak słabo był wystrojony to i ponad 1000 ale chwilowo.


--------------------
...
Fiat Uno Turbo - 185KM & 232Nm
Fiat Stilo 1,9 JTD - 160KM & 343Nm
Lancia Delta 2.0 16V Turbo - in progres
Lexus IS300 2JZ-GE Turbo Drift - w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mcgiver
post Tue, 18 Aug 2009 - 09:36
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





CYTAT(Zibi122 @ Tue, 18 Aug 2009 - 08:39) *
Nie dopytałem co koleś miał na mysli bo się wkurzyłem, zabrałem wszystko i złozyłem silnik na drugim bloku i tłokach ale tłoki pochodziły z tego bloku i wsadzone w takiej samej kolejności tylko z nowymi pierścieniami.
W czasach MZ i WSK słyszałem o przypadkach tłoków które puchły w cylindrze z powodu złego dobrania materiału na odlew. W moim przypadku prawdopodobnie chodzi o to, że tłoki dostały po denku bo jak popłynał tłok to tem była 950 przez dłuższy czas a kiedyś jak słabo był wystrojony to i ponad 1000 ale chwilowo.


HEHE MIAŁEM TAKI TŁOK W WSK na początku lat 90. kupiony od prywaciarza,
po przejechaniu kilku kilometrów , motor stawał , i stygnoł 10 minut angry.gif , po czym mozna było jechac dalej wink.gif


--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PistonPL
post Tue, 18 Aug 2009 - 11:15
Post #54


Frequent User
Dołączył: Tue, 19 December 2006
Skąd: Piaseczno





CYTAT(uki82 @ Mon, 17 Aug 2009 - 21:16) *
Zibi122 co to znaczy że tłok "osiadł" ?? Właśnie się zastanawiałem czy tłok może zostać inaczej uszkodzony niż mechanicznie, czy w wyniku nagrzania go do jakiejś wysokiej temperatury może się z nim coś stać np, skurczyć się lub spuchnąć ( nie mówimy tu o przytopieniach, rysach, zatarciach, wyszczerbieniach itp)??

A oto fotki porysowanych tulei z mojego silnika:
,,,


cylinder (lub tuleja w nim) wycierają się nierównomiernie, tak więc i tłoki. dlatego mierzyli mu oddzielnie każdy tłok i jeśli któryś nie trzymał parametrów (np zrobiło się jajo) to mu pod to tuleji nie dorobią smile.gif może być również tak jak piszesz.
inna sytuacja, wynika z faktu że tłok pracuje z minimalnym luzem i na jednym wahliwym połączeniu z nóżką. może więc się delikatnie wytrzeć na dole a góra wciąż będzie trzymala wymiar (czyli zrobi się z niego stożek a nei walec smile.gif )

CYTAT(uki82 @ Mon, 17 Aug 2009 - 21:16) *
Dodam że z tymi rysami silnik normalnie działał ( brał około 0,5 litra na 10000 km) . Czy wióry z aluminium mogły by taką szkodę wyrządzić??

mógłby. tak samo jak jakieś kwarcowe ziarnko piasku (przeleciało przez filtr powietrza w dolocie lub wlałes je wraz z olejem przy gównianym filtrze oleju).
ale te rysy to mi na uszkodzony pierścień wyglądają..

jak zdjąłeś miskę oleju to nie było na dnie syfu?

czasem ludzie montują małe magnesy w rogu miski (albo korek oleju namagensowany) aby zbierały opiłki metalu. na aluminiu akurat nie pomoże ale resztę powyciąga.


--------------------
'92 Pontiac Trans Sport 3.8 V6
'87 Dodge Daytona Pacyfica R4 2.2 IC Turbo II
'90 Dodge Daytona Shelby R4 2.2 IC TwinTurbo (in progress)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pieszy
post Tue, 18 Aug 2009 - 13:00
Post #55


Moderator
Dołączył: Wed, 10 November 2004
Skąd: N51 20' 11.8" ______E16 38' 1.0"





CYTAT(hz10 @ Mon, 17 Aug 2009 - 22:18) *
wiesz co by sie stało z tłokiem jakby przez tą ryse uciekło np 15kW? co ja pisze jakby jeszło 5 to pieścienie by zaświeciły

CYTAT(uki82 @ Tue, 18 Aug 2009 - 07:12) *
nierozumiem, możesz jaśniej??
Tłok uległby uszkodzeniu. Wypaliłby się. Tak jak z zaworami - jak już zrobi się nieszczelny to często wypala się aż do "trzonka".

Moim zdaniem opisana rysa nie będzie miała wpływu na pracę silnika. Pomimo tego, że jest przez ~50% długości cylindra. Najważniejsze jest górna część cylindra. Nie wiem jaki jest skok tłoka w 1.8T - pewnie jakieś 86mm. Taka jest długość "części roboczej" cylindra (sam wymyśliłem ten termin). Reszta służy jedynie do prowadzenia tłoka w czym rysa nie przeszkadza. Wychodzi na to, że rysa może przeszkadzać jedynie na ~36mm. Można do tego dodać kilka mm odległości powierzchni denka tłoka od pierścieni. W sumie niecałe 50% "długości roboczej" cylindra. Jak się do tego weźmie pod uwagę, że ciśnienie sprężania rośnie liniowo od DMP do GMP drogi tłoka to wychodzi na to, że tam gdzie jest rysa ciśnienie sięgnie max 50% swojej maksymalnej wartości w GMP. Podobnie jest z suwem pracy - tutaj ciśnienie nie jest funkcją liniową położenia tłoka, ale w końcowej (dolnej) części suwu ewentualne straty spowodowane tą rysą są pomijalne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PistonPL
post Tue, 18 Aug 2009 - 13:09
Post #56


Frequent User
Dołączył: Tue, 19 December 2006
Skąd: Piaseczno





dobrze chłop gada (polać mu). taka rysa wbrew pozorom może miec stosunkowo niewielki wpływ (co nei znaczy że żaden i nie ma sensu tego robić)


--------------------
'92 Pontiac Trans Sport 3.8 V6
'87 Dodge Daytona Pacyfica R4 2.2 IC Turbo II
'90 Dodge Daytona Shelby R4 2.2 IC TwinTurbo (in progress)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mcgiver
post Tue, 18 Aug 2009 - 16:54
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





he tylko ze narazie to my tu gadamy o rysie niby milimetr , niby coś koło tego.
posmaruj delikatnie olejem , wez plastelinę wcisnij ją tam , potem do zamrazarnika , aby pomiar sówmiarką był wiarygodny w miare , lub metoda porównawcza szczelinomierzem zamiast sówmiarki i można gdybać dalej wink.gif


--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uki82
post Tue, 18 Aug 2009 - 21:23
Post #58


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





CYTAT
cylinder (lub tuleja w nim) wycierają się nierównomiernie, tak więc i tłoki. dlatego mierzyli mu oddzielnie każdy tłok i jeśli któryś nie trzymał parametrów (np zrobiło się jajo) to mu pod to tuleji nie dorobią smile.gif może być również tak jak piszesz.
inna sytuacja, wynika z faktu że tłok pracuje z minimalnym luzem i na jednym wahliwym połączeniu z nóżką. może więc się delikatnie wytrzeć na dole a góra wciąż będzie trzymala wymiar (czyli zrobi się z niego stożek a nei walec smile.gif )


no to jest jasne, tłok z którego zrobi się jajo w wyniku wytarcia będzie miał widoczne rysy , ale ja cały czas zaznaczam, że chodzi mi o przypadek kiedy nie ma żadnych rys, przytopień i wyszczerbień na tłoku, trzeba go mierzyc??

Czy tłok może zmienic wymiar z powodu nagrzania go do zbyt wysokiej temperatury??



CYTAT
jak zdjąłeś miskę oleju to nie było na dnie syfu?


Ciężko mi powiedziec czy w misce były jakieś kawałki pierścieni bo w misce było pełno masła i płukałem ją myjką. Jedyne co zauważyłem to pierścienie były całe. Żaden nie był pęknięty czy połamany. Myslałem, że ktoś wcześniej coś namotał ale rozbierając silnik zauwazyłem że miska olejowa była mocno przyssana do bloku, wiec to może świadczyc o nie rozbieraniu silnika przez poprzedniego właściciela. Dodam że wszystkie rysy są na stronie wydechowej. Samochód ma LPG i skoro wióry z aluminium mogły by zrobic takie wyzłobienia w tulejach to myslę że wine za to mogą ponieśc gazownicy, którzy wiercili otwory pod dysze w kolektorze bez zdejmowania go.

Pieszy te rysy w moim silniku zaczynały się od samej góry tulei, a żaden tłok nie był podtopiony, ale przyznam się że pierwszy raz słyszę taką teorię, że w wyniku takich rys tłok sie może wypalic. Później wrzuce zdjęcia tłoków, które posiadają kilka rys.


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mcgiver
post Tue, 18 Aug 2009 - 21:29
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





uki82 nie kumam twojego postu .
a tak przy okazji to kazdy tłok oprucz tego ,że ma budowę stożkową , to w dodatku owalną .
edit: wszystko jasne bo poprawiłeś wink.gif


--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PistonPL
post Wed, 19 Aug 2009 - 00:52
Post #60


Frequent User
Dołączył: Tue, 19 December 2006
Skąd: Piaseczno





CYTAT(mcgiver @ Tue, 18 Aug 2009 - 21:29) *
a tak przy okazji to kazdy tłok oprucz tego ,że ma budowę stożkową , to w dodatku owalną .


do momentu rozgrzania. cylinder ma kształt tuleji a nie stożka/owala, a tłok z racji swojej konstrukcji dopiero po rozgrzaniu nabiera prawidłowych rozmiarów.

na logikę rzecz biorąc tłok klinowałby się w stożkowym cylindrze....

ponieważ praca występuje głównie gdy jest on rozgrzany to rozpatrujemy jedynie ten przypadek, olewając sytuację gdy silnik jest zimny


--------------------
'92 Pontiac Trans Sport 3.8 V6
'87 Dodge Daytona Pacyfica R4 2.2 IC Turbo II
'90 Dodge Daytona Shelby R4 2.2 IC TwinTurbo (in progress)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:13