Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Zwiększenie wydajności układu chłodzenia.
Pyros
post Sun, 19 Aug 2018 - 16:01
Post #1


User
Dołączył: Sun, 12 November 2006
Skąd: Gdańsk





Witam !
Pacjent to Rover coupe uturbione 2,1litra 302km/452nm.
Problem dotyczy układu chłodzenia. Podczas katania na torze po 5-6 okrążeniu czyli po przejechaniu 5-6kilometrow pełnym ogniem temperatura płynu podchodzi pod czerwone pole.
Egt jest jak najbardziej w normie, chłodnica wody jest minimalnie grubsza od serii (całe 2mm ). Pojemność układu chłodzenia to 7litrow. Zastanawiam się w jaki sposób mogę coś poprawić. Do głowy przychodzą mi dwa pomysły:
1- dołożenie drugiej chłodnicy. między chłodnice a intercooler zmieściła by się idealnie chłodnica od fiata Seicento
2- zwiększyć pojemność układu chłodzenia o dodatkowe 2-3 litry poprzez zamontowanie jakiegoś aluminiowego "baniaka" na powrocie do zbiorniczka wyrównawczego.
Ktoś ma pojęcie czy takie rozwiązanie zda egzamin ? Oraz które będzie lepsze?
Niestety seryjna chłodnica jest dość mała i nie za bardzo jest możliwość wstawienia większej. Rozmiar rdzenia to 560x255x38


--------------------
Rover Coupe Turbo 302km/453Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 19 Aug 2018 - 16:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
soltyk
post Sun, 19 Aug 2018 - 16:37
Post #2


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Zajrzałeś w ogóle do mojego tematu sprzed półtora tygodnia?

Pomysł 2) Dodatkowa woda to chybiony pomysł. Starczy na krótką chwilę. Pod warunkiem, że będzie przy chłodnicy a nie w wyrównawczym.

Pomysł 1) Też rozważałem dołożenie dodatkowej chłodnicy wody w pasie, ale nie ma którędy jej podłączyć. Obecna chłodnica wchodzi na styk. Musiał bym ją wymienić na mniejszą - nie tędy droga.
Jeżeli u ciebie też nie wchodzi większa, to pomyśl jak chcesz puścić węże do tej drugiej?

Ja podjąłem decyzję o montażu chłodnicy oleju. Zdania są podzielone ile to pomoże, ale oryginalnie mój silnik i tak ją posiadał (w samochodzie-dawcy).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pyros
post Sun, 19 Aug 2018 - 17:35
Post #3


User
Dołączył: Sun, 12 November 2006
Skąd: Gdańsk





Tak, czytałem Twój post. Ja chłodnice oleju już mam zamontowanąsmile.gif
Akurat miejsca bym miał wystarczająco aby zrobić otwory w pasie przednim i przez nie puścić przewody do dodatkowej chłodnicy która podłącze w obieg..


--------------------
Rover Coupe Turbo 302km/453Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wałek
post Sun, 19 Aug 2018 - 19:25
Post #4


Frequent User
Dołączył: Tue, 27 October 2009





Zamontuj małą chłodnice która będzie wpieta na wyjściu z turbo - umieść ją gdzieś na dobrym przeciągu, nie jest głupim rozwiązaniem też dołożenie elektrycznej pompki wody z vw za tą chłodnicą z przekaźnikiem podtrzymującym napięcie zadany czas po zgaszeniu

No i jak auto do upalania to wyloty powietrza na masce
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 19 Aug 2018 - 19:54
Post #5


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Mozesz wsadzic nawet 10 chlodnic, ale jak nie bedzie dobrego przeplywu powietrza przez chlodnice to nic nie da. Podatawa to dobry wlot na chlodnice i dobre odprowadzenie powietrza za chlodnica. Jak poszukasz w internecie to znajdziesz.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
frostbive
post Tue, 04 Sep 2018 - 23:48
Post #6


User
Dołączył: Sun, 19 August 2012
Skąd: DE





Doprowadzenie wiekszej ilosci powietrza do chlodnicy i kierownice powietrza jezeli ich nie ma, by strumien nie omijal chlodnicy - to juz sporo pomaga, poza tym mala chlodniczke zawsze mozna gdzies wpasowac, jak przedmowca zaproponowal na wyjsciu z turbo. 'wyloty' powietrza to raczej nie, ale podniesienie maski na zawiasach to najtanszy i dosyc skuteczny patent na obnizenie temperatury.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Wed, 05 Sep 2018 - 01:16
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Pokaż zdjęcie jaki rdzeń ma ta chłodnica.


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berkut
post Wed, 05 Sep 2018 - 08:28
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





Uszczelnij pas przedni, dodaj tunel do chlodnic i powinno to zrobic ogromna roznice. Jesli nie pomaga to dodaj jeszcze tunel na wylocie z chlodnicy. Dopiero potem baw sie z dodawaniem chlodnic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Fri, 14 Sep 2018 - 21:42
Post #9


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





w pierwszej kolejności odpowiedzmy sobie czy chłodnica jest nowa i całkowicie drożna. Bo często daleko szukamy a rozwiązania są pod nosem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 06:38