Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> td04-11t hybryda td04-19t, Źle wykonana hybryda?
harnas55
post Tue, 15 Dec 2015 - 10:28
Post #1


User
Dołączył: Sun, 09 February 2014
Skąd: Pabianice





Witam, mam pewien problem wraz z kolegą modyfikujemy saaba 93 z 2006 r. Problem polega na tym, że jedną z modyfikacji jaką kazał nam zrobić stroiciel by osiągnąć ponad 300 KM było przerobienie seryjnej turbosprężarki td04-11t na td04-19t z wydechowym H i wirnikiem CNC. Z racji, że jest to pierwsza przeróbka tego typu w moim życiu nie wiem co dokładnie wchodzi w skład modyfikacji przy przeróbce takiego turbo.

Do czego mi to potrzebne? Firma która podjeła się tej przeróbki wg. firmy która stroi ten samochód nie zrobiła tego tak jak powinna. Turbo generuje ponoć tylko 0,9 bar i nic więcej w tej kwestii nie da się zrobić. Oni (firma która stroi) na poparcie swojej tezy pokazali nam drugą turbine która została przerobiona w innej firmie i faktycznie juz po prostych pomiarach, wejście do turbiny od strony filtra powietrza było o około 5 mm mniejsze. I dodatkowo mieli oni już takiego samego saaba też z turbo przerobionym w tej firmie co nasza i ponoć zachowywała się ona tak samo, po zmianie sprężarki na tą przerobioną w innej firmie samochód osiągnął zamierzony wynik czyli 300+.

Panowie którzy wykonali nam tą przeróbkę uważają, że wszystko jest w porządku i powinna działać, a my nie mamy argumentów by powiedzieć im, że np. tutaj ta muszla powinna mieć taki i taki wymiar, a ma zupełnie inne. Chcemy najprościej w świecie odzyskać swoje pieniądze. Niestety na karcie gwarancyjnej napisane jest tylko ze to td04-11t hybryda i nie są zapisane żadne informacje na temat zrobionych modyfikacji.

Podsumowując prosiłbym o jakiś opis jak powinna wyglądać hybryda takiej sprężarki i jaki jest dokładny zakres modyfikacji przy takiej przeróbce wymiary itp.
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tego typu sprawach, czyli jak odzyskać swoje pieniądze za źle wykonaną robotę?


PS. Turbo dostało jeszcze wzdłużnych luzów po 2000 km i ponoć to też jest w porządku.

Wszystkie uwagi mile widziane. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 15 Dec 2015 - 10:28
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Tue, 15 Dec 2015 - 11:18
Post #2


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





td04-11 sie nie przerabia, bo nie ma miejsca na wieksza turbine, czyli wirnik wydechowy. Tak samo z td04-14, z tego co ja doswiadczylem w swoim przypadku, nie rusza sie wirnika wydechowego, bo nie ma na to miejsca w muszli.
Ja mam td04-14 z wirnikiem 18/19 (cos pomiedzy) i wypluwa 300 koni, 1.3 bara jest od jakichs 2800rpm na najwyzszym biegu.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kogutos
post Tue, 15 Dec 2015 - 16:39
Post #3


Super User
Dołączył: Sun, 13 November 2011
Skąd: lbn





Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Za mały wirnik wydechowy i równie dobrze może być za mała strona zimna pomimo większego wirnika. Oryginalny wirnik nawet w większych HL jest do kitu i wsadza się winiki 11-sto a najlepiej 9-cio łopatkowy. Natomiast nie wiem ile taka mała dmuchnie maks. ale my testowaliśmy turbiny 13C i mogą dmuchnąć ok. 1,3 bar oczywiście puchną póżniej. Także może być u Ciebie jakiś błąd w sterowaniu turbo,może trzeba dać bardzo mocny WG żeby dmuchnęło ponad 1 bar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Tue, 15 Dec 2015 - 20:14
Post #4


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(jackkpl @ Tue, 15 Dec 2015 - 11:18) *
td04-11 sie nie przerabia, bo nie ma miejsca na wieksza turbine, czyli wirnik wydechowy. Tak samo z td04-14, z tego co ja doswiadczylem w swoim przypadku, nie rusza sie wirnika wydechowego, bo nie ma na to miejsca w muszli.
Ja mam td04-14 z wirnikiem 18/19 (cos pomiedzy) i wypluwa 300 koni, 1.3 bara jest od jakichs 2800rpm na najwyzszym biegu.

Przerabiają, zarówno na h jak i hl, nawet maptun czy takie cudo.

Pomierz sobie jaki masz założony wirnik i koło kompresji i obejrzyj czy zostało to prawidłowo roztoczone. Kto stroi się domyślam, kto robił hybrydę?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 15 Dec 2015 - 22:31
Post #5


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Masz pewnosc,ze to seryjne turbo,czy calkowicie inne muszle z pasujacymi flanszami.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Tue, 15 Dec 2015 - 22:36
Post #6









U kogo zrobic najpewniejsza hybryde z td04 14t na 18-20t?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
harnas55
post Tue, 15 Dec 2015 - 23:28
Post #7


User
Dołączył: Sun, 09 February 2014
Skąd: Pabianice





Damzzii póki nie będę miał pewności, że turbo jest źle zrobione nie chce pisać kto przerabiał sprężarkę.

Dlatego chciałbym wiedzieć co dokładnie oznaczają te rzeczy jak 19t i wirnik wydechowy H. To drugie to domyślam się, że chodzi o kształt łopatek, a to pierwsze wielkość wejścia do turbo. Tylko ile dokładnie było w serii i ile powinno mieć takie 19, 18 czy 20. Są jakieś tabele z wymiarami? Coś musi być, jakiś wzorzec chociaż.

Jackkpl, a czy 11 i 14 nie ma takiej samej muszli gorącej strony i takiego samego wirnika? Bo jeśli tak to różnią się tylko wirnikiem po stronie zimnej i wielkością wejścia muszli dobrze rozumiem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek2f
post Tue, 15 Dec 2015 - 23:37
Post #8


User
Dołączył: Fri, 26 June 2015





http://306oc.co.uk/forum/attachment.php?thumbnail=931

Tu masz wszystko z wymiarowane, co prawda w calach ale chyba to nie problem.
Poza tym ważna jest dokładność z jaka zostało to zrobione.
Stroisz w wawie czy bliżej morza?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
harnas55
post Tue, 15 Dec 2015 - 23:53
Post #9


User
Dołączył: Sun, 09 February 2014
Skąd: Pabianice





Przemek2f dzięki. Bliżej morza smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek2f
post Wed, 16 Dec 2015 - 00:03
Post #10


User
Dołączył: Fri, 26 June 2015





Wiec wie co mówi. Domyślam sie kto przerabiał turbo. Jeśli fizycznie sa inne koła niz zamawiałeś to zwrot i tyle.
Wejście od filtra przy 19T to około 46mm.
Pomierz koła wg tabeli która podałem, to wiele wyjaśni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 16 Dec 2015 - 00:26
Post #11


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(przemek2f @ Wed, 16 Dec 2015 - 00:03) *
Wiec wie co mówi. Domyślam sie kto przerabiał turbo. Jeśli fizycznie sa inne koła niz zamawiałeś to zwrot i tyle.
Wejście od filtra przy 19T to około 46mm.
Pomierz koła wg tabeli która podałem, to wiele wyjaśni.

tylko tu nie chodzi chyba o zle dobrane kola,a zla przerobke. Seryjne turbo, czy 11 czy 14 , dmucha spokojnie 1.4 bara @ 3k rpm.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek2f
post Wed, 16 Dec 2015 - 00:35
Post #12


User
Dołączył: Fri, 26 June 2015





Tak, ale ponoć "wejście" jest mniejsze o 5mm od takiej samej poprawnie zrobionej.
Zgadza sie nawet 11T nadmucha 1,4bara w piku, wiec jakość tej hybrydy tez jest watpliwa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kogutos
post Wed, 16 Dec 2015 - 07:31
Post #13


Super User
Dołączył: Sun, 13 November 2011
Skąd: lbn





Nie podałeś żadnych konkretnych danych jeśi chodzi o tą hybrydę. 11T na pewno ma mniejszy wirnik wydechowy. Także pytanie brzmi,jak to zostało rozwiązane? Czy poszło całe,nowe większe żelliwo? Co z muszlą kompresji? Poszła od np. 16T i została roztoczona? Czy została roztoczona ta z 11T? Jeśli to możliwe w ogóle ze względu na ilość materiału. Jaki wirnik siedzi na stronie gorącej,jaki wymiar? Jaki wymiar na stronie zimnej? Wtedy można będzie ustalić co ktoś z tego zrobił i na jakich muszlach.
Hybrydę najlepiej zrobić sobie...samemu! Ja swoją rozebrałem,poskładałem na nowych gratach i dałem tylko do wyważenia. Koszty: zestaw+koło kompresji-140zł,roztoczenie talerzyka-20zł,roztoczenie muszli+wyważenie-300zł.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Wed, 16 Dec 2015 - 07:39
Post #14


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(jackkpl @ Tue, 15 Dec 2015 - 22:31) *
Masz pewnosc,ze to seryjne turbo,czy calkowicie inne muszle z pasujacymi flanszami.

Jeżeli chodzi o maptuna czy tą mambę nie mam pojęcia, natomiast "u nas" robią na seryjnych td04l11t/14t
CYTAT(harnas55 @ Tue, 15 Dec 2015 - 23:28) *
Damzzii póki nie będę miał pewności, że turbo jest źle zrobione nie chce pisać kto przerabiał sprężarkę.

Napisz jeżeli możesz na PW, na dniach będę bawił się ze swoją (w tej chwili mam wirnik wydechowy L i koło kompresji 16T) i wolałbym uniknąć problemów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
karroll
post Wed, 16 Dec 2015 - 14:26
Post #15


Rookie
Dołączył: Fri, 29 July 2011
Skąd: Tczew





Ja widziałem co najmniej dwie td04l-14t przerobione na wirnik hl, w seryjna muszle wydechową, na dodatek jeszcze z 20t CNC na kompresji. Więc da się zrobić i to nawet w Polsce


--------------------
Saab 93 NG B204L ~250KM
Saab 93 Sport Sedan Aero B207R ~340KM
Vectra C 06r Z20NET 270KM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bibops78
post Wed, 16 Dec 2015 - 22:08
Post #16


Rookie
Dołączył: Fri, 09 July 2010





No widzę fajne opowieści co można a co nie można. Po co wypowiadać się jak się nie testowało ??

Turbina u harnas55 miała być przerobiona na 19T i wydechowy H a jak się okazało to może został włożony wirnik 15T ?? a wydechowy nie ruszony. Druga turbina w innym aucie była tak samo zrobiona i tyle samo warta tzn Nic nie warta. Generowała moc jak na świeżo zrobioną turbinę.

jackkpl proszę Cię już nic nie pisz. Pokaż wykres z hamowni innej niż tą co masz wykres na 290+.

Maptun ma taką samą turbinę tylko z innym wirnikiem ssącym ale wielkości 19T a wydechowy też większy.

11T a 14T różni się paroma rzeczami ale jak toś chce to niech kupi i zobaczy jakie są różnice. Jeden z nich to wirnik ssący a wydechowy taki sam ale to nie jedyne różnice.

Co do przerabiania to 11T również można przerobić na większą i zrobić na niej moc smile.gif

Hybryd jeździ bardzo dużo i mają się dobrze a moce na nich są uzyskiwane.Bo przeróbka części wydechowej to nie tylko by większą moc osiągnąć ale też inne plusy są
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 17 Dec 2015 - 09:24
Post #17


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(bibops78 @ Wed, 16 Dec 2015 - 22:08) *
No widzę fajne opowieści co można a co nie można. Po co wypowiadać się jak się nie testowało ??

Turbina u harnas55 miała być przerobiona na 19T i wydechowy H a jak się okazało to może został włożony wirnik 15T ?? a wydechowy nie ruszony. Druga turbina w innym aucie była tak samo zrobiona i tyle samo warta tzn Nic nie warta. Generowała moc jak na świeżo zrobioną turbinę.

jackkpl proszę Cię już nic nie pisz. Pokaż wykres z hamowni innej niż tą co masz wykres na 290+.

Maptun ma taką samą turbinę tylko z innym wirnikiem ssącym ale wielkości 19T a wydechowy też większy.

11T a 14T różni się paroma rzeczami ale jak toś chce to niech kupi i zobaczy jakie są różnice. Jeden z nich to wirnik ssący a wydechowy taki sam ale to nie jedyne różnice.

Co do przerabiania to 11T również można przerobić na większą i zrobić na niej moc smile.gif

Hybryd jeździ bardzo dużo i mają się dobrze a moce na nich są uzyskiwane.Bo przeróbka części wydechowej to nie tylko by większą moc osiągnąć ale też inne plusy są


Nie bardzo rozumiem twoj post. Mialem td04-11 i mam teraz td04-14 po przerobce. Osoba, ktora przerabiala nie chciala sie podjac roztaczania wirnika wydechowego, bo podobno malo materialu jest.

Nie wiem o co ci chodzi z wykresem? Masz jakis prpblem, czy o co chodzi? Ciezkie kombi z lpg robi 100-200 w 15s i tyle wystarczy,zeby potwierdzic osiagi. A ze przez 2 lata sam modyfikowalem soft, to jakies pojecie mam.

Forum jest od tego, zeby sobie pomagac, jak masz z tym problem, to nikt cie nie zmusza tu zagladac.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bibops78
post Thu, 17 Dec 2015 - 15:43
Post #18


Rookie
Dołączył: Fri, 09 July 2010





Czego w nim nie rozumiesz ?? Jasno napisałem że lepiej się nie wypowiadać jak się nie zna albo opowiadać coś czego się nie przetestowało.

No z wykresem to wiesz.Byłeś gdzieś na innej hamowni ?? Wiesz ile waży kombi ? 16 s z tego filmiku co widziałem . No tak sam nie do końca bo co chwilę gryzdałęś na Ecu ale to nie moja sprawa.

Ja nie mam z tym problemu tylko nie lubię cudownych opowieści smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 17 Dec 2015 - 15:59
Post #19


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(bibops78 @ Thu, 17 Dec 2015 - 15:43) *
Czego w nim nie rozumiesz ?? Jasno napisałem że lepiej się nie wypowiadać jak się nie zna albo opowiadać coś czego się nie przetestowało.

No z wykresem to wiesz.Byłeś gdzieś na innej hamowni ?? Wiesz ile waży kombi ? 16 s z tego filmiku co widziałem . No tak sam nie do końca bo co chwilę gryzdałęś na Ecu ale to nie moja sprawa.

Ja nie mam z tym problemu tylko nie lubię cudownych opowieści smile.gif


Ale to nie jest temat o moim aucie. Ja bawilem sie w wykresy 5 lat temu, teraz interrsuje mnie jak auto jedzie na ulicy i co objezdza. Bylo tu na forum pare takich, co mieli cudowne wykresy ,a auto na ulicy jechalo jak jakas seria.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bibops78
post Fri, 25 Dec 2015 - 10:50
Post #20


Rookie
Dołączył: Fri, 09 July 2010





No to czemu się podpierasz wykresem i to jeszcze z jakiej hamowni:)

Co do czasu to nie całe 16 sekund a taki czas robi vectra opc która trzyma serię 275 koni (280). Już nie mówiąc że jest cięższa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 17 April 2024 - 00:41