Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Proste auto dające frajdę z jazdy - 30, ew. 40 tys
roswell89
post Wed, 28 Jun 2017 - 12:42
Post #41


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





CYTAT(h8r @ Wed, 28 Jun 2017 - 12:03) *
Spore odelżenie, dobra opona.



Tylko to ma być dupowóz, a nie auto pod 1/4 czy na tor, więc chyba za wiele możliwości patroszenia MX-5 nie ma?
Parametry podałem orientacyjnie, żeby mieć jakieś odniesienie.
A podstawowe mody - np. dolot, kolektor, wydech, program ile w tej 2.0 160KM jest do ugrania?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 28 Jun 2017 - 12:42
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
h8r
post Wed, 28 Jun 2017 - 12:56
Post #42


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(roswell89 @ Wed, 28 Jun 2017 - 12:42) *
Tylko to ma być dupowóz, a nie auto pod 1/4 czy na tor, więc chyba za wiele możliwości patroszenia MX-5 nie ma?
Parametry podałem orientacyjnie, żeby mieć jakieś odniesienie.
A podstawowe mody - np. dolot, kolektor, wydech, program ile w tej 2.0 160KM jest do ugrania?

Jak ma być na dupowóz to po co Ci te 0.7s? Nie liczyłbym na więcej niż przebicie 180 koni jak zrobisz wszystko dobrze, przy okazji wydasz 5-10k, masa wyjdzie taniej. Lekkie fotele, wygłuszenia, plasticzki, lekkie aku, lekka felga, lżejszy wydech, lekki zamach. Wszędzie się oszczędza po kilka kilo, ale na koniec to się sumuje. Żeby przebić 200 koni potrzebujesz doładowania lub swap.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Wed, 28 Jun 2017 - 13:39
Post #43


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





CYTAT(h8r @ Wed, 28 Jun 2017 - 12:56) *
Jak ma być na dupowóz to po co Ci te 0.7s? Nie liczyłbym na więcej niż przebicie 180 koni jak zrobisz wszystko dobrze, przy okazji wydasz 5-10k, masa wyjdzie taniej. Lekkie fotele, wygłuszenia, plasticzki, lekkie aku, lekka felga, lżejszy wydech, lekki zamach. Wszędzie się oszczędza po kilka kilo, ale na koniec to się sumuje. Żeby przebić 200 koni potrzebujesz doładowania lub swap.


To orientacyjne parametry, może być 0,5s i też będzie ok.
Byłbym bardzo zadowolony gdyby MX-5 jeździł na poziomie seryjnego TypeR EP3 i stąd te wyniki.
Najnowsza MX-5 ND mimo niezmienionej mocy (nadal 160KM) właśnie tak jeździ.
A już na pewno MX-5 nie może być wolniejsza od Clio Sporta ph2.
Podobno jest odchudzona właśnie o 80-100 kg, wiec może to i słuszny kierunek
Turbo/kompresor odpada, a i moc rzędu 180KM byłaby w pełni wystarczająca
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebas01
post Wed, 28 Jun 2017 - 15:11
Post #44


User
Dołączył: Wed, 30 May 2012





Już nawet kute felgi dają lepsze przyspieszenie smile.gif MX-5 fajna opcja z hardtopem, bo Z4 i 350z nie zmieści Ci się budzecie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Wed, 28 Jun 2017 - 15:27
Post #45


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





Tak na chłodno myśląć i kalkulując to właśnie chyba to będzie najlepsza dla mnie opcja.
Za 30k myślę, że spokojnie można znaleźć zadbanego i w dobrym stanie MX5 NC
Chyba ich nie dotyczy problem korozji, przynajmniej póki co.
A ew. wady czy podstawowe mody też będę mógł ogarnąć nie napinając budżetu do maximum.

Sam zakup 350Z to już niemałe wyzwanie, nawet nie mówiąc o budżecie.
Z4 nie ma szpery, nie ma hardtopu i wychodzi na to, że to auta na budżet 40++ tys, a nie 30+ jak planowałem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Wed, 28 Jun 2017 - 15:53
Post #46


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





MX5 na pewno fajnie się wpasowuje w wymagania, bo jest prosta i daje dużo frajdy z jazdy. Na prostych po prostu szału nie robi i ciężko to zmienić tanim kosztem, ale to auto takie ma być, to jest samochód, który wolno się rozpędza, ale łatwo niesie tą prędkość po zakrętach...


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 29 Jun 2017 - 11:45
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(kinko @ Fri, 23 Jun 2017 - 00:18) *
Dla mnie takie auta jak Z4 powinny być jeżdżone od czasu do czasu, bo wtedy wsiadasz, jeździsz, cieszysz puchę i doceniasz wszystkie jego atuty. Jak zaczniesz go używać na co dzień to te jego wszystkie atuty przysłoni totalna niepraktyczność i się będziesz tylko wkurwiać, że trzeszczy, że nie wygodnie itd. Sam oceń, przejedź się, ja mam nietypowe gabaryty więc to też jest opinia mocno subiektywna.

100% racji, jak kiedys z musu 3 tygodnie jezdziłem non-stop po Warszawie i bliskich okolicach BMW M5 to serdecznie dosc miałem tego auta.

Cos co daje mega frajde na weekend, jest do niczego na codzien przy użeraniu się w korkach, dziurach i krawęznikach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebas01
post Thu, 29 Jun 2017 - 12:11
Post #48


User
Dołączył: Wed, 30 May 2012





roswell89 z tego co patrzyłem na MX-5 NC 2.0 z hardtopem to raczej nie 30k a 39k smile.gif Na forum MXa też chodzą w takich cenach smile.gif Co nie zmienia faktu, że będzie tańsze w utrzymaniu niż Z4 i 350Z smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Thu, 29 Jun 2017 - 13:33
Post #49


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





CYTAT(h8r @ Wed, 28 Jun 2017 - 15:53) *
MX5 na pewno fajnie się wpasowuje w wymagania, bo jest prosta i daje dużo frajdy z jazdy. Na prostych po prostu szału nie robi i ciężko to zmienić tanim kosztem, ale to auto takie ma być, to jest samochód, który wolno się rozpędza, ale łatwo niesie tą prędkość po zakrętach...


Właśnie cała koncepcja tego auta mi odpowiada, bez zbednych dodatków, lekkośc, precyzja prowadzenia. Jeździłem MX-5 NB 10th i byłem zachwycony skręcaniem ale osiągi trochę rozczarowały, choć przesiadłem się wtedy z EP3. Testowałem też najnowszą MX-5 ND i tutaj już nie miałem zastrzeżeń co do osiagów, ani czegokolwiek innego.

CYTAT(Frolik @ Thu, 29 Jun 2017 - 11:45) *
100% racji, jak kiedys z musu 3 tygodnie jezdziłem non-stop po Warszawie i bliskich okolicach BMW M5 to serdecznie dosc miałem tego auta.

Cos co daje mega frajde na weekend, jest do niczego na codzien przy użeraniu się w korkach, dziurach i krawęznikach.


Macie racje Panowie, tylko podkreślam raz jeszcze, żę ja tego auto będę używał głównie weekendowo, a w tygodniu tylko na wieczorne przejazdy.
Tak ze za wiele korków, ani kraweźników nie uświadczy.

CYTAT(Sebas01 @ Thu, 29 Jun 2017 - 12:11) *
roswell89 z tego co patrzyłem na MX-5 NC 2.0 z hardtopem to raczej nie 30k a 39k smile.gif Na forum MXa też chodzą w takich cenach smile.gif Co nie zmienia faktu, że będzie tańsze w utrzymaniu niż Z4 i 350Z smile.gif


Zależy od rocznika przede wszystkim, tą którą pokazywałem wcześniej jest własnie z forum MXa:
http://moto.gratka.pl/tresc/22099520.html?...ba3c2717b170c33 33k za 2007 z twardym dachem
http://mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=29&t=23899 39k za 2009 z hardtopem
Sa jeszcze jakieś za 29-30 ale z USA

Ogólnie myślę, że za 30-33k jest do kupienia na spokojnie po sezonie. Wersja z hardtopem, z początka produkcji (2006-07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Thu, 29 Jun 2017 - 15:47
Post #50


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





prht jest cięższa, lepie wziąć z softem i ht osobno dokupić na zimę jak auto ma pod chmurką stać


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Thu, 29 Jun 2017 - 17:03
Post #51


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





Cenna informacja, ale jak dobrze to rozumiem, ta czerwona nie jest PRHT?
Znalazłem wywiad, co prawda dotyczący MX-5 ND, ale mnie to zastanawia:

" - Istnieje stereotyp, że w naszych warunkach klimatycznych samochody z takim dachem jak MX-5 niezbyt nadają się do użytkowania zimą. Najczęstszy zarzut to niewystarczająca izolacja termiczna wnętrza. Czy dotyczy to również Mazdy?
- Absolutnie nie. Samochód jest przygotowany do eksploatacji również w niskich temperaturach. Przed wprowadzeniem do produkcji był testowany w warunkach zimowych w Skandynawii. Jeśli chodzi o dach MX-5, to wykonano go z materiału, który jest dodatkowo izolowany termicznie w celu wyeliminowania wszelkich nieszczelności. Poza tym mamy tutaj bardzo skuteczny system dogrzewania wnętrza. Powiem szczerze, że nasi klienci, którzy zdecydowali się na zakup MX-5 nie wnoszą żadnych negatywnych uwag odnośnie zimowej eksploatacji tego samochodu. Oprócz tego mam kolegę, który posiada MX-5 poprzedniej generacji, jeździ nią przez cały rok, bez względu na warunki pogodowe i jest niesamowicie zadowolony.
- Czy kupując najnowszą odsłonę roadstera Mazdy w zestawie dostajemy także sztywny dach, czyli tzw. hardtop? A jeśli nie, to czy można go dokupić?
- Nie. Na chwilę obecną takie rozwiązanie nie jest w ogóle przewidziane."


- Chodzi mi tutaj o rdzę. Czy Mazda poradziła już sobie z tym problemem?
- Tak. Zażegnano go w 2009 roku wraz ze zmianą dostawcy stali służącej do produkcji samochodów. Poza tym, w celu ochrony przed korozją blachy zaczęto ocynkowywać i galwanizować.


http://robertlorenc.natemat.pl/190003,lzej...zda-mx-5-wywiad


Czy w wersji ND jest inna konstrukcja materiałowego dachu niż w NC? A moze ten z NC też nadaje się na zimowe warunki?
Czy po prostu to marketingowy bełkot i hardtop to konieczność?

To samo się tyczy z korozji. Jak faktycznie rozwiązano największą bolączke MX to warto dołożyć do rocznika 2009..
Pewnie dotyczy to wersji NCFl, ktoś coś wie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KSJZ_Kuba
post Thu, 29 Jun 2017 - 23:47
Post #52


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: SCI / SPS





Historie o chlodzie zima wewnatrz samochodu z miekkim dachem mozesz wlozyc miedzy bajki (bazujac na 306, sebringu i mx5nb ktore kiedys mialem), tak samo jak to ze ktos od razu Ci ten dach zdewastuje, jak ma to zrobic to zrobi a i tak lepiej z takim niz metalowym w coupe wink.gif

Jedyny minus jakis zauwazylem to zima to przy odsniezaniu snieg klei sie do powierzchni i do zera go nie zdejmiesz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ukanio
post Fri, 30 Jun 2017 - 00:36
Post #53


User
Dołączył: Wed, 21 May 2014





CYTAT(roswell89 @ Mon, 19 Jun 2017 - 22:06) *
Co prawda w mieście czasem brakuje turbo, ale po zastanowieniu jednak wolałbym jego uniknąć

Czy ja dobrze rozumiem? Szukasz auta za 30 - 40 tyś. zł., a boisz się ewentualnej regeneracji turbo, która kosztuje jakieś 1500 zł?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Fri, 30 Jun 2017 - 06:28
Post #54


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





CYTAT(KSJZ_Kuba @ Thu, 29 Jun 2017 - 23:47) *
Historie o chlodzie zima wewnatrz samochodu z miekkim dachem mozesz wlozyc miedzy bajki (bazujac na 306, sebringu i mx5nb ktore kiedys mialem), tak samo jak to ze ktos od razu Ci ten dach zdewastuje, jak ma to zrobic to zrobi a i tak lepiej z takim niz metalowym w coupe wink.gif

Jedyny minus jakis zauwazylem to zima to przy odsniezaniu snieg klei sie do powierzchni i do zera go nie zdejmiesz.


Dzieki! W takim wypadku jaki sens ma twardy dach, do czego on potrzebny?


CYTAT(ukanio @ Fri, 30 Jun 2017 - 00:36) *
Czy ja dobrze rozumiem? Szukasz auta za 30 - 40 tyś. zł., a boisz się ewentualnej regeneracji turbo, która kosztuje jakieś 1500 zł?


Tu chodzi przede wszystkim o charakterystykę jazdy, frajdę z wkręcania na obroty, liniowego przyrostu mocy
Tak poza tym nie byłbym takim optymistą, że ew. naprawa zawsze zamknie się w takiej kwocie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ukanio
post Fri, 30 Jun 2017 - 11:50
Post #55


User
Dołączył: Wed, 21 May 2014





CYTAT(roswell89 @ Fri, 30 Jun 2017 - 06:28) *
Tu chodzi przede wszystkim o charakterystykę jazdy, frajdę z wkręcania na obroty, liniowego przyrostu mocy
Tak poza tym nie byłbym takim optymistą, że ew. naprawa zawsze zamknie się w takiej kwocie

Moim zdaniem kopniak turbo jest fajniejszy od "liniowego przyrostu mocy".

Tak się składa, że posiadam auto 200+ z turbo. Razem z demontażem i montażem cała kompletna regeneracja wyniosła właśnie równe 1500 zł. Patrząc na ceny części do ST, w Focusie kwota będzie podobna. wink.gif

Wydaje mi się, że przy zakupie należy założyć, że część budżetu przeznaczymy na serwis, a 1,5 tyś. przy aucie o wartości 30 tyś. to kwota dosyć śmieszna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Fri, 30 Jun 2017 - 13:17
Post #56


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





Dobrze, że dodałeś "moim zdaniem"
Dla mnie turbo to nie jest coś obcego, choć co prawda na co dzień mam kontakt z mocnymi dieslami, oba powyżej 500Nm.
Ale jeździłem też '16 A3 1.8TFSI.
Użyteczność spoko, w trasie rewelacja (diesle), ale pod kątem fun z jazdy więcej wrażeń dostarczył mi TypeR niż one wszystkie razem wzięte.
To trochę jak z automatem, niby pomaga, niby wygodniej i na co dzień faktycznie tak jest, ale to auto wybieram pod kątem przyjemności z jazdy,
uczucia integracji z autem i pełnego udziału w jego prowadzeniu, a turbo mocno sprawę upraszcza.
Mając pełen moment od 1500 obr, kręcenie wysoko, redukcje zaczynają w większości sytuacji tracić sens..

Podkreślam jeszcze raz, nie koszt ewentualnej regeneracji wpłynąc na decyzje, że ma to byc N/A
Wiecej niż 1,5k będzie kosztował komplet dobrych opon 17"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Fri, 30 Jun 2017 - 17:31
Post #57


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





MX-5 NC naprawdę nietrudno zrobić na 200 KM jeśli komuś pasuje ten samochód.
Z ciekawych aut przypomniało mi się jeszcze 130i, chciałem kupić, ale nie znalazłem nic ciekawego po lifcie.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ukanio
post Sat, 01 Jul 2017 - 01:36
Post #58


User
Dołączył: Wed, 21 May 2014





CYTAT(roswell89 @ Fri, 30 Jun 2017 - 13:17) *
Dobrze, że dodałeś "moim zdaniem"
Dla mnie turbo to nie jest coś obcego, choć co prawda na co dzień mam kontakt z mocnymi dieslami, oba powyżej 500Nm.
Ale jeździłem też '16 A3 1.8TFSI.
Użyteczność spoko, w trasie rewelacja (diesle), ale pod kątem fun z jazdy więcej wrażeń dostarczył mi TypeR niż one wszystkie razem wzięte.
To trochę jak z automatem, niby pomaga, niby wygodniej i na co dzień faktycznie tak jest, ale to auto wybieram pod kątem przyjemności z jazdy,
uczucia integracji z autem i pełnego udziału w jego prowadzeniu, a turbo mocno sprawę upraszcza.
Mając pełen moment od 1500 obr, kręcenie wysoko, redukcje zaczynają w większości sytuacji tracić sens..

Podkreślam jeszcze raz, nie koszt ewentualnej regeneracji wpłynąc na decyzje, że ma to byc N/A
Wiecej niż 1,5k będzie kosztował komplet dobrych opon 17"

Jeździłem w Rally-sprintach różnymi autami. Z turbo i bez, nie widziałem żadnej większej różnicy, ani "uproszczenia", a porównywanie turbo do automatu to już całkiem absurd.
Ogólnie pakowanie diesla i turbo-benzyny do jednego worka świadczy o małym doświadczeniu i niewielkiej wiedzy na temat motoryzacji. Dwa różne światy.
Mam dziwne wrażenie, że zwyczajnie nie masz pieniędzy i porywasz się na auta, na które Ciebie nie stać. Stąd ta próba minimalizacji kosztów.

Z resztą sam w pierwszym poście napisałeś ST jako jedną z propozycji i sam napisałeś przy tym aucie o "poziomie kosztów". Teraz okazuje się, że nie o koszty chodzi. Zaczynasz zaprzeczać sam sobie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Sat, 01 Jul 2017 - 10:19
Post #59


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





CYTAT(kompot @ Fri, 30 Jun 2017 - 17:31) *
MX-5 NC naprawdę nietrudno zrobić na 200 KM jeśli komuś pasuje ten samochód.
Z ciekawych aut przypomniało mi się jeszcze 130i, chciałem kupić, ale nie znalazłem nic ciekawego po lifcie.


40KM brzmi jak dla mnie więcej niż zadowalająco. Jaki zakres modów, żeby coś takiego osiągnąć?
130i to nie na budżet bliżej 50k niż 30k+?


CYTAT(ukanio @ Sat, 01 Jul 2017 - 01:36) *
Jeździłem w Rally-sprintach różnymi autami. Z turbo i bez, nie widziałem żadnej większej różnicy, ani "uproszczenia", a porównywanie turbo do automatu to już całkiem absurd.
Ogólnie pakowanie diesla i turbo-benzyny do jednego worka świadczy o małym doświadczeniu i niewielkiej wiedzy na temat motoryzacji. Dwa różne światy.
Mam dziwne wrażenie, że zwyczajnie nie masz pieniędzy i porywasz się na auta, na które Ciebie nie stać. Stąd ta próba minimalizacji kosztów.

Z resztą sam w pierwszym poście napisałeś ST jako jedną z propozycji i sam napisałeś przy tym aucie o "poziomie kosztów". Teraz okazuje się, że nie o koszty chodzi. Zaczynasz zaprzeczać sam sobie!


Widzisz, masz swoją regenerację za 1,5k. Bez większej różnicy czy turbo czy N/A wink.gif
Gościu nie kompromituj się i proszę nie pisz mi więcej w temacie.
Pośród merytorycznych treści, które do tej pory pozwoliły mi wybrać bardzo fajne i spełniające oczekiwania auta pojawia się Twój bełkot.
Nie Tobie oceniać na co mnie stać a na co nie. A gdybym miał duże doświadczenie i wiedzę przecież nie prosiłbym o poradę...
Idź stąd!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Mon, 03 Jul 2017 - 12:01
Post #60


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(kompot @ Fri, 30 Jun 2017 - 17:31) *
MX-5 NC naprawdę nietrudno zrobić na 200 KM jeśli komuś pasuje ten samochód.

No a zdradzisz na m jak łatwo zrobić dodatkowe 40koni (25%) w współczesnym R4? Mi się połowa tego nie udała w V6, przy pełnym wydechu z kolektorami i strojeniu.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 15:16