Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Samochód dla żony do wożenia dzieci do przedszkola/szkoły, Przebieg 1500 km rocznie i musi być klimatronic
Rexsio
post Sun, 04 Aug 2019 - 03:56
Post #1


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Cześć,

Stoję przed wyzwaniem dogodzenia żonie i zakupienia jej kolejnego auta, którym będzie woziła dzieci do przedszkola czyli całe 4km dziennie (2 km x 2). Auto powinno spełniać wymagania:
1) musi mieć klimatronic (bo żona delikatnie mówiąc średnio ogarnia obsługę manualnej klimy i samochód bez klimatronica grozi tym że dzieciaki zostaną zahartowane powiewem extremalnie zimnego powietrza i skończę przymusowym siedzeniem z nimi w domu bo się rozchoruja).
2) z racji na przewidywany mały przebieg i chęć żeby auto posłużyło z 6-7 lat chyba jedynym słusznym silnikiem który będzie w aucie musi być jakaś prosta, wolnossąca, mała, bezawaryjna benzyna
3) Z uwagi na 2ke dzieci musi mieć 4 drzwi
4) budżet - do 60 tys. - aczkolwiek krew mnie zalewa na myśl utraty wartości w przyszłości tego auta więc najchętniej bliżej 40 tys.
5) w grę wchodzi auto nowe jak i używane aczkolwiek Mirki-handlarze i Janusze biznesu mocno działają mi na nerwy więc wolałbym chyba nowy żeby oszczędzić sobie nerwów

Obecnie wytypowałem:
1) Nowe Suzuki Baleno 1,2 - tu jedyny problem to fakt, że żeby mieć klimatronic to trzeba dopłacić z 15-20 tyś do golasa co jest słabe
2) Nowa Skoda Citigo 1.0 MPI - model z klimatronic można skonfigurować tanio bo w okolicy 40k, ten silnik jest zakładam sprawdzony i prosty jak konstrukcja cepa (?).
3) używana Toyota Yaris hybrid - w hybrydach klimatronic jest, zastanawiam się tylko czy napęd hybrydowy przy takich małych przebiegach ma rację bytu i nie będzie się degradował jakoś?

Ma ktoś może jakieś ciekawe pomysły jeszcze? Uwagi do moich typów również z przyjemnością przeczytam. Obecnie żona dojeżdża nasz stary rodzinny dupowoz (Mazdę 6 2007 Kombi 2,0) - jednak czas leci temu autu, jest za duże dla żony żeby się palowac z parkowaniem w ciasnych miejscach pod przedszkolem/sklepem i zajmuje mi za dużo miejsca na podjeździe przed domem więc czas na zmiany.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 04 Aug 2019 - 03:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
KRT
post Sun, 04 Aug 2019 - 06:23
Post #2


User
Dołączył: Wed, 10 November 2010
Skąd: Nowa Huta





Szkoda że głupota nie lata bo wtedy byś zaoszczędził na nowym aucie !!! Auto na dojazd do przedszkola . Na dwa kilometry climatronic wymagany . JPDL


--------------------
Hokus pokus czary mary będę dmuchać ze dwa bary
Calibra 3.0 V6 TT
Leon Cupra R
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Sun, 04 Aug 2019 - 10:09
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(KRT @ Sun, 04 Aug 2019 - 06:23) *
Szkoda że głupota nie lata bo wtedy byś zaoszczędził na nowym aucie !!! Auto na dojazd do przedszkola . Na dwa kilometry climatronic wymagany . JPDL


Apotem dzieciaki na plażę nie chcą chodzić bo za daleko (300 metrów!) - autentyk z tegorocznych wakacji. W każdym możliwym miejscu dzieciaki latają elektro hulajnogami... ciekawe do czego to doprowadzi.
Przy 2 km to aż żal spalinowca odpalać. Może 100% elektryk? Na jednym ładowaniu polata z miesiąc smile.gif


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sun, 04 Aug 2019 - 11:00
Post #4


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





http://www.racingforum.pl/S-Fiat-500e-t149734.html


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Sun, 04 Aug 2019 - 11:12
Post #5


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





CYTAT(cowboy @ Sun, 04 Aug 2019 - 11:00) *


Widziałem - jakby miał 4 drzwi to bym poważnie rozważał. Czytałem tylko że dla baterii mikroprzebiegi mogą być niezdrowe no i w upalnych stanach USA żywotność elektryka dostaje w pupę. Jestem zdania że elektryki to fajny temat do miasta ale za dwa trzy lata kiedy technologia okrzepnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Sun, 04 Aug 2019 - 11:16
Post #6


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





CYTAT(yotomeczek @ Sun, 04 Aug 2019 - 10:09) *
Apotem dzieciaki na plażę nie chcą chodzić bo za daleko (300 metrów!) - autentyk z tegorocznych wakacji. W każdym możliwym miejscu dzieciaki latają elektro hulajnogami... ciekawe do czego to doprowadzi.
Przy 2 km to aż żal spalinowca odpalać. Może 100% elektryk? Na jednym ładowaniu polata z miesiąc smile.gif


2km to nie 300 metrów i z dwójką dzieci (2 i 5 lat) takiego dystansu w polskim klimacie kiedy spieszysz się do pracy bez samochodu sensownie nie pokonasz.

Co do tego że niektórzy przeginają pałę z wygodnictwem to pełna zgoda - również unikam i jak zobaczę, że moje chłopaki zaczną być zatuczone to co drugi dzień będą biegaly do przedszkola za autem wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sun, 04 Aug 2019 - 11:25
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





A co was to obchodzi? Facet pyta konkretnie o samochód a tu się nianie z moralizatorstwem i nauką wychowywania dzieci odzywają tongue.gif
Z trzech wymienionych brałbym Yarisa. Sprawdzony i niezawodny samochód. Najmniej na nim stracisz po latach. Hybryda Toyoty - nie masz się czego obawiać.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sun, 04 Aug 2019 - 12:22
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





W takich małych autkach dziecko w foteliku mieści się za fotelem kierowcy? Bo czasem jest z tym problem w kompaktach w zależności od fotelika oczywiście.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sun, 04 Aug 2019 - 14:06
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Moja koleżanka miała bardzo podobne założenia. Wybór padł na Nissana Juke 1,6 ~115 koni, nowego ze stocku za 60 000 zł bez kilku setek. Niestety klima manual... Ale Nissan ma tych aut od groma, zawsze można coś wynegocjowac (jej zależało na konkretnym lakierze). Zresztą używanych aut 2016+ też jest sporo u dilerów (byliśmy w dwóch ASO w Warszawie i u jednego w innej mazowieckiej miejscowości który dał najlepszą oferte na ten sam/taki sam egzemplarz) i wtedy nie ma problemu z automatyczną klimatyzacją. Nowe auto 5 lat gwarancji, ale w używanym kupionym w ASO można przedłużyć. Auto wygląda jaj wygląda, ale siedzi się wysoko, dziecko wsadza się wygodnie, widoczność wbrew pozorom nawet bez kamery 360 ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Sun, 04 Aug 2019 - 14:53
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Do 60k jest nowe Mitsubishi ASX z prostym i niezawodnym 1.6 MPI.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sun, 04 Aug 2019 - 15:47
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Kup sobie jakieś audi a4 b5 z 1.6 lub 1.8 w benzynę za 8-10 tyś PLN zrób co trzeba w zamiwnnikach za 2-4 tyś i tyle. Posluzy jeszcze latami. Na 4 km dziennie to i tak luksus ponad stan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Sun, 04 Aug 2019 - 17:16
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Ja bym proponowal zwyklego Yarisa, jakis swiezy egzemplarz, a moze Honda Jazz? Bedzie tracic malo na wartosci. VW Polo, Swift, Corsa. Troche tego jest.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sun, 04 Aug 2019 - 18:16
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Ale moment. To auto ma być tylko do jazdy do przedszkola? 4-5 km dziennie? Bo to wychodzi jakie 120 km miesięcznie jeśli w soboty i w niedzielę byś jeździł. Kupno auta za kilkadziesiąt tysięcy złotych do takich celow to oczywiście Twoją sprawa, ale równie dobrze możesz jeździć i wyrzucać sobie przez okno pieniądze (garściami). Rozumiem, że pewnie się z pieniędzmi nie musisz specjalnie liczyć. Po 6 latach samochód będzie mieć mniej niz 10 tysięcy km i wydasz na niego z utratą wartości jakieś 40 tysięcy, plus ubezpieczenia i paliwo. To nonsens. Masz księgową? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Sun, 04 Aug 2019 - 18:37
Post #14


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





CYTAT(Honada @ Sun, 04 Aug 2019 - 18:16) *
Ale moment. To auto ma być tylko do jazdy do przedszkola? 4-5 km dziennie? Bo to wychodzi jakie 120 km miesięcznie jeśli w soboty i w niedzielę byś jeździł. Kupno auta za kilkadziesiąt tysięcy złotych do takich celow to oczywiście Twoją sprawa, ale równie dobrze możesz jeździć i wyrzucać sobie przez okno pieniądze. Rozumiem, że pewnie się z pieniędzmi nie musisz specjalnie liczyć. Po 6 latach samochód będzie mieć mniej niz 10 tysięcy km i wydasz na niego z utratą wartości jakieś 40 tysięcy, plus ubezpieczenia i paliwo. To nonsens. Masz księgową? biggrin.gif


To nie inwestycja tylko konsumpcja. Masz jakis lepszy pomysł na transport to chetnie posłucham wink.gif

Przecież jestem świadomy że to wyrzucanie kasy w błoto ale szukam żeby jak najmniej wyrzucić - jakbym cierpiał na chroniczny nadmiar pieniędzy to żona dostałaby Mini za 100 tysi albo innego Lexa czy Infinity smile.gif

Btw sam jestem takim jakby superksiegowym zawodowo takze coś tam ogarniam z finansów wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sun, 04 Aug 2019 - 18:48
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Swoją drogą warto przeliczyć, czy najem auta przy takim przebiegu rocznym nie kalkuluje się bardziej niż zakup.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Sun, 04 Aug 2019 - 19:47
Post #16


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





CYTAT(ju-by @ Sun, 04 Aug 2019 - 18:48) *
Swoją drogą warto przeliczyć, czy najem auta przy takim przebiegu rocznym nie kalkuluje się bardziej niż zakup.


Nie bo po 5-7 latach jak auto okaże się być w sensowym stanie a mi finanse pozwolą na zmianę na nowy to to pojdzie gdzies do rodziny do ujezdzania - w rodzinie staramy sie utrzymywać finansowe fair play - jak komuś się lepiej powodzi w danym momencie to warto wesprzec kogoś na innym etapie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
candy81
post Sun, 04 Aug 2019 - 19:54
Post #17


Frequent User
Dołączył: Sun, 04 January 2009





Rok temu za dzieciowoz mielismy Infiniti Q50. Niestety poarkowanie pod przedszkolem, sklepem itd...masa wgniotek rys i ciagly syf w aucie spowodowal, ze kupilem zonie 2 auto. Ogladalismy naprawde wiele samochodow roznych segmentow i klas. Ostatecznie podl wybor na peugeota partnera 1.6hdi. Samochod naprawde pojemny, komfortowy i smieszny w utrzymaniu. Trafila sie wersja 7 osobowa z dobrym wyposazeniem. Najwieksza zaleta sa rozsuwane drzwi. Moj 5cio letni syn w koncu nie obija drzwi na parkingu. Obecnie nawet nie chce mi sie przepinac fotelikow jesli wekendowa trasa jest do 100km w jedna strone. Razem ustalilismy, ze do poki dzieci nie podrosna nie ma sensu kupywac nic lepszego mimo, ze budżet na to pozwala. Do przedszkola mamy 1km i do zlobka 2km w jedna strone:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Sun, 04 Aug 2019 - 20:33
Post #18


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





CYTAT(candy81 @ Sun, 04 Aug 2019 - 19:54) *
Rok temu za dzieciowoz mielismy Infiniti Q50. Niestety poarkowanie pod przedszkolem, sklepem itd...masa wgniotek rys i ciagly syf w aucie spowodowal, ze kupilem zonie 2 auto. Ogladalismy naprawde wiele samochodow roznych segmentow i klas. Ostatecznie podl wybor na peugeota partnera 1.6hdi. Samochod naprawde pojemny, komfortowy i smieszny w utrzymaniu. Trafila sie wersja 7 osobowa z dobrym wyposazeniem. Najwieksza zaleta sa rozsuwane drzwi. Moj 5cio letni syn w koncu nie obija drzwi na parkingu. Obecnie nawet nie chce mi sie przepinac fotelikow jesli wekendowa trasa jest do 100km w jedna strone. Razem ustalilismy, ze do poki dzieci nie podrosna nie ma sensu kupywac nic lepszego mimo, ze budżet na to pozwala. Do przedszkola mamy 1km i do zlobka 2km w jedna strone:)


HDI na przebiegi 1-2 km wytrzyma parę lat? Rozsuwane drzwi mega sprawa smile.gif

PS na takie komentarze czekam smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sun, 04 Aug 2019 - 20:34
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(Rexsio @ Sun, 04 Aug 2019 - 18:37) *
To nie inwestycja tylko konsumpcja. Masz jakis lepszy pomysł na transport to chetnie posłucham wink.gif

Mogę tylko zaproponować to, co ja bym zrobił, bo dla mnie ten pomysł z nowym autem przy takich przebiegach to zupełny bezsens, ale decyzję oczywiście pozostawiam Tobie wink.gif

Do takich przebiegów to kupiłbym coś starego, z niezbędnym wyposażeniem, do czego nie brakuje zamienników. Za parę lat jak bedziesz sprzedawać straty będą niskie, a do takich zadań to nawet najgorsze trupy od Mirków się nadają (choć żonie z dziećmi kupiłbym coś nie od Mirka).
Wybrałbym Audi A4/Passata/Golfa IV/Borę/ z jak najmniejszym, wolnossącym silnikiem benzynowym (żeby sie szybko nagrzewał) pokroju 1.6 8V czy 1.8 125 KM co najwyżej. Wieksze modele są wygodne, wielowahacz na głupim SRL-u wytrzyma 15-30 tys. km (kosztuje 600 zł), dorzucasz na start 3000-4000 zł i jeździsz. Paradoksalnie z takimi silnikami całkiem łatwo znaleźć ww. auto w dobrym stanie (za 4 tys. zł moglem kupić 5 miesiecy temu A4 z 1.6 w oryginalnym lakierem z działającym climatronikiem, w pelni sprawny, cichy i wygodny). Na całośc wydasz max 12-14 tys. zł. Jak żona zniszczy/uszkodzi/pomyli paliwa na stacji nie będzie szkoda, a i naprawić też się jeszcze da za nieduże pieniądze. To wersja rozsądna/niskobudżetowa. MOIM zdaniem.

PS. Audi A4 B6 wyglada bardziej nowoczesnie, koszty utrzymiana prawie takie same.

Druga wersja. Jeśli chcesz wydać te 40 tys. zł to możesz pójść w jakiegoś youngtimera. Takie BMW E34 w benzynie może wyrwać w tych pieniądzach z malym przedbiegiem, częsci są dostępne, za 5-6 lat sprzedasz w tych samych pieniądzach (albo z zyskiem, jeśli nie wymyślą jakich przepisów, by zniechęcić do posiadania starych aut). Zrobisz 10 tys. km więc na wartości nic nie straci. Sprawdzona opcja, po 3 latach brat odprzedał z 3 tys zyskiem licząc koszty jazdy, ubezpieczenia, części itd. On miał 520i

Trzecia opcja. Kupić auto za 40-60 tys. zł, nowe lub prawie nowe, sprzedać za 6-7 lat komuś z rodziny i dać mu lepszy start/pomóc. Tak w sumie też można (jeśli finanse pozwalają). Wtedy bym brał Jazza 1.5 130 KM - duży, pojemny, mega oszczędny, niezniszczalny (zabezpieczyć przed rdzą), kapitalnie łatwy w manewrowaniu, zmieścić duże gabaryty w razie potrzeby.

CYTAT(Rexsio @ Sun, 04 Aug 2019 - 18:37) *
Btw sam jestem takim jakby superksiegowym zawodowo takze coś tam ogarniam z finansów wink.gif

Chodziłem do szkoły z młodym Niewiadomskim, też mieli kogoś, kogo określali mianem superksięgowego wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 04 Aug 2019 - 21:10
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





a4/passat/golf IV/ bora to stare paździerze to nie będzie jeździć, trzeba być masochistą by proponować takie auta. To auta dla ludzi, których nie stać na auto, ale muszą je mieć bo bilet miesięczny to obciach smile.gif E34 to nie youngtimer tylko stary trup. W tym budżecie może jeszcze clio? w miarę ładnie wygląda.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 12:52