Shoutbox 0 nowych PW 


22 Stron V  « < 19 20 21 22 >  
Reply to this topicStart new topic
> audi rs4 b7, problem fsi
korzen88
post Fri, 28 Dec 2012 - 22:29
Post #401


User
Dołączył: Thu, 23 February 2012





Czytałem opinie ludzi z CompSport i oni twierdzą że osadzający się syf nie jest problemem w fsi tylko "inne usterki"
Sam tego nie sprawdzałem więc się nie zakładam, tylko przytaczam opinie ludzi którzy wg. mnie znają się na rzeczy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 28 Dec 2012 - 22:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
s13owner
post Fri, 28 Dec 2012 - 22:59
Post #402


Super User
Dołączył: Tue, 03 January 2012





Ej no Panowie jak to może nie byc problemem jak światło dolotu zmiejsza się o średnio o 30%... Mam ten sam problem w lexusie is250, jest tam v6 z bezpośrendim wtryskiem i dzieje się to samo, po 60tys mil jest syf na maksa, tak pisali chłopaki na lexusowner(US). Nei dosć że negatywnie wpływa na moc to silnik lubi sobie przygasać i zabujac budą na postoju. U mnei jest 69tys mil i wprawdzie narazie nie przygasa ale budą zabujeć(gubi jałowe czasem na ułamek sekundy) potrafi coraz częściej więc nie tylko o moc tu chodzi... po za tym pomyślcie(w najgorsyzm scenariuszu) co by było gdyby taki nagar isę oderwał i dostał pod zawór... no własnie...

Sportmile jaki środke polecasz(będę to robił we własnym zakresie) do czyszczenia tego gówna? Wypada zdjać kolektor chyba, czy jak to robić?

Kasz tanek(catch tank wink.gif ) rozwiąże sprawę?

Thx za odp!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sportmile
post Fri, 28 Dec 2012 - 23:07
Post #403


Forum Homee
Dołączył: Sat, 15 September 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(korzen88 @ Fri, 28 Dec 2012 - 22:29) *
Czytałem opinie ludzi z CompSport i oni twierdzą że osadzający się syf nie jest problemem w fsi tylko "inne usterki"
Sam tego nie sprawdzałem więc się nie zakładam, tylko przytaczam opinie ludzi którzy wg. mnie znają się na rzeczy.



czy potraficie czytac ze zrozumieniem . Nagar to jeden z problemow ale to problem ! i znowu musze napisac auto niesprawne technicznie moze byc brudne , czyste , wypolerowane a mocy nie bedzie mialo , ale auto sprawne a brudne bedzie ich mialo 30 mniej . Pamietajcie ze to wolnossak a dla takiego motoru 30 koni i 20 nm np to uwazam bardzo duzy uszczerbek .


--------------------
Najgorszy Tuning w Mieście
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 29 Dec 2012 - 08:11
Post #404


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



panowie nie wiem czy to na temat ale w Yamaha R6 zakleja sie dolot o 30% i moc wzrasta nawet o 6 KM!!!
Robiłem taki test na moim wolnossaku bo nie mogłem uwierzyć ,zakleiłem kanały do 80% tego co było i moc nie spadła, natomiast dostałem wiecej momentu. W wolnossaku jeszcze ważniejsza jest prędkość przepływu a ta wzrasta wraz ze zmniejszeniem się średnicy kanału.
Ludzie od ecomoddingu ryją kanały tak ze wyglądają jak gwintowana rura i moc nie spada ale ekonomia wzrasta.

Niemniej nie musi to dotyczyć wspomnianego AUDI który moze miec kanały tak małe że przy syfie prędkość mieszanki może przekraczać wartość krytyczną


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gr00bY
post Sat, 29 Dec 2012 - 11:41
Post #405


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 15 June 2003
Skąd: Warszawa





Smoleńsk, brzoza i trotyl. Jakby tak miało być to by kanały od początku były mniejsze.


--------------------
WORKSHOP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 29 Dec 2012 - 13:20
Post #406


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



jakby tak było to kanały byłyby odrazu po portingu, wałki odrazu miałyby extra czasy, komputery odrazu miałyby chiptuning, dolot byłby na ITB a wydech na pieknym rurowym kolektorze. Ale tak zazwyczaj nie jest i pewnie sam wiesz dlaczego.
I pewnie ze względu na ten syf kanały nie są w dolnej granicy średnicy tylko w górnej.
Poczytaj sobie jak na przestrzeni 20 lat "zwiekszała" się średnica zaworów i kanałów kontra moc w silnikach motocyklowych, F1 i innych serii wyścigowych t wtedy zrozumiesz o czym piszę.
Bo nie wierzę żeby w testowych egzemplarzach tych silników i tych samochodów ten problem nie wystąpił.
Na 101% Audi wiedziało o tym problemie zanim auto poszło do ludzi tyle że dla nich to nie był problem.
Jak rozciągające się łańcuchy w 1.4 TSI i w 1.6 BMW-PSA.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuman
post Sat, 29 Dec 2012 - 20:07
Post #407


User
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: Gummersbach / Głogów





CYTAT(quli @ Fri, 28 Dec 2012 - 14:33) *
KUMAN moze Ty tak dla przykładu powiesz nam czy po czyszczeniu jest lepiej??? bo wydaje mi sie ze jest skoro pozrywało nity;-) co prawda to r36 ale ten sam rodzaj wtrysku...

Powiem tak po czyszczeniu przejechałem 15km bez strzelania ze sprzęgła i ścięło mi nity podczas przyśpieszania smile.gif (Samochód to konkretniej Golf IV R32 z wrzuconym 3.6 FSI + sprzęgło i skrzynia R32 manual). Wcześniej trochę jeździłem i było ok.
Po nowym roku wkładam Sachs Race i wtedy napiszę coś konkretniej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petr
post Sun, 30 Dec 2012 - 13:55
Post #408


Rookie
Dołączył: Thu, 21 July 2011
Skąd: Koszyce





Tu link do spec. silnika R36, może w RS4 źle działa cyklonowy oddzielacz oleju ( strona 14,15)?
http://www.uschovna.cz/zasilka/L1ZLZ6H6RYB6Z7RD-DAY
klikni na stahnout

Kód zásilky L1ZLZ6H6RYB6Z7RD-DAY
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukaszcezary
post Mon, 14 Oct 2013 - 15:33
Post #409


Rookie
Dołączył: Tue, 10 July 2012





Mam pytanko.
Czy w tych samochodach cały kolektor jest zalepiony? Czy tylko kanały w głowicach?
Wczoraj byłem oglądać 5.2fsi.
Stoi takie lekko rozbite na allegro za coś około 46.
Chciałem je kupić ale po obejrzeniu zrezygnowałem.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukaszcezary
post Mon, 14 Oct 2013 - 15:35
Post #410


Rookie
Dołączył: Tue, 10 July 2012





I jeszcze jedno pytanko jak wygląda wymiana popychaczy w silnikach z rozrządem od strony skrzyni?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody81
post Tue, 21 Apr 2015 - 09:23
Post #411


Rookie
Dołączył: Mon, 20 April 2015





czesc,widze,ze nikt nie zaglada od dluzszego czasu,a szukam kolegi Sportmile.Jakies namiary?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Tue, 21 Apr 2015 - 09:30
Post #412


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Chyba nie szukałeś: https://pl-pl.facebook.com/sportmile
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simpson
post Tue, 21 Apr 2015 - 09:30
Post #413


Forum Homee
Dołączył: Thu, 20 May 2004
Skąd: Random (WR)





CYTAT(mlody81 @ Tue, 21 Apr 2015 - 09:23) *
czesc,widze,ze nikt nie zaglada od dluzszego czasu,a szukam kolegi Sportmile.Jakies namiary?

http://sportmile.pl/?page_id=58

Sportmile Polska

ul. Techniczna 2B
05-500 Piaseczno

mobile: +48 792 224 484
email: biuro@sportmile.pl

Poland: adam@sportmile.pl
International: nikolas@sportmile.pl



--------------------
www.audiklub.org
Pozdrawiam
Mirek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Tue, 21 Apr 2015 - 10:06
Post #414


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Google nie znalazło ? Hehe laugh.gif
1.03 sekundy w wyszukiwarce
http://sportmile.pl


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody81
post Wed, 22 Apr 2015 - 08:54
Post #415


Rookie
Dołączył: Mon, 20 April 2015





smile.gif dzieki za info
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody81
post Wed, 22 Apr 2015 - 11:40
Post #416


Rookie
Dołączył: Mon, 20 April 2015





tak przy okazji szukam kogos kto by mogl sprowadzic lub ma na sprzedaz audi rs4 b7 sedan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody81
post Fri, 12 Feb 2016 - 23:25
Post #417


Rookie
Dołączył: Mon, 20 April 2015





Witajcie,czy ktoś posiada wiedzę na temat ilości nadajników impulsów/czujnik wałka rozrządu w Audi RS4 B7? Są dwa u góry przy pompach ale czy są jeszcze gdzieś i jakie maja one znaczenie jeśli mówimy o pracy silnika?

P.S. Temat RS4 ucichł? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PitGTR
post Tue, 29 Nov 2016 - 12:38
Post #418


User
Dołączył: Sat, 05 May 2007
Skąd: Gdańsk





Cześć,
Odgrzebuje trupola ohmy.gif

Audi RS4 B7, wczoraj zmierzone na 360KM i 389Nm. Po powrocie z hamowni usiadłem do internetu i czytałem. Sprawdziłem klapy w dolocie i puszce dolotu, ta druga stała, ale ją rozebrałem i uruchomiłem. Testy VCDSa dla klap przechodzą (inne też, błędów brak jakby co), podciśnienie w układzie było nadal po jakiś 2 godzinach od ostatniego uruchomienia silnika, więc układ jest szczelny.
Z drugiej strony mając dane z rolek to wg. amerykańskich internetów płaski wykres momentu w zakresie 5-6k obr. wskazuje jednak na problem z działaniem klap w dolocie. Moment w tym zakresie powinien rosnąć z 370-380Nm do 410-420Nm, u mnie nie rośnie. Na kresce mocy wink.gif ,przy 5500obr powinien być kick z górką, u mnie wykres trochę wstaje, ale to chyba nie o to chodzi.
Silnik nigdy nie czyszczony, 140.000km przebiegu. Wiem, że syf coś tam robi i zabiera, ale skłaniam się ku teorii, że największy ubytek performensu jest przez problem z klapami/podciśnieniami.

Czy jakieś nowe patenty/rozwiązania wyszły na światło dzienne od czasu powstania tego tematu? Wiem, że są firmy, które z przyjemnością się tym zajmą i doprowadzą silnik do porządku (przynajmniej na jakiś czas), ale chciałbym naprawić auto samemu. Piszę to przecież na forum, a nie na giełdzie usług smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
marecek
post Sat, 28 Jan 2017 - 07:21
Post #419


Super User
Dołączył: Thu, 31 March 2005
Skąd: WuPeeR





pewnie już temat wymarły, ale ciekaw jestem jak to wygląda w silniku z 2015 roku w RS4. Wprawdzie auto jeszcze ma 3 lata gwarancji, ale przegonię się po rolkach żeby potwierdzić czy faktycznie nic się między generacjami nie wydarzyło...


--------------------
Lanos STI, na arabskich szlakach...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sztybor
post Fri, 16 Jun 2017 - 14:38
Post #420


User
Dołączył: Wed, 16 September 2015





temat trup a szkoda.. podobno ktos tam przerabia uklad odm.. ale wiadomo, wiedza ma swoja cene i nikt nic nigdzie nie opisze.. takie czasy ..
Go to the top of the page
 
+Quote Post

22 Stron V  « < 19 20 21 22 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 02:04