Shoutbox 0 nowych PW 


22 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> audi rs4 b7, problem fsi
Arek11
post Wed, 02 Jun 2010 - 22:45
Post #41


User
Dołączył: Fri, 06 February 2009





Audi zarobi sobie na nie świadomych klientach, jak im się silniki wysrają tongue.gif Kiedyś robili kultowe silnik , to nie zarabiali , a teraz robią wszystko ,żeby zarobić biggrin.gif W końcu wielkie koncerny żyją z zarabiania kasy na częściach ,a nie na sprzedaży gotowego auta , gdzie mają jakieś śmieszne 20-30% tongue.gif
A propos wtrysk metanolu rozwiązał by sprawe co nie ? Audi powinno dodawać taki zestaw do FSI zamiast dywaników biggrin.gif:P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 02 Jun 2010 - 22:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Sportmile
post Wed, 02 Jun 2010 - 22:46
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Sat, 15 September 2007
Skąd: Warszawa





Ja namawiam wlasciciela na nitro.


--------------------
Najgorszy Tuning w Mieście
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ryczko100
post Wed, 02 Jun 2010 - 22:52
Post #43


Super User
Dołączył: Fri, 23 October 2009
Skąd: Warszawa





CYTAT(kiwi @ Wed, 02 Jun 2010 - 22:05) *
Który producent na świecie ma jeszcze w ofercie FSI??

Ku przypomnieniu pierwszym seryjnym benzynakiem z wtryskiem bezpośrednim były Carismy od Mitsubishi i Pajero itp. GDI. Wspominam o tym, bo mój ojciec miał taki samochód, który niejako odziediczyłem i pomimo 140000 nalotu, kiedy czyściłem przepustnice i zaglądałem do kolektora - było o niebo lepiej niż w prezentowanym tu Audi. Nic szczególnego co zwróciłoby moją uwagę, ot troche syfku ale nie takiego ponurego :|

Dziś BMW ma motory z bezpośrednim w.b. , N73, N63, N55 (3.0 single-turbo w 135i nowych, F01/5tkach i nowszych), N54 (3.0 twin-turbo E90itp), chyba nawet nowe 4 cylindrówki do 1/3/5/X1 mają bezpośredni wtrysk benzyny.

Ford z tgci czy jakimś fikuśnym oznaczeniem, renault miało meganki coupe z motorem 2.0 IDE.
Reasumując - jeździ tego już trochę, więc tym bardziej się dziwię, że problem zidentyfikował się akurat w grupie Audi - czyżby projektanci na podciśnienia nie zwrócili należytej uwagi ? Jeżeli w podobnym stopniu będą syfić się popularne coraz bardziej 1.2/1.4 to przecież to strzał w kolano ?

Sorki za OT.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sportmile
post Wed, 02 Jun 2010 - 23:17
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Sat, 15 September 2007
Skąd: Warszawa





Jakbym mial takie auto na gwarancji .... to bym pod jakims glupim pretekstem zmusil ich zeby tam zajrzeli.... Te miny wazniakow " serwisantow technologicznych " bezcenne. I pytanie mechanika panie kierowniku co teraz .... hmmm kurwa nie mam pojecia smile.gif zakryj to . Mam tez sporo kontaktow . Mozna zrobic caly material do tvn turbo napewno tez zaciekawi kogo trzeba . Tylko potrzebuje teraz kolejnego rs-a .... kto chetny ? wink.gif

dla przypomnienia ... widac roznice widac hehehe

silnik rs4 b5 po 200 tys km


--------------------
Najgorszy Tuning w Mieście
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Thu, 03 Jun 2010 - 00:36
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(ryczko100 @ Wed, 02 Jun 2010 - 22:52) *
Ku przypomnieniu pierwszym seryjnym benzynakiem z wtryskiem bezpośrednim były Carismy od Mitsubishi i Pajero itp. GDI. Wspominam o tym, bo mój ojciec miał taki samochód, który niejako odziediczyłem i pomimo 140000 nalotu, kiedy czyściłem przepustnice i zaglądałem do kolektora - było o niebo lepiej niż w prezentowanym tu Audi. Nic szczególnego co zwróciłoby moją uwagę, ot troche syfku ale nie takiego ponurego :|

Dziś BMW ma motory z bezpośrednim w.b. , N73, N63, N55 (3.0 single-turbo w 135i nowych, F01/5tkach i nowszych), N54 (3.0 twin-turbo E90itp), chyba nawet nowe 4 cylindrówki do 1/3/5/X1 mają bezpośredni wtrysk benzyny.

Ford z tgci czy jakimś fikuśnym oznaczeniem, renault miało meganki coupe z motorem 2.0 IDE.
Reasumując - jeździ tego już trochę, więc tym bardziej się dziwię, że problem zidentyfikował się akurat w grupie Audi - czyżby projektanci na podciśnienia nie zwrócili należytej uwagi ? Jeżeli w podobnym stopniu będą syfić się popularne coraz bardziej 1.2/1.4 to przecież to strzał w kolano ?

Sorki za OT.

Jeszcze alfa ze Swoim JTS-em....ale tez już Sobie odpuścili..

Z tym TVN turbo fajnie by było jakby wypaliło...kto ma rs4 s4 na gwarancji biggrin.gif ??.....inne fsi też wchodzą w grę??


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wojtrek
post Thu, 03 Jun 2010 - 01:08
Post #46


Supra User
Dołączył: Mon, 11 August 2003
Skąd: Poznań





CYTAT(VIP @ Wed, 02 Jun 2010 - 14:37) *
"Pierwszy pacjent to Audi RS4, jak wiadomo 4.2 V8 nie trzyma tych seryjnych 420km i z reguły serie wychodzą od 360 do 380km. W tym wypadku jednak stan był agonalny i seria pokazała całe 288km Po programie udało się dojść do poziomy 330km jednak to ciągle było daleko do serii więc padła decyzja... rozbieramy!! Po zdjęciu kolektora ssącego ukazał nam się piękny widok w postaci smaru z piachem (dzięki wspaniałej wkładce K&N). Po wyczyszczeniu i poprawce programu wyszło coś takiego:"





"Autko zapina okrutnie właściciel oczywiście w niebo wzięty po odzyskaniu ponad 100km "

widze, ze Pan Poniedzialek nadal wsadza czujnik temp powietrza w kolektor ssacy.
to audi na kazdej innej hamowni (chociazby drzwi obok) pokazaloby 382KM wink.gif


--------------------
chiptuning.poznan.pl - więcej mocy w Twoim aucie. Chiptuning i hamownia w Poznaniu.
hamownia.info - potrzebujesz hamownię? Przenośne, drogowe i podwoziowe.

Supra TT 6spd, F430 spider 6spd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Thu, 03 Jun 2010 - 11:05
Post #47


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





CYTAT(Sportmile @ Wed, 02 Jun 2010 - 23:17) *
Jakbym mial takie auto na gwarancji .... to bym pod jakims glupim pretekstem zmusil ich zeby tam zajrzeli.... Te miny wazniakow " inzynierow technologicznych " bezcenne. I pytanie mechanika panie inzynierze co teraz .... hmmm kurwa nie mam pojecia smile.gif zakryj to . Mam tez sporo kontaktow . Mozna zrobic caly material do tvn turbo napewno tez zaciekawi kogo trzeba . Tylko potrzebuje teraz kolejnego rs-a .... kto chetny ? wink.gif

dla przypomnienia ... widac roznice widac hehehe

silnik rs4 b5 po 200 tys km

Myślisz że konstruktorzy tego nie wiedzą? Zwłaszcza, że jest procedura czyszczenia w aso o czym już jeden kolega wspomniał. Co do ważniaków, czekam na twój debiut w biurze konstruktorskim i pierwsze dzieła w Catii v5, UG NX5/NX7, Pro-E. Proponowano Ci projekt kolektora w temacie o gt-r, skorzystałeś? Bo tak się zachwycałeś warunkami w jakich pracuje Ams. Proponuje zejść na ziemię z tymi teoriami o inżynierach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Thu, 03 Jun 2010 - 12:46
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





CYTAT(Sportmile @ Wed, 02 Jun 2010 - 22:46) *
Ja namawiam wlasciciela na nitro.


miałem nitro w s4 i problemów nie było, początek był +35 pozniej +50 i strzelałem też +75, problemów brak tyle ze to mniej wysilony silnik w S4 no i trzeba
pamietać o tym (przynajmiej w S4 tak było) ze tam są jakies zmienne klapki i mozna strzelać tylko przy w 100% otwartej przepustnicy czego trzeba się nauczyć...


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hshanek
post Thu, 03 Jun 2010 - 13:23
Post #49


User
Dołączył: Wed, 30 July 2008
Skąd: Wawa





A tak z ciekawości, wie ktoś jak wygląda sprawa w nowych silnikach Porsche? Taki sam fuckup czy jakoś to rozwiązali?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sportmile
post Thu, 03 Jun 2010 - 13:34
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Sat, 15 September 2007
Skąd: Warszawa





JJacek zle zrozumiales slowo " inzynier " a ja tego nie sprecyzowalem. Mialem na mysli panow serwisantow. Co do kolektora hmm jakos musialem przeoczyc ten watek . Nie czytam kazdego watku bo nie mam na to czasu. Czytam wybiorczo i odpisuje wybiorczo. Skoro bronisz audi to wytlumacz dlaczego nie ma akcji serwisowych gdzie na gwarancji jest to robione. No bo chyba nie jestes po stronie uzytkownika ktory wydaje 400 tys zl po to by za pol roku ( bo lata po autostradach np ) miec 288 koni . Dla mnie ten motor to syf i nic ani nikt mnie nie przekona ze im poszlo. Trzeba bylo zostac przy 2.7 badz zbudowac na bazie 3.0 biturbo i wsadzic do budy b7 z tymi zabawkami. Zrobic 450 doladowanych koni i temat z bani. Wracajac do tematu mysle ze w okolicach wtorku sprawdzimy co przyniosly nasze zabiegi pielegnacyjne .


--------------------
Najgorszy Tuning w Mieście
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nikolas
post Thu, 03 Jun 2010 - 14:22
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 21 February 2004
Skąd: Warszawa





A czy silnik 2.5T 5 cylindrowy z nowego Audi TT-RS też ma FSI?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Thu, 03 Jun 2010 - 15:28
Post #52


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT(Nikolas @ Thu, 03 Jun 2010 - 14:22) *
A czy silnik 2.5T 5 cylindrowy z nowego Audi TT-RS też ma FSI?


napis na pokrywie nie pozostawia złudzeń tongue.gif



--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nikolas
post Thu, 03 Jun 2010 - 15:34
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 21 February 2004
Skąd: Warszawa





A już myslałem że będzie to kolejny silnik po 2.7T - uwielbiany przez tunerów... Może jednak coś w nim zrobili aby nie było takiego syfu...?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Thu, 03 Jun 2010 - 20:03
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Chyba nie wszystkie FSI mają ten problem ...tzn we wszystkich tworzy sie syf w kolektorze....ale w 4,2 to jakieś apogeum.
2,0 TFSI nie ma problemu nie trzymania mocy


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nikolas
post Thu, 03 Jun 2010 - 20:22
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 21 February 2004
Skąd: Warszawa





Może TFSI nie mają takiego problemu jak FSI...?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aw69
post Thu, 03 Jun 2010 - 20:35
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Thu, 04 May 2006
Skąd: Zambrów





CYTAT
Może TFSI nie mają takiego problemu jak FSI...?


Dokładnie tak bo to jest silnik doładowany i cały "syf" jest na bieżąco pod ciśnieniem "wpychany" do komór spalania smile.gif Silniki wolnossące FSI juz tak dobrze nie mają.
Tak łopatologicznie myślać wydaje mi się że te V8 FSI miałby problem z głowy gdyby odmy poprzerabiać zeby nie były wpuszczone spowrotem w dolot.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ryczko100
post Thu, 03 Jun 2010 - 20:38
Post #57


Super User
Dołączył: Fri, 23 October 2009
Skąd: Warszawa





CYTAT(Nikolas @ Thu, 03 Jun 2010 - 20:22) *
Może TFSI nie mają takiego problemu jak FSI...?

Skąd sie bierze film olejowy ? Z odmy rajt ? no to czemu jest go tam tak dużo ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stempel72
post Thu, 03 Jun 2010 - 21:05
Post #58


Frequent User
Dołączył: Sun, 02 October 2005





Moje auto może być kolejne na odmulenie. Mam dwie reklamacje do KT za sobą i odpowiedzi z bzdurnym tłumaczeniem. Sportmile - jeśli masz ochotę zrobić fotoreportaż to czemu nie. Mam kontakt do TVN Turbo, który tylko czeka aż ktoś się z tym wychyli.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arek11
post Thu, 03 Jun 2010 - 21:16
Post #59


User
Dołączył: Fri, 06 February 2009





aw69 niech zrobią suchą odme i będzie po temacie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Thu, 03 Jun 2010 - 21:19
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





jak sie domyslam w TFSi ze wzgledu na doładowanie sposob odpowietrzenia skrzyni korbowej jest inna i stąd brak takich problemów? zgadza się ?


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

22 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 02:36