Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Wydajniejsze Wspomaganie Kierownicy Audi S2
Bart von Wini
post Wed, 25 Jan 2017 - 16:09
Post #1


User
Dołączył: Wed, 09 May 2007
Skąd: Piaseczno





Witajcie
Czy któryś z szanownych forumowiczów modyfikował układ wspomagania kierownicy w S2 tak aby kiera chodziła jeszcze lżej ??

Zmieniłem w swojej Esce przełożenie kolumny kierowniczej na 1:2 co znacznie poprawiło reakcję auta i ograniczyło wachlowanie kierownicą (taki był cel), lecz ma to niestety skutek uboczny - wspomaganie nie daje rady, trzeba mieć ramiona jak kulturysta.
W związku z tym iż moja pompa i tak była już do wymiany, zdecydowałem się zamienić oryginalną napędzaną paskiem, na elektrohydrauliczną + duża chłodnica + większe przewody.
Zabieg ten pomógł, lecz nie na tyle zadowalająco abym był już szczęśliwy z tego powodu. Nadal trzeba używać znacznej siły.

Czy w maglu jest zawór regulujący ciśnienie ?? Może trzeba go zmodyfikować
Jakieś inne sugestie ??

Jakie macie doświadczenia w tym temacie ??







--------------------
"Proste są dla odważnych, zakręty dla myślących" T. Makinen

_http://www.youtube.com/watch?v=JQdFtnl6hGc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 25 Jan 2017 - 16:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
RasPL
post Wed, 25 Jan 2017 - 16:39
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Zawor to jest w pompie napewno w maglu nie widac by byl. Choc jak podkrecisz na pompie cisnienie to nie wiem czy uszczelnienia w maglu dadza rade


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Wed, 25 Jan 2017 - 22:08
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





A80 miały dławik na przewodzie zasilającym, nie wiem czy s2 tez takie miał. Zamiast kombinować i wydawać kasę trzeba było poszukać magla z ADU/ABY on ma fabrycznie skrócony skok. Amortyzator skrętu też można wywalic bo on przy szybkich skrętach przeszkadza, jedynie przy dużych prędkościach robi robote
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Thu, 26 Jan 2017 - 00:05
Post #4


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





załóż magiel z serwotronikiem i go nie podpinaj.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bart von Wini
post Sat, 28 Jan 2017 - 18:00
Post #5


User
Dołączył: Wed, 09 May 2007
Skąd: Piaseczno





CYTAT(RasPL @ Wed, 25 Jan 2017 - 16:39) *
Zawor to jest w pompie napewno w maglu nie widac by byl. Choc jak podkrecisz na pompie cisnienie to nie wiem czy uszczelnienia w maglu dadza rade


Jak wspominałem ORI pompę zamieniłem na elektrohydrauliczną, w niej również jest zawór smile.gif to oczywiste smile.gif jego również podkręciłem.

CYTAT(marszall @ Wed, 25 Jan 2017 - 22:08) *
A80 miały dławik na przewodzie zasilającym, nie wiem czy s2 tez takie miał. Zamiast kombinować i wydawać kasę trzeba było poszukać magla z ADU/ABY on ma fabrycznie skrócony skok. Amortyzator skrętu też można wywalic bo on przy szybkich skrętach przeszkadza, jedynie przy dużych prędkościach robi robote


Przewody mam customowe, ORI miało przelot 6,4 mm obecnie 7,8 mm, zmniejszyłem przez to nieznacznie ciśnienie w układzie ale podniosłem je z powrotem zaworem na pompie. Amortyzatora skrętu nie posiadam.


CYTAT(Leo @ Thu, 26 Jan 2017 - 00:05) *
załóż magiel z serwotronikiem i go nie podpinaj.


LEO. Sądzę że masz dużo racji, lecz czy ten magiel na tyle będzie wydajny aby zrobił robotę ?? Kupić nie problem, ale czy podoła aż tak skróconemu skokowi ?? Nr ORi z serwotronicem to 893422066C mój obecnie to 893422066B. te dziadostwa różnią się zewnętrznie TYLKO tym że z serwotronic ma przyłącze do czujnika prędkości. Porównując budowę wewnętrzną jest dodatkowy kanał przepływu przez czujnik (który go dławi lub nie) różnią się również wałkiem od drążka (myślałem że wystarczy przełożyć "dzwon" i wałek od serwotronica ale nie będzie pasować, z resztą nikt tego nie sprzedaje osobno sad.gif( )

LEO pomysł jest świetny i wielkie dzięki Tobie za niego, tylko jeśli nie jest to sprawdzony temat, to wpakuję się w niepotrzebne koszty jeśli mechanizm nie zadziała. Znasz może kogoś kto ma takie serwo w swoim samochodzie ?? mógłbym je przetestować i porównać z moim

może zaadoptować całkowicie elektroniczny układ wspomagania ??



--------------------
"Proste są dla odważnych, zakręty dla myślących" T. Makinen

_http://www.youtube.com/watch?v=JQdFtnl6hGc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sajmondesign
post Mon, 30 Jan 2017 - 13:50
Post #6


Frequent User
Dołączył: Mon, 29 September 2014
Skąd: Olsztyn





zrób tak jak LEO mówi, troche pomoze, ale nie wiem jakie sa Twoje wymagania, w ostatecznosci magiel z RS2, w tym roku bede mial zestawy do przerobki magla zwyklego na RSowy jesli sprawdze czy wszystko pasuje smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Mon, 30 Jan 2017 - 14:26
Post #7


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





Sajmon, a regeneracją też się bawisz? Bo mam taki magielek którego trzebaby było poprawić. Zarówno jeśli chodzi o obroty jak i zużycie.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bart von Wini
post Mon, 30 Jan 2017 - 16:15
Post #8


User
Dołączył: Wed, 09 May 2007
Skąd: Piaseczno





CYTAT(sajmondesign @ Mon, 30 Jan 2017 - 13:50) *
zrób tak jak LEO mówi, troche pomoze, ale nie wiem jakie sa Twoje wymagania, w ostatecznosci magiel z RS2, w tym roku bede mial zestawy do przerobki magla zwyklego na RSowy jesli sprawdze czy wszystko pasuje smile.gif



Wymagania mam raczej spore sad.gif obecnie kierownica ma jakieś 440 stopni obrotu
Rok się dopiero zaczyna, przewidujesz że będziesz miał te zestawy w pierwszym półroczu ???


--------------------
"Proste są dla odważnych, zakręty dla myślących" T. Makinen

_http://www.youtube.com/watch?v=JQdFtnl6hGc
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 06:20