Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Nietypowy problem z 2.2 turbo 20V
lightman
post Sun, 03 Jul 2016 - 22:09
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Orginalny WG obsłuży duże turba to co miałby nie dac rady z Twoim seryjnym wiatraczkiem...zabawa w 2.2T zaczyna sie od 2 barów wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 03 Jul 2016 - 22:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
wojti RAYLLE
post Sun, 03 Jul 2016 - 22:29
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Tue, 15 August 2006
Skąd: POMORZE





ja takie wg wsadziłem do r30 , mam duzą turbinę na 1000+ i pompuję 1.8b, i dało się zrobic kolo 1 bara na tym wastegate od audi


--------------------
Usunięto komercyjną sygnaturę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Wed, 06 Jul 2016 - 11:45
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





to coś dziwnego sie musi dziać bo przy 220 mam ponad 1 bar a to już wysokie obroty. Pęd powietrza w puche filtra? może takie coś powodować? Ogólnie błędów nie wali i jedzie wiec chyba narazie zostawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Wed, 06 Jul 2016 - 13:19
Post #24


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





nie no nie przesadzajmy, 500 na godzinę nie jedziesz biggrin.gif


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Mon, 14 Nov 2016 - 21:54
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Panowie temat powraca, czy jest mozliwe zeby wszystkie problemy minely po wkreceniu WG prawie na maxa? Nie rozumiem tego juz, wali bledy z doladowania gdy doladowania wsumie jeszcze nie ma a po skreceniu wg na maxa ze ruch tloczka malutki jest dobrze? Jak takie krecenie wg ,a wplyw na strategie sterowania doladowaniem? Jak pisalem WG szczelniutki z noc cisnoenoe trzyma iplomba na nim nigdy nie ruszana
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 14 Nov 2016 - 22:04
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Po dopięciu sprężyny w WG jest okej?
To jest seria czy po sofcie w końcu?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Mon, 14 Nov 2016 - 22:44
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Seria seria, na mtm bylo to samo ale gosc jezdzi na seri, jak mialem to s2 w swoich rekach to powymienialem wszystkie wadliwe podzespoly, n75 i dv nowe z serwisu, przeplywomierz jakis inny uzywany bo stary zubazal za bardzo, nowa sonda bosch. A to gos wraca od jakiegos magika ktory mo wymienil sprawny no bo wkoncu nowy z aso DV oraz skrecil WG tak ze prawie sie nie otwiera i ponoc jest dobrze? Kur.wa nie rozumiem!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Mon, 14 Nov 2016 - 22:48
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Wczesniej po odpieci wg walilo owerboosty ale dopiero przy 1.2. ale dlugo tak nie jezdzilem. Jak wali owerbost t zazwyczaj przy 3 tys obr. oczywiscie sporadycznie i ciezko to odtworzyc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 15 Nov 2016 - 00:16
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





DV oczywiście dobrze był zamontowany? Czyli boczny króciec pomiędzy turbo i IC, a dolny do TIPa?
Dziwne z tym WG, pracuje ono płynnie i nie zacina się?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomek_Olecko
post Tue, 15 Nov 2016 - 07:25
Post #30


Rookie
Dołączył: Thu, 27 May 2004
Skąd: Olecko





Na odwrotnie założonym dv u mnie nie wywalało błędów w 3b.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barott
post Tue, 15 Nov 2016 - 11:09
Post #31


Super User
Dołączył: Thu, 12 July 2012
Skąd: Pomorze





Wkręcenie/wykręcenie śruby regulującej bardzo mocno wpływa na sterowanie doładowaniem. Przy max wkręconej możesz miec overboosty, przy max wykręconej steruje mi płynnie boostem bez problemu. Ja osobiście steruję jedynie dołem w tym wg, góra luźna.


--------------------
mk2 16vt
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Tue, 15 Nov 2016 - 11:39
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





jeżeli przy max wkręconej nie ma overboostów to chyba cos musi być srogo namotane ze sterowaniem wezykami smile.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Tue, 15 Nov 2016 - 13:07
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Tak dv był ok, własnie przy wkreconym nie ma overbostów a przy wykreconym sa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Tue, 15 Nov 2016 - 16:10
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





A czy jak by dv był odwrotnie wpięty to by nie było braku w ciśnieniu? Bo ciśnienie doładowania parłoby na membranę uchylają ja? Takk jak pisałem potrafił walnac overboosta zanim jeszcze wstało turbo. To czy teraz jest dobrze to trzeba jeszcze zweryfikować - wlasciciel mówi ze jest ale z doświadczenia wiem ze trzeba dluzej pojezdzic a jeszcze pamiętam ze im cieplej tyum było to częściej a teraz jest zimno
Go to the top of the page
 
+Quote Post
L5turbo
post Wed, 01 Feb 2017 - 21:22
Post #35


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 February 2006
Skąd: Białystok





Smiga juz auto?

Ja bym jeszcze sprawdzil po calosci wezyk co idzue do ecu, czy jest szczelny, lacznie z odejsciem do regulatora cisnienia paliwa. Po drodze jest taki skraplacz oparow wygladajacy jak filtr paliwa z kaszlaka 126p, potrafi puszczac na opaskach i komp dostaje bledny pomiar.

Jaki model swiec zaplonowych? To kluczowa sprawa. Musza byl bosch f5dpor, ew. Cos 0.6mm i elektrody jak igla.
Ngk z katalogu powoduja problemy.


--------------------
Audi 200 turbo quattro
Pastuch B5 2.8 "quattro"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Fri, 03 Feb 2017 - 18:28
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Ogólnie to problem taki że dużo rzeczy w nim robiłem ja, w sensie wymieniałem to co było znalezione wadliwe i jak było nie tak to dalsza diagnoza, a potem gość zaprowadził do jakiegoś elektryka na znalezienie kabli-nic nie znalazł a potem do kolejnego, który to własnie wymienił (ponoć) sprawny DV wkrecił śrube od WG i ponoć znalazł jakąś jeszcze nieszczelnosc. Tak szczerze to tylko w ta nieszczelnosć wierze bo to mogło powodować overboost - tak jak 1.8T AEB na samym przepływomierzu-mierzył wiecej niż ma w programie co do tego ile dawał ciśnienia.
Tyle że tyle razy ja sprawdzałęm szczelnosc i było ok, wąż od ECU także - zresztą tam wpięty jest wskażnik doładowania wiec widze co dostaje sterownik. A filtr oleju na tym przewodzie w S2 jest pod lewą nogą kierowcy!

Nie jeździłęm dużo od tej "naprawy" tą s2 ale zauważyłem ze nie ma typowego overboostu tylko 0.8 ładuje wiec coś napewno tam jest skiszone
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 03:31