Shoutbox 0 nowych PW 


302 Stron V  « < 236 237 238 239 240 > »   
Reply to this topicStart new topic
> ecumaster - zrob to sam
assane
post Fri, 07 Apr 2017 - 12:34
Post #4741


Rookie
Dołączył: Mon, 20 February 2017





Ok dzięki za odp. Co do mas sam się zdziwiłem i zabardzo tego nie rozumiem po co ale tak jest w instrukcji a nie chce mieć potem problemów z detem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 07 Apr 2017 - 12:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Rafalvw
post Tue, 11 Apr 2017 - 17:55
Post #4742


User
Dołączył: Sun, 27 July 2014





Witam panowie mam problem .
Wpiąłem deta3 pod m52b20 w trybie PB problem polega na tym ze wrpowadzane zmiany tj. podlewanie paliwem czy zmiany zapłonu nic nie dają samochod nie reaguje

W czym problem ?
Sterownik simens ms 41.0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 16 Apr 2017 - 19:01
Post #4743


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Przeczytałem instrukcję DET3 FIT i mam sporo pytań. Wyjaśnie co chciałem osiągnąć i może potem pytanka. Sterownik IAW 48 p.10 Magneti marelli Chciał bym wystroić ( w przyszłości turbo teraz sam chce n/a ogarnać a turbo już odstawiam do tunera) swój samochód w trybie pół sekwencji, z EBC MAC, korektami po WBO i do tego ma to hulać na LPG i teraz moje pytania.
1. Jeżeli dobrze rozumiem do DET 3 ma tylko 1 AFR target i tu już robi się kłopot bo w sumie na co mi WBO jak NBO by wystarczyło w takim wypadku bo na closed loop robi się 14,7 a potem po sztywnej mapie a liczyłem że można ustawić do np 60% tps 14,7 a potem korygowana mapa do odcinki na 12 no ale z instrukcji wynika że nie da rady.
2. Skoro mam LPG i ustawie AFR 14,7 to będzie za ubogo a nie mogę już korzystać z 2 map bo w miejsce table switch mam WBO... Czy źle rozumiem ?
3. Czy jest sens wpinać WBO w takim razie na stałe? kupiłem sobie kontroler z emulatorem lambdy żeby oszukać ori kompa od Zukreator i w sumie nie wiem czy to mi coś da ( myślałem że będzie ładnie korygował do odcinki a nie closed loop, open loop)

Jest ktoś z Lubelskiego kto pomógł by troche z tym detem ? Oczywiście nie za darmo, jak już kiedyś pisałem chce dla siebie uruchomić silnik w n/a na 2 miesiące jazdy bo nie udało się go wystroić przez ostatnie 6 miesięcy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skwaromir
post Mon, 17 Apr 2017 - 21:21
Post #4744


User
Dołączył: Wed, 06 February 2013
Skąd: LLU





1. Nbo nie określisz dokładnie składu mieszanki. Chyba to źle interpretujesz, nie ustawia się po tps-ie tylko po mapie volumetrycznej, gdzie na podstawie map i obrotów jest wyznaczana iloś paliwa.
2. Lpg będzie chyba sterował drugi komputer ?
3. Tak widzę sens znania składu mieszanki. Nie wiem o co chodzi z tym zukreatorem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zukreator
post Mon, 17 Apr 2017 - 22:34
Post #4745


User
Dołączył: Tue, 04 December 2012





CYTAT(MisioLBN @ Sun, 16 Apr 2017 - 19:01) *
...


Myślę, że warto wpiąć sobie AFR do DET'a po wyjściu analogowym kontrolera z takiej racji, że masz dzięki temu możliwość zlogowania sobie AFR i podglądania składu mieszanki w dużym komforcie gdzieś na postoju, bez konieczności patrzenia na wskaźnik w czasie gdy kończysz 3 bieg gdzies na drodze smile.gif


AD.2 jeśli to AFR podane jest jako współczynnik dla benzyny, to niezależnie od paliwa jakie fizycznie wpada do komory spalania AFR 14,7(jako współczynnik dla benzyny) odpowiada lambdzie = 1, a więc będzie to zawsze stechiometria.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skwaromir
post Tue, 18 Apr 2017 - 05:58
Post #4746


User
Dołączył: Wed, 06 February 2013
Skąd: LLU





Lambda 1 na lpg to afr 15.5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zukreator
post Tue, 18 Apr 2017 - 10:29
Post #4747


User
Dołączył: Tue, 04 December 2012





tak, ale jak w programie przelicznik afr ustawiony jest dla benzyny, to lambda =1 jest przy 14.7, choćbyś palił węglem w cylindrach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skwaromir
post Tue, 18 Apr 2017 - 12:11
Post #4748


User
Dołączył: Wed, 06 February 2013
Skąd: LLU





Hmm rozumiem. Ale jak będzie robił mapy w komputerze gazowym to będzie widział afr nie lambde i będzie mógł na tej podstawie robić ustawienia. A dla Pb będzie ustawił w decie. Tak to rozkminiam...?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 18 Apr 2017 - 12:53
Post #4749


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Dobra pora to wszystko podłączyć i znaleźć kogos kto ma det3 w 106 na kompie mm lub kogos z 206 kto zechce sie podzielic swoja konfiguracja deta zebym mogl od razu przejsc do strojenia paliwa. Moze jest ktos na forum kto juz ustawial to na takim kompie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 18 Apr 2017 - 14:38
Post #4750


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(MisioLBN @ Tue, 18 Apr 2017 - 12:53) *
Moze jest ktos na forum kto juz ustawial to na takim kompie?

Pewnie jest, podpiąłem i wystroiłem na DET3 FIT 106sktę 1.6 8v Magneti Marelli, działa.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 19 Apr 2017 - 15:04
Post #4751


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Mis @ Tue, 18 Apr 2017 - 14:38) *
Pewnie jest, podpiąłem i wystroiłem na DET3 FIT 106sktę 1.6 8v Magneti Marelli, działa.

Pytanie czy masz może gdzieś zapisane ustawienia no i czy zechcesz się podzielić wiedzą. Bardzo by mi to ułatwiło zycie gdybym nie musiał kalibrować sam czujników tylko wklepał wartości i mógł przejść do strojenia paliwa. Co do korekt np po IAT to czytałem że przepisujesz z ori wsadu wartości, więc może ktoś ma dostęp do wsadu z mojego sterownika MM IAW48P.10 i pomógł by z tematem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lino
post Thu, 20 Apr 2017 - 14:02
Post #4752


Frequent User
Dołączył: Fri, 06 March 2009





Ja z kolei robiłem 106 na Magneti Marelli który steruje w Full-Group. Wykorzystałem opcję bezpośredniego skalowania czasu wtrysku w trybie świnki. Na początek zabawy w strojenie to fajna opcja. Nie musisz od razu dużej ilości różnych ustawień ogarniać, a podłapiesz sobie podstawy jak się poruszać po mapie. No i jak to nie jest jakoś mocno zdłubany silnik to spokojnie go sobie dostroisz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 20 Apr 2017 - 14:22
Post #4753


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Lino @ Thu, 20 Apr 2017 - 14:02) *
Ja z kolei robiłem 106 na Magneti Marelli który steruje w Full-Group. Wykorzystałem opcję bezpośredniego skalowania czasu wtrysku w trybie świnki. Na początek zabawy w strojenie to fajna opcja. Nie musisz od razu dużej ilości różnych ustawień ogarniać, a podłapiesz sobie podstawy jak się poruszać po mapie. No i jak to nie jest jakoś mocno zdłubany silnik to spokojnie go sobie dostroisz.

Świnka raczej odpada chyba, ori sterownik zacznie korekty robić a do tego chciałem większe wtryski założyć bo z tego co wiem moje 240ccm skończa się na 170km a teraz na hamowni było 170km.... mam 340 z astry turbo. Podobno strojenie Paliwa jest bardzo proste a zapłon przecież moge aby liznąc skoro ori wsad na 95 jest to można delikatnie poprawić. Chodzi poprostu o pomoc na wstępnie ze wszystkimi czujnikami żebym każego nie musiał mierzyć i robić krzywych tylko wklepać dane, i może jakaś mapke startowa żeby odpalał i dalej na spokojnie z AFR bede jeździć w kółko po obwodnicy Lublina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bix_
post Sun, 23 Apr 2017 - 13:15
Post #4754


Rookie
Dołączył: Sun, 23 August 2015





CYTAT(Lino @ Thu, 20 Apr 2017 - 14:02) *
Ja z kolei robiłem 106 na Magneti Marelli który steruje w Full-Group. Wykorzystałem opcję bezpośredniego skalowania czasu wtrysku w trybie świnki. Na początek zabawy w strojenie to fajna opcja. Nie musisz od razu dużej ilości różnych ustawień ogarniać, a podłapiesz sobie podstawy jak się poruszać po mapie. No i jak to nie jest jakoś mocno zdłubany silnik to spokojnie go sobie dostroisz.


Wpiąłeś bezpośrednio ori sygnał sterujący wtryskiem (masa) pod analog in i podbijasz na mapie PWM czas wtrysku o dany procent? Wybaczcie pytanie z serii głupich, analogi obsługują od 0-5V więc podłączając sygnał sterujący wtryskiwaczem (masa) nie uszkodzimy w żaden sposób urządzenia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lino
post Sun, 23 Apr 2017 - 21:44
Post #4755


Frequent User
Dołączył: Fri, 06 March 2009





Na 34 stronie instrukcji do DET3 w trybie PiggyBack jest dokładnie opisana ta opcja. w skrócie podłącza się sygnał do Freq.In z pull-up a wyjściem sterującym jest Power Out.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 24 Apr 2017 - 23:05
Post #4756


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Ja tego gada na Magneti Marelli postawiłem na FIT od razu, seryjnie była tam półsekwencja mam wrażenie (chociaż do sterownika leciał każdy wtrysk osobno), tam wleciało turbo na dzień dobry, wtryski 430stki. Obecnie kilkanaście tysięcy km zrobiło, nie ma trybów awaryjnych, wpływających na pracę błędów, itd.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 24 Apr 2017 - 23:21
Post #4757


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Mis @ Mon, 24 Apr 2017 - 23:05) *
Ja tego gada na Magneti Marelli postawiłem na FIT od razu, seryjnie była tam półsekwencja mam wrażenie (chociaż do sterownika leciał każdy wtrysk osobno), tam wleciało turbo na dzień dobry, wtryski 430stki. Obecnie kilkanaście tysięcy km zrobiło, nie ma trybów awaryjnych, wpływających na pracę błędów, itd.

A pomógł byś skalibrować to dziadostwo? Wciąż nie mam deta bo czasu brakuje ale w maju chce to wszystko postawić i trochę poupalać w n/a zobaczyć co to warte były te wszystkie tuningi. Mój plan jest że najpierw stroje instalke LPG na AFR jak korekty po obrotach dam radę zrobić to wpinam deta kalibruje w garażu, jazda na obwodnicę z lapkiem plus internety i próbuje coś wystroić wrzucając logi tutaj i licząc że nie wysadze sobie silnika chociaż w n/a jak nie rusze zapłonów to paliwo nie powinno stanowić problemu w wystrojeniu a zapłony zawsze można dosłownie liznąć skoro ori mapa pod 95 jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 25 Apr 2017 - 19:03
Post #4758


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Det3 zakupiony z mapsensorem co prawda zewnętrznym ale podobno takie kiedyś dety były ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 26 Apr 2017 - 21:17
Post #4759


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Obojętne czy były czy nie były. Zewnętrzny map sensor będzie działał równie dobrze co wbudowany. Podpięcie to +5V, masa i sygnał pod pin2, więc proste.
Wpadnij kiedyś do Rzeszowa to podpowiem co i jak, jak uzyskasz cenne informacje to wręczysz mi porządne litrowe whisky i po sprawie.
https://www.youtube.com/watch?v=C0i2gZLEwQo


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 26 Apr 2017 - 21:25
Post #4760


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Mis @ Wed, 26 Apr 2017 - 21:17) *
Obojętne czy były czy nie były. Zewnętrzny map sensor będzie działał równie dobrze co wbudowany. Podpięcie to +5V, masa i sygnał pod pin2, więc proste.
Wpadnij kiedyś do Rzeszowa to podpowiem co i jak, jak uzyskasz cenne informacje to wręczysz mi porządne litrowe whisky i po sprawie.

W zamian za pomoc w uruchomieniu tego mogę wysłać litrową whisky kurierem. Jak pisałem TD04HL 20T leży w garażu czeka na montaż a ja muszę odpalić n/a sam bo nie przeżyje tego że tyle czasu coś tam dłubałem w tym samochodzie i jak widać ze skutkiem ( 170km/185nm) i go nigdy nie wystroiłem.... Odpuściłem już kolejne podejście u Tunera bo po 1wsze termin był już majowy a czerwiec/lipiec rozkładam samochód i turbie więc naprawde szkoda mi było nawet te 800zł na wystrojenie u tunera żeby 2 miesiące się pobawić. Wiem że tu jest mnóstwo kumatych osób które spokojnie pomogą mi uruchomić tego deta żeby nic nie wybuchło. Mam chyba wszystkie potrzebne rzeczy żeby to uruchomić tylko brak mi wiedzy i doświadczenia. Nie wiem czy np stroić to najpierw na ori wtryskach a potem założyć większe i skorygować mapę ? Tak miał tuner robić ale może to 2x robota ? Nie mam możliwości sprawdzenia ori wsadu a pewnie wiele osób tutaj ma taka opcje i podpowie jak zrobić korekty po IAT, jak skalibrować czujniki itd. Mam jeszcze pp2000 więc mogę się posiłkować podglądem parametrów w ori ecu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

302 Stron V  « < 236 237 238 239 240 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 13:39