Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Audi R8 V8 czy BMW M4, Dylemat
A d a m
post Mon, 07 May 2018 - 20:55
Post #21


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Widzę, że nie tylko ja uważam, że M-Power idzie w złą stronę.

Co do tematu to wziąłbym R8 sam napisałeś, że masz na oku pewny egzemplarz(bezwypadkowy), z naprawianymi to różnie bywa i są problemy z odsprzedażą. Jeśli porównywali byśmy egzemplarze bezwypadkowe, to osobiście skłaniał bym się do M4. Auto o wiele nowsze, z potencjałem, dobrze wyglądające i nadające się do codziennego użytku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 07 May 2018 - 20:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tommo
post Mon, 07 May 2018 - 21:05
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(kompot @ Mon, 07 May 2018 - 20:42) *
To znaczy, mi też się wydaje, że się nie da, ale nie sprawdzałem, więc zastosowałem zasadę domniemanej niewinności wink.gif


Może wymiana głośników na bardziej basowe coś by poprawiła? smile.gif

R8 to supercar z krwi i kości. M-ka jaka by nie była, zawsze będzie tylko szybkim sedanem i tyle.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 07 May 2018 - 21:28
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





szybkim coupe wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 08 May 2018 - 06:39
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Honada @ Mon, 07 May 2018 - 20:08) *
No M3 e92 to poezja w kwestii brzmienia. Nie dość, że seria już fajnie pomrukuje, to jeszcze ile opcji zmiany i poprawy tego dźwięku. Na jakim wydechu miałeś e92 ?


Robiłem custom u Maria (MTG). Dodatkowo wywaliłem tylne katy (przednie zostawiłem, żeby nie było efektu "pierdzenia" którego nie lubię).

Na początku miałem z tyłu ....same końcówki biggrin.gif tzn. w USA ktoś to ładnie zrobił, jak nie zajrzysz to nie widać od razu, że nie ma tłumików, 4 ładne owale.....ale pół miasta słyszało w nocy kiedy i gdzie jadę - w tym Policja. Dźwięk to była poezja.

https://www.youtube.com/watch?v=6lEABnbz1o8 (opisówka dla Kolegi z UK, co znał miejsce, nie zwracać uwagi wink.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujekwaldus
post Tue, 08 May 2018 - 06:55
Post #25


Frequent User
Dołączył: Fri, 26 October 2012





cięzki temat bo zależy co szybciej Ci się znudzi, brak osiągów czy pospolity wygląd,
Auto total loss z USA też jest trudno sprzedawalne, musisz trafić na łosia który nie patrzy w VIN czy carfax,
Gdyby te R8 było chociaż na S-troniku to wybór był by prosty... takto sam nie wiem, wlasciwie napisałeś pełne wady i zalety każdego z aut...

najlepiej chyba rzucić monetą i kupić w takim przypadku smile.gif tutaj nie będzie lepszej czy gorszej decyzji smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 08 May 2018 - 07:22
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(Joker @ Tue, 08 May 2018 - 06:39) *
Robiłem custom u Maria (MTG). Dodatkowo wywaliłem tylne katy (przednie zostawiłem, żeby nie było efektu "pierdzenia" którego nie lubię).


też mnie wkurza na maksa to pierdzenie. A jeszcze bardziej te "kamienie walające sie po tłumikach" na siłę podkręcanych dźwiękowo nowych hot hatchy i inny sportowych modeli. Konkretnie brzmiała ta Twoja M3. Jak to wyciąga obroty !!! cool.gif od razu wiadomo, że to coś mega nieprzeciętnego się zbliża.

CYTAT(wujekwaldus @ Tue, 08 May 2018 - 06:55) *
Auto total loss z USA też jest trudno sprzedawalne, musisz trafić na łosia który nie patrzy w VIN czy carfax,
najlepiej chyba rzucić monetą i kupić w takim przypadku smile.gif tutaj nie będzie lepszej czy gorszej decyzji smile.gif


No ja bym jednak nie rzucał monetą jeśli w grę wchodzi "total loss" bo to auto jednak za prawie ćwierć bańki. Nie wiem jak oni liczą całki w USA, ale wujkowi policzyli 75 tys. zł na rocznej X5 jak wyjeżdzając z podporządkowanej wymusił pierwszeństwo. Uderzenie było w przednie koło i parę rzeczy do zrobienia. Żeby zrobić całkę w PL na M4 trzeba ponad 230 tys. zł uzbierać, co z mojego doświadczenia nie jest aż tak proste w przypadku prawie nowego egzemplarza. To znaczy oczywiście się da, ale ja bym już takiego egzemplarza nie chciał. Nie za 230 tys. zł.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek530d
post Tue, 08 May 2018 - 09:30
Post #27


Super User
Dołączył: Fri, 21 January 2011
Skąd: a-chów/ b-b





CYTAT(wujekwaldus @ Tue, 08 May 2018 - 06:55) *
cięzki temat bo zależy co szybciej Ci się znudzi, brak osiągów czy pospolity wygląd,


wyglądu nie zmienisz, a po np. 2 latach, mając w portfelu circa 70kzł, możesz powalczyć o osiągi w r8


--------------------
S4 i X11, było 330d+ 303@705
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 08 May 2018 - 09:43
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Tommo @ Mon, 07 May 2018 - 21:05) *
R8 to supercar z krwi i kości. M-ka jaka by nie była, zawsze będzie tylko szybkim sedanem i tyle.

Jeżeli właściciel zaakceptuje ograniczone możliwości użytkowania takiego supercar'a u nas w kraju (infrastruktura drogowa) oraz nienaturalnie zajebiście wysokie koszty utrzymania/serwisu... bo z założenia tanio nie może być w takim aucie....
to można brać smile.gif i modlić się, by nie trzeba było robić w nim "pakietu startowego" za kilkadziesiąt tysięcy PLN.

Trzeba też uważać na drobne stłuczki, bo .....
http://allegro.pl/audi-r8-5-2-fsi-przod-le...6814084383.html
http://allegro.pl/audi-r8-4s-przod-laser-l...7057561057.html

wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzyku_flashi
post Tue, 08 May 2018 - 10:15
Post #29


Frequent User
Dołączył: Tue, 05 July 2011
Skąd: ZabrzE





Tu chyba chodzi o poprzednią generację R8 wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 08 May 2018 - 10:25
Post #30


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





http://allegro.pl/zderzak-przod-audi-r8-4s...7185455171.html

nie jest tak źle wink.gif
mimo wszytskich wad brałbym r8
silnik centralnie, 4x4,
nawet bym kupił z USA z padniętym motorem
czy wychodziły R8 z silnikiem CFSA 450KM - chyba nie, ale ciekawe było zeswapować ten silnik do R8 wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WiesławPaleta
post Tue, 08 May 2018 - 12:13
Post #31


Rookie
Dołączył: Sun, 06 May 2018





Dziękuję wszystkim za żywą dyskusję na temat. Podjąłem ostateczną decyzję dotyczącą samochodu - wybieram R8. Na przekór wszystkiemu, na przekór argumentów, rozumowi. Tak jak ktoś napisał auto marzeń kupuje się sercem albo nie kupuje się wcale. Wiem, że M4 dałoby mi dużo radości, ale zawsze żałowałbym że to jednak nie R8, a zwykłe ładne i szybkie BMW. Również zdałem sobie sprawę, że głupotą jest poświęcenie wieloletnich oszczędności na samochód po szkodzie całkowitej. Co innego gdyby to było 30 tysięcy, a co innego jeśli jest to 200 tysięcy. W najbliższy weekend jadę na dokładne oględziny samochodu i mam nadzieję pochwalić się nowym "starym" nabytkiem smile.gif Raz się żyje, ahoj przygodo smile.gif

Ps. R8 V8 szukam w manualu, więc problemy skrzyni R-Tronic nie będą mnie dotyczyć.
Ps.2 Oczywiście chodzi o R8 pierwszej (moim zdaniem o wiele ładniejszej) generacji z roczników 2007-2009
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Fri, 11 May 2018 - 08:17
Post #32


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Jesli to nie bedzie Twoje jedyne auto to gratuluje slusznej decyzji wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Fri, 11 May 2018 - 09:49
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Zawsze można dokupić jakiegoś Passata B5 w 1.9 TDI/2.0 130 KM w cenie opon do R8 i mamy drugie auto, na dodatek bardziej prestiżowe wink.gif PS. proponuję jakiś spot jak zakupisz już auto. Oczywiście mam na myśli R8.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Fri, 11 May 2018 - 10:20
Post #34


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010

Ikona grupy



Jako człowiek powiązany z BMW powiem wprost.

M4 to klasa d z performance.

R8 to supercar mimo że to audi.

Wybór jako funcar jest prosty.

To tak jakby porównać hothatcha do np. caymana..

Osiągi to jedno ale przecież chodzi o feeling z użytkowania.

Jak czujesz się jadąc M4? A jak bardzo jestem królem życia jadąc R8:D


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
shindo
post Fri, 11 May 2018 - 12:07
Post #35


Rookie
Dołączył: Thu, 08 January 2009





CYTAT(WiesławPaleta @ Tue, 08 May 2018 - 12:13) *
Dziękuję wszystkim za żywą dyskusję na temat. Podjąłem ostateczną decyzję dotyczącą samochodu - wybieram R8. Na przekór wszystkiemu, na przekór argumentów, rozumowi. Tak jak ktoś napisał auto marzeń kupuje się sercem albo nie kupuje się wcale. Wiem, że M4 dałoby mi dużo radości, ale zawsze żałowałbym że to jednak nie R8, a zwykłe ładne i szybkie BMW. Również zdałem sobie sprawę, że głupotą jest poświęcenie wieloletnich oszczędności na samochód po szkodzie całkowitej. Co innego gdyby to było 30 tysięcy, a co innego jeśli jest to 200 tysięcy. W najbliższy weekend jadę na dokładne oględziny samochodu i mam nadzieję pochwalić się nowym "starym" nabytkiem smile.gif Raz się żyje, ahoj przygodo smile.gif

Ps. R8 V8 szukam w manualu, więc problemy skrzyni R-Tronic nie będą mnie dotyczyć.
Ps.2 Oczywiście chodzi o R8 pierwszej (moim zdaniem o wiele ładniejszej) generacji z roczników 2007-2009




Brawo


--------------------
Subaru Legacy 3.0R '2004
Golf 5 GTI '2006
Seat Leon FR '2013
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Fri, 11 May 2018 - 14:20
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Słuszna decyzja. Jaranie się osiągami nijak się ma do uroku i wyjątkowości jakie zapewnia R8.

Podobnie jak w innym wątku porównywanie M2 do Porsche. Osiągi to jedna i wcale nie najważniejsza cecha samochodów sportowych.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Fri, 11 May 2018 - 19:33
Post #37


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Niektórzy zamiast auta sportowego wolą mieć wyścigówkę indywidualna sprawa co do kogo będzie lepsze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Sat, 12 May 2018 - 01:43
Post #38


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(Honada @ Mon, 07 May 2018 - 21:28) *
szybkim coupe wink.gif

będąc precyzyjnym to szybkim sedanem... dwudrzwiowym, większość ludzi tego już nie rozróżnia, ale coupe wygląda jak hatchback tylko szyba się nie podnosi (np. Megane Coupe 1g, czy 911), dwudrzwiowy sedan wygląda jak zwykły sedan bez tylnej pary drzwi np. M4, teraz wszyscy to nazywają coupe, tak samo jak masę hatchbacków (370Z)


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sat, 12 May 2018 - 07:36
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Coupé z języka francuskiego oznacza "ścięty" i odnosi się po prostu do linii słupka C smile.gif a to czy klapa bagażnika otwiera się bez szyby nie jest już wg mnie istotne. Z resztą w M4 bagażnik otwiera się bez szyby. Ale jeśli się mylę to chętnie poznam inny sposób klasyfikacji nadwozi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Sat, 12 May 2018 - 09:37
Post #40


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





Rzadko kto stosuje tak szczegółowy podział, teraz wszystko co sportowe jest coupe, wszystko bez dachu to cabrio, a granica między kombi-hatchbackiem i liftbackiem jest tak płynna, że nikt nie zwraca na to uwagi.
https://dustrunnersauto.com/wp-content/uplo...sM4Featured.jpg
w obu przypadkach jest ścięty (tak w m4 opada trochę łagodniej, ale nie ma w definicji jak bardzo ma opadać), to znaczy, że oba są coupe? dla mnie oba są sedanami


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 13:13