Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> KOLEKTOR WYDECHOWY - pytania i dylematy
motorsport
post Fri, 11 Jul 2003 - 08:53
Post #21


Frequent User
Dołączył: Thu, 22 May 2003
Skąd: Warszawa/Olsztyn





Jeżeli chodzi o silniki Hondy, szcsególnie te z podwójnym VTEC to tu sprawa wygląda dość nietypowo. Po prostu w odróżnieniu od 99% dupowozów one mają na górnym VTECu dość długie fazy rozrządu. Z tego co pamietem to Civic 1.6 VTi ma kąt współotwarcia 52 stopnie, a Intera Type R 56 stopni. To silniki doskonale reagujące na zmianę kolektora wydechowoego. Dla porównania silnik 1600 Toyoty Corolli w modelu, który nie miał jeszcze VVT-i miał stały kąt współotwarcia zaledwie 13 stopni. Tu bez wałków trudno wykrzesać cokolwiek ponad kilka KM. Rodzi się wtedy pytanie jak się ma te półtora tysiąca zł w przeliczeniu na zysk mocowy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 11 Jul 2003 - 08:53
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Wombat
post Fri, 11 Jul 2003 - 09:40
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





mój staroć nie ma Vteca - a wymiana kolektora daje sporo. Dlatego napisałem że jest teoria doboru kolektora i trudno z nią dyskutować ale są silniki które dosc wdzięcznie reagują na zmiane kolektora. Dlaczego tak jest to nie wiem. Ale mysle że o ile wymiana kolektora z żeliwnego na rurki w silniku jak mój ale w wersji 125KM da dużo o tyle ruszanie go u mnie już da bardzo mało. Zresztą trak samo jest w prelude H22 (2,2 vtec). MAło co jest lepsze niż fabryczny kolektor - a jak już jest to minimalnie


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:28